• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עובד הייטק - הסיפור שלי

אם קרן הפנסיה שלהם כבר ב-1.1 מיליון אז כנראה ב-27 השנים הקרובות הוא יגיע ל-2.6 מיליון
מהיכן הנחה שצברו 1.1 מיליון ? להבנתי הוא עובד כ- 10 שנים בלבד.
אתה מניח תשואה של 136% ב- 27 שנים ? כלומר 5% שנתי ?

אם קרן הפנסיה שלהם כבר ב-1.1 מיליון אז כנראה ב-27 השנים הקרובות הוא יגיע ל-2.6 מיליון
מהיכן הנחה שצברו 1.1 מיליון ? להבנתי הוא עובד כ- 10 שנים בלבד.
אתה מניח תשואה של 136% ב- 27 שנים ? כלומר 5% שנתי ?

נגיד שאתה פורש עם 13000 שח בפנסיה (לזוג) ושניכם מתחת לתקרת הפטור
נניח שגיל הפרישה שלכם לשם הנוחות הוא 65
אז מקדם הקצבה (200) * 25 שנה מיצג את שווי ההון שלכם כלומר 2.6 מליון שח,
אם פרשתם בגיל 40 והקרן עשתה נטו רק 3.5% תשואה הרי שמדובר ב 2.6 מליון חלקי
1.035 בחזקת 25
שזה 1.1 מליון שח, זה הסכום שצריך להיות לכם בפנסיה בגיל 40 זה לא מדוייק, אפשר להגדיל את המקדם הפנסיוני או להניח תשואה גבוהה יותר, אבל זה בגדול הכיוון

למה אתם מכפילים את הצבירה ב25 שנה, ואת ההוצאות לא מכפילים באינפלציה?
אם כרגע צריך 13K, בעוד 25 שנה זה יהפוך להיות 27K ב3% אינפלציה...
או שהתשואה שאתם מחשבים מגלמת בתוכה גם אינפציה? כלומר 3.5% זה למעשה 6.5% תשואה שוק מינוס 3% אינפלציה?

אולי יש איזה בלבול קטן. יש לנו מליון שח בצד ובנוסף יש לנו תיק פנסיוני/ביטוח מנהלים: לי יש בערך 650,000 (לפי הדוח של חברת הביטוח גם אם לא אוסיף שקל ובהינתן 4 אחוז תשואה יהיה לי 7000 בערך - אבל נראה לי לא לקחו בחשבון אינפלציה). לאשתי אני לא יודע כמה יש אני מניח שפחות (נניח 400,000).
אשתי מתכננת לעבוד עוד 10-15 שנה במשכורת של 9-10 נטו בערך. אני מתכנן לעבוד 3-5 שנים במשכורת 13 נטו ואז לעבוד חלקית במשכורת 2-3 נטו.
בנוסף כאמור יש 5 הכנסה פסיבית.
אני מרגיש בנוח להכניס כסף שמתקבל כל חודש לשוק ההון (מניות עם דיבידנד??), לא מרגיש בנוח לסכן את המליון שכבר יש שכן לא תהיה לי הזדמנות להרוויח שוב את הסכומים האלה. אולי יום אחד יעלו את הריבית??

אני מרגיש בנוח להכניס כסף שמתקבל כל חודש לשוק ההון (מניות עם דיבידנד??), לא מרגיש בנוח לסכן את המליון שכבר יש
מה ההבדל בינהם? כל שקל הוא שקל.
ולמה אתה מוכן להגדיל כל חודש את החשיפה המנייתית שלך?
פשוט תחליט על חשיפה מנייתית שמתאימה לך ותקצה את כל הכסף לפי זה.

יש הבדל.
קודם כל ככה אני יודע מה יש ומכניס מה שנשאר מהמשכורת עד שנגמרת המשכורת.
דבר שני אני לא מתזמן את הכניסה לשוק אלא ממצע..כל חודש חודשיים מכניס משהו.
האם התוכנית שלי הגיונית בהינתן הנתונים ועוד 3-5 שנים אוכל לעבור למשרה עם משכורת של 2-3 אלף?
האם אני חוסך יותר מדי בהינתן הייעוד שציינתי? אשתי טוענת שאני עובר את הרף שצריך וחוסך יותר מדי

האם התוכנית שלי הגיונית בהינתן הנתונים ועוד 3-5 שנים אוכל לעבור למשרה עם משכורת של 2-3 אלף?
אני אשאיר לחכמים ממני את ניתוח צפי ההכנסות העתידיות אבל רק רוצה להזכיר משהו לגבי פרישה חלקית ורמת הוצאות.
מניסיוני, התהליך האישי לפרישה - חלקית או מלאה - צריך לכלול בתוכו את ההסכמה לאפשרות של ירידה ברמת ההוצאות. זה לא הכרחי שכך יקרה
אבל הכרחי להתכונן לכך מבחינה נפשית וזוגית. אם אתה מחליט לגדר מראש את רמת ההוצאות המשפחתית החודשית לרמה הנוכחית (כששניכם עובדים במשרות מלאות), יש סיכוי גדול שהחרדה מירידה תחת הרף הזה לא תאפשר לך באמת לפרוש.

מניסיוני, התהליך האישי לפרישה - חלקית או מלאה - צריך לכלול בתוכו את ההסכמה לאפשרות של ירידה ברמת ההוצאות. זה לא הכרחי שכך יקרה
נראה לי שדווקא ההיפך הגיוני שיקרה.
מעט מאד אנשים יודעים למלא את הזמן שהתפנה בפעילויות חינמיות. הרוב יוציאו כסף בזמן שהתפנה, ולדעתי יוציאו הרבה יותר מאשר החסכון שנובע מהפסקת העבודה (נסיעות וכד').

יש הבדל.
קודם כל ככה אני יודע מה יש ומכניס מה שנשאר מהמשכורת עד שנגמרת המשכורת.
דבר שני אני לא מתזמן את הכניסה לשוק אלא ממצע..כל חודש חודשיים מכניס משהו.
האם אני חוסך יותר מדי בהינתן הייעוד שציינתי? אשתי טוענת שאני עובר את הרף שצריך וחוסך יותר מדי
לא עשיתי את החישובים אבל נראה לי שהתוכנית לא ראלית
יש לכם בפרישה מידית צורך ב 2.6 מליון שח
לדבריך יש לך 1 מליון שח, אולי לא ספרת קרנות השתלמות?
  1. בפנסיה אתם בגבול, ובאופן כללי כל שגיאה במודל הפרישה או השמטת עזרה לילדים ואתם חוזרים לעבוד בגיל 50 + ?
לדעתי כדאי לכם להדגיל חסכון, להמשיך לעבוד כמה שיותר בשכר גבוה, העשור הזה הוא פוטנציאל ההשתכרות הגבוה ביותר
ואז בגיל 50 לעשות תכנון מחדש.

ושוב המלצה, תעשו ספירת מלאי, כמה כסף יש בתוכניות פנסיה, קרנות השתלמות חשבונות ממוסים, לא בערך, לא נדמה לי, מדוייק.
אנלוגיה-
אתה מתכנן "תקיפת עומק" בצפון איראן חושב שיש לך מספיק דלק לחזור אבל לא בודק עד הסוף.
לא מוסיף אפשרות של צריכת דלק מוגברת עקב קרבות אוויר והתחמקות מטילים ?
לא בא לך לנחות נחיתת אונס בגבול עירק סוריה בלי כוח חילוץ נכון ?

נערך לאחרונה ב:
הרוב יוציאו כסף בזמן שהתפנה, ולדעתי יוציאו הרבה יותר מאשר החסכון שנובע מהפסקת העבודה (נסיעות וכד').
אם הפסקת העבודה מאפשרת לוותר על רכב אחד, ואולי גם לעבור דירה כי לא צריך להיות קרוב לעבודה, אפשר בקלות להקטין את ההוצאות בכמה אלפי ש"ח טובים כל חודש, שיכולים להיות מופנים לפעילויות פנאי או להורדת רמת ההוצאות.

אם הפסקת העבודה מאפשרת לוותר על רכב אחד, ואולי גם לעבור דירה כי לא צריך להיות קרוב לעבודה, אפשר בקלות להקטין את ההוצאות בכמה אלפי ש"ח טובים כל חודש, שיכולים להיות מופנים לפעילויות פנאי או להורדת רמת ההוצאות.
רכב - נכון.
החלפת דירה - תלוי. מדברים כאן על פרישה מוקדמת, כלומר בזמן שהילדים (הגדולים) בבית ואז זה לא פשוט. בנוסף, אם המשמעות של ההתרחקות מהעבודה היא התרחקות מהמרכז יש לזה מחיר (או רווח, תלוי בהשקפה) בפנים נוספים.
אני מכיר אנשים שעברו לתל אביב בפנסיה. לא מכיר אנשים שעזבו אותה למקום רחוק באותו גיל.

מהו בעיניה/בעיניך חסכון מיותר?
על מה אתם מוותרים כיום?
מה הייתם עושים עם הכסף?

נראה לי שדווקא ההיפך הגיוני שיקרה.
מעט מאד אנשים יודעים למלא את הזמן שהתפנה בפעילויות חינמיות. הרוב יוציאו כסף בזמן שהתפנה, ולדעתי יוציאו הרבה יותר מאשר החסכון שנובע מהפסקת העבודה (נסיעות וכד').
בגלל זה כתבתי שנדרשת הסכמה רעיונית לירידה בהוצאות. אם הצפי הוא להגדלת ההוצאות, יש סיכוי/ן שהפרישה לא תצא לפועל כי רמת החרדה לא תאפשר.
מה שאתה מציין כאן הוא פן נוסף שצריך לקחת בחשבון כשמפנטזים על פרישה. אם אדם לא יודע מה לעשות עם עצמו כאשר אין לו תעסוקה, זה יכול להביא לא רק להוצאות נוספות אלא גם להתדרדרות במצב הנפשי. מצד שני, פותח השרשור מציין שהוא כן מתכנן לעבוד חלקית בתור שומר או מורה פרטי ולדעתי זה
אמור לספק את התרופה לשיעמום אפשרי במצב פרישה.

בגלל זה כתבתי שנדרשת הסכמה רעיונית לירידה בהוצאות. אם הצפי הוא להגדלת ההוצאות, יש סיכוי/ן שהפרישה לא תצא לפועל כי רמת החרדה לא תאפשר.
מה שאתה מציין כאן הוא פן נוסף שצריך לקחת בחשבון כשמפנטזים על פרישה. אם אדם לא יודע מה לעשות עם עצמו כאשר אין לו תעסוקה, זה יכול להביא לא רק להוצאות נוספות אלא גם להתדרדרות במצב הנפשי. מצד שני, פותח השרשור מציין שהוא כן מתכנן לעבוד חלקית בתור שומר או מורה פרטי ולדעתי זה
אמור לספק את התרופה לשיעמום אפשרי במצב פרישה.
מסכים. סיכוי קטן שיצליח להתמיד כשומר בן 50 אחרי שעבד בהייטק בתפקיד מאתגר, אבל אולי זה אפשרי כמחיר הפרישה.

ואולי גם לעבור דירה
זה מה שאני עושה. מעבר לבית צנוע יותר עם הרבה פחות חצר, מהלך שיותיר אותי עם הון נזיל נוסף, וידרוש פחות תחזוקה של נדלן בגיל מבוגר.
אני מכיר אנשים שעברו לתל אביב בפנסיה. לא מכיר אנשים שעזבו אותה למקום רחוק באותו גיל.
בגדול נכון, הרבה אנשים עוברים לעיר הגדולה בעשור השישי לחייהם כדי להתקרב לתרבות. אבל יש גם לא מעטים שעוברים לכפר כדי להתקרב לטבע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס הייטק קורסים עובד? התפתחות אישית 7
I מנגנון תשואה מובטחת בפנסיה כיצד הוא עובד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
L כיצד עובד המינוף באינטראקטיב? שוק ההון 0
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
י מכרזי ר"מי, איך זה עובד?, והאם זה זמן טוב נדל"ן 8
S נזק לרכב כתוצאה מרשלנות של עובד - האם ישנה עילה לתביעה? אוף טופיק 13
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
א חישוב מס ריאלי איך זה עובד ? שוק ההון 8
א עובד מדינה במשרד ממשלתי? צרכנות פיננסית 3
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
Avi W איך איזון אקטוארי עובד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N עובד עצות התפתחות אישית 9
נ אוסף המקרים בהם קפיטליזם\שוק חופשי כמו שפועל היום לא עובד אוף טופיק 48
epk שיקולים בבחירת שיעור הפקדת עובד לחסכון לגמלאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א לא מצליח להבין איגרות חוב ממשלתיות, איך החישוב הזה עובד ? שוק ההון 6
Tsachi01 עובד כשכיר וגם כעצמאי במקביל - מיסים מיסים 4
arvin איך בדיוק עובד הפטור ממס בקרן השתלמות, במיוחד בקרן IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ramiv עובד בארץ והמעסיק מחו"ל איך זה עובד? התפתחות אישית 4
ש בן זוג לא עובד, שאלה בטופס 101 מיסים 2
P כספי פיצויים בגמל של עובד שהתפטר לפני שנים רבות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
1337justme דוקרנים נגד יונים - עובד והומני? אוף טופיק 17
T הפרשה לקרן השתלמות עד התקרה אצל מעסיק חדש. איך זה עובד ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
א מיסוי חשבונות בחו"ל, איך זה עובד ? מיסים 8
M קרן מחקה עם הפרשי שעות במסחר - איך זה עובד? שוק ההון 3
מ כאן - איך עובד המסחר בבורסה אוף טופיק 2
מ איך מתגברים על הבושה העמוקה בלהגיד שאינך עובד? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 106
mudale222 מה דינו של עובד שכיר + עצמאי לימי מחלה ואבטלה? אוף טופיק 0
D ברוקר זר - איך עובד תשלום המיסים במסחר יומי? שוק ההון 2
נ איך עובד המסחר בפועל? כאשר אין התאמה מלאה שוק ההון 2
מ איך עובד עניין המיסים מיסים 14
ד לא הבנתי איך מינוף עובד בעסקים שוק ההון 41
ה קרן מחקה 500 S&P ואיך זה עובד שוק ההון 6
T קרן השתלמות לסטודנט שאינו עובד שוק ההון 12
P משכנתא אחד מבני זוג לא עובד נדל"ן 38