• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עזרה לחייל המשתחרר

chen.k

משתמש רשום
דירוג
1
בוקר טוב חבר'ה D:
אני בחופשה שלפני שחרור והגיע הזמן לארגן את הביזנס .
אז , אשמח אם תשתפו אותי ברסיסי ידע והארות לגבי מספר תחומים .
אזהרה - באתי לחפור .

1.נקודות זיכוי במס הכנסה - חייל משוחרר זכאי ל4.25 נקודות בשנה , כלומר לא ישלם מס עד תקרת הכנסה של כ-97 אלף שנתי . נניח והכנסתי מיגיעה אישית הסתכמו ב60 אלף , ובאותה שנה גם רשמתי הכנסה משוק ההון בגובה של 30 אלף ועליהם שילמתי מס רווחי הון במקור . האם אני יכול לדרוש בדוח השנתי החזר על מס רווחי ההון ששילמתי?

2.פתיחת חשבון אצל ברוקר זר - בכוונתי לפתוח 2 תיקים מופרדים . אחד לday trading והשני תיק דומה בסוגו לשוקולד מריר . כרגע אני רואה יותר יתרונות בעבודה דרך אותו ברוקר זר (IB) בשני סוגי החשבונות. מה שכן מעורר בי דאגה הוא ההתעסקות בנושא המס , וריכוז הכספים אצל ברוקר אחד .
1.האם מישהו עובד דרך IB?
אם כן ,
דרך השלוחות בישראל (בי טרייד וקוואנטום) או ישירות?
הארות והערות בנושא המס בהקשר לIB?
האם בכלל ניתן להחזיק שני חשבונות מופרדים כאשר עלויות תפעול החשבון הן משותפות?
האם יש קיזוז רווחים והפסדים לתשלום מס בחשבון אחד לשני?

כל שבב מידע בנושא יעזור .

תודה רבה לכולם ותבוא עליכם הברכה D:

1. http://www.nevo.co.il/law_html/law01/255_001.htm#Seif64
סעיף 39א' (דף 44) אומר בפירוש שההטבה תהיה רק על יגיעה אישית ככה שבעיקרון ההטבה לא תקפה על רווחי הון. בפועל מעולם לא שמעתי על מישהו שניסה אז אני לא יודע להגיד בוודאות.

2. @daat99 נראה לי יוכל לסייע.

1. @mudale222 כבר ענה אז אני לא אוסיף :)

2. אני עובד עם IB דרך קוואנטום/בי טריידר (הם התמזגו לא מזמן).
בנושא המיסוי אני לא יכול לסייע יותר מידיי כי יש לי רואה חשבון שמייצג אותי מול מס הכנסה אבל הטפסים שאני ראיתי היו מאוד פשוטים למילוי.
כמו כן קובי מקוואנטום/בי טריידר הסביר לי על הטפסים הללו כשרציתי והוא לרוב שמח לסייע בכך ללקוחות.

נכון להיום יש לי שני חשבונות שונים ב-IB - את החשבון הרגיל שלי ואת החשבון שבו אני מנהל את תיק דיבידעת שאני כותב עליו בבלוג שלי.
פתיחת שני התיקים לא כוללת עלויות נוספות כלשהן אבל בגלל שאתה מתכנן להיות סוחר יומי אני מניח שאתה תרשם לשירות ציטוטים בזמן אמת שכרוך בעלות של כ-10 דולר בחודש (חינם אם יש לך עמלות של 30 דולר בחודש).
העמלות הרגילות שלהם עומדות על סנט למניה עם מינימום של 1.5 דולר לפעולה.
הצלחתי להשיג הנחה קבוצתית לאנשים שמגיעים דרך הבלוג שלי (יש שם טופס יצירת קשר אבל בגדול אם תדבר עם קובי ותגיד לו שהגעת דרכי אז אתה תצטרף להנחה הקבוצתית אוטומטית) שמורידה את העלות ל-0.9 סנט למניה עם מינימום של 1.4 דולר לפעולה.

אני לא זוכר בעל פה את העלויות של אופציות שהם גובים מלקוחות חדשים/מאנשי הקבוצה אבל אם זה מעניין אותך אז תשאל את קובי.
ואם באופציות עסקינן אז חשוב להדגיש ש: אופציות זה דבר מסוכן שיכול לגרום וגורם להפסדי ענק! ראה הוזהרת!

אם יש לך שאלות יותר נקודתיות אז תרגיש חופשי לשאול.

.נקודות זיכוי במס הכנסה - חייל משוחרר זכאי ל4.25 נקודות בשנה , כלומר לא ישלם מס עד תקרת הכנסה של כ-97 אלף שנתי . נניח והכנסתי מיגיעה אישית הסתכמו ב60 אלף , ובאותה שנה גם רשמתי הכנסה משוק ההון בגובה של 30 אלף ועליהם שילמתי מס רווחי הון במקור . האם אני יכול לדרוש בדוח השנתי החזר על מס רווחי ההון ששילמתי?
ביררתי בעבר כשעשיתי החזר מס אצל רואה חשבון. קיבלתי תשובה שעקרונית ניתן לקזז. לצערי, לא יכלתי להשתמש בקיזוז (רציתי להשתמש בנקודות זיכוי לא מנוצלות של אשתי...), כך שאין לי ניסיון "פרקטי" בזה. ע"פ התשובה שקיבלתי אתה כן תוכל לקזז:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/החזר-מס-רווחי-הון-בשל-אי-ניצול-נקודות-זיכוי-בשכר.1481/#post-28471

@chen.k
אתה מודע למגבלות שחלות על חשבון day trading ?
וגם אם אין לך מעל סכום מסויים בחשבון אתה לא יכול להיות סוחר יום בברוקר זר. רגולציה. תקרא בגוגל. מעבר לכך אם אתה סוחר יום מס הכנסה יכול לסווג אותך כסוחר ולא כמשקיע מה שיכול לסבך מאד את סוגיית המס וגם המיסוי יהיה פירותי ולא הוני. הסולידית כתבה על זה פוסט שלם.

אתה מודע למגבלות שחלות על חשבון day trading ?
אם הוא פותח חשבון דרך בי-טריידר ולא ישירות ב-IB אז יש להם דרך יצירתית להתמודד עם זה (הם לא אוהבים זאת ומכחישים שזה קיים אבל אחרי שהחשבון שלי ננעל בתחילת דרכי הם יצרו איתי קשר והציעו לי את ה"טריק" שלהם - ללא עלות כמובן).

בכל אופן ניתן לקרוא עוד על המגבלה כאן.
בקצרה:
* ביצוע לפחות 4 עיסקאות יומיות (פוזיציות נפתחו/הוגדלו ונסגרו/צומצמו באותו יום מסחר) בטווח של 5 ימי עסקים.
* בשביל לעבור על המגבלה הזו שווי החשבון צריך להיות לפחות 25 אלף דולר.

**רמז** המגבלה היא לפי חשבון ולא על כל החשבונות.
אם פותחים כמה חשבונות אז בכל חשבון ניתן לבצע עד 3 עסקאות יומיות בטווח של 5 ימים בלי שאף אחד מהחשבונות יינעל.
לא ידוע לי על מגבלה לכמות החשבונות שאדם אחד יכול להחזיק (וכפי שציינתי בעבר החשבונות הנוספים לא מחייבים דמי ניהול/חשבון).

**נ.ב.**
אם היה לך יותר מ-25K בחשבון וביצעת מספיק עסקאות בשביל להחשב סוחר יומי (כי מותר לך) אז ברגע ששווי התיק שלך ירד מתחת ל-25K החשבון יינעל אוטומטית ל-90 יום!
שוב - המגבלה היא לפי חשבון - שאר החשבונות יישארו כמות שהם.

מעבר לכך אם אתה סוחר יום מס הכנסה יכול לסווג אותך כסוחר ולא כמשקיע מה שיכול לסבך מאד את סוגיית המס וגם המיסוי יהיה פירותי ולא הוני.
זו באמת נקודה בעייתית!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D עזרה בניהול תקבולים מלקוחות עבור עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 0
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 4
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
S עזרה בבחירת ברוקר במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G עזרה בנושא פינוי בינוי ותוכנית מתאר נדל"ן 0
כ עזרה במשמעות הנסח טאבו תאור דירה: אולם נדל"ן 5
א עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
S עזרה בהשקעה לטווח ארוך? שוק ההון 4
Marcus Aurelius עזרה בפיענוח אג"ח מסויים שוק ההון 9
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
R טופס 1322 עזרה בהשלמת חישוב הפסדים להעברה מיסים 2
Y עזרה בהבנת גרף portfolio performance בIB שוק ההון 0
O עזרה בתכנון פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 23
M טריפל סיבים - עזרה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
tomchoook עזרה במילוי טופס 1322 מיסים 16
tomchoook עזרה בחישוב מס על הכנסה משכ״ד נדל"ן 7
I עזרה במילוי 1322 מיסים 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
I עזרה באסטרטגיה נדל"ן 17
H עזרה במציאת קרן השתלמות פאסיבית מדדי חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E עזרה במציאת תבע באלפי מנשה נדל"ן 4
V עזרה עם מוצר בקניה מאמזון צרכנות פיננסית 8
B עזרה בהלוואה צרכנות פיננסית 16
ב עזרה בהשוואת תשואות שוק ההון 1
O עזרה בנושא דיווח מס רווחי הון חצי שנתי במסחר דרך ברוקר זר מיסים 11
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
N טופס 134 עזרה במילוי חלק של ק"ה מיסים 32
יבגני_ל עזרה עם טופס 161א פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T עזרה בנושא תיאום מס מיסים 2
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה