• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סולידי מתחיל :)

אישימוטו

משתמש רשום
דירוג
19
היי
קורא ותיק אבל בפורום החל מהיום ..
לאחרונה בעקבות הבלוג עברתי מרמת חיים מאוד גבוהה (דירה בתל אביב .. מכונית חדשה..) למכונית משנת 2010 וחזרתי לגור ביחידה אצל ההורים.. שיעור ההכנסה שלי גדל משמעותית וזה כבר צעד מדהים ..
אבל השאיפה המרכזית שלי היא להפסיק להיות תלוי בתלוש משכורת ..
ב-4500 ש"ח אני מצליח לכסות את כל הוצאותיי ולא מרגיש ש " מתכלב" או משהו כזה למעשה רמת החיים הנמוכה יותר והמגורים הרחוקים מהמרכז מסבים לי שקט ונחת ... וכיף ללכת עם טישירט שאינה ממותגת ולא לפחד שיתלכלך או יהרס : ) זה ממש כמו יציאה לחופשי אבל עדיין תחושת התלות במשכורת ובמעסיקים קשה לי.
אני מרוויח סביב ה-9000 נטו וחוסך כרגע כמחצית מכך (כאמור הוצאות של 4.5) על פי "חוק ה-400" תיק השקעות פסיבי של 1.8 מיליון יכול לעזור לי לפרוש ממירוץ העכברים וכיום כבר יש לי כ-700 אלף שנחסכו בשנים רבות של עבודה.
השאלה היא ..
האם שווה לי לקנות דירה בפריפריה , לדוגמה בחיפה או דימונה , ראיתי שהן מושכרות שם בסכומים כמו 2000-2500 שקל.. וכך אוכל לייצר את ה- 4,500 האלה ביתר קלות בלי לחסוך עד ל-1.8 מיליון?
לשם ההשוואה דירה שעלתה לי 500,000 ומכניסה לי 2500 ש"ח בחודש זה שקול לתיק של מיליון שקל שאני מושך ממנו לפי חוק ה-400 ... למה בעצם לא לעשות את זה?
2 דירות כאלה ואני כבר על הכנסה של 5000 פסיביים שמאפשרות לי לחיות כמו מלך בלי לעמוד בפקקים ובלי להתחנף לבוסים או להישאר שעות נוספות .....
אשמח להמלצות
תודה רבה!!!

הרעיון של כלל ה-400 הוא שהסכום שאתה מושך לא יכלה את הקרן, והיא תוכל להישאר לך לנצח (או לפחות עד המוות).
יחד עם הפיזור, שמקטין את הסיכויים שההשקעה שלך תתאפס במשבר כזה או אחר, אתה מגיע למצב שמאוד לא סביר שייגמר לך כל הכסף.
עם דירות יש לך יותר סיכון, מכיוון שרוב הנכסים שלך מרוכזים בדירה אחת (או שתיים), במדינה אחת קטנה. אם לצורך העניין יהיה משבר נדל"ן, רעידת אדמה, מלחמה וכו' וכו' - יכול מאוד להיות שתלך לך ההשקעה (וגם במקרה היותר אופטימי, יכול להיות שסתם יהיו לך תקופות ארוכות בלי דייר = בלי הכנסה).
אם יש לך כמה דירות בערים או אפילו מדינות שונות, הסיכון עשוי לרדת. אם הדירה/דירות הן בנוסף להשקעות בשוק ההון, אז הסיכון יורד עוד יותר.
במקרה שמדובר בדירה אחת או שתיים בודדות, הסיכון יחסית גדול - זה לא אומר בהכרח שזו השקעה רעה, אלא שאתה צריך לקחת את זה בחשבון ולתכנן מה אתה עושה אם ההשקעה הזאת נופלת.

האם הכנסת לחישוב שלך את כל העלויות שכרוכות ברכישת דירה?

משכנתא, שיפוצים, תקופות שבהם אין לך שוכרים וכו'

כן אני אפילו אגדיל ואומר שבמידה של רכישת דירה ההורים שלי מוכנים להוסיף לי 100 אלף מכיסם מה שדי מוריד את הסיכון שלי. (הם לא מוכנים לתת לי את אותם 100 לשוק ההון רק לדירה.. לך תסביר להם :)
כך שבעצם ברכישת דירה ב500 אלף אני בעצם מוציא רק 400 מה שמשאיר אותי עם סכום של כ300 בשןק ההון ואני עוד ממשיך לעבוד כמה שנים ולחסוך ולהגדיל את זה...
נשמע לא מופרך לא?

אלך איתך הכי אגרסיבי. 1700 שכירות סבבה? עדיין זה החזר די גבוה ביחס להשקעה בשןק ההון וכאמור
1. זה קורה במקביל להמשך השקעה בשוק ההון
2. זה מגיע עם 100 אלף מההורים
3. יש דירות כיום בלוחות שכתוב בפירוש שמושכרות בסכומים גבוהים מזה.

אופטימיות אגב זה תמיד טוב : )

זה אכן יתרון גדול לעיסקה.

1700 שכירות סבבה? עדיין זה החזר די גבוה ביחס להשקעה בשןק ההון וכאמור
לא. זה החזר נמוך מתוחלת השוק העולמי ונמוך בהרבה מתוחלת השוק האמריקאי (וחישבתי את זה עם ה100,000 מההורים שלך).

אלך איתך הכי אגרסיבי. 1700 שכירות סבבה? עדיין זה החזר די גבוה ביחס להשקעה בשןק ההון וכאמור
1. זה קורה במקביל להמשך השקעה בשוק ההון
3. יש דירות כיום בלוחות שכתוב בפירוש שמושכרות בסכומים גבוהים מזה.
אתה מפספס את העיקר. תחשב את ההוצאות שלך ואז תחזור להגיד לי מה הרווח נטו על הדירה.

אופטימיות אגב זה תמיד טוב : )
לא בהשקעות :)

מה בעצם העלויות פרט לתיקונים מפעם לפעם שאין מה לעשות זה חלק מהחיים, משכנתה קטנה במידה ותהיה, עורך דין לעסקה וחודשים בהם הדירה עומדת? שואל ברצינות כדי לדעת כמה זה הולך לצאת בנטו.

מה בעצם העלויות פרט לתיקונים מפעם לפעם שאין מה לעשות זה חלק מהחיים, משכנתה קטנה במידה ותהיה, עורך דין לעסקה וחודשים בהם הדירה עומדת? שואל ברצינות כדי לדעת כמה זה הולך לצאת בנטו.
כל מה שציינת נכון. שים לב שתיקונים מפעם לפעם בדירה של 500,000 ש״ח זה הרבה יותר כסף ממה שנדמה לך. מספיקה פעם אחת של בעיית צנרת לא נגישה כדי לאכול לך תשואה של כמה חודשים (וזה שכיח מאוד בדירות כאילו).
כשהדירה עומדת אתה משלם את הארנונה וחשבונות מינימליים.
תוסיף גם ביטוח לדירה וביטוח חיים.
ולעיתים יש גם בלתמים קשים כמו דייר שלא מוכן להתפנות וכאלה... זו מכה רצינית שלא רק דופקת את התשואה אלא גם את הבריאות הנפשית.

תודה רבה. זה בהחלט חומר למחשבה ובהחלט בלגן שנחסך לי בתיק סולידי עם משיכה בשיעור הבטוח

תודה רבה. זה בהחלט חומר למחשבה ובהחלט בלגן שנחסך לי בתיק סולידי עם משיכה בשיעור הבטוח
בשמחה.
רק חשוב להוסיף - אני ממש לא ממתנגדי הנדל״ן. אני חושב שדירה יכולה להיות השקעה מעולה (בין אם למגורים או להשכרה) וחי בדירה שנמצאת בבעלותי (שהיתה ועודנה השקעה מעולה!).
מה שהיה לי חשוב זה שתבין שדירות זולות בפריפריה לא סתם עולות כמו שהן עולות ויש סיבה למחיר הנמוך והיא כמעט תמיד עולה במחיר גבוה למשקיע. אני לא אומר שאין פוטנציאל אלא שחשוב מאוד לקחת את הסיכונים בחשבון. אני אישית מעדיף בהרבה להשקיע יותר כסף (גם אם זה אומר שכרגע לא תוכל לעשות זאת) ולרכוש דירה בזאורי הביקוש במרכז הארץ.

אולי באמת. לקנות דירה במצב טוב יותר, בהרצליה או רעננה ולהשכיר אותה ב-4000 וצפונה.
זול אכן עולה ביוקר הרבה פעמים ויש להביא זאת בחשבון.

שמע, החלפתי דיירים עכשיו בדירה שהיא לא מאוד ישנה והיא במצב יחסית טוב. עלה לי כולל הכל חודשיים שכירות.
ההנחות שלך מאוד אופטימיות. מעבר לעלויות נוספות שלא הבאת בחשבון (עו"ד, שמאי, אולי גם מתווך, אם אתה לא מתכוון לרכוש את הכל במזומן אז גם ריבית למשכנתא וביטוח חיים שהמשכנתא דורשת, יועץ משכנתאות). בסכומים כאלה אין מס על כלום שזה מעולה. מה עם ביטוח דירה? מה עם הוצאות כמו דוד שמתפוצץ, החלפת צינור שנהיה בלוי, תיקון דלת שנשברת, חלון שלא נסגר, אמבטיה שפתאום האיטום בה לא להיט - הכל דוגמאות מהחיים האמיתיים. מה עם חודשים שהדירה ריקה? שלא נדבר על זה שבמחירים ובמיקומים האלה אתה משכיר לאוכלוסייה חלשה, אתה בקלות יכול להיקלע למצב של חוסר-גביה, סרבני פינוי -> הוצאות משפטיות ועוד.

אני לא אומר לך לא, ואני לא נגד השקעה בנדל"ן. אבל צריך להיות יותר ריאליסטים לגבי ההנחות. תשואה של 6% נטו נשמע לי מאוד אופטימי, זה כנראה יהיה קרוב יותר לחצי מזה.

אולי באמת. לקנות דירה במצב טוב יותר, בהרצליה או רעננה ולהשכיר אותה ב-4000 וצפונה.
זול אכן עולה ביוקר הרבה פעמים ויש להביא זאת בחשבון.
או לקנות דירה במקום בו אתה רוצה לגור ולגור בה (אם זה רלבנטי מבחינת התקציב כמובן).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
מ Viewtrade לסוחר סולידי מתחיל שוק ההון 3
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
ט קניית מחשב גיימינג סולידי אוף טופיק 11
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
ט מחשב נייח סולידי למשחק ספציפי (cs 2) אוף טופיק 5
E התלבטות לגבי חלק סולידי בתיק השקעות שוק ההון 0
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
M סגירת פוזיציה לסכום נקוב ביורו לשנה בכ 6% באפיק סולידי. שוק ההון 11
S תאורייה לתיק סולידי שוק ההון 15
G אפיק השקעה סולידי בדולר קנדי שוק ההון 4
S סיור סולידי ב-Jeruz אוף טופיק 3
T יומן מסע - צעיר סולידי יומני מסע אישיים 15
A קו העוני 2022 – האם כל סולידי הוא עני? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 174
Couch Potato קרנות אג"ח ושמירת ערך בחלק ה"סולידי" של התיק שוק ההון 3
אורליוס אפיק סולידי טווח ארוך 25% מהתיק שוק ההון 4
N תיק השקעות סולידי ועליית הריבית שוק ההון 8
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
R קריסת האג"ח הממשלתיות ומעבר לאפיק סולידי אחר שוק ההון 12
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
ט רכב פרטי סולידי (נראה לי) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א יש עוד טעם להשקיע את החלק הכי סולידי בתיק בקרנות של אג"ח ממשלתי? שוק ההון 45
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
S פקדון/השקעה סולידי עבור זוג מבוגר לפני גמלאות שוק ההון 1
נ מעבר לעולם סולידי? יומני מסע אישיים 2
deussex אחוז נכס נדל"ן בבעלות, בחישוב מאזן מניות - חלק סולידי שוק ההון 2
M סדר ותכנון פיננסי לצעיר סולידי בתחילת דרכו שוק ההון 11
B האם נכון להסתכל על אג”ח מיועדות כחלק ה״סולידי״ של התיק שוק ההון 6
L תיק סולידי 40-60 שוק ההון 16
M בין סולידי לצרכניסט יומני מסע אישיים 40
J תיק השקעות סולידי בניהול עצמי שוק ההון 27
de dud טלפון סלולרי סולידי צרכנות פיננסית 1
ס תיאום מס סולידי (עם מומחי מס וללא תשלום) מיסים 14
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
אשר יועץ משכנאות "סולידי" באיזור ירושלים נדל"ן 4
H גינון סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
I זוגיות עם פרטנר לא סולידי אוף טופיק 41
bobby בניית תיק סולידי 30-70 או 40-60 עם גידור מט"ח שוק ההון 6
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
Y האם יש קרנות עם מינוף סולידי? שוק ההון 4
S לא סולידי, אבל עם יומרות להשתקם כלכלית יומני מסע אישיים 31
A אג"ח סולידי לתקופה של שנה שוק ההון 11
S תיק סולידי ראשון - התייעצות שוק ההון 11
S רכב סולידי לנסיעה לעבודה אוף טופיק 20
T מרכיב "סולידי" לתיק IRA שוק ההון 3
ב הלוואה ללא ריבית למינוף סולידי והשקעות ראשוניות בשוק? שוק ההון 15
משה גל מלון/צימר סולידי לזוג ללילה אחד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
1337justme מכשיר אליפטי 'סולידי' ואמין? צרכנות פיננסית 0

נושאים דומים

Back
למעלה