ניקוי מזגן - שאלה למבינים

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
297
שמתי לב שהגלגלת שמסתובבת בזמן פעולת המזגן פשוט מפוצצת באבק גס שנראה כאילו חוסם אותה לחלוטין. השאלה כמה זה חשוב לנקות את זה? כי המזגן עדיין עובד ומקרר טוב, והשאלה השניה מהי הדרך הכי טובה לנקות את זה? לקחת מברשת שיניים ולנסות להיכנס עם היד?

שאלה נוספת -
המזגן התחיל לטפטף מים לאחרונה, האם ייתכן זה עקב האבק הרב שהצטבר בגלגלת? כי הפילטרים נקיים..

קבצים מצורפים

• IMG_3553.jpg
    IMG_3553.jpg
    KB 398.6 · צפיות: 25

Libertad

משתמש ותיק
דירוג
634
שמתי לב שהגלגלת שמסתובבת בזמן פעולת המזגן פשוט מפוצצת באבק גס שנראה כאילו חוסם אותה לחלוטין. השאלה כמה זה חשוב לנקות את זה? כי המזגן עדיין עובד ומקרר טוב, והשאלה השניה מהי הדרך הכי טובה לנקות את זה? לקחת מברשת שיניים ולנסות להיכנס עם היד?

שאלה נוספת -
המזגן התחיל לטפטף מים לאחרונה, האם ייתכן זה עקב האבק הרב שהצטבר בגלגלת? כי הפילטרים נקיים..
אתה יכול לפרק את התריסים (בעדינות שלא ישברו) ולהגיע לגלגלת יותר בקלות.

זו מערכת פשוטה, המים יורדים לאמבטיה שמחוברת לצינור, ודרך הצינור יוצאים מחוץ לבית. יכול להיות שהאמבטיה התמלאה באבק והצינור נחסם, ולכן המזגן מטפטף.

הייתי מנתק את המזגן מהחשמל, מפרק את התריסים ושוטף שם את האיזור עם בקבוק מים רותחים.
תשים לב שאתה שופך את המים רק במקומות שאתה רואה, שלא תהרוס משהו. תוך כדי שאתה שופך את המים כדאי שמישהו בצד השני יראה שהם זורמים מהצינור החוצה כמו שצריך. אם הם חסומים אפשר לנסות לשאוף קצת עם הפה כדי לעזור להם (תתכונן לקבל שלוק של מים ממזגן).

****אני לא איש מקצוע ואין לי ידע במזגנים, אני מדבר רק מהניסיון שלי.

נערך לאחרונה ב:

yrnkrn

משתמש ותיק
דירוג
174
הטכניקה הזאת נראית אפקטיבית. לנתק מהחשמל!! לשטוף רק את המאיץ (החלק שמסתובב) והסוללה, לא להשפריץ ימינה ושמאלה מזה כי יש שם חשמל
חפש air conditioner cleaning באתר הקניות הסיני החביב עליך

H51201069bc964e628a3129f7b0ff94d21.jpg

חיים 111

משתמש בכיר
דירוג
1,109
לפני שמתחילים עם הלכלוך של שטיפת הגלגלת, טכנאי המליץ לי לנסות לנקות עם מכחול.
אמר שכדאי לעשות את זה כי אם הגלגלת לא מאוזנת היא יכולה לגרום לעומס על ציר הסיבוב ולגרום לרעש בעתיד.

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
297
לפני שמתחילים עם הלכלוך של שטיפת הגלגלת, טכנאי המליץ לי לנסות לנקות עם מכחול.
אמר שכדאי לעשות את זה כי אם הגלגלת לא מאוזנת היא יכולה לגרום לעומס על ציר הסיבוב ולגרום לרעש בעתיד.

מכחול? מה כוונתך?
כל מקרה מעדכן שנראה שבעיית הנזילה נפתרה. ניקיתי היטב את כל הגלגלת רק עם מברשת שיניים לאחר שפירקתי בזהירות את המדף כפי שהמלצתם.
מלא חתיכות גסות של אבק התפזרו בכל החדר. נראה שעכשיו הכל בסדר וגם הזרימת אוויר נראית לי מעט טובה יותר, כנראה שהוא היה כל כך חסום מאבק שעקב כך קרתה הנזילה.

yrnkrn

משתמש ותיק
דירוג
174
מכחול? מה כוונתך?
כל מקרה מעדכן שנראה שבעיית הנזילה נפתרה. ניקיתי היטב את כל הגלגלת רק עם מברשת שיניים לאחר שפירקתי בזהירות את המדף כפי שהמלצתם.
מלא חתיכות גסות של אבק התפזרו בכל החדר. נראה שעכשיו הכל בסדר וגם הזרימת אוויר נראית לי מעט טובה יותר, כנראה שהוא היה כל כך חסום מאבק שעקב כך קרתה הנזילה.
מכחול עדין מדי לנקות את המאיץ כי האבק קצת דבוק. עם מברשת שיניים ניקיתי בעבר אבל העבודה מייגעת.
הניקיון של המאיץ חשוב לכשעצמו אבל לא רואה איך מאיץ מלוכלך יגרום לנזילה שנגרמת מניקוז סתום.

yossik

מודרטור
דירוג
11,887
הטכניקה הזאת נראית אפקטיבית. לנתק מהחשמל!! לשטוף רק את המאיץ (החלק שמסתובב) והסוללה, לא להשפריץ ימינה ושמאלה מזה כי יש שם חשמל
חפש air conditioner cleaning באתר הקניות הסיני החביב עליך
מתכון לאסון - להתיז מים על המזגן גם כשהו מנותק מהחשל?!

yrnkrn

משתמש ותיק
דירוג
174
מתכון לאסון - להתיז מים על המזגן גם כשהו מנותק מהחשל?!
לא מתיזים מים על איזור החשמל אלא על הסוללה והמאיץ. כמו כל עבודה צריך לדעת מה ואיך לעשות, לאן המים יגיעו ואיך יזרמו.
אם תגגל שטיפת מזגן תמצא הרבה טכנאים שמציעים שירות כזה.

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
297
מכחול עדין מדי לנקות את המאיץ כי האבק קצת דבוק. עם מברשת שיניים ניקיתי בעבר אבל העבודה מייגעת.
הניקיון של המאיץ חשוב לכשעצמו אבל לא רואה איך מאיץ מלוכלך יגרום לנזילה שנגרמת מניקוז סתום.

שמע, תמיד אומרים שאם נוזל יש לשטוף את הפילטרים, אז הנחתי שאולי הכלל הזה גם תופס לגלגלת . אבל אין לי באמת מושג, לא מבין בזה.
בינתיים עד כה הפסיק לטפטף לי לתוך החדר, אבל עוד מוקדם להסיק שהבעיה נפתרה.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,363
מנצל את השרשור - איך מנקים מזגן שהצטבר לו משהו שנראה כמו פטריות/עובש בחלק הפנימי? האם יש משהו שניתן לעשות בקלות לי להתחיל להתעסק עם פירוק המזגן?

DERONDA

משתמש ותיק
דירוג
68
כדאי ללכת לגינה ולחפש את הקצה של צינור הניקוז ולהכניס אותו לתוך פיה של שואב אבק ולהפעיל את השואב

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
297
כדאי ללכת לגינה ולחפש את הקצה של צינור הניקוז ולהכניס אותו לתוך פיה של שואב אבק ולהפעיל את השואב

מים וחשמל פחות מומלץ. עלול להרוס את השואב. גם אם תחכה כמה שעות בקיץ החם שהצינור יתייבש, עדיין, לא הייתי לוקח סיכון.

עידן פ.

משתמש ותיק
דירוג
345
עשיתי ניקוי כזה לפני שבועיים...
לפני איזה חודש המזגן שלי התחיל לטפטף פנימה, המזגן שלי מעט מורכב במבנה שלו (טורנדו על הדלת שמתרוממת).
הזמנתי טכנאי של טורנדו לתקן את הטפטף, המסילה שמוציאה את המים היתה סתומה לגמרי, כשהמזגן היה מפורק ראיתי גם כמה הוא סתום הן במאייד והן במאוורר.
המאוורר היה כל כך סתום שבכלל התפלאתי שהוא עוד מציא אוויר, שלא נדבר על העומס שזה יוצר על המנוע (סיבוב גוף הרבה יותר כבד) ועל האיזון כמו שהסבירו לך.
הטכנאי המליץ על הזמנת ניקוי למזגן דרך החברה, עיניין של 350 שקל...

כשהוא פירק את המזגן עקבתי אחרי מה שעשה צעד אחר צעד, וכשהתפנה לי מעט זמן פשוט פירקתי את המזגן וניקיתי עם מברשת עדינה יחסית.
הדרך הכי קלה שמצאתי היתה להחזיק את המרשת במקום קבוע עם יד אחת ולסובב את המאוורר ביד השניה.

אני בהחלט יכול להבין את מה שהסביר לך עם המכחול, יכול להיות מעניין לתת למזגן לפעול ולקרב אליו בעדינות את המברשת,
מחליף את הסיבוב עם היד שעשיתי והאורך של המכחול מיתר את הצורך לפרק.
נ.ב אני חושב הייתי מנסה מברשת צבע דקה ולא מכחול, אני חושב שהוא יהיה עדין מידיי.
נניח:

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,503
השתמשתי במברשת איקאה לניקוי כלים, היא ברוחב המתאים כדי להשתחל בין התריסונים והשערות שלה קשות יותר ממכחול כך שהיא מצליחה להסיר ביעילות את האבק הדביק. כדאי להצטייד בשתי קערות מים כדי לנקות את האבק שהצטבר במברשת תוך כדי שמנקים את המזגן.

נערך לאחרונה ב:

חיפאי

משתמש ותיק
דירוג
805
אין לי הרבה מה להוסיף
נזילה זה בדרך כלל מלכלוך שסותם את הניקוז של המים. שאיבת צינור הניקוז מחוץ לבית זה תחנה ראשונה לפיתרון. אם לא, אז לפרק ולנקות את הניקוז שבתוך המזגן (מסובך).

ניקוי המאוורר זה תיק יותר גדול. אם יודעים לפרק, הכי טוב לפרק את הגליל ולנקות מחוץ למזגן. אבל כל דגם זה שונה, וזה לפעמים חפירה רצינית לפרק. למתקדמים בלבד.

אני ריססתי פעם פנימה חומר נגד עובש. זה באמת הסיר את העובש (השחור המגעיל) אבל במשך כמה שבועות עוד השפריצו טיפות חומות מתוך המזגן לחדר. לא מומלץ.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Res Cogitans ניקוי כסא מריח חזק של אבק וטחב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
hommie ניקוי מכונת נספרסו אוף טופיק 16
L חומרי ניקוי לרכב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
סטרבו ניקוי כתמי שומן מרצפות אוף טופיק 5
G ניקוי מקלחון אוף טופיק 9
G ניקוי מזרן משומש. אוף טופיק 13
G איזה חומרי ניקוי חייב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 32
ס ניקוי יבש בבית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
C ניקוי מס במקור IB שוק ההון 7
N ניקוי ספות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
yossik ניקוי מדפים בשופרסל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
ETL ניקוי שטיח אוף טופיק 1
M מזגן אינוורטר ומניעת יובש אוף טופיק 7
A מזגן נייד לאוהל? אוף טופיק 21
א מזגן עילי וסולידי 1.25 כוס סוס אוף טופיק 3
א מזגן לא מוציא אויר במצב חימום אוף טופיק 22
ת לפרק מזגן לבד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
א שעת מזגן, הפעלת מכונת כביסה וכו'- עלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Oran Hashai מזגן מיני מרכזי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
de dud מזגן קטן USB לחדר העבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
ח מזגן סולידי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36
A שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
R שאלה על טופס 101 מיסים 1
Y שאלה בנוגע להחזר עמלות שוק ההון 15
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 4
S שאלה לדיון בנושא תיק דיבידנדים Vs תיק מחקה מדדים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 12
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
A שאלה על msci acwi etf שוק ההון 16
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
I שאלה בנוגע לספטמבר בשוק ההון שוק ההון 13
ב שאלה על דמי הניהול שמופיעים פה בפורום שוק ההון 32
O דמי ניהול בקרן הפנסיה + שאלה על ניהול קרן פנסיה באופן עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
R שאלה על נעילת הפסדים ורווחים בעקבות הפוסט "מכפילי כוח" דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 3
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 0
S שאלה לגביי שדה 040 בטופס 135 מיסים 11
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
ע שאלה על סנופי שוק ההון 16
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
ט שאלה בדבר אחוז המימון המתאים לנסיבות הספציפיות נדל"ן 20
מ שאלה בנושא תשלום ריבית בלבד על משכנתא נדל"ן 5
M שאלה למי שמבין בספליט בבקשה שוק ההון 4
G שאלה בנוגע לביטוח סיעודי מקופת החולים אוף טופיק 6
S שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
E שאלה בנוגע לפתיחת תיק אצל ברוקר זר בנוסף לברוקר ישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3

נושאים דומים

למעלה