• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניקוי מס במקור IB

• פותח הנושא CHF
  • פורסם בתאריך

CHF

משתמש רגיל
דירוג
83
שלום לכולם,

ניסיתי לעבור על הודעות בפורום אך לא בדיוק הצלחתי למצוא תשובה ברורה לשאלה הזו,

אם אני קונה ומוכר מניה/קרן נאמנות/תעודת סל אירופאית (לא אמריקאית) דרך IB, האם יש ניקוי מס במקור או לא?
בנוסף האם IB צריכים כל הזמן לדעת היכן אני מוגדר כתושב? אני שואל זאת מכיוון שהיום אני בישראל ומחר יתכן במדינה אחרת.

תודה רבה!

אם אני קונה ומוכר מניה/קרן נאמנות/תעודת סל אירופאית (לא אמריקאית) דרך IB, האם יש ניקוי מס במקור או לא?
לא.
גם בקניה/מכירה של נייר אמריקאי דרך IB אין ניכוי מס במקור.
בנוסף האם IB צריכים כל הזמן לדעת היכן אני מוגדר כתושב?
כן.
על דיבידנדים למשל כן מנוכה מס במקור (מי שמקבל את המס זאת המדינה שבה רשום הנייר שאותו אתה מחזיק), והמס משתנה בין הייתר כתלות בהגדרת התושבות שלך.
אני שואל זאת מכיוון שהיום אני בישראל ומחר יתכן במדינה אחרת.
עקרונית אתה אמור להעדכן אותם אם התושבות שלך משתנה

.
על דיבידנדים למשל כן מנוכה מס במקור (מי שמקבל את המס זאת המדינה שבה רשום הנייר שאותו אתה מחזיק), והמס משתנה בין הייתר כתלות בהגדרת התושבות שלך.

תודה לכם!

אם למשל אני קונה דרך IB קרן נאמנות בשווייץ שמשקיעה במדד של 50 חברות הגדולות, וזו קרן שצוברת את הדיבידנדים, אז בעצם אני כן משלם מס על הדיבידנדים? ואם המיסוי במדינה בשווייץ הוא 35% והמיסוי בישראל הוא 25%?

אני אמור להזדכות על הדיבידנדים שהקרן צברה? אני הרי לא חשוף לזה
לא ברור לי ואשמח להבהרות

תודה רבה

אם למשל אני קונה דרך IB קרן נאמנות בשווייץ שמשקיעה במדד של 50 חברות הגדולות, וזו קרן שצוברת את הדיבידנדים, אז בעצם אני כן משלם מס על הדיבידנדים?
לא. אם הקרן צוברת אז אתה לא מקבל דיבידנדים ולכן לא מנוכה לך מס.
הקרן עצמה כנראה משלמת דיבידנדים, כתלות בחוקי המס במדינה שבה הקרן מאוגדת ובהסכם המס בין המדינה שבה החברות שהקרן מחזיקה יושבות לבין המדינה שבה הקרן מאוגדת.
אני אמור להזדכות על הדיבידנדים שהקרן צברה? אני הרי לא חשוף לזה
זה תלוי בחוקים של כל מדינה.
אאל"ט יש מדינות באירופה שמחייבות אותך במס דיבידנד גם אם הקרן צוברת. אבל זה כבר משהו שאתה צריך לסדר בינך לבין המדינה שאתה משלם בה מס.

שים לב למשל שאם בתור ישראלי אתה מחזיק מניה (לצורך הפשוט מניה של חברה, ולא קרן) שיובת במדינת X ומחלקת דיבידנדים, ולפי ההסכם בין מדינת X לבין ישראל, מדינת X גובה רק 10% מס דיבידנד, מה שIB ינכו ממך במקור זה רק 10%. אתה עדיין חייב לדאוג בעצמך לשלם עוד 15% מס על הדיבידנד הזה למדינת ישראל.

הקרן עצמה כנראה משלמת דיבידנדים, כתלות בחוקי המס במדינה שבה הקרן מאוגדת ובהסכם המס בין המדינה שבה החברות שהקרן מחזיקה יושבות לבין המדינה שבה הקרן מאוגדת.

אלו בעצם קרנות איריות? איך אני בעצם מגיע לקרנות צוברות שלא מנכות מס במקור? יש להם איזה סימון מיוחד?

תודה רבה

אלו בעצם קרנות איריות?
אתה שואל אותי איזה קרנות אתה מחזיק?
אתה שאלת על:
אם למשל אני קונה דרך IB קרן נאמנות בשווייץ שמשקיעה במדד של 50 חברות הגדולות, וזו קרן שצוברת את הדיבידנדים
ועל זה ניסיתי לענות לך.
אין לי מושג אם קרן הנאמנות שאתה קונה בשוייץ היא אירית או לא...

איך אני בעצם מגיע לקרנות צוברות שלא מנכות מס במקור?
אף קרן צוברת לא מנכה מס במקור. מי שמנכה מס במקור זה הברוקר שלך, אבל מאחר ולא קיבלת דיבידנד מהקרן (כי היא צוברת) אין לו על מה לנכות לך מס.

הקרן אולי משלמת בעצמה מס, אבל זה לא משהו שנזקף לזכותך במס הכנסה.
לגבי קרנות צוברות שלא משלמות בכלל מיסים על דיבידנדים שהן מקבלות, אני לא בטוח אם קיים דבר כזה, אבל זה תלוי בהסכמים בין המדינה שבה הקרן מאוגדת לבין המדינה שבה מאוגדת החברה (יותר נכון החברות) שאותן הקרן מחזיקה.
במקרה בין ארה"ב לאירלנד יש הסכם שתושבים איריים (וקרנות איריות) משלמים רק 15% מס על דיבידנדים. אני מניח שעל דיבידנד שמגיע מחברות ארופאיות הקרן האירית תשלם פחות.

בישראל למשל קרן צוברת על מניות ישראליות לא תשלם מס דיבידנדים (לפחות עד כמה שאני מבין. לא מחזיק קרנות ישראליות).

בישראל למשל קרן צוברת על מניות ישראליות לא תשלם מס דיבידנדים (לפחות עד כמה שאני מבין. לא מחזיק קרנות ישראליות).
אתה מבין נכונה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A ניקוי מס 100% על דיבידנדים מיסים 9
N ניקוי חובה מהתלוש מיסים 0
א מדיח כלים וחומרי ניקוי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
1337justme ניקוי ראש "post covid" בחו"ל אוף טופיק 28
Tsachi01 ניקוי מזגן - שאלה למבינים פוסטים מאיכות נמוכה 14
Res Cogitans ניקוי כסא מריח חזק של אבק וטחב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
hommie ניקוי מכונת נספרסו אוף טופיק 17
L חומרי ניקוי לרכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
סטרבו ניקוי כתמי שומן מרצפות אוף טופיק 5
G ניקוי מקלחון אוף טופיק 9
G ניקוי מזרן משומש. אוף טופיק 13
G איזה חומרי ניקוי חייב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
ה ניקוי יבש בבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
N ניקוי ספות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
yossik ניקוי מדפים בשופרסל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ETL ניקוי שטיח אוף טופיק 1
ה פערים בהגשת בקשה להחזר מס צרכנות פיננסית 9
A זיכוי מס זר מיסים 1
F התאמת מחיר הקנייה לצרכי מס בחוזה עתידי במט"ח מיסים 3
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A למי שמגיש דוח מס עצמאית מיסים 12
Z מס יסף על רווח הון במכירת RSU מיסים 1
לאץ' מס הכנסה מול מס רווח הון מיסים 11
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10

נושאים דומים