• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עצה לגבי התנהלות עם הזמנה מקוונת שלא סופקה

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,698
קניתי באיביי מוצר, המוכר Top rated וסיפק מספר מעקב,
אחרי בערך חודשיים של המתנה החבילה הגיעה לארץ אך נמסרה בעיר אחרת על פי מספר המעקב,
המוכר הזה נוכל כי החשבונות שלו באיביי ופייפל נסגרו, ולאחרונה עוד מספר לקוחות התלוננו שהוא סיפק להם מספר מעקב מזויף/של נמען אחר.
פייפל דחו את התביעה שלי היות והמרחק בין העיר בכתובת המשלוח לבין עיר המסירה קטן מ 5 ק"מ. (גוש דן)
טענה מקוממת משהו, כי בארץ אין מצב למסירה במרחק כזה, כי הם יודעים שהמוכר נוכל, וגם אפשר לראות בהזמנות קודמות באופן עקבי שהחבילות נמסרו בסניף דואר במרחק מאות מטרים מהכתובת.
פייפל ביקשו שאספק אישור מדואר ישראל בו יופיע שהחבילה המדוברת נמסרה לנמען אחר בכתובת אחרת ואז יזכו אותי.
פניתי אליהם טלפונית והם אכן מודים שהחבילה ממוענת לאדם אחר אלא שאת האישור המדובר מנפיקים רק בפניות הציבור ולא שירות הלקוחות, מוקד השירות משמש כפרוקסי לפתיחת הפניה ומעקב אבל לא ניתן ליצור קשר ישיר עם פניות הציבור, ואני רודף אחריהם כבר מעל חודש בשביל שיפיקו את האישור הנכסף.
חשבתי לפנות לחברת האשראי, אבל מבחינת פייפל היות התביעה נדחתה מהלך כזה יגרום לחשבון להכנס למינוס ולא בא לא להיאבק איתם.
אמנם מדובר על סכום של 50-60 שח בלבד אבל התקרית הזו די מקוממת.

אשמח לשמוע מחשבות נוספות.

סביר שתוצאת claim מוצלח מול חברת האשראי תהיה סגירת חשבון פייפאל שלך ובאן על הכתובת/טלפון/מייל/IP. שווה?

כמו שנכתב מעלי, פנייה לאיביי אמורה לסדר את העניין. מתוך כל (עשרות) הפעמים שקניתי מאיביי, אם המוצר לא הגיע קיבלתי החזר מלא של סכום הקניה. פעם אחת המוצר שהזמנתי הגיע חודש לאחר שקיבלתי את ההחזר.

ניתן לפתוח תביעה רק מול אחד מבין השניים - איביי או פייפל, זה ההסכתם ביניהם.
מנסיוני, כאשר פותחים תביעה אצל אחד לא ניתן לפתוח אצל השני, מה גם שעבר יותר מדי זמן, אבל אנסה.
אני מעדיף בדרך כלל את פייפל כי הם נותנים יותר זמן (עד חצי שנה) וגם יש שירות טלפוני בעברית, כבר קרה שהתביעה נדחתה ואחרי הסבר טלפוני קצר השתכנעו וקיבלו אותה.
פייפל החזירו לי לא פעם את כל הכסף אך כאן מדובר במקרה שונה שהמוכר סיפק פרטי מעקב בניגוד לכל הפעמים האחרות שלא.

עריכה - תשובת איביי:
We're sorry there's an issue with this purchase. Unfortunately, PayPal reports that we can't open a case for this item.You can try to work out this problem by contacting the seller.

תוכל לספק לפייפאל הקלטה של השיחה הקודמת עם הדואר, או להתקשר שוב ולהקליט?

אגב, אם נמאס לך, אולי תמצא נחמה בלשלוח לפייפאל מייל שמבהיר שאתה כבר לא בטוח למה אתה צריך אותם. ראש שקט - מסתבר שהם לא מספקים, ואפילו להיפך. להבא, נשמע שיש לך אינטרס לחתוך אותם כמתווך, ואם יהיו בעיות, לדבר עם איביי או עם חברת האשראי. שיחשבו אם ה-lifetime value שלך כלקוח שווה להם 60 שקל.

טיפ כללי שרלוונטי לכל חברה אמריקאית עם פייסבוק: אם פנייה אליהם לא עוזרת, כדאי לכתוב את השתלשלות העיניינים בדף הפייסבוק שלהם. זה מדהים איך חשיפה של הפרשה לעיניי הציבור פותרת את הבעיה כהרף עיין. קסם.
@מתכנת

ואני רודף אחריהם כבר מעל חודש בשביל שיפיקו את האישור הנכסף.
...
אמנם מדובר על סכום של 50-60 שח בלבד אבל התקרית הזו די מקוממת.

אשמח לשמוע מחשבות נוספות.
זה לא הרבה כסף אז הייתי ממשיך לנסות את נציב תלונות הציבור של הדואר. יש מערכות שעובדות לאט אבל זה לא אומר שלא יפתרו בסוף את הענין.
פניות הציבור של חברת ביטוח למשל סיפקה לי פתרון פעם אבל זה לקח חודש.

אם אתה לא מרוצה מתלונות הציבור של הדואר אתה יכול לפנות לנציב תלונות הציבור של המדינה
http://www.mevaker.gov.il/he/Ombudsman/Pages/ComplaintForm.aspx

תלונות הציבור של הדואר לדעתי זה רק בפקס.
הייתי תורם לו את הכסף לתרופות וזהו.

עדכון:
התקשרתי לדואר בערך כל יומיים, באחת הפעמים הנציגה הגדילה ראש, ולאור זאת שאני ממתין כבר מעל חודש לפניות הציבור, היא באה לקראתי ופשוט הדפיסה RAW את פרטי החבילה והנמען על בלנק של הדואר ושלחה אלי חתום.
מחלקת התביעות של פייפל שוב דחתה את הערעור. אולי כי האישור היה בעברית, אולי הנציג לא צרף את זה כראוי, לא יודע.
התקשרתי שוב לפייפל ונפלתי על נציג קצת יותר אנושי מקודמיו הרובוטיים, הוא ערער שוב וברוב טובו הרחיב לנמק שבישראל, בניגוד לארה"ב, 4 ק"מ לא נחשב מרחק סביר היות ומדובר על ערים אחרות לחלוטין.
הערעור התקבל.
אבל במקום להחזיר זיכוי לכרטיס האשראי זיכו את יתרת החשבון במטבע העסקה (דולר קנדי)
טוב, שיהיה.
כבר נמאס לי להתעסק עם זה..

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
ayeletavr עצה פסיכולוגית/כלכלית לגבי ירושה צפויה צרכנות פיננסית 29
M עצה לגבי פתיחת חשבון בואנוגרד או ב IB ואיך להתמקח בעמלות כשמדובר בחשבון אינטרנטי שוק ההון 33
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
K עצה לפתיחת המחשבה - קניית נכס נדל"ן 3
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
ק עוצו עצה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
הנולד סכסוך גבולות עם שכן - מבקש עצה אוף טופיק 17
deussex עצה לניקוי ברזים וכיורים מאבנית וחלודה אוף טופיק 22
א תנו לי עצה שוק ההון 4
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
M דמי ניהול מטורפים ומנגד.... דרושה עצה שוק ההון 88
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
Kintsukuroi עצה בפוליטיקה ארגונית אוף טופיק 7
SGLT1 עצה לחסר הניסיון... יומני מסע אישיים 32
S עצה להמשך התנהלות פיננסית שוק ההון 53
D מבקשת עצה - תיק השקעות סולידי שוק ההון 19
waskindalost מחפש עצה : האם לוותר על הליסינג התפעולי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
S התלבטות לגבי רכישת דירת גן מקבלן - עצות? נדל"ן 6
H ייעוץ לגבי..ייעוץ? צרכנות פיננסית 6
H שאלת הבנה לגבי הקשר בין מדד המחירים לצרכן לאינפלציה צרכנות פיננסית 10
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
נ הרהורים לגבי ההתנהלות בשנים הקרובות, ואיך נכון לבנות הלאה יומני מסע אישיים 3
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17

נושאים דומים

Back