• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נדל"ן ביוון לצורך ויזת זהב והתאזרחות בהמשך

בלי להעליב, אבל לפחות מבחינתי חלק מהמוטיבציה להגירה היא בין היתר להתרחק מהאנשים האלה
בלי לנסות לשכנע כאן בעד/נגד הגירה…
״היופי״ בארה״ב הוא שבהתאם ליכולות הפיננסיות שלך אתה יכול ״למצוא את הפינה שלך״ וההשפעה של קבוצות ״בעייתיות בחברה״ עליך(ויש לא מעט מהן…ארהב היא חברה לא הומוגנית עם מעמדות ומוצאים) על משפחתך ועל עתידך הוא נמוך. יש ויש בארה״ב.

לעומת זאת בישראל ההשפעה לרעה עליך ועל משפחתך קבוצות ברמה נמוכה כמו חרדים, ערסים, משיחיים וביביסטיים היא גדולה מאד( כמו שאנחנו רואים מאז הקמת הממשלה הנוכחית) …קבוצות של אנשים ברמה כזו לא באמת יכולות להשפיע באמת על אורח חייך בארה״ב… אתה יכול לבחירתך להיות מבודד מהשפעה שלילית שכזו.

הנזק של ״מצביעי הליכוד״ האמריקאים מוגבל לסביבתם והרמה שלהם תתבטא בתוצאות החיים שלהם בלבד… בישראל הרמה הנמוכה שלהם מטביעה את הספינה שגם אתה נמצא עליה.

נערך לאחרונה ב:
מדוע ההתעקשות על אירופה? מיאמי ולוס אנג'לס מאות אלפי ישראלים מהסוג שבקשי סיים בית ספר יסודי. חלקם הגדול חיים ברמת חיים שבארץ יכלו רק לחלום עליה
אני לא חושב שמדובר בהתעקשות, אלא בחיפוש אחר אופציות רלוונטיות.
מהבחינה הזאת חלק ממדינות אירופה מאפשרות/אפשרו קבלת אזרחות לישראלים במידה והדורות הקודמים היו בעלי אזרחות מתאימה (רלוונטי לאחוז ניכר מהאוכלוסייה בארץ). כשמדובר במדינה ששייכת לאיחוד האירופי נפתחות בפניך לא מעט אופציות נוספות להגירה ליבשת, ויש גם את היתרון של הקירבה לארץ, למי שזה רלוונטי עבורו.

לעומת זאת אני לא מכיר דרך קלה, אם בכלל, לקבל אזרחות אמריקאית או גרין קארד בימינו. לדעתי חלק גדול מאותם ישראלים שציינת הגיעו לארה"ב ונשארו שם באופן בלתי חוקי או שמצאו פתרון "יצירתי" במהלך השנים. כנראה שזה פחות רלוונטי למשפחה או אפילו ליחידים שמחפשים להגר למדינה כלשהי באופן חוקי.

מדוע ההתעקשות על אירופה? מיאמי ולוס אנג'לס מאות אלפי ישראלים
מה שעולה בשיחות שלי עם אנשים לגבי ארה"ב:

1. יכול להיות שהבטחון שם אפילו יותר גרוע מאשר בישראל. שמעתי שאנשים מסיעים את הילדים שלהם לבתי ספר כי אחרת יחטפו אותם ברחוב. הנה סיפור מאתמול על יזם הייטק שנרצח בעודו הולך בשכונה יוקרתית של סן-פרנסיסקו.
2. ביטוח רפואי - אם אתה לא מצליח לקבל מהעבודה, אז כל אשפוז בבית חולים גומר אותך כלכלית.
3. האמריקאים שונאים מהגרים, גם אם הם לא יודו בכך.

בלי לנסות לשכנע כאן בעד/נגד הגירה…
״היופי״ בארה״ב הוא שבהתאם ליכולות הפיננסיות שלך אתה יכול ״למצוא את הפינה שלך״ וההשפעה של קבוצות ״בעייתיות בחברה״ עליך(ויש לא מעט מהן…ארהב היא חברה לא הומוגנית עם מעמדות ומוצאים) על משפחתך ועל עתידך הוא נמוך. יש ויש בארה״ב.

לעומת זאת בישראל ההשפעה לרעה עליך ועל משפחתך קבוצות ברמה נמוכה כמו חרדים, ערסים, משיחיים וביביסטיים היא גדולה מאד( כמו שאנחנו רואים מאז הקמת הממשלה הנוכחית) …קבוצות של אנשים ברמה כזו לא באמת יכולות להשפיע באמת על אורח חייך בארה״ב… אתה יכול לבחירתך להיות מבודד מהשפעה שלילית שכזו.

הנזק של ״מצביעי הליכוד״ האמריקאים מוגבל לסביבתם והרמה שלהם תתבטא בתוצאות החיים שלהם בלבד… בישראל הרמה הנמוכה שלהם מטביעה את הספינה שגם אתה נמצא עליה.
לא חושבת שזה נכון…
חצי מהאוכלוסיה תומכת בטראמפ, שלדעתי זה ביבי על סטרואידים.

אבל אני כנראה לא שייכת לשרשור הזה. לא מתכוונת לאפשר למישהו לגרש אותי כל כך מהר.

מה שעולה בשיחות שלי עם אנשים לגבי ארה"ב:

1. יכול להיות שהבטחון שם אפילו יותר גרוע מאשר בישראל. שמעתי שאנשים מסיעים את הילדים שלהם לבתי ספר כי אחרת יחטפו אותם ברחוב. הנה סיפור מאתמול על יזם הייטק שנרצח בעודו הולך בשכונה יוקרתית של סן-פרנסיסקו.
2. ביטוח רפואי - אם אתה לא מצליח לקבל מהעבודה, אז כל אשפוז בבית חולים גומר אותך כלכלית.
3. האמריקאים שונאים מהגרים, גם אם הם לא יודו בכך.
הבטחון האישי, בישראל, ברוב הזמן...כמעט כמו להיות בציריך. יש רמה גבוהה של בטחון אישי ברוב הארץ ובוודאי במרכז.

בארה"ב(שמדובר על מקום ענק עם 300+ מיליון איש חשוב לשים בפרספקטיבה) יש המון שונות והמון אוכלוסיות...אם כבר להשוות את ישראל אתה צריך להשוות אותה לעיר X או אפילו לשכונה...שם אם לא מתאים לך X אתה עובר ל Y...שהיא שכונה מגודרת עם שמירה.
אם אין לך כסף בארה"ב, ביטוח בריאות וכו....אתה גמור...אם אין כסף...ארה"ב היא ממש מקום לא טוב לחיות בו.
לגבי שנאת מהגרים...שוב ממש משתנה.

אני בשום צורה לא אומר שצריך להגר לארה"ב...או להגר בכלל...כל מדינה באה עם המטען שלה בוודאי הפוליטי...מה שאני כן אומר, זה שבהנתן ויש לך אמצעים...אתה יכול להיות "אדיש" לפוליטיקה בארה"ב כי ההשפעה שלה על חייך היום יומיים היא בסופו של דבר מאד קטנה....הרמה הנמוכה של קבוצות מסויימות באוכלויסה והחלטות שהן מקבלות בשל בורות/טיפשות/אינטרסים/רוע(ליכוד חרדים)...לא ישפיעו עליך.

לא חושבת שזה נכון…
חצי מהאוכלוסיה תומכת בטראמפ, שלדעתי זה ביבי על סטרואידים.

אבל אני כנראה לא שייכת לשרשור הזה. לא מתכוונת לאפשר למישהו לגרש אותי כל כך מהר.
טראמפ, קיצונים בשמאל...תקחי את הבחירה שלך....יש המון בעיות בפוליטיקה האמריקאית...אבל. יש שם איזונים ובלמים חזקים מאד ואין איומיים דומים לאיומים שיש בישראל. גם אם היית "כועסת" על זה שטראמפ נבחר, בפועל, לא הייתה לזה המון השפעה על חייך.
שם המדינה תשרוד את טראמפ....במדינת ישראל, יש סיכונים אמיתיים משלטון של בורים, טפשים, משתמטים וגנבים. הממשלה החרדית- ליכודית(עסקנית)- משיחית יכולה וגורמת נזק.
מי שהצביע לליכוד, ש"ס ויהדות התורה לא עשה רק נזק לעצמו וסיכן את חייו ואת חיי משפחתו...הוא סיכן גם אותך ואת איכות חייך.
אני נלחמתי ועבדתי קשה עבור איכות חיי...וניסיתי לנטרל את ההשפעה של "אנשים ברמה נמוכה" על חיי...בישראל, חרדים בורים וגנבים, מתנחלים, עסקנים ליכודניקיים ובערות של מצביעי הליכוד גורמים גם לי נזק...לא רק לעצמם.

ממשלה שהצביעו לה אנשים ברמה נמוכה, היא ממשלה של אנשים ברמה נמוכה שמנהלת מדינה מורכבת וקשה...מש"ל התוצאות.

טראמפ, קיצונים בשמאל...תקחי את הבחירה שלך....יש המון בעיות בפוליטיקה האמריקאית...אבל. יש שם איזונים ובלמים חזקים
גם אם היית "כועסת" על זה שטראמפ נבחר, בפועל, לא הייתה לזה המון השפעה על חייך.
לא בטוחה שזה נכון…
ראה את המדינות שבהן עברו חוקים נגד הפלה. זה מזעזע. אז עכשיו אתה אומר לכל האנשים שלא הצביעו בעד טראמפ לעבור למדינה אחרת? זה שזה עדיין בארצות הברית זה לא אומר שזה קל… במיוחד כאשר יוקר המחיה כל כך שונה בין המדינות. מה גם שבהחלט יש השפעה על המדינות הדמוקרטיות. ראה מה קרה בסן פרנסיסקו שכמובן נגרם בגלל השמאל המטורלל, אבל זה עוד סממן לקיצוניות שהתפשטה שם.

לא בטוחה שזה נכון…
ראה את המדינות שבהן עברו חוקים נגד הפלה. זה מזעזע. אז עכשיו אתה אומר לכל האנשים שלא הצביעו בעד טראמפ לעבור למדינה אחרת? זה שזה עדיין בארצות הברית זה לא אומר שזה קל… במיוחד כאשר יוקר המחיה כל כך שונה בין המדינות. מה גם שבהחלט יש השפעה על המדינות הדמוקרטיות. ראה מה קרה בסן פרנסיסקו שכמובן נגרם בגלל השמאל המטורלל, אבל זה עוד סממן לקיצוניות שהתפשטה שם.
בארה״ב יש רשימה ארוכה מאד של בעיות…. קפיטליזם של מקורבים, דתיות יתר, סמים, מערכת בריאות יקרה ולא נגישה, פשיעה, מעמדות שונים, בעיות של בריאות ועוד הרבה מאד… ואם זאת, אם יש לך הון משמעותי הבעיות האלו לא יטרידו אותך… תוכל לחיות איפה שתרצה, לקבל טיפול רפואי ברמה גבוהה, לקבל את החינוך הטוב ביותר בעולם ועוד ….
אם יש לך כסף ….
אין לי כאן מטרה לצייר את ארה״ב בתור איזשהי אידיליה..היא ממש לא …ואני חושב שישראל, תחת מנהיגות נורמלית , היא מדינה טובה יותר לחיות בה.

אבל, אין לך מנהיגות נורמלית היום . ואם איזה מטורלל יחליט שהוא מקריב גדי בטקסס לא יפלו עליך טילים… אם המטורלל הזה יחליט לעשות את זה בישראל …

המדינה הזו צריכה מנהיגות ברמה גבוהה.
יש לך היום גנבים סקטוריאליים ובורים(חרדים), גנבים בורים וטיפשים(עסקני ליכוד ) ומשיחיים חסרי ניסיון החיים בתיבת תהודה.
אי אפשר להמשיך ככה בלי נזק אמיתי.
אם אחוז גבוה מהעם כל כך מטומטם … כל אזרחי המדינה ישלמו מחיר… כסף לא יעזור לך גם אם את לא שייכת ״לימין״. את המחיר גם את תשלמי על טיפשותם. מצביעי הליכוד הם נזק אמיתי לאיכות החיים של רוב המדינה. הלוזרים הגנבים הבורים בשילטון.

נערך לאחרונה ב:
לא בטוח שהעם מטומטם, הופעלה נגדו תעמולה ברמה הגבוהה ביותר.
גם תושבי צפון קוריאה מוכי הרעב בוכים כאשר הולך לעולמו המנהיג הגדול.
הלוואי והייתי במקום שהיו משנות לי הסיבות …
היו מספיק שראו לפני ולא הצביעו למפלגות ההזיה שנמצאות היום בקואליציה. לביבי ופלוגות הרעל שלו.
לחרדים שכל מה שמעניין אותם זה כסף ולשמר את העבדים שלהם בורים . למשייחים ההזויים . מה לא היה ידוע ?
רק המהפכה המשפטית לא הייתה ידועה … כל השאר , אנשים בוגרים בעלי קצת ראש היו צריכים לראות, להבין ולהסיק מסקנות.

מי שבגלל הבורות שלו יצא והצביע לזוועה הזו והתעלם מכל נורות האזהרה… עצוב שגם אני, משפחתי וחבריי צריכים לשאת בתוצאות של טיפשותם.

אם חבורת הזבל הזו תיפול ולא תמשיך לכבד אותנו בבזיזה שלה…אז נראה כמה ״התעוררו״ מה״ימין״ ואם יש לנו תקווה בבחירות הבאות.

מי שרוצה לשרוד ולשגשג במדינה הזו צריך לעשות משהו פשוט , להצביע הפוך מהצד שהחרדים והביביסטיים נמצאים בו . זהו. מי שעושה את זה. עושה את חלקו הקטן על מנת למנוע אסון כלכלי ובטחוני אישי .

נערך לאחרונה ב:
מי שרוצה לשרוד ולשגשג במדינה הזו צריך לעשות משהו פשוט , להצביע הפוך מהצד שהחרדים והביביסטיים נמצאים בו . זהו. מי שעושה את זה. עושה את חלקו הקטן על מנת למנוע אסון כלכלי ובטחוני אישי .
עם כמה שאני רוצה להסכים איתך, ההיסטוריה מוכיחה אחרת לצערי. תצביע הפוך ומה תקבל?
לפיד שלא ברור בכלל מה העמדה שלו ולאן הוא מכוון..פולט מלא שטויות ולא אומר כלום.

גנץ הטומטום שכל מה שמעניין אותו
זה להעשיר את חבריו הקצינים שיוצאים לפנסיה בשיא הכושר התעסוקתי שלהם.

היחיד שמדבר לעניין הוא ליברמן, למרות שאני לא מסכים עם האידיאולוגיה המדינית שלו. הבעיה איתו היא חוסר לגיטימציה ציבורית גורפת שבאופן אישי לא ברור לי מאיפה זה מגיע (אולי בגלל המוצא והמבטא..?)

דבר נוסף שאני לא מצליח להבין הוא איך זה שלא קם אף פוליטיקאי עם ביצים ועמוד שדרה להנהיג את הציבור החילוני-ליברלי במדינה שמשווע למנהיג אמיתי שילחם למען האינטרסים שלו. אם לסכום את כמות המפגינים שיוצאים במוצ"שים האחרונים לרחוב, יש פה לפחות 13 מנדטים על הרצפה.

עם כמה שאני רוצה להסכים איתך, ההיסטוריה מוכיחה אחרת לצערי. תצביע הפוך ומה תקבל?

היחיד שמדבר לעניין הוא ליברמן, למרות שאני לא מסכים עם האידיאולוגיה המדינית שלו. הבעיה איתו היא חוסר לגיטימציה ציבורית גורפת שבאופן אישי לא ברור לי מאיפה זה מגיע (אולי בגלל המוצא והמבטא..?)

דבר נוסף שאני לא מצליח להבין הוא איך זה שלא קם אף פוליטיקאי עם ביצים ועמוד שדרה להנהיג את הציבור החילוני-ליברלי במדינה שמשווע למנהיג אמיתי שילחם למען האינטרסים שלו. אם לסכום את כמות המפגינים שיוצאים במוצ"שים האחרונים לרחוב, יש פה לפחות 13 מנדטים על הרצפה.
ג״נ הצבעתי ומצביע ליברמן .

אתה לא בוחר באידיליה…בוחרים בין אלטרנטיבות .
הממשלה הקודמת בעיני הייתה טובה+ לגבי האינטרסים של קידום איכות החיים של משלמי המיסים ושמרה על הבטחון והיציבות במדינה. האנשים שם היו פטריוטים עם רצון טוב.
זו לעומת הממשלה הזו שאתה רואה מה המשמעות עבורך של אנשים ברמה נמוכה, עסקנים, גנבים , בורים ומסיתים . אשר רוצים לשמור אותך בתור ״אזרח סוג ב״(משרת, משלם מיסים וללא יצוג) בזמן שאזרחים סוג א(עסקנים מקורבים לליכוד, חרדים ומתנחלים) דורשים ממך לעבוד בשבילם ולמות בשבילם . אליטה כנגד עבדים. רק שהאליטה היא לא האליטה היצרנית/ביטחונית…פשוט האליטה המוכשרת פוליטית.(מרץ שלא התאחדו עם העבודה, חולשה פרלמנטרית, קולות שהלכו לאיבוד על ״קארה״ ושות, חוסר מנהיגות ומספיק ״רעל בעיניים״).

לא אוהב את ליברמן/גנץ/לפיד ? יכול לגמרי להבין .אבל הם ״בצד שלך״.

החרדים/ליכוד בצד שרוצה להרוס את אורחות חייך כמשלם מיסים ומשרת. ככה שזה לא באמת משנה. אם אתה רוצה לחיות כאן ולהשאיר לילידך איכות חיים טובה יותר לא משנה במה תבחר כל עוד לא תצביע לליכוד/חרדים . הם מסוכנים ברשלנותם/בשחיתותם/ברמתם הנמוכה ובאינטרסים הסותרים שלהם לך.
אין כאן באמצע, המסכה נקרעה. זה לא ימין ושמאל זה ליכוד/חרדים/מתנחלים נגד השאר . כל אחד שיחליט באיזה צד הוא .

לגבי למה אנשים מוכשרים יותר לא הלכו לפוליטיקה? יש הייטק, הרתיחו את הצפרדע לאט, אנשים ישנו על האף ולא הבינו את הסכנה הקיומיות של חרדים-ליכוד , הלכלוך שמעורב בפוליטיקה …(גלית דיסטל, סילמן ושאר גאוני הליכוד …זכו בלוטו … מי היה משלם לכשרונו האלו 50 אשח בשוק הפרטי בשביל להעלות פוסטים בפייסבוק ? להם זה שיחוק…לאחרים יש אלטרנטיבות מתוגמלות וטובות יותר).

תצביע לצד שלך, תצביע למפלגה שעוברת את אחוז החסימה ותבין שיש כאן צד אחר שהוא מסוכן מאד עבורך. מה שראית בחודשים האחרונים זו רק ההקדמה ולמזלנו בגלל הרוע/חוסר הניסיון/בורות שלהם הם רצו מהר מידי ונחשפו. לא יודע אם זה מספיק בשביל להציל אותנו…אבל התחילו לפול אסימונים…מפלגת הליכוד ואחוז גבוה מהמצביעים שלה מסוכנים לעתיד שלנו בישראל.

נערך לאחרונה ב:
לא אוהב את ליברמן/גנץ/לפיד ? יכול לגמרי להבין .אבל הם ״בצד שלך״.
מבין את הנקודה, ואציין שגם אני הצבעתי וכנראה אמשיך להצביע לליברמן רק בגלל שהוא היחיד שמדבר בצורה ישירה על הפיל שבחדר.

לגבי שאר הדברים שאמרת, מסכים שליכוד/חרדים (והייתי מוסיף את הציונות הדתית) הם הסכנה הגדולה ביותר למדינה, יותר מכל איום חיצוני.
הבעיה היא שכמו שזה נראה כרגע אנחנו יכולים לנצח בקרב, אבל כנראה שנפסיד במלחמה, רק בגלל שקצב הילודה של הקבוצות הנ"ל עולה על של כל השאר.

לגבי למה אנשים מוכשרים יותר לא הלכו לפוליטיקה? יש הייטק
ברור לכולם שפוליטיקה זאת ביצה מלוכלכת ומסריחה שאנשים טובים ומוכשרים לא רוצים להכנס אליה, ומצד שני יש את ההייטק שמתגמל בצורה יפה, ועדיין אני שואל את עצמי מה קרה לאידאלים שהיו פעם ולרצון לשנות ולעצב את החברה והמציאות שאנחנו חיים בה?
אני מבין את הצורך לעשות לביתך אבל בסופו של דבר מה שווים עושר וכסף אם הכל מסביב מתפרק..
כנראה שהגלותיות עדיין טבועה בנו יותר משאנחנו רוצים להודות.

כנראה שהגלותיות עדיין טבועה בנו יותר משאנחנו רוצים להודות.
זה בעיה לא רק שלנו, אבל אין הרבה ברירה. מנסיון של אחרים:
״אצלכם המטרה היא ממשלה דמוקרטית, אז אתם חייבים לחשוב מה האסטרטגיה שלכם, לטווח קצר וארוך, כדי להגיע לשם. ״
"ברור שמחאות מתחילות עם 'אנטי', כלומר בהצהרה מה לא. אבל אם הן נשארות רק עם ההתנגדות, הן צפויות להיכשל כי דעת הקהל חייבת לדמיין מציאות חלופית טובה יותר, שתתרחש לאחר ניצחון המחאה". לאן חותרים המפגינים? מה הם רוצים להשיג? אלה השאלות שעל מחאה מצליחה להיות מסוגלת לענות.״

נערך לאחרונה ב:
הבעיה איתו היא חוסר לגיטימציה ציבורית גורפת שבאופן אישי לא ברור לי מאיפה זה מגיע (אולי בגלל המוצא והמבטא..?)
אדם שמרחפת עליו עננת שחיתות גרועה ביותר (ועדים שנעלמו) כבר עשרות שנים.
אדם שמנהל מפלגה לא דמוקרטית שלא מעט מחבריה הואשמו/נחשדו בשוחד ושחיתות.
אדם שלא ברור מהם הרעיונות שבשמם הוא נמצא בפוליטיקה כבר יותר מדי זמן, אבל יש הרגשה שזה לטובת אינטרסים אישיים.
מזכיר לך מישהו?

וגם הם מנהלים מפלגות לא דמוקרטיות.
אבל בתור מקשישה, אני חייבת לציין שלא סבלתי גם את רבין, בר-לב, שרון, שמיר ובגין והם דווקא הנהיגו מפלגות דמוקרטיות.
הגעתי למסקנה שמי שעומד בראש מפלגה ששואפת לשלטון - כדאי שיעשה מינימום נזק במקסימום שקט. הממשלה הקודמת הצטיינה בזה.
לא צריך מהפכות (לא שלום בלי הסכמות רחבות בציבור, לא התנתקויות בלי דיבור עם האויבים, לא רפורמות משוגעות).
מהבחינה הזאת, גנץ/לפיד או כל אחד/ת אחר/ת יכול לעשות את העבודה. בליכוד התחרבשו לגמרי מרוב שנות ביבי, ועל היהודים המשיחיים למיניהם אין מה לדבר.

אדם שלא ברור מהם הרעיונות שבשמם הוא נמצא בפוליטיקה כבר יותר מדי זמן, אבל יש הרגשה שזה לטובת אינטרסים אישיים.
מזכיר לך מישהו?

אני לא מעריץ את ליברמן רחוק מזה … אבל העמדות שלו הן העמדות שלי והוא באמת ניסה ליישם אותם.
בוחרים בין אלטרנטיבות.

למצביעי ש״ס אכפת מזה שראש המפלגה הוא גנב מורשע ? לא. הוא פוליטקאי שמביא להם כסף והישגים .
לביביסטים שהוא מואשם בכתבי אישום ? שהוא נהנתן שמבזבז כספים שלכם? שכל ראש מערכת בטחון שעבד דרכו יצא נגדו ? שהוא שקרן לא אמין ?
לא הוא מביא גובים למקורבים ושנאה להמונים.

החילונים לאורך זמן נראה שהתייחסו לדיון על הצבעה(או האם להצביע בכלל) בתור איזשהו דיון תיאוריטי, חיפוש של אידיליה, הצבעת מחאה(קארה, פתק לבן ) מפלגות ״ומנהיגים״ שבזבזו קולות לגוש(מירב מיכאלי ומרץ) … לעומת אלו שצריכים את היכולת הפוליטית לגנוב ולהשפיע על מדיניות על מנת לשרוד(עסקנים ליכודניקים. ראש ממשלה מואשם בשוחד. חרדים גנבים התלויים בקצבאות ומתנחלים).

אז אפשר להמשיך עם ״כמה הפוליטיקאים של השמאל הם לא משהו״…או להבין שאולי הם לא משהו אבל אלו מהצד השני… שם יש אנשים שהם ממש, ממש, ממש מסוכנים לאורך חייכם.
ובבחירה בין ״לא משהו״ לממש ממש מסוכן … הבחירה קלה.
ליכוד חרדים או לא , זו בסופו של דבר הבחירה.
ואני לא יודע כמה מהר תהיה לנו את האפשרות בכלל לבחור … נתנו ל״ציר הרשע״ הזדמנות וכוח ענק…הם לא יפלו מהר.

נערך לאחרונה ב:
מזכיר לך מישהו?
נכון הוא לא חף מטעויות ואני לא מחבב אותו באופן אישי, אבל הוא היחיד ששם את הבעיה הכי גדולה שיש פה במדינה (בעיני ובעיני רבים אחרים) על השולחן ואומר באופן חד משמעי שזהו מצב שחייבים לשנות.
חוץ מזה היו לו גם כמה נסיונות לשנות דברים לטובה מבחינת הריכוזיות במשק, ביטול מכסים וכו', אז נראה לפחות שגם מהבחינה הזאת הכוונות שלו טובות.

למצביעי ש״ס אכפת מזה שראש המפלגה הוא גנב מורשע ? לא. הוא פוליטקאי שמביא להם כסף והישגים .
לביביסטים שהוא מואשם בכתבי אישום ?
ואתה גם רוצה? לא הבנתי...
אני לא מעריץ את ליברמן רחוק מזה … אבל העמדות שלו הן העמדות שלי והוא באמת ניסה ליישם אותם.
ליברמן נמצא כבר 30 שנה בפוליטיקה, לרוב כחבר כנסת אבל גם כשר.
אני מציעה לך לפשפש באתר הכנסת ולחזור עם מידע במה ליברמן הועיל אי פעם לאזרחי המדינה.
מה היו הצעות חוק שהוא בחר לתמוך, במה הוא בחר לא לתמוך, כמה הוא הגיע למליאה ולוועדות, מה הוא קידם ולמה.
בתקשורת הוא בעיקר הצהיר הצהרות מביכות שלא טרח ליישם (להרוג את מנהיג החמאס תוך 48 שעות, זוכר?).

ואתה גם רוצה? לא הבנתי...

ליברמן נמצא כבר 30 שנה בפוליטיקה, לרוב כחבר כנסת אבל גם כשר.
אני מציעה לך לפשפש באתר הכנסת ולחזור עם מידע במה ליברמן הועיל אי פעם לאזרחי המדינה.
מה היו הצעות חוק שהוא בחר לתמוך, במה הוא בחר לא לתמוך, כמה הוא הגיע למליאה ולוועדות, מה הוא קידם ולמה.
בתקשורת הוא בעיקר הצהיר הצהרות מביכות שלא טרח ליישם (להרוג את מנהיג החמאס תוך 48 שעות, זוכר?).
מעולה .(ליברמן זוכה אבל זה לא הנושא ).
מה את מציעה? למי לפי דעתך כדאי להצביע ?

להגיד לא ולהיות אידאליסט מאד קל … אנחנו במצב שהגישה הזו הביאה בדיוק לממשלה הזו.(כל הפוליטיקאים אותו הדבר …)
אז פרקטית מה את מציעה ?

איך הצבעה לליברמן לא מקדמת ממשלה מרכז ליברלית?

נערך לאחרונה ב:
אז פרקטית מה את מציעה ?
הכי הגיוני בעיניי להצביע לגנץ או לפיד כי הם מנהיגי המפלגות הגדולות של המרכז.
*אומרת בצער רב, אני לא בטוחה שאהיה מסוגלת להצביע להם.
**זמן טוב להפסיק להצביע למפלגות נישה כמו זליכה או קארה או מוכתר. בזבוז זמן וכסף.

הכי הגיוני בעיניי להצביע לגנץ או לפיד כי הם מנהיגי המפלגות הגדולות של המרכז.
*אומרת בצער רב, אני לא בטוחה שאהיה מסוגלת להצביע להם.
**זמן טוב להפסיק להצביע למפלגות נישה כמו זליכה או קארה או מוכתר. בזבוז זמן וכסף.
מסכים לגמרי .
Choose your poison … תצביעו למפלגה שעוברת את אחוז החסימה והיא לא חרדים/ליכוד.
(ואם מרץ/עבודה לא מתאחדות הפעם אני מקווה שיהיה קמפיין מהותי להעביר את כל הבוחרים שלהם למפלגות אחרות … כי להצביע למרץ/עבודה זה יהיה כמו להצביע לחרדים-ליכוד…)

אבל הכל תיאורטי …אין בחירות וכל הקואליציה מורכבת מעסקנים של גובים … לא רואה איך מישהו מהם מוכן לוותר על הגובים אלא אם כן גנץ יעשה איזה מעשה סילמן ויקח את הגנרלים בליכוד אליו …״למען המדינה״.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S השקעה נדל"ן ביוון נדל"ן 24
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
H איך להכניס נדל״ן לתמהיל שלנו? נדל"ן 2
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
O מקפצת נדל"ן נדל"ן 5
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
C נדל''ן ותשואה נדל"ן 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
epk קרנות מעין-נדל"ניות של גלובלנט השקעות אלטרנטיביות 15
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
Y השקעות נדל"ן בחו"ל - איך מתחילים? נדל"ן 7
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ח מיסי ירושה על נדל"ן בבריטניה נדל"ן 10
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
S נדל"ן מניב VS קרנות מחקות מדד שוק ההון 10
T נדל״ן למגורים vs. נדל״ן מסחרי נדל"ן 3
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8
deussex מסתבר שעדיין מתקשה להגדיר אחוז סולידי בחלק הנזיל, מלבד נדל"ן שוק ההון 29
I איפה לשים מזומן שמיעוד לרכישת נדל״ן בעוד כשנה? נדל"ן 7
ק האם אנו לפני התפוצצות בועת המשכנתאות- נדל"ן ?! נדל"ן 104
V קורלציה גבוהה בין אפיקי השקעה שונים - מניות, נדל"ן, קיפטו וכדומה שוק ההון 15
מ מה דעתכם על תפקיד המתווך בעסקאות נדל"ן? נדל"ן 112
H מימון נדל"ן - 80% לדירה שניה,שלישית ומעלה נדל"ן 11
מ האם אנחנו חיים בתום עידן הבעלות הפרטית על נדל"ן? נדל"ן 6
G הילד שאוהב נדל״ן יומני מסע אישיים 55
צ מחירי נדל"ן לתעשייה נדל"ן 4
מ נדל"ן בקפריסין או יוון נדל"ן 2
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
unrealx עסקת נדל"ן גדולה וראשונה: התלבטויות נדל"ן 19
C השקעת נדל"ן בבאר שבע - בעד או נגד נדל"ן 46