• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משכורת גבוהה או להרוויח ידע

טוהר

משתמש רשום
דירוג
2
אני בן 22 בקבע קצר (חצי שנה) באמ"ן.
אני מתלבט מה נכון מבחינת הטווח הרחוק. אפשרות אחת היא לאחר השחרור לחפש עבודה בתחום הIT או רשתות על סמך הידע והניסיון מהצבא, לפי מה שאני רואה אצל חברים המשכורות הם סביב ה10K.
או לחילופין לחפש עבודה שאני מרגיש שתעשיר אותי בתחומים לאו דווקא מקצועיים גרידא- כמו שיווק, תיווך נדלן או עבודה בתחום כלכלי.
חשוב לציין שאני מתכנן ללמוד ב21 מדמח וכלכלה (כרגע הכיוון בת"א).
הנטייה שלי היא לבחור דווקא להקדיש את הזמן הזה כדי להרוויח את הידע והניסיון שגם אם לטווח הקרוב יתבטא בשכר נמוך יותר, בעתיד לדעתי יוביל לשכר גבוה יותר כמו גם לפיתוח בתחומים שמעניינים אותי. אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה

10K זה על הצד המאוד נמוך בתחום. לא הייתי ממליץ לעשות את זה אלא אם כן זה לתקופה קצרה בשביל לרפד לעצמך קצת את החיים הסטודנטיאליים ואולי בשביל להסתכל על מה הפתרון שהאוניברסיטאות מוצאות לקורונה.

10K זה על הצד המאוד נמוך בתחום.

צודק זה לא המשכורת הכי גבוהה אבל הדגש בשאלה שלי הוא היחסיות אל מול המשכורות היותר נמוכות בתחומים שהזכרתי לעומת השיקול בערך המוסף שלהן

עבודה בתחום כלכלי זה מושג מאוד רחב
לגבי תיווך ושיווק - מעולם לא הייתה לי נגיעה לעולמות האלו ולכן אני לא יכול להוסיף הרבה, אבל יש לי חשד שמתכנת ממוצע מרוויח משמעותית יותר ממתווך ממוצע.

אין בעיה להשקיע את הזמן שלך כרגע בשביל להתנסות וללמוד דברים שבאמת בעתיד יובילו אותך גם למשכורות גבוהות.
העניין לפי מה שאתה אומר זה שאתה רוצה ללמוד מדעי המחשב אז למה לבזבז את הזמן על תיווך נדלן או שיווק?

אני מרגיש שאני אוכל לרכוש באמצעותם מיומנויות וידע שיועילו לי לחיים בכללי כמו תקשורת בין-אישית ושיווק עצמי ואולי אפילו לשלב ידע וניסיון בביצוע עסקאות ומכירות. ככה אני חושב שזה בעקיפין יוכל לעזור לי גם ביכולת השתכרות גבוהה אבל גם בידע שלדעתי חשוב

אני מרגיש שאני אוכל לרכוש באמצעותם מיומנויות וידע שיועילו לי לחיים בכללי כמו תקשורת בין-אישית ושיווק עצמי ואולי אפילו לשלב ידע וניסיון בביצוע עסקאות ומכירות
יבזבז לך זמן..
חבל.

אלא אם כן אתה מוצא תפקיד באיזה סטארטאפ יוניקורן שיסדר לך קשרים להמשך הדרך, זה פשוט יהיה בזבוז זמן.
תעבוד במה שמכניס לך הכי הרבה כסף עם האופק הכי רחב, ותרכוש מיומנויות באופן פרטי בין לבין.

אני מרגיש שאני אוכל לרכוש באמצעותם מיומנויות וידע שיועילו לי לחיים בכללי כמו תקשורת בין-אישית ושיווק עצמי ואולי אפילו לשלב ידע וניסיון בביצוע עסקאות ומכירות. ככה אני חושב שזה בעקיפין יוכל לעזור לי גם ביכולת השתכרות גבוהה אבל גם בידע שלדעתי חשוב

אתה רוצה אבל מדעי המחשב? תתחיל ללמוד ולעסוק בזה כמה שיותר מוקדם. תתפתח. תיהיה תותח. והצמיחה הטבעית בהרבה תחומים זה פשוט לעלות לדרגה ניהולית יותר ואותו הדבר גם בהייטק.
ככה שתוכל להתנסות בדברים שונים ומיומניות נוספות בין אישיות בעתיד גם ככה.

מה עשית בצבא בדיוק? מכירה אנשים עם ניסיון דומה לשלך מהצבא שדווקא עושים 12-14 ואולי גם יותר.

בכל אופן, אם אתה מכוון לקריירה במחשבים אז לדעתי עדיף לך להתמקד בעבודות בתחום, גם כדי שיהיה לך ניסיון רציף בתחום (וגם לא רק ניסיון צבאי) וגם כי כנראה תכניס קצת יותר כסף שישמש אותך ללימודים וגם כי יש לא מעט דרכים ללמוד נדל"ן והשקעות גם בלי לעבוד בהם. מצד שני אם אתה מרגיש שיש לך רצון לגוון לפני שאתה מתחיל קריירה ארוכת שנים במחשבים אז לך על זה תעשה מה שטוב לך, אתה בגיל שבו אפשר להיות גמיש מאוד (אם כי תמיד מוטב להתחיל לחסוך/להשקיע/לעשות כסף כמה שיותר מוקדם)

שיהיה בהצלחה בכל מצב

רוצה לשפר שיווק עצמי? תתחיל עם בחורות.
רוצה לשפר יכולת מכירה? תשכנע את החברים שלך לעשות בסופש מה שאתה רוצה.
רוצה לשפר יכולת משא ומתן? תתמקח עם המוכר בשוק.
בשביל לשפר תקשורת בין אישית לא צריך לעבוד במשכורת נמוכה (כי אילו עבודות ייתנו לאדם בלי השכלה וניסיון בתחום?) , צריך לקיים כמה שיותר אינטרקציה חברתית ואת זה אפשר לעשות בכל מקום.
התופעה הזו , שפתאום מדברים הרבה יותר על יכולות חברתיות (ויש מוסדות חינוך שמנצלים את זה עם תוכניות לימוד "מודרניות" יותר) , זו שטות שנובעת מהגידול בהיי טק בישראל ולכן גם ההתנגדות אליה גדלה. סהכ גם לפני 100, 50 ו20 שנים אנשים עבדו ביחד במפעלים, בחברות ואף הגיעו לתפקידי ניהול.
יש לך הזדמנות לקבל משכורת יפה כבר בגיל 22, עוד לפני התואר. אני הייתי מנצל את זה.

אולי בשביל להסתכל על מה הפתרון שהאוניברסיטאות מוצאות לקורונה.

פיתרון?
כולם לומדים כרגע. מהבית. מבחנים כנראה יהיה קלים יותר ויהיה יותר התחשבות בסטודנטים (מניסיון עבר במקרי קיצון דומים שכאלו). אחלה זמן ללמוד בו סה״כ לדעתי.

חשוב לציין שאני מתכנן ללמוד ב21 מדמח וכלכלה (כרגע הכיוון בת"א).
הנטייה שלי היא לבחור דווקא להקדיש את הזמן הזה כדי להרוויח את הידע והניסיון שגם אם לטווח הקרוב יתבטא בשכר נמוך יותר, בעתיד לדעתי יוביל לשכר גבוה יותר כמו גם לפיתוח בתחומים שמעניינים אותי. אשמח לשמוע את דעתכם.
תודה

מבחינה כלכלית נטו, תמצא עבודה טכנולוגית כלשהי (אפילו חצי משרה אם יש) כדי להכניס משהו לקורות חיים שיהיה לך "פור" כלשהו בשביל עבודת סטודנט כשתהיה סטודנט. אפשר להגיע ל10k ברוטו גם בחצי משרה במשרות האלה. אחלה השקעה של הזמן במהלך התואר לפי דעתי (משיקולי צבירת ניסיון ומס הכנסה) אפילו אם זה דורש לגרור את התואר עוד סמסטר.

מבחינה שהיא לא כלכלית נטו, תבצע איזון בצורה שנראית לך הכי מתאימה בשבילך ובשביל האופן חיים שאתה רוצה לחיות :)
אני בדיעבד הייתי יושב וקורע את התחת ללמוד דברים שלא ידעתי אז ואני יודע היום בתחום המקצועי. מצד שני, לא היה לי מספיק תחת לעשות את זה אז. מאוד אינדיבידואלי.

אם אתה לא מתכנן לעסוק בעתיד בכלכלה לדעתי האישית די מיותר הדו חוגי(כלכלה אפשר ללמוד בכיף מספרים בבית, במיוחד עם רקע מתמטי ברמת מדמח) ולעבוד שנה בעבודה רנדומלית לא יעזור לך אלא אם אתה רוצה ללכת לתחום, לדעתי נסיון בחברה טכנולוגית יראה הרבה יותר יפה בקורות חיים למשרת תכנות הראשונה שתגיש קורות חיים מאשר סתם עבודת מינימום שמבוססת על עמלות.

אם אתה מתכנן על תל אביב תבדוק שאתה עומד בתנאי קבלה ובמידה ולא מצאת במה להשקיע את הזמן

אם אתה לא מתכנן לעסוק בעתיד בכלכלה לדעתי האישית די מיותר הדו חוגי(כלכלה אפשר ללמוד בכיף מספרים בבית, במיוחד עם רקע מתמטי ברמת מדמח)

הסיבה שרציתי לשלב עם כלכלה היא לצאת עם איזשהו ידע בסיסי לחיים בכלל ובפרט אם אפנה לכיוון העצמאי מבחינת תעסוקה. למרות שלימודי כלכלה הם הרבה יותר תיאורטים אני חושב שעם עבודה עצמית ולימוד עצמי זה יכול להשתלם מאשר רק לימוד מספרים. מה דעתך? ואשמח לשמוע למה אתה חושב שזה די מיותר

הסיבה שרציתי לשלב עם כלכלה היא לצאת עם איזשהו ידע בסיסי לחיים בכלל ובפרט אם אפנה לכיוון העצמאי מבחינת תעסוקה. למרות שלימודי כלכלה הם הרבה יותר תיאורטים אני חושב שעם עבודה עצמית ולימוד עצמי זה יכול להשתלם מאשר רק לימוד מספרים. מה דעתך? ואשמח לשמוע למה אתה חושב שזה די מיותר
לא מבין בנושא העצמאי אך בטוח שיש כאן עשרות עצמאים שיוכלו לייעץ לך לגבי זה.
אני חושב שזה מיותר מהסיבה שבדקתי בעצמי ודיברתי עם בוגרים וכמעט כולם אמרו לי שדו חוגי בתחום המדמח לא משנה כל כך למעסיקים ושיש כאלו שיעדיפו גם בוגרי חד חוגי מורחב ולא דו חוגי(מהסיבה שמתעמקים יותר במדמח באמת), אני אישית מתחיל דו חוגי(בערך) של פיזיקה מדמח והסיבה לדו חוגי שאני רוצה להמשיך למתקדם בפיזיקה, אם רק הייתי רוצה לצאת לתעשייה כמתכנת הייתי עושה חד חוגי וזהו.
אגב לגבי הספרים, בעידן האינטרנט יש לך כל כך הרבה מקורות של הרצאות איכותיות בכל נושא מהאונברסיטאות הכי גדולות בעולם, אני שקלתי ללכת לללמוד פילוסופיה והבנתי שזה בזבוז כסף פשוט מאחר ואני לא רוצה לעסוק בזה והכל נגיש באינטרנט ובספרות שאני יכול ללמוד ממנה בחינם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
S לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ? אוף טופיק 33
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
A קידום או משכורת התפתחות אישית 13
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
L משכורת 13 או 7% העלאה בשכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
M משכורת של פייסבוק מאתר גלאסדור בארץ אוף טופיק 3
E משכורת למפתח full stack ג׳וניור התפתחות אישית 5
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 44
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
K מס בריאות בתלוש משכורת צרכנות פיננסית 2
unrealx חישוב משכורת אונליין - עזרה אוף טופיק 19
M פעם ראשונה שמרוויח משכורת יומני מסע אישיים 61
ד תלוש משכורת-איך קוראים אותו? צרכנות פיננסית 54
ה קורסים קצרים (עד 3 חודשים) שישדרגו משכורת התפתחות אישית 20
ק עזרה בהבנת תמהיל משכורת ומשמעויות אוף טופיק 5
P דרך לחשב רטרואקטיבית משכורת ברוטו מנטו? צרכנות פיננסית 23
N אי אפשר להפקיד משכורת בחשבון לאומי Total Digital??? צרכנות פיננסית 7
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
chaim תלושי משכורת צרכנות פיננסית 5
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 8
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S פתיחת תיק עבור צעיר עם חשיפה גבוהה לשוק המניות (העולמי) שוק ההון 8
א האם יש קרן אג"ח קונצרני במח"מ קצר ודירוג גבוהה ? שוק ההון 2
M איך מגנים מפני אינפלציה / מדד גבוהה בנזילות גבוהה ? שוק ההון 12
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
B אחוז חשיפה למניות בתקופת ריבית גבוהה שוק ההון 13
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43

נושאים דומים

Back
למעלה