• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA)

אפשר להעביר לשרשור הנכון
https://shlomiardan.com/trading-fees/
אחלה הצעה
חזרו אליי
הבעיה היחידה זה שהם מציעים מרווח המרה 0.7 ו0.5 מעל 15000 דולר
אמרתי שבפסגות מציעים 0.1-0.2 (מה ששמעתי מהפורום), הנציג בדק וחזר והתעקש שאי אפשר לרדת מזה... כמה זה נורא? אפילו בפפר יש 0.46. יש משהו שאפשר להגיד שישכנע?

חברים, אני חדש יחסית בתחום ועושה השוואות בין בתי השקעות למסחר עצמאי. על הבנק ויתרתי בגלל העמלות הגבוהות, אבל אחרי שיחה עם לאומי, עדכנו לי את העמלות:
ק/מ ני"ע ישראלים- 0.2%
ק/מ ני"ע זרים- 0.21%
דמי ניהול- 0.0345%
התיק שלי לא יהיה גדול מ 30-40 אלף בשנתיים הקרובות, ואני כנראה לא אקנה בתדירות גבוהה (בעיקר קרנות).
מה דעתכם על ההצעה של לאומי?

חברים, אני חדש יחסית בתחום ועושה השוואות בין בתי השקעות למסחר עצמאי. על הבנק ויתרתי בגלל העמלות הגבוהות, אבל אחרי שיחה עם לאומי, עדכנו לי את העמלות:
ק/מ ני"ע ישראלים- 0.2%
ק/מ ני"ע זרים- 0.21%
דמי ניהול- 0.0345%
התיק שלי לא יהיה גדול מ 30-40 אלף בשנתיים הקרובות, ואני כנראה לא אקנה בתדירות גבוהה (בעיקר קרנות).
מה דעתכם על ההצעה של לאומי?
לגודל התיק נראה לי משתלם יותר מהצעה טיפוסית של בית השקעות ישראלי. אגב, זה לא השרשור המתאים.

היי,
יש לי קופה של 250k ללא הפקדות.
במיטב דש מציעים לי 0.3.
אילו עוד עמלות חשוב שאבדוק והאם 0.3 זה נחשב טוב?

תודה

היי,
יש לי קופה של 250k ללא הפקדות.
במיטב דש מציעים לי 0.3.
אילו עוד עמלות חשוב שאבדוק והאם 0.3 זה נחשב טוב?

תודה
בנוסף, ל250,000₪ אפשר לקבל דמי ניהול נמוכים מ0.3%. בהלמן אלדובי, למשל, המינימום לפתיחה עומד על 200,000₪ ודמי הניהול מצבירה הראשונים שהציעו לי ללא מיקוח כלל היה 0.25%. כדאי שתתקשר לכל החברות ותעשה סקר שוק, את ה0.25% דיי בטוח שתקבל עם עוד כמה טלפונים וסבלנות.
עמלות המסחר גם רלוונטיות כמובן, כדאי שתבדוק. לרוב הם ישלחו לך 2-3 אופציות דרך מי לסחור ואתה תצטרך לבחור, כאשר בכל אופציה יהיו תנאים טובים יותר בתחום אחד וגרועים יותר בתחום אחר. אז אמליץ לך לדעת מראש מה אתה מתכנן לרכוש באיזה סכום, וכמובן לדעת מראש מה יהיו הרכישות העתידיות ובאיזה סכום (עד כמה שניתן לדעת), ובהתאם לכך לבחור דרך מי לסחור בצורה שתעלה לך מינימום עמלות.

בהצלחה.

תיק השקעות בניהול אישי - 2 הצעות מחברות שונות, מה עדיף לטעמכם?
איי.בי.איי:
קניה/מכירה בארץ - 0.08 (מינימום - 2.35₪)
קניה/מכירה חו"ל - סנט למניה (מינימום 7.5$)
דמי ניהול חודשיים - 15₪

אקסלנס:
קניה/מכירה בארץ - 0.07 (מינימום - 3₪)
קניה/מכירה חו"ל - סנט למניה (מינימום 8$)
דמי ניהול חודשיים - 19₪ (אבל שנה ראשונה פטור מלא)

בנוסף, האם יש שאלות ספציפיות שכדאי לי לשאול אותם שאולי לא שאלתי פרט לעמלות הברורות מראש? תודה רבה.

מה אתה מתכוון לקנות?
כמו שתחליט על סופר רק על בסיס המוצרים שאתה קונה בפועל, ולא לפי הסל הממוצע שכולל מוצרים שאתה לא צורך.
צודק. תודה רבה על התגובה.
בשנים הקרובות מתכנן לרכוש רק קרנות סל של iShare בלקרוק

בנוסף, האם יש שאלות ספציפיות שכדאי לי לשאול אותם שאולי לא שאלתי פרט לעמלות הברורות מראש? תודה רבה.
מנסיון עם אחת משתיהן, אני הייתי שואל:
* אם אני שולח פקודת לימיט והיא מתבצעת בהרבה חלקים קטנים, האם אתם גובים עמלת מינימום 3ש"ח על כל חלק? גם אם החלק הזה הוא מנייה אחת? באיזה מצב זה דבר הגיוני? (כן, כן, אני יודע שצריך פשוט לתת פקודת מרקט, או לימיט עם לימיט גבוה, אבל זה לא הופך את זה למבנה עמלות הגיוני)
* אם אני רוצה להעביר ני"ע זר (אחד או שלושה) לברוקר אחר, אתם מאפשרים את זה? האם צריך להגיש בקשה בכתב יד (כן כן, בכתב יד) עם המון פרטים ולשלם 10 דולר לכל נייר, ואתם מוכנים להעביר רק לבנק שלי?

[אגב, זה השרשור על IRA. יש שרשור נפרד לעמלות ודמי ניהול בבתי השקעות]

נערך לאחרונה ב:
היי,
יש לנו 4 קרנות השתלמות (שנינו גם שכירים וגם עצמאיים) -- 2 מיועדות לחסכון לילדים, ועוד 2 ליציבות כלכלית / פנסיה. סה״כ יש בהן בערך 120k.
אם זה משנה, אנחנו קרובים מאוד לתקרת ההפקדה בכל הקרנות.

דיברתי עם מיטב דש שהסכימו לתת אישור חריג לפתוח IRA, אבל בדמי ניהול רגילים של 0.35 ללא יכולת לרדת מזה.
מתלבטים אם שווה את ההתעסקות בסכום כזה ובדמי ניהול כאלה. מתכננים לקנות פעם בחודש / רבעון (לא החלטנו), קרנות איריות כנראה.
כל הקרנות הן לטווח ארוך (15-20 שנה לפחות).

אציין שקרנות הפנסיה שלנו נמצאות בהלמן אלדובי במסלול S&P, וזו היתה הסיבה שחשבתי לעבור לIRA ולאפשר לנו מרחב תמרון גדול יותר במסלולים מחקי מדד.
האם יש קרנות השתלמות מחקות מדד שלא ב-S&P? האם בכל מקרה עדיף לעבור ל-IRA?

אשמח לשמוע ממנוסים ממני מה דעתכם והאם התנאים נכונים למעבר.

תודה!

חברים, אני כבר שבוע מנסה לקבל הצעות ממגדל וממיטב ד"ש לניהול אישי IRA של קרן ההשתלמות, והם לא חוזרים.

הלמן אלדובי כן חזרו, וגם - הם קבעו פגישה עם יועץ, ואמרו שהנציג איננו רשאי לתת הצעה בטלפון, אלא בפגישה עם היועץ.

זה תמיד תהליך כזה מייגע ? עד שהם חוזרים, וכשחוזרים קובעים פגישה עם יועץ, ולא יכולים פשוט לתת הצעה ? כמו משכנתא... :roll:

@deussex שים לב גם שאתה מנסה לתפוס אותם בחול המועד פסח, אז יכול להיות שגם זה בעייתי. בדרך כלל הם חוזרים בסוף. מי שלא חוזר, פשוט תתקשר.

היי חברים, לאחר כמה שיחות עם סוכנים של כמה חברות בתחום ה IRA של קרן השתלמות, עלו לי שתי שאלות:

1. במה עדיפה קרן השתלמות במסלול IRA מאשר למשל קרן השתלמות עוקבת סנופי (או עולמי אם יש כזאת) - בדמי ניהול של 0.55% למשל. בקרן השתלמות IRA, דמי הניהול ינועו בין 0.2-0.3 + דמי ניהול הקרן העוקבת + עמלת ק/מ - שיכול להגיע לאותו סכום לא ? + יש התעסקות עם קניה.

2. האם קרן השתלמות בניהול IRA הפיכה, להחזיר לקרן השתלמות מנוהלת ? סתם מעניין אם זה מסלול חד כיווני מקרן השתלמות מנוהלת לקרן השתלמות בניהול עצמי.

תודה מראש.

1. במה עדיפה קרן השתלמות במסלול IRA מאשר למשל קרן השתלמות עוקבת סנופי (או עולמי אם יש כזאת) - בדמי ניהול של 0.55% למשל. בקרן השתלמות IRA, דמי הניהול ינועו בין 0.2-0.3 + דמי ניהול הקרן העוקבת + עמלת ק/מ - שיכול להגיע לאותו סכום לא ? + יש התעסקות עם קניה.
כתבו על זה הרבה.
הפער הוא לא רק דמי הניהול.
יש גם עלות ניהול השקעה (היא קיימת גם ב-IRA אבל לפחות ב-IRA אתה שולט בה), אפשרות לבחור מוצרים שיש להם מיסוי דיבידנדים עדיף (קרנות איריות צוברות), אפשרות לבחור קרן יותר רחבה (או יותר ספציפית, בכלל, ב-IRA יש הרבה יותר שליטה).
ה"חסרונות" העיקריים ב-IRA זה שזה יותר התעסקות (אבל בתכלס או שאתה אקטיבי ואז אתה בכל מקרה מעדיף את זה, או שאתה פאסיבי וההתעסקות היא די מינימלית) ושאי אפשר(?) למנף כנגד קרן השתלמות IRA (אם זה מעניין אותך).

2. האם קרן השתלמות בניהול IRA הפיכה, להחזיר לקרן השתלמות מנוהלת ? סתם מעניין אם זה מסלול חד כיווני מקרן השתלמות מנוהלת לקרן השתלמות בניהול עצמי.
ברור שזה הפיך.
זה יהיה כרוך במכירת כל האחזקות (שבכל מקרה תצטרך לעשות אם תרצה לפדות את הקרן, למשל) וניוד המזומן אבל הפיך זה הפיך.

ברור שזה הפיך.
זה יהיה כרוך במכירת כל האחזקות (שבכל מקרה תצטרך לעשות אם תרצה לפדות את הקרן, למשל) וניוד המזומן אבל הפיך זה הפיך.
אם אתה לא מתכוון לפדות את הכסף, אלא רק להחזיר למצב מנוהל רגיל, המכירה של כל המוצרים והמעבר לחברה מנהלת אחרת, אינו כרוך במס נכון ? כלומר כמו המעבר מכיוון מנוהל ל IRA היום, שאינו כרוך במס.

הפער הוא לא רק דמי הניהול.
יש גם עלות ניהול השקעה (היא קיימת גם ב-IRA אבל לפחות ב-IRA אתה שולט בה), אפשרות לבחור מוצרים שיש להם מיסוי דיבידנדים עדיף (קרנות איריות צוברות), אפשרות לבחור קרן יותר רחבה (או יותר ספציפית, בכלל, ב-IRA יש הרבה יותר שליטה).
ה"חסרונות" העיקריים ב-IRA זה שזה יותר התעסקות (אבל בתכלס או שאתה אקטיבי ואז אתה בכל מקרה מעדיף את זה, או שאתה פאסיבי וההתעסקות היא די מינימלית) ושאי אפשר(?) למנף כנגד קרן השתלמות IRA (אם זה מעניין אותך).
אני מבין מה אתה אומר. האם מניסיון האנשים שעברו את המסלול הזה, יש צורך ב"שלב מעבר" מקרן השתלמות מנוהלת -> קרן השתלמות פאסיבית עוקבת -> IRA, או שהקפיצה ממנוהלת ל IRA היא איננה מפחידה כמו שהיא נראית ?

ש צורך ב"שלב מעבר" מקרן השתלמות מנוהלת -> קרן השתלמות פאסיבית עוקבת -> IRA, או שהקפיצה ממנוהלת ל IRA היא איננה מפחידה כמו שהיא נראית ?
זה די אינדיבידואלי, לא?
אני פעלתי כך, ברגע שהיו קרנות מחקות בארץ (2014), ועדיין לא היה לי מספיק ל-IRA.

זה די אינדיבידואלי, לא?
אני פעלתי כך, ברגע שהיו קרנות מחקות בארץ (2014), ועדיין לא היה לי מספיק ל-IRA.
בהחלט.. פשוט שואל מתוך מעוף הציפור של אנשים שעברו את זה, כי לי קשה לדמיין מראש מה עדיף.. אם אני חושב על זה מראש:

יתרונות של קרן השתלמות עוקבת מול IRA:
-קבלת הצעה ומעבר פשוט לקרן השתלמות עוקבת
-0 התעסקות
-לא בטוח שהעליות הרבה יותר גבוהות מן ה IRA

חסרונות:
-העניין, שלא ניתן לבחור קרן אירית מסויימת שאינה מחלקת דיבידנדים, גורמת לכך שבעצם בקרן השתלמות עוקבת S&P, כן יש אירועי מס ? וזה מנוכה במקור ? אגב - לצורך העניין גם קרנות פנסיה עוקבות S&P חוטפות מס דיבידנד במקור ?
-קצת פגיעה בוורסטיליות שלא ניתן לקנות קרנות עולמיות, אם כי ניתן לאיזון בחשבון הממוסה

פשוט כרגע אין לי מספיק ידע לבחור מה עדיף - 2 האופציות נראות טובות באותה מידה - כשיש יתרון מנטלי קל לקרן השתלמות עוקבת, כמתחיל שיש פחות התעסקות. מצד שני יש יתרון לוגי ל IRA, כי אני רואה שכולם נוטים לעבור ל IRA ברגע שהסכום מאפשר, כלומר חוכמת ההמונים נוטה ל IRA תמיד.

:) דילמה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2057
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
N בלקרוק שקלית מול לונדון מבחינת עמלות ומיסוי שוק ההון 6
E עמלות בפנסייה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back