• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניקוי ראש "post covid" בחו"ל

1337justme

משתמש בכיר
דירוג
984
לא הייתי בחו"ל כבר יותר משנתיים בגלל הקורונה, זה אולי נשמע קצת כמו "אוי אוי אוי" וצרות של עשירים, אבל זה משהו שאני צריך פעם בשנה ככה....
עכשיו כשהבנו שהקורונה היא כאן כדי להשאר, ובנוסף, הווריאנטים החדשים נראים פחות קטלניים ואני מחוסן 4 פעמים, החלטתי שהגיע הזמן לתת גיחה של שבוע\שבוע וחצי לחו"ל.

העניין הוא שעד הקורונה הייתי "מומחה" בכל העניין שקשור לטיסות,מלונות וכו'.
הייתי מזמין הרבה זמן מראש טיסה, ומלונות גם הרבה לפני...ועושה ביטוח ביטול מכל סיבה.

הבנתי שעכשיו כבר אין ביטוח ביטול מכל סיבה, רק בתרחיש של בידוד לפני הטיסה וגם אז הביטוח מוגבל בסכום נמוך יחסית ורק על טיסות, מצד שני מלונות ורכב להבנתי אפשר להזמין עם אופציה לביטול - פשוט ביוקר מן הסתם.

בנוסף, תמיד יכול להיות מצב שיעשו סגר במדינת היעד או שהיא תהפוך לאדומה ואז יהיו הגבלות, ולא יהיה כדאי לטוס בכלל...הבנתי שאין ביטוח למצבים כאלו (לפחות ממה שקראתי, אם אני טועה ויש ביטוח רלוונטי, אשמח לשמוע)

בגלל כל הנ"ל, אשמח לדעת, איך נהוג להזמין טיסות,מלונות ורכב בתקופתינו? האם כדאי ממש שבוע לפני שרוצים לטוס להזמין הכל במחירים גבוהים מאוד, כדי לא להסתכן בכך שיהיה צורך לבטל?

מה שאתה מתאר זה רק בלאו-קוסט, אני די בטוח שאי אפשר היה לבטל לו קואסט גם לפני הקורונה. בלא לאו-קוסט יש ביטול חופשי.
אם אתה די גמיש בתאריכים הייתי מזמין כמה שבועות מראש את הטיסה, אז המחירים לא אמורים לקפוץ משמעותית.
לגבי מלונות, ברובם יש ביטול חינם עד כמה ימים לפני.
לפני כמה ימים הסתכלתי בסיקסט על רכב, גם שם ראיתי שיש ביטוח חינם עד כמה ימים לפני.
בגדול הבעיה זה רק הטיסות.

בגדול הבעיה זה רק הטיסות.
אני חושב שהבעיה העיקרית זה מצב שבו יש גל נוסף עם סגר במדינת היעד או בלי סגר, אבל כבר לא יהיה כדאי לטוס במצב כזה..והבנתי שאין ביטוח שמכסה מצב כזה...בגלל זה אני תוהה אם כדאי להזמין הכל ברגע האחרון?

היום כשאתה אתה עושה ביטוח נסיעות לחו"ל יש אפשרות לתוספת כיסוי הוצאות קורונה ובלת"מים הקשורים לקורונה. לך זה עולה דולרים בודדים, אבל אם אתה נתקע בחו"ל עוד שבוע, או לא יכול לטוס בגלל קורונה יש לך כיסוי יפה מהביטוח. אפילו שמעתי מבעל מלון מחו"ל על מקרים שאנשים ניסו להשיג תוצאת קורונה חיובית לפני החזרה לארץ כדי לנפוש עוד שבוע על חשבון הביטוח (לא חוקי וחס וחלילה לא ממליץ). מה שכן הייתי מחפש מלונות אם אפשרות ביטול ללא עלות.

בהרבה חברות תעופה אתה יכול לבטל את הכרטיס עד מספר ימים לפני הטיסה ללא קנס.
מכיוון שסגרים לא מתחילים מהרגע להרגע אלא הם תוצאה של וריאנט חדש שתופס תאוצה במשך מספר שבועות, תוכל לבטל את הטיסה אם תראה שבוע לפני שאנחנו נכנסים לגל תחלואה.

נערך לאחרונה ב:
בגלל כל הנ"ל, אשמח לדעת, איך נהוג להזמין טיסות,מלונות ורכב בתקופתינו? האם כדאי ממש שבוע לפני שרוצים לטוס להזמין הכל במחירים גבוהים מאוד, כדי לא להסתכן בכך שיהיה צורך לבטל?
אפשר אבל לאו דווקא המחיר יהיה יקר יותר, זה בעיקר תלוי בתקופה. טסתי למקסיקו/קנדה/דובאי/רומא במחירים מעולים וההזמנה בוצעה עד שבועיים לפני הטיסה.
הרבה חברות תעופה מציעות אפשרות ביטול בתשלום (לדוג' ישראייר), ויש חברות שמאפשרות דחייה של הטיסה עד 3 שעות לפני הטיסה (איזי ג'ט - כן המלצה)

כמובן שלחפש בבוקינג לינה רק עם אפשרות ביטול ואת הרכב תשאיר קרוב למועד (אם תצטרך בכלל)

(לדוג' ישראייר)
אגב, משהו שחשבתי עליו, בארץ יש החוק להגנת הצרכן, שאפשר לבטל טיסות בטווח זמן מסויים ולשלם רק 5% ממחיר הכרטיס או משהו כזה..וזה תקף לפי מה שאני יודע רק לחברות תעופה ישראליות (אל על, ישראייר וכו'), וגם כאלו עם נציגות בארץ (חברות תעופה זרות עם משרדים בארץ? לא סגור על זה) האם זה לא יתרון עצום לתקופת הקורונה? או שזה בתכלס מתבטא בסוף במחיר הכרטיס ובחברה זרה, כרטיס עם אפשרות לבטל את הטיסה בקנס נמוך\ללא קנס יעלה אותו הדבר בסוף?

טסתי למקסיקו/קנדה/דובאי/רומא במחירים מעולים
אם אנחנו כבר מדברים על יעדים, חשבתי לטוס למדריד או ברצלונה, קראתי שהעונה הנוכחית היא גבולית מבחינת מזג אוויר, אבל בנוסף יש גם גל קור עכשיו ואני רואה שממש גשום שם בזמן הקרוב...כדאי לבחור יעד אחר?

אגב, משהו שחשבתי עליו, בארץ יש החוק להגנת הצרכן, שאפשר לבטל טיסות בטווח זמן מסויים ולשלם רק 5% ממחיר הכרטיס או משהו כזה..וזה תקף לפי מה שאני יודע רק לחברות עופה ישראליות (אל על, ישראייר וכו'), האם זה לא יתרון עצום לתקופת הקורונה? או שזה בתכלס מתבטא בסוף במחיר הכרטיס ובחברה זרה, כרטיס עם אפשרות לבטל את הטיסה בקנס נמוך\ללא קנס יעלה אותו הדבר בסוף?
נקודה טובה. זה גם רלוונטי לגבי סוכנויות ישראליות כמו אליס ולא רק חברות תעופה. המחיר הסופי מושפע מהמון גורמים כמו חברת תעופה/שעות המראה ונחיתה וכמו שכבר ציינתי צריך להשוות עם מחירים שכוללים אפשרויות ביטול... זה בהחלט נהיה מתוסבך במיוחד אם אתה לא יודע לאן ומתי בדיוק אתה רוצה לטוס.
אם אנחנו כבר מדברים על יעדים, חשבתי לטוס למדריד או ברצלונה, קראתי שהעונה הנוכחית היא גבולית מבחינת מזג אוויר, אבל בנוסף יש גם גל קור עכשיו ואני רואה שממש גשום שם בזמן הקרוב...כדאי לבחור יעד אחר?
מתי אתה רוצה לטוס? תחזיות יכולות להטעות. תבדוק גם תנאי כניסה למדינה.

מתי אתה רוצה לטוס? תחזיות יכולות להטעות. תבדוק גם תנאי כניסה למדינה.
תנאי כניסה זה הדבר הראשון שבדקתי :) אין בעיה עם זה.
חשבתי על תחילת אפריל, אני רואה שעד אז התחזית זה גשום (ותחזית של עוד שבוע\שבועיים למועד הטיסה אפילו פחות אמינה)

תנאי כניסה זה הדבר הראשון שבדקתי :) אין בעיה עם זה.
חשבתי על תחילת אפריל, אני רואה שעד אז התחזית זה גשום (ותחזית של עוד שבוע\שבועיים למועד הטיסה אפילו פחות אמינה)
אז אל תתייחס לתחזית. מטרייה + פליז ומעיל רוח של northface ואתה תהיה בסדר.

מה עם האופציה להצטרף לטיול מאורגן? לנסוע עם מדריך ובמסגרת של קבוצה יכול להקל מאוד בכל הקטע של הפרוצדורות ובלת"מים למיניהם בעקבות המצב.

מה עם האופציה להצטרף לטיול מאורגן? לנסוע עם מדריך ובמסגרת של קבוצה יכול להקל מאוד בכל הקטע של הפרוצדורות ובלת"מים למיניהם בעקבות המצב.
רעיון נחמד, לפני הקורונה ממש סלדתי כי לרוב זה מאוד יקר, יש למישהו המלצות לחברה כזו שלוקחת מחירים הוגנים?

@1337justme

לאן. כמה אנשים. עם/בלי ילדים. אוהב הופעות. מוזיאונים אוכל שאכטות? מה הלופ/וייב?

בנוגע לביטוחים, אל חשש, יש תוספת קורונה. הכל בדיוק כמו שלפני טסת.

מתלבט בין ספרד (מדריד\ברצלונה) לבין בודפשט, לרוב מעדיף יעדים אקזוטיים (ויאטנם\יפן וכאלה) אבל בגלל המצב ובגלל שזה טיול ספונטני בלי תכנון מוקדם לצערי לא מתאפשר. אז "מתפשר" על מקומות שלא הייתי בהם עדיין באירופה.

כמה אנשים
סוליקו

חלילה

אוהב הופעות. מוזיאונים
לא, אוהב אווירה של עיר גדולה ויפה, וגם את הניגוד: טבע.
המטרה העיקרית היא כאמור לנקות את הראש בעיקר (במיוחד עכשיו)

וכל שאכטות?
לא ממש

הכל בדיוק כמו שלפני טסת.
כמעט, אבל אפשר להסתדר בלי לקחת סיכון גדול מדיי (אלא אם תהיה מלחמת עולם בסוף :) )

מתלבט בין ספרד (מדריד\ברצלונה)
@Roi הוא האיש שלנו במדריד, לדעתי אולי הוא השכיר גם דירה שם... אולי אני ממציא.
ברצלונה, אם לא בקטע של אומנות, פחות מגניב. יותר מגניב הפרברים סביבה.

החשודים המיידיים שאולי לא היית ואני מהמר:

ציריך/ברן-בזל/נאפולי/בלגרד.

אם לא היית בנאפולי.
אז חדמש נאפולי.

מתלבט בין ספרד (מדריד\ברצלונה)
ספרד מדהימה, מדריד במיוחד, אם בא לך אירופה הקלאסית, מדריד זה המקום, לא מאוד תיירותית כמו ברצלונה, מוזיאונים איכותיים, אפשרות לטיולי יום במידה ואתה חפץ בקצת טבע, תחבורה ציבורית מעולה, אוכל טוב, בשר ופירות ים איכותיים מאוד והבירה זורמת כמו מים :)
ספרד יחסית זולה ואם אתה מחפש טבע, אז ניתן לשכור רכב ובמרחק 4 או 5 שעות נסיעה יש לך את צפון ספרד.

קיצר, דבר איתי אם אתה צריך המלצות!

@Roi הוא האיש שלנו במדריד, לדעתי אולי הוא השכיר גם דירה שם... אולי אני ממציא.
ספרד מדהימה, מדריד במיוחד, אם בא לך אירופה הקלאסית, מדריד זה המקום, לא מאוד תיירותית כמו ברצלונה, מוזיאונים איכותיים, אפשרות לטיולי יום במידה ואתה חפץ בקצת טבע, תחבורה ציבורית מעולה, אוכל טוב, בשר ופירות ים איכותיים מאוד והבירה זורמת כמו מים :)
ספרד יחסית זולה ואם אתה מחפש טבע, אז ניתן לשכור רכב ובמרחק 4 או 5 שעות נסיעה יש לך את צפון ספרד.
עשית לי חשק למדריד, נשמע בדיוק מה שאני מחפש.
אם אחליט שזה המקום אשלח לך הודעה :)

מילא גשום, אבל הקורונה החלה להרים ראש שוב. ממליצה להתעדכן מדי יום לגבי המדינות הרלוונטיות לך.
בעיה..אין קטע כזה עכשיו שכבר "חיים עם הקורונה", לפחות בבריטניה למשל? (הכי הרבה אטוס לשם אם זה קורה רק שם) יש סיכוי שיעשו סגר בגלל הBA2 וישנו את הגישה?.
אני לא יצאתי מהבית מתחילת הקורונה חוץ ממקרים חשובים, והחלטתי שאם אחרי האומיקרון יהיה עוד גל, אני כבר אתנהג כמו כולם...הבעיה היא שחו"ל עדיין בעייתי במצב כזה, והאמת שגם מפחיד להדבק כשאתה בחו"ל ונמצא במקומות סגורים עם הרבה אנשים כל היום...מבאס..

אני מרגיש שאני מתפזר, אבל אם זה המצב, אולי אפשר להסתפק באיזה סופ"ש ביוון או משהו

הבעיה היא שחו"ל עדיין בעייתי במצב כזה, והאמת שגם מפחיד להדבק כשאתה בחו"ל ונמצא במקומות סגורים עם הרבה אנשים כל היום...מבאס..
הבן שלי וזוגתו חזרו עכשיו מחודשיים בחו"ל (ביבשת רחוקה). הם לא לנו במלונות אלא בצימרים/ריזורט (וכך לא היו בחלל סגור עם מאות אנשים). הם בילו ברחובות הערים, בטבע ובים והעדיפו לאכול במקומות פתוחים. פשוט צריך להתנהל נכון עם הקורונה ואז הסיכונים פוחתים.

הם לא לנו במלונות אלא בצימרים/ריזורט (וכך לא היו בחלל סגור עם מאות אנשים)
בתור רווק שמטייל לבד, הדבר הכי בטוח שאפשר לעשות זה לשכור חדר לעצמי לבד במלון (יקר), צימר זה קצת מוזר לרווק\אפילו יותר יקר לא? יש פתרון סביר לרווק? לשכור דירת סטודיו בעיר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N ניקוי חובה מהתלוש מיסים 0
A ניקוי מס 100% על דיבידנדים מיסים 9
א מדיח כלים וחומרי ניקוי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Tsachi01 ניקוי מזגן - שאלה למבינים פוסטים מאיכות נמוכה 14
Res Cogitans ניקוי כסא מריח חזק של אבק וטחב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
hommie ניקוי מכונת נספרסו אוף טופיק 17
L חומרי ניקוי לרכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
סטרבו ניקוי כתמי שומן מרצפות אוף טופיק 5
G ניקוי מקלחון אוף טופיק 9
G ניקוי מזרן משומש. אוף טופיק 13
G איזה חומרי ניקוי חייב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
ה ניקוי יבש בבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
C ניקוי מס במקור IB שוק ההון 7
N ניקוי ספות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
yossik ניקוי מדפים בשופרסל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ETL ניקוי שטיח אוף טופיק 1
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
arvin תהיות ושבירת ראש למה לא להשקיע רק ב-S&P 500 שוק ההון 77
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51
anonyshmeger דיון - "ראש בראש: השקעה פסיבית במדדי מניות מול השקעה במניות דיבידנד" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
yossik מזמינים מוצר בעלי-אקספרס? עדיף לא לשלוח דרך China Post צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה