• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות שונות בהמרה והעברת מט"ח דרך הבנק

stamEhad

משתמש רגיל
דירוג
281
אני מעוניין להעביר כ$100K דולר מישראל לחשבון בנק בארה"ב (ל BANK OF AMERICA). הצטרפתי לבנק לאומי וקיבלתי הטבות די משמעותיות בעמלות של המרה והעברה של מט"ח:
  • 50% בעמלת המרה
  • 75% בעמלת העברה
  • 0.5% הנחה מהשער היציג שהבנק דורש
ניסיתי להבין מהבנקאית אם יש עוד עמלות סמויות כלשהן בדרך. היה נשמע שהיא לא בטוחה ב100% בתשובה. היא טוענת שיש גם עמלה שאני צריך לשלם לבנק שמקבל את הכסף אבל לא היה לה מושג להגיד לי כמה זה או איך אני בודק את זה.
רציתי לשאול - האם זה מקובל? האם מישהו יודע בערך כמה עמלה אני עלול לשלם [עשרות דולרים? יכול להגיע גם ל$100 ?!]. איך אני יכול לבדוק את זה?

האם לדעתכם יכול להיות עוד עמלות\תשלומים אחרים שלא נכתבו פה?

[אגב, אני מכיר שיש המון חברות פרטיות שעושות את המרות והעברות מט"ח בדר"כ ביותר זול, אבל בגלל ההטבות אני מנסה להבין האם דרך הבנק יהיה כדאי לי, מה גם שדרך הבנק יחסוך לי התעסקות]

הדרך הזולה ביותר שאני מכיר דרך IB.
אחרת חפש חברות בארץ שמתמחות בהעברות forex לחו"ל וספציפית לארה"ב.
העברה דרך בנק היא בד"כ יקרה מאד ביחס לאופציות אחרות.

אני מעוניין להעביר כ$100K דולר מישראל לחשבון בנק בארה"ב (ל BANK OF AMERICA). הצטרפתי לבנק לאומי וקיבלתי הטבות די משמעותיות בעמלות של המרה והעברה של מט"ח:
  • 50% בעמלת המרה
  • 75% בעמלת העברה
  • 0.5% הנחה מהשער היציג שהבנק דורש
ניסיתי להבין מהבנקאית אם יש עוד עמלות סמויות כלשהן בדרך. היה נשמע שהיא לא בטוחה ב100% בתשובה. היא טוענת שיש גם עמלה שאני צריך לשלם לבנק שמקבל את הכסף אבל לא היה לה מושג להגיד לי כמה זה או איך אני בודק את זה.
רציתי לשאול - האם זה מקובל? האם מישהו יודע בערך כמה עמלה אני עלול לשלם [עשרות דולרים? יכול להגיע גם ל$100 ?!]. איך אני יכול לבדוק את זה?

האם לדעתכם יכול להיות עוד עמלות\תשלומים אחרים שלא נכתבו פה?

[אגב, אני מכיר שיש המון חברות פרטיות שעושות את המרות והעברות מט"ח בדר"כ ביותר זול, אבל בגלל ההטבות אני מנסה להבין האם דרך הבנק יהיה כדאי לי, מה גם שדרך הבנק יחסוך לי התעסקות]

יש מספר עמלות במט"ח:

אם אתה ממיר מט"ח(נגיד שקלים לדולר):

1. הבנק לוקח מרווח ציטוט על השער שאתה מקבל בעת ההמרה ממטבע למטבע, ההטבה הכי גבוהה שאתה יכול לקבל היא 0.7% ואז הציטוט הוא די תחרותי.(נראה שקיבלת 0.5%)
  2. לוקח גם עמלת חליפין על כל פעולה כזו....אפשר לקבל פטור מוחלט.
בהעברות:

1. אתה משלם עמלה על העברה יוצאת, בד"כ זה אחוז מההעברה. ניתן לקבל עמלה קבועה בהתאם ליכולת משא ומתן שלך והיקף הפעילות...אני למשל משלם כ5$.
  2. בנוסף הבנק יכול לקחת עמלת SWIFT - בדכ איזה 12-20$ , אפשר לקבל פטור.
  3. משלמים על העברה נכנסת. אפשר לקבל פטור.
  4. הכסף שלך עובר דרך בנקים מתווכים בדרך ויכול להיות שהם יקחו עמלה בדרך(כמה עשרות דולרים במקסימום), אין לך מה לעשות עם זה ...זה תלוי בבנקים שאיתם הבנקים שלך עובדים.
  5. בנוסף בבנק המקבל יכולה להיות עמלה על קבלת מט"ח...אבל זה תלוי בבנק המקבל.

יש מספר עמלות במט"ח:

1. הבנק לוקח מרווח ציטוט על השער שאתה מקבל בעת ההמרה ממטבע למטבע, ההטבה הכי גבוהה שאתה יכול לקבל היא 0.7% ואז הציטוט הוא די תחרותי.(נראה שקיבלת 0.5%)
בהעברות:

1. אתה משלם עמלה על העברה יוצאת, בד"כ זה אחוז מההעברה. ניתן לקבל עמלה קבועה בהתאם ליכולת משא ומתן שלך והיקף הפעילות...אני למשל משלם כ5$.
  4. הכסף שלך עובר דרך בנקים מתווכים בדרך ויכול להיות שהם יקחו עמלה בדרך(כמה עשרות דולרים במקסימום), אין לך מה לעשות עם זה ...זה תלוי בבנקים שאיתם הבנקים שלך עובדים.

תודה אהוד על התשובה המפורטת והמדוייקת :)

לגבי מה שכתבת על עמלות מט"ח - סבבה, זה מה שחשבתי ובאמת קיבלתי הטבות.

לגבי מה שכתבת על עמלות העברה -
לגבי 1, מובן. אני לא מקבל מחיר קבוע אבל כן מקבל הטבה. סהכ יוצא לי 0.1% מהעסקה
לגבי 2 - האם אני חייב לעשות את זה בהעברת swift?
לגבי 3 - העברה נכנסת, כלומר לבנק האמריקאי שאני שולח אליו כסף? העלות פה תלויה בבנק שלי בישראל או בבנק בארה"ב?
לגבי 4 - מובן.

לגבי 5- זה נשמע קצת דומה ל3 . אפשר בבקשה חידוד על ההבדלים? בנוסף, האם יש לי אפשרות לדעת מה תהיה העמלה? בבנק שלי לא יודעים להגיד... אני צריך ליצור קשר עם הבנק המקבל )bank of america במקרה שלי?). בכל מקרה - עמלה זו גם כנראה תגיע לעשרות דולרים בודדים?

תודה אהוד על התשובה המפורטת והמדוייקת :)

לגבי מה שכתבת על עמלות מט"ח - סבבה, זה מה שחשבתי ובאמת קיבלתי הטבות.

לגבי מה שכתבת על עמלות העברה -
לגבי 1, מובן. אני לא מקבל מחיר קבוע אבל כן מקבל הטבה. סהכ יוצא לי 0.1% מהעסקה
לגבי 2 - האם אני חייב לעשות את זה בהעברת swift?
לגבי 3 - העברה נכנסת, כלומר לבנק האמריקאי שאני שולח אליו כסף? העלות פה תלויה בבנק שלי בישראל או בבנק בארה"ב?
לגבי 4 - מובן.

לגבי 5- זה נשמע קצת דומה ל3 . אפשר בבקשה חידוד על ההבדלים? בנוסף, האם יש לי אפשרות לדעת מה תהיה העמלה? בבנק שלי לא יודעים להגיד... אני צריך ליצור קשר עם הבנק המקבל )bank of america במקרה שלי?). בכל מקרה - עמלה זו גם כנראה תגיע לעשרות דולרים בודדים?

בכיף.

1. לפי דעתי כן רק אפשרי ב swift. אבל אתה לא חייב לשלם את העמלת swift, זו סתם עמלה עם השם הזה...עוד דרך של הבנקים לקחת כמה דולרים.
  2. על ההעברה נכנסת התכוונתי לזה שעל מט"ח שנכנס לחשבון ישראלי גם נלקחת עמלה...גם עמלה שאפשר לווותר.
  3. בקשר ל5, דיברתי על עמלה שתשלם בבנק המקבל(במקרה הזה BAC), אני לא יודע איך העמלות בבנקים אמריקאים..אבל מניח שלא משהו רציני

בכיף.

1. לפי דעתי כן רק אפשרי ב swift. אבל אתה לא חייב לשלם את העמלת swift, זו סתם עמלה עם השם הזה...עוד דרך של הבנקים לקחת כמה דולרים.
  2. על ההעברה נכנסת התכוונתי לזה שעל מט"ח שנכנס לחשבון ישראלי גם נלקחת עמלה...גם עמלה שאפשר לווותר.
  3. בקשר ל5, דיברתי על עמלה שתשלם בבנק המקבל(במקרה הזה BAC), אני לא יודע איך העמלות בבנקים אמריקאים..אבל מניח שלא משהו רציני
1+2 :מובן. אבדוק אם אוכל לקבל פטור מהמעלה על הסוויפט
לגבי העברה נכנסת - טוב לדעת. בעסקה הזו אני מתכנן להעביר רק שקלים ולהמיר לדולרים אז פחות רלוונטי.

3. הבנתי. השאלה היא - אם נניח אני צריך להעביר במדויק 50 אלף דולר, יש אפשרות להיות סבור ובטוח שזה הסכום שיעבור?
כי אם BAC ייקח לי עמלה, אז כביכול נניח יעברו 49,900 במקום 50,000? (הנחה מפשטת שהם יקחו עמלה של 100$)

1+2 :מובן. אבדוק אם אוכל לקבל פטור מהמעלה על הסוויפט
לגבי העברה נכנסת - טוב לדעת. בעסקה הזו אני מתכנן להעביר רק שקלים ולהמיר לדולרים אז פחות רלוונטי.

3. הבנתי. השאלה היא - אם נניח אני צריך להעביר במדויק 50 אלף דולר, יש אפשרות להיות סבור ובטוח שזה הסכום שיעבור?
כי אם BAC ייקח לי עמלה, אז כביכול נניח יעברו 49,900 במקום 50,000? (הנחה מפשטת שהם יקחו עמלה של 100$)
רוב הסיכויים שזה יהיה פחות.
אתה יכול להגדיר כשאתה מעביר שהעברה תהיה OUR ואז כל העלויות הנוספות יחוייבו עליך.

יש מספר עמלות במט"ח:

בהעברות:

הי,
אני מנצל את השרשור כדי להבין אם מה שאני מקבל מהבנק להעברה הוא סביר. אני צריך להעביר סכום משמעותי, אבל מעדיף להעביר דרך הבנק אם סכום העמלות הוא סביר. זו התשובה שקיבלתי מהבנקאי:
"אני יכול לעשות סימולציה כי השער כל הזמן משתנה, השער היציג כרגע הוא 3.2571, במידה ואתה רוכש דולרים יש עמלת הפרשי שער שנעה בין 3-7 אגורות תלוי מתי מבוצע הרכישה, בנוסף לכך יש עמלת המרה של 0.19% מהסכום. העברות לחו"ל העמלה הינה 0.19% מהסכום , מינימום 20 דולרים, ויש עמלת קוספורדנט בסך של כ2.5 דולרים, בעמלה זו ניתן לבחור את מי לחייב את המוטב או אותך".
אשמח אם מישהו יודע להגיד לי אם זה סביר, ואם לא מה לבקש או להתעקש עליו?
תודה

הי,
אני מנצל את השרשור כדי להבין אם מה שאני מקבל מהבנק להעברה הוא סביר. אני צריך להעביר סכום משמעותי, אבל מעדיף להעביר דרך הבנק אם סכום העמלות הוא סביר. זו התשובה שקיבלתי מהבנקאי:
"אני יכול לעשות סימולציה כי השער כל הזמן משתנה, השער היציג כרגע הוא 3.2571, במידה ואתה רוכש דולרים יש עמלת הפרשי שער שנעה בין 3-7 אגורות תלוי מתי מבוצע הרכישה, בנוסף לכך יש עמלת המרה של 0.19% מהסכום. העברות לחו"ל העמלה הינה 0.19% מהסכום , מינימום 20 דולרים, ויש עמלת קוספורדנט בסך של כ2.5 דולרים, בעמלה זו ניתן לבחור את מי לחייב את המוטב או אותך".
תודה
זה הנורמה.
בסביבות התעריפים הרגילים שמציעים רוב הבנקים

ה הנורמה.
בסביבות התעריפים הרגילים שמציעים רוב הבנקים
תודה. אבל זה הנורמה שהיא לפני שנותנים הנחות גדולות יותר? כי אני אומנם לא מעביר הרבה, אבל אני כן בפוזיציה מול הבנק להתעקש. האם יש משהו שכדאי לי לבקש?
תודה

זה לא סביר אבל זאת הנורמה :)
אבל זה הנורמה שהיא לפני שנותנים הנחות גדולות יותר?
אכן, כתלות ביכולת המיקוח לך יש סיכוי שתקבל הרבה הנחות מהבנק.
בין הדברים שאפשר לקבל יחסית בקלות: ביטול כולל של עמלות המרה (לא של מרווח שער).
הנחה של עד 70% במרווח שער
הנחה עד ביטול כולל של עמלת העברה.
על עמלת קוריספונדנט אי אפשר לקבל הנחה.

מה שכן, גם אחרי כל ההנחות וכו', עדיין תשלם הרבה יותר ממה שתשלם בIB

זה לא סביר אבל זאת הנורמה :)

אכן, כתלות ביכולת המיקוח לך יש סיכוי שתקבל הרבה הנחות מהבנק.
בין הדברים שאפשר לקבל יחסית בקלות: ביטול כולל של עמלות המרה (לא של מרווח שער).
הנחה של עד 70% במרווח שער
הנחה עד ביטול כולל של עמלת העברה.
על עמלת קוריספונדנט אי אפשר לקבל הנחה.

מה שכן, גם אחרי כל ההנחות וכו', עדיין תשלם הרבה יותר ממה שתשלם בIB
תודה! אבל בהנחה שאקבל ביטול של עמלת ההמרה, ואת ההנחה במרווח השער ועמלת ההעברה, מה בערך יהיה ההבדל בהעברה של 20K?
כי נוח יחסית לעבוד עם הבנק, השאלה מה העלות של הנוחות הזאת...
תודה:)

תודה! אבל בהנחה שאקבל ביטול של עמלת ההמרה, ואת ההנחה במרווח השער ועמלת ההעברה, מה בערך יהיה ההבדל בהעברה של 20K?
תלוי כמה הנחה תקבל במרווח שער, אבל כנראה שישאר הבדל של כ0.3%
על 20K חד פעמי זה כנראה לא שווה את המאמץ, אבל אם אתה מעביר סכום משמעותי אז זה מתחיל להיות יותר משתלם

תלוי כמה הנחה תקבל במרווח שער, אבל כנראה שישאר הבדל של כ0.3%
על 20K חד פעמי זה כנראה לא שווה את המאמץ, אבל אם אתה מעביר סכום משמעותי אז זה מתחיל להיות יותר משתלם
תודה!

אני בדיוק מתעסק בלהעביר סכום יחסית גבוה מהחשבון שלי בארץ בפועלים לחשבון שלי באנגליה לצורך רכישת דירה בלונדון. יש מצב שבנק הפועלים יקשה בהעברת סכום גבוה לחשבון על שמי באנגליה? אני מעדיף לעשות את ההעברה דרך הבנק כי זה פשוט יותר מבחינת הוכחות מקור הכסף בבנק הבריטי. (ביקשתי הנחה מהבנק ומחכה לתשובה מהם)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G עמלות שונות של vti שוק ההון 1
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
E עמלות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Aslan קיזוז דמי שימוש מול עמלות קניה - תדירות קניה שוק ההון 3
9 שאלה של מתחילים לגבי עמלות בהשקעה בקרן מחקה מדד S&P 500 שוק ההון 9