• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סנופי בבית השקעות או בבנק?

catslover

משתמש רשום
דירוג
2
אהלן חברים, בקופת גמל להשקעה אני משלם 0.3 עמלה שנתית במסלול סנופי, בבנק אני מסלם 0.1 קנייה ומכירה ובלי עמלות משמרת. (התווכחתי איתם בחירוף נפש כדי לקבל את התנאים האלה) האם למכור את הסנופי במיטב דש ולהעביר לבנק? אם כן אני מפחד שכאשר אני ימכור השוק יעלה קצת ואמכור בהפסד. מומלץ?

בקופת גמל להשקעה אני משלם 0.3
אני חושב שנכון לשקלל גם את העובדה שמדובר בפלטפורמה "חצי פטורה" מאירוע מס במכירה + יכולת עתידית (לא יודע בן כמה אתה) לקבל את הכסף כקצבה פטורה ממס.
אני לא יודע מה היו השיקולים שלך מלחתחילה לחסוך בקופ"ג להשקעה, אבל יש יתרונות לפלטפורמה.
לטובת החשיבה על המהלך, האם היית עושה את המהלך אם קרן ההשתלמות ?

אני חושב שנכון לשקלל גם את העובדה שמדובר בפלטפורמה "חצי פטורה" מאירוע מס במכירה + יכולת עתידית (לא יודע בן כמה אתה) לקבל את הכסף כקצבה פטורה ממס.
אם אתה לוקח את זה בחשבון, אל תשכח לקחת בחשבון את דמי הניהול וכל העלויות הסמויות שתצטרך לשלם לא רק על עוד אתה חוסך אלא גם כל עוד אתה מקבל קצבה.
מה שהופך את הקופגל"ה למוצר מאוד לא כלכלי.
כמובן.
אלא אם אתה ב IRA ומשלם דמי ניהול מאוד נמוכים.

אהלן חברים, בקופת גמל להשקעה אני משלם 0.3 עמלה שנתית במסלול סנופי, בבנק אני מסלם 0.1 קנייה ומכירה ובלי עמלות משמרת. (התווכחתי איתם בחירוף נפש כדי לקבל את התנאים האלה) האם למכור את הסנופי במיטב דש ולהעביר לבנק? אם כן אני מפחד שכאשר אני ימכור השוק יעלה קצת ואמכור בהפסד. מומלץ?
הכותרת שלך וההודעה שלך שואלות 2 שאלות מאוד שונות.
1. כלכלית עדיף תיק השקעות "רגיל" על פני קופגל"ה. יש יתרונות בקופגל"ה, בעיקר נוחות וכו'. אבל אם אין לך בעיה לנהל תיק השקעות בעצמך (או במקרה שלך לקנות נייר אחד מחקה מדד) אז אני לא רואה שום יתרון לקופגל"ה.
2. לגבי השאלה אם לנהל את תיק ההשקעות הזה בנק או בבית השקעות, לרוב התנאים בבית השקעות יהיו טובים יותר.
תעשה סקר שוק קצר ותראה איזה מחירים אתה מקבל.
מעבר לעמלה חודשית ועמלות ק/מ, תבדוק גם כמה יעלה לך להעביר את התיק לברוקר אחר

מה מבחינתך נקודת השיוון ? שהופכת את קה"ש לכדאית יותר מחשבון בנק ?
אוסיף שיקול נוסף, אני מנצך את קה"ש שבמסלול סנופי למינוף (זול, יחסית) להשקעות בקורלציה שונה (נדל"ן)
קה"ש ב IRA מנוצלת למוצרים יקרים יותר (סגנון ARK, GBTC).

הכותרת שלך וההודעה שלך שואלות 2 שאלות מאוד שונות.
1. כלכלית עדיף תיק השקעות "רגיל" על פני קופגל"ה. יש יתרונות בקופגל"ה, בעיקר נוחות וכו'. אבל אם אין לך בעיה לנהל תיק השקעות בעצמך (או במקרה שלך לקנות נייר אחד מחקה מדד) אז אני לא רואה שום יתרון לקופגל"ה.
2. לגבי השאלה אם לנהל את תיק ההשקעות הזה בנק או בבית השקעות, לרוב התנאים בבית השקעות יהיו טובים יותר.
תעשה סקר שוק קצר ותראה איזה מחירים אתה מקבל.
מעבר לעמלה חודשית ועמלות ק/מ, תבדוק גם כמה יעלה לך להעביר את התיק לברוקר אחר
בנוסף, בבנקים יש קטע שהם מאשרים הטבות לתקופה ואז שוב צריך לזכור לבקש את ההטבות (ואין הבטחה שייתנו שוב). בבית השקעות יש תנאים ברורים וזהו.

אני לא יודע מה היו השיקולים שלך מלחתחילה לחסוך בקופ"ג להשקעה, אבל יש יתרונות לפלטפורמה.
בן 22, לא מעוניין להשאיר את הכסף עד הקצבה בכל מקרה, בקרן השתלמות ממש לא

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
S איך מוצאים קרן סנופי עם בסיס חישוב מדד? שוק ההון 5
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
F תיק משני למטרה קרובה יותר, 100% סנופי שקלי, דעתכם? שוק ההון 15
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
ד קניית סנופי בהוראת קבע שוק ההון 1
stamEhad קצת סדר בראש לגבי האימרה ״סנופי עשה ~7% תשואה שנתית ב50 שנה האחרונות״ שוק ההון 10
צ העברת קרן הפנסיה מסנופי לקרן משולבת סנופי+נאסד"ק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
א סנופי לא מגודר בקרן פנסיה/השתלמות - יש דבר כזה? שוק ההון 12
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
de dud סנופי ומעוף שוק ההון 28
אוהד יהודה קרן סל אמריקאית מחקה סנופי נקובה ביורו שוק ההון 3
K העלת דמי ניהול בהשתלמות וגמל של קבוצת סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מה ההסתברות לקטסטרופה בקרן מחקה סנופי סינטתית של אינבסקו שתוביל לאיבוד הקרן? שוק ההון 8
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 46
D קרן ישראלית עוקבת סנופי - הפרשי זמן שוק ההון 23
deussex למה בעצם לא לשים את קופת הפנסיה לעקוב אחרי מסלול מנייתי, אלא דווקא סנופי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
C סנופי מעל המחיר השוק שוק ההון 1
D מחקה סנופי 500- טבלה בין כל האפשרויות של דמי ניהול ופרמטרים חשובים נוספים שוק ההון 19
avivaviv מה הדרך הזולה ביותר להשקיע בעוקב סנופי בסכומים קטנים? שוק ההון 7
M קרן עוקבת סנופי עם מיסוי צמוד למדד המחירים לצרכן, עקיבה פיסית ומנפיק בינלאומי? שוק ההון 8
I האם פה (ב2022) קבור הכלב (סנופי 500)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
Y עקיבה אחרי סנופי עם קרנות סינטטיות שוק ההון 56
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
grimble grumble עקיבה על סנופי בת"א - לייקסור מול בלאקרורק שוק ההון 58
A גמל להשקעה, סנופי ודמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ע שאלה על סנופי שוק ההון 16
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
CoinCollector אשס.חוץ SPX500 הנייר האידאלי למשקיעי סנופי , האמנם? שוק ההון 6
D פנסיה בהפניקס מחקה מדד מניות עולמי או מחקה סנופי ממונף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B פנסיה משלימה - עוקב סנופי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ד cspx לעומת סנופי ברמה היומית שוק ההון 13
כ מסלולי פנסיה סנופי ממונפים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 225
M למה סנופי שוק ההון 0
1337justme מעבר לפנסיה של אלדובי מחקת סנופי בזמן ריסק צרכנות פיננסית 0
S גמל סנופי - סינתטי או לא? שוק ההון 5
adisolo מעבר למסלול סנופי קופת גמל שוק ההון 0
ש כמה משקיעים פה בנסדק 100, סנופי, vti והאם לא עדיף רק נסדק 100? שוק ההון 31
ע כמות מזומן גדולה בקרן השתלמות מחקה סנופי ושאלה של מתחילים שוק ההון 10
T הבנת הבדלים בין קרנות מחקות סנופי שוק ההון 6

נושאים דומים

Back