• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משבר של אמצע התואר

• פותח הנושא ram11
  • פורסם בתאריך

ram11

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם
בשנים האחרונות יוצא לי לשוטט המון בפורום, ועקב הנסיון החיים הרב של חברי הפורום אשמח לשמוע מה דעתכם
אני נמצא כרגע בהתלבטות לגבי אופן המשך הלימודים
פרטים כללים עלי:
בן 28
אמור להתחתן ולהקים משפחה בזמן הקרוב
עובד מספר שנים בניהול פרוייקטים טכנולוגים \ ניהול מוצר בסקטור הבטחוני
סטודנט בסוף השנה השלישית להנדסת חשמל במכללה

המצב בלימודים שלי לא טוב, אני מסיים את השנה השלישית שלי באקדמיה, אך לצערי הצלחתי לעבור בקושי רק את הקורסים של השנה הראשונה לתואר
הסיבות שהגעתי למצב הזה הם שבשנה הראשונה עבדתי במשרה מאוד אינטנסיבית ולא הצלחתי להגיע לשיעורים כך שנוצרו לי פערי ידע גדולים, בעיות קשב וריכוז שהקשו עלי להצליח ללמוד בתקופת הקורנה, תואר קשה(אומנם החלק הפיזיקלי מאוד מעניין אך אני מאוד מתקשה במטמטיקה)
למרות כל הסיבות שמניתי ברור לי שהסיבה העיקרית והאחראי למצב הוא אני ויחד עם החלפת התואר אני צריך לבצע שינוי בזמן והמשאבים שאני מקדיש ללימודים
לכן החלטתי לעזוב את התואר ולעבור לתואר בהנדסת תעשייה וניהול או לתואר במדעי המחשב (כך שאוכל "להתחיל מחדש" ולגשר על פערי הידע שקיימים ואוכל גם ללמוד נושא שיותר קל ומעניין אותי)

השאיפה שלי לאחר סיום הלימודים היא להתעסק בעולמות ניהול המוצר מחוץ למגזר הבטחוני

יתרונות לתעשייה וניהול:
תואר שמאוד מעניין אותי
יחסית הרבה יותר קל מהנדסת חשמל ומדעי המחשב

חסרונות לתעשיה וניהול
תואר ארוך (תישאר לי בערך יתרה של 3.5 שנים להשלמת התואר)
שכר לאחר התואר יותר נמוך משמעותית מהתארים האחרים
יהיה לי קשה להתקבל לתפקידי ניהול מוצר טכנולוגי (התואר לא נחשב מספיק טכנולוגי)

יתרונות למדעי המחשב
תואר טכנולוגי "מספיק"
אפשרויות תעסוקה מגוונות ושכר יותר גבוהה
יתרת לימודים קצרה יחסית (תשאר לי בערך ירה של 2.5 שנים להשלמת התואר)

חסרונות
תואר שמשמעתית פחות מעניין אותי
הרבה יותר "מטמטי" וקשה

אשמח לשמוע את המלצתכם

יתרונות למדעי המחשב
אפשרויות תעסוקה מגוונות ושכר יותר גבוהה
קח בחשבון שהשוק משתנה כל הזמן ואין לדעת איך הוא יראה בעוד שנתיים וחצי כאשר תסיים את התואר, והאם עדיין יהיו לך אפשרויות תעסוקה מגוונות כמו שיש היום.
זה צעד שיש בו סיכון, והוא די גבוה.

לאור זה
תואר קשה(אומנם החלק הפיזיקלי מאוד מעניין אך אני מאוד מתקשה במטמטיקה)
ולאור זה
ובטח לאור זה
השאיפה שלי לאחר סיום הלימודים היא להתעסק בעולמות ניהול המוצר מחוץ למגזר הבטחוני
אני בטח לא הייתי ממליץ לך לעבור למדעי המחשב. אולי תעשיה וניהול זה באמת הכיוון, אולי דווקא להתעקש ולסיים את מה שהתחלת, אולי בכלל אתה לא צריך לעשות תואר.

תודה על התשובות
בשוק העבודה של היום תואר זה משהוא הכרחי (גם אם לתואר אין בדיוק זיקה למשרה), ככה שתואר אני יעשה בכל מקרה
תואר במדעי המחשב\ הנדסת חשמל הוא מעין "תעודת ביטוח" בשוק העבודה כיום
השאלה כמה תואר בתעשייה וניהול הוא כזה וכמה אפשרויות התעסוקה לאחריו הם מגוונות ומתגמלות?

לפי מה שתיארת, גם תואר במדעי המחשב יהיה לך קשה להשלים. הוא תובעני כמו הנדסת חשמל, והדגש המתמטי במדמ״ח הוא יותר גבוה (וכתבת שאתה מתקשה).

לדעתי חסרים לך עוד מלא נותנים כדי לקבל החלטה. תתחיל לשאול אנשים בתעשייה (אולי יש פה כמה) כדי לענות על שאלות כמו
1. האם הניסיון התעסוקתי הנוכחי שלך מספיק חזק כדי להתקבל למשרה שאתה רוצה?
2. אם לא - תבדוק האם תואר בתעשייה וניהול יכול לקרב אותך יותר. בניהול מוצר לא חייב להיות טכנולוגי, יש גם את הדומיין העיסקי.

בהצלחה

אין סיבה להשלים את התואר במהרה אם יש לך עבודה מסודרת. אתה יכול גם למרוח אותו 7 שנים ולעשות קורס שתיים בסמסטר אם זה יקל עליך, תחשוב אולי זה מתאים לך. אני מכיר אנשים שגמרו תואר במדעי המחשב ב8 שנים. לקחו אותו באיזי.

ללמוד תואר x כדי לעבוד בתפקיד z זה די מצומצם. הייתי לומדת את מה שייפתח בפני דלתות בהמשך, ולא משהו ״תפור״ בהכרח. כן, זה עשוי להתבטא בשכר נמוך יותר מהפוטנציאל. כפי שנאמר למעלה, אין פה הבטחות מה יהיה השוק והצורך.

קח בחשבון שהשוק משתנה כל הזמן ואין לדעת איך הוא יראה בעוד שנתיים וחצי כאשר תסיים את התואר, והאם עדיין יהיו לך אפשרויות תעסוקה מגוונות כמו שיש היום.
זה צעד שיש בו סיכון, והוא די גבוה.
אתה צופה שמתישהו נראה ירידה בביקושים לתוכנה? אני לא חושב שלמישהו מהדור שלו יש מה לדאוג מזה בכלל. אולי רק עוד 20-30 שנה הכסף יהיה במשהו אחר ותחום התוכנה יהפוך להיות כמו שפעם עבודה במפעל מכוניות זה היה עבודה ממש טובה.
אמור להתחתן ולהקים משפחה בזמן הקרוב
משונה... לא שמעתי מעולם שזה משהו שאמורים לעשות. למיטב ידיעתי, ב-2022 זו לגמרי בחירה.

אני לא חושב שכן או לא חתונה הולך לשנות לך הרבה. אבל אני יכול לומר לך כבר עכשיו שאם תביא ילדים לעולם, אתה הולך להיתקע איפה שאתה בסבירות גבוהה לעשור-עשור וחצי הקרובים. כלומר, תישאר בלי תואר ותמשיך לעבוד בתעשייה הבטחונית.
אני בן 29 אחרי תואר ואני רואה כבר מסביבי כל מיני סיטואציות שונות. מבלי לשפוט אם זו טעות או לא, אבל כל האנשים שאני מכיר שהביאו ילדים לעולם - הן גברים ונשים - התואר שלהם בסוף נמרח ונהיה כמו דוקטורט. 7 שנים לפחות בשביל תואר ראשון. והם גם כמעט כולם החליפו מסלולים ומוסדות.

אפשר לקחת את הלימונים האלו ולעשות מהם לימונדה - גם את זה ראיתי אצל חלק מהאנשים. אבל אלה בחירות ופשרות שהם עשו רק בדיעבד. אם אין לך עדיין ילדים, אתה יכול להקדים תרופה למכה ומראש לא להיכנס לזה.
יתרת לימודים קצרה יחסית (תשאר לי בערך ירה של 2.5 שנים להשלמת התואר)

חסרונות
הרבה יותר "מטמטי" וקשה
אני אומר שתלך על מדעי המחשב אפילו אם זה רק בגלל היתרה הקצרה. עם כל הכבוד, אתה לא ילד בן 18 שנמצא עכשיו בעונה בחיים של לחשוב: ״מה מעניין אותי ללמוד״. אתה - לפי דבריך - חושב להתחתן בקרוב ולהקים משפחה. יותר ראוי שתחשוב על איך אתה משחרר את עצמך כבר מהעול הזה של תואר - וזה באמת עול כבד שראוי לסיים איתו בהקדם ולא למרוח. כדי שתוכל לפנות את עצמך להתעסק באשתך לעתיד ובמשפחה שתהיה לכם. וכמובן, יכולת משופרת לפרנס.

אולי אני אומר את זה כי אני משוחד, אבל לדעתי זו גם אחת ההנדסות הקלות. בוא לא נגזים, זה ממש לא אותו סדר גודל כמו חשמל או פיזיקה...
בשוק העבודה של היום תואר זה משהוא הכרחי (גם אם לתואר אין בדיוק זיקה למשרה), ככה שתואר אני יעשה בכל מקרה
אמת ויציב!
אל תיתן לאף אחד לומר לך אחרת!

אתה צופה שמתישהו נראה ירידה בביקושים לתוכנה? אני לא חושב שלמישהו מהדור שלו יש מה לדאוג מזה בכלל. אולי רק עוד 20-30 שנה הכסף יהיה במשהו אחר ותחום התוכנה יהפוך להיות כמו שפעם עבודה במפעל מכוניות זה היה עבודה ממש טובה.
א. אני לא צופה כלום. רק מזהיר מפני הסיכונים הכרוכים באפיק ההשקעה הזה שמכונה "בתואר במדמ"ח". זה אחלה אפיק השקעה, פשוט לא חסר סיכון כפי שאנשים נוטים לפעמים לשכוח.
ב. 20 שנה מהיום זה לא כזה הרבה זמן. פות"ש יהיה בן 48 בזמן הזה. רוב האנשים עדיין באמצע הקריירה שלהם בגיל הזה.

אני אומר שתלך על מדעי המחשב אפילו אם זה רק בגלל היתרה הקצרה. עם כל הכבוד, אתה לא ילד בן 18 שנמצא עכשיו בעונה בחיים של לחשוב: ״מה מעניין אותי ללמוד״. אתה - לפי דבריך - חושב להתחתן בקרוב ולהקים משפחה. יותר ראוי שתחשוב על איך אתה משחרר את עצמך כבר מהעול הזה של תואר - וזה באמת עול כבד שראוי לסיים איתו בהקדם ולא למרוח. כדי שתוכל לפנות את עצמך להתעסק באשתך לעתיד ובמשפחה שתהיה לכם. וכמובן, יכולת משופרת לפרנס.
+1

השאיפה צריכה להיות מציאת עבודה שתאפשר לך לפרנס את משפחתך בכבוד. זה הכל.
ככל שתקדים להפנים שאף אחד לא שואל אותך איזה מקצוע מעניין אותך לעבוד בו, ושאף אחד לא הולך לזרוק עליך ארגזים של כסף רק כי אתה עובד במשהו שאתה אוהב, כך חייך יהיו טובים ורגועים יותר.

משונה... לא שמעתי מעולם שזה משהו שאמורים לעשות. למיטב ידיעתי, ב-2022 זו לגמרי בחירה.

אני לא חושב שכן או לא חתונה הולך לשנות לך הרבה. אבל אני יכול לומר לך כבר עכשיו שאם תביא ילדים לעולם, אתה הולך להיתקע איפה שאתה בסבירות גבוהה לעשור-עשור וחצי הקרובים. כלומר, תישאר בלי תואר ותמשיך לעבוד בתעשייה הבטחונית.
אני בן 29 אחרי תואר ואני רואה כבר מסביבי כל מיני סיטואציות שונות. מבלי לשפוט אם זו טעות או לא, אבל כל האנשים שאני מכיר שהביאו ילדים לעולם - הן גברים ונשים - התואר שלהם בסוף נמרח ונהיה כמו דוקטורט. 7 שנים לפחות בשביל תואר ראשון. והם גם כמעט כולם החליפו מסלולים ומוסדות.
מין הסתם אף אחד לא מכריח אותי להתחתן ולהקים משפחה אלה לגמרי בחירה חופשית שלי שנעשת מרצון
השאיפה צריכה להיות מציאת עבודה שתאפשר לך לפרנס את משפחתך בכבוד. זה הכל.
ככל שתקדים להפנים שאף אחד לא שואל אותך איזה מקצוע מעניין אותך לעבוד בו, ושאף אחד לא הולך לזרוק עליך ארגזים של כסף רק כי אתה עובד במשהו שאתה אוהב, כך חייך יהיו טובים ורגועים יותר.
ברור לי שאף אחד לא הולך לזרוק עלי ארגזים של כסף בגלל עבודה במקצוע שאני אוהב, אך יש קשר ישיר בן היכולת להתקדם בעבודה לבין עבודה בעבודה שאת יחסית אוהב \ מוצא בה עניין
ויש קשר בן הציונים שאקבל בתואר לבן היכולת למצוא עבודה בשכר גבוהה לאחריו
(מה גם שלכל התארים שבינהם יש לי התלבטות יש צפי הכנסה גבוהה יחסית)

אני כרגע עושה שיעורי בית כדי להבין
באיזה עבודות אוכל לעבוד עם תואר בתעשייה וניהול?
על איזה אופציה שווה ללכת אם אני יוצא מנקודת הנחה שבמדמח אקבל ציונים יחסית נמוכים ובתעשייה וניהול אצליח לקבל ציונים גבוהים?
כמה התואר במדמח באמת קשה?
האם שווה לעזוב את המשרה שאני עובד בה כרגע (שאני רואה בה כסוג של "כלוב של זהב" - כסף טוב אך ללא אופק קידום משמעותי\ צבירת נסיון רלוונטי לשוק) וחיפש אחרי משרה שתיתן לי בסיס לעבודה לאחר התואר \ עבודה שאוכל לפתח בה קריירה?

ויש קשר בן הציונים שאקבל בתואר לבן היכולת למצוא עבודה בשכר גבוהה לאחריו
אתה אומר את זה מתוך ידיעה, אחרי שחקרת את העניין?
אני בספק רב שזה נכון.

האם שווה לעזוב את המשרה שאני עובד בה כרגע (שאני רואה בה כסוג של "כלוב של זהב" - כסף טוב אך ללא אופק קידום משמעותי\ צבירת נסיון רלוונטי לשוק)
אבל למה בכלל אתה מחפש אופק קידום משמעותי?
האם ההכנסה שלך ושל בת/בן הזוג מספיק גבוהה בשביל לכלכל משפחה?
אם כן, אז מה רע לך איפה שאתה עובד היום? למה לא להישאר שם?

מדעי המחשב. תסבול עכשיו. תקצור את הפירות אחר כך.
עדיף מאשר המצב ההופכי.
אתה בעצמך אמרת: תעודת ביטוח.
אני מסכים אתך.
השוק רחב. מגוון.
אתה תמצא את עצמך. אם לא מהר, אז בהדרגה.

אתה כבר לא ילד. לא עושים תואר כי מעניין.
אתה חושב שהתואר שעשיתי עניין אותי? 2 וחצי קורסים בקושי משנה א׳ כל השאר היה מטרה לעבור כדי להמשיך לשנה הבאה לקבל תואר ולהתחיל לעסוק במקצוע שלי. ובעזרת המקצוע הזה והתחלתי לקצור את הפירות ששתלתי בדם יזע ודמעות.
זה לא הזמן לחפש קיצורי דרך או חיים קלים.

מתנצל אם אני נשמע החלטי מדי. זו דעתי הכנה. ויכול להיות שהיא בכלל לא מתאימה לך. ביקשת את דעותינו.

אתה אומר את זה מתוך ידיעה, אחרי שחקרת את העניין?
אני בספק רב שזה נכון.
ידיעה
במשרות הראשונות אחרי התואר יש חשיבות גדולה לציונים (לכן גם מבקשים אותו בכל משרת גוניור\ יש אפילו משרות שבדרישות כתוב ממוצע 85\90)

עדיף מאשר המצב ההופכי.
אתה בעצמך אמרת: תעודת ביטוח.
אני מסכים אתך.
השוק רחב. מגוון.
אתה תמצא את עצמך. אם לא מהר, אז בהדרגה.

אתה כבר לא ילד. לא עושים תואר כי מעניין.
אתה חושב שהתואר שעשיתי עניין אותי? 2 וחצי קורסים בקושי משנה א׳ כל השאר היה מטרה לעבור כדי להמשיך לשנה הבאה לקבל תואר ולהתחיל לעסוק במקצוע שלי. ובעזרת המקצוע הזה והתחלתי לקצור את הפירות ששתלתי בדם יזע ודמעות.
זה לא הזמן לחפש קיצורי דרך או חיים קלים.

מתנצל אם אני נשמע החלטי מדי. זו דעתי הכנה. ויכול להיות שהיא בכלל לא מתאימה לך. ביקשת את דעותינו.
אין על מה להתנצל, להיפך
רוב התגובות מהסביבה שלי היא ללכת ללמוד מה שאני אוהב \מעניין אותי
אני פה כדי לשמוע דעות אחרות ורציונאליות יותר

אשמח עם מישהו יכל לשפוך קצת אור על אפשריות העסקה והשכר בתואר תעשיה וניהול

אני אומר שתלך על מדעי המחשב אפילו אם זה רק בגלל היתרה הקצרה
האם עשיתם תואר במדעי המחשב? האם אתם חושבים שכל אחד יכול לסיים אותו? האם נראה לכם שכל אחד יכול לעשות כל תואר וזה הכל עניין של בחירה?

@ram11 אתה צריך להיות כנה עם עצמך בקשר ליכולות שלך. האם יהיה לך עכשיו יותר זמן ויכולת להשקיע בלימודים? כי התואר הזה לא יותר קל מהנדסת חשמל ואתה לא נעשה יותר צעיר.

יתרת תואר היא, כמו שאתה כבר יודע על בשרך, המלצה בלבד. ה2.5 שנים האלו יכולות להתארך מאוד אם תתחיל להיכשל בקורסים או שתקח פחות מהמערכת המומלצת כדי לשלב עבודה.

הדבר הכי גרוע לדעתי היא למצוא את עצמך עוד שנה או שנתיים באותו מצב של משבר לימודים בגלל בחירה שכנראה לא התאימה לך מבחינת עניין, יכולת להשקיע ומשאבים פנויים.

האם עשיתם תואר במדעי המחשב? האם אתם חושבים שכל אחד יכול לסיים אותו? האם נראה לכם שכל אחד יכול לעשות כל תואר וזה הכל עניין של בחירה?
אתה צודק שאלו שאלות נכונות שצריך לשאול, עם זאת אפשר לשאול בדיוק את אותן שאלות גם על הרבה תארים אחרים.

אכן, לפחות אני עשיתי תואר במדמ״ח.

אני לא חושב שכל אחד יכול לסיים את התואר הזה. לדעתי, זו אחת ההנדסות הקלות אבל עדיין מדובר בהנדסה.
אם זה מעודד אותך, אני לא חושב שצריך להיות boy genius כדי ללמוד את המסלול הזה.

אני לא חושב שכל אחד יכול לעשות כל תואר. אני יודע שלא הייתי יכול לעשות כל תואר (או לפחות לא במאמץ סביר שאני מוכן להשקיע).
צריך להיות כנה עם עצמך - מה בדיוק המטרות שלך, מה היכולות שלך. כמה אתה מוכן להקריב במובני לילות בלי שינה, לוותר על סדרות/יציאות/וואטאבר...

לכן החלטתי לעזוב את התואר ולעבור לתואר בהנדסת תעשייה וניהול או לתואר במדעי המחשב (כך שאוכל "להתחיל מחדש" ולגשר על פערי הידע שקיימים ואוכל גם ללמוד נושא שיותר קל ומעניין אותי)
למה פסלת את האופציה של הנדסת חשמל, ולחזור לאותה נקודה של 3.5 שנים יתרה, ולפנות יותר זמן?

זאת נקודה נכונה ותמיד מפליא אותי שזה הלך רוח רווח פה בפורום. אם כולם יכלו ללמוד הכל - 90% ויותר מהסטודנטים היו נרשמים למדמ"ח ושאר ההנדסות, ואחוזים בודדים לכל שאר התארים (בעיקר בני עשירים אני מניח, שיכולים להרשות לעצמם ללמוד מה שבא להם). יש מישהו שלא רוצה משכורת שמנה ותנאים מפנקים? הסיבה שזה לא קורה היא כי, Well, ללמוד הנדסה או מדמ"ח דורש כישורים קוגניטיביים שאין לכולם (או אפילו לא לרוב האנשים).

נערך לאחרונה ב:
הסיבה שזה לא קורה היא כי, Well, ללמוד הנדסה או מדמ"ח דורש כישורים קוגניטיביים שאין לכולם (או אפילו לא לרוב האנשים).
יכולת לסיים קונסרבטוירון? או לימודי רפואה?
ובכן הסיבה שזה לא קורה היא כי, ללמוד ______ או ______ דורש כישורים קוגניטיביים שאין לכולם (או אפילו לרוב האנשים).

אני לא אומר את זה בזלול, זה ללא ספק תואר תובעני שמצריך הרבה, ומנפה הרבה שאינם מתאימים אבל יש הרבה כישורים חוץ-לימודיים שהם הכח לסיים מסלול.
רוב האנשים אינם רופאים.
רוב האנשים אינם מהנדסים.
רוב האנשים אינם מדענים.
רוב האנשים אינם הוגי דעות ופילוסופים.
רוב האנשים אינם אמנים.

אכן, לפחות אני עשיתי תואר במדמ״ח.

אני לא חושב שכל אחד יכול לסיים את התואר הזה. לדעתי, זו אחת ההנדסות הקלות אבל עדיין מדובר בהנדסה.
אם זה מעודד אותך, אני לא חושב שצריך להיות boy genius כדי ללמוד את המסלול הזה.

אני לא חושב שכל אחד יכול לעשות כל תואר. אני יודע שלא הייתי יכול לעשות כל תואר (או לפחות לא במאמץ סביר שאני מוכן להשקיע).
צריך להיות כנה עם עצמך - מה בדיוק המטרות שלך, מה היכולות שלך. כמה אתה מוכן להקריב במובני לילות בלי שינה, לוותר על סדרות/יציאות/וואטאבר...
מדעי המחשב זה לא הנדסה ואם זה מה שאתה חושב על התואר כנראה שלא הבנת את עולם האקדמיה או את החומר שלמדת
מתוך 30 קורסים אולי 7 יהיו מעשיים באיזשהי צורה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול שוק ההון 11
ג דיון תיאורטי: מה יקרה לשקל במקרה של משבר נדל"ן? שוק ההון 4
ג מה קורה במצב של משבר השוק המניות + ריביות עולות? שוק ההון 1
עמוס משקיעים בוול סטריט מוכרים מניות בקצב של משבר 2008 שוק ההון 12
P משבר המהגרים בארהב אוף טופיק 1
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
ברבור האם לשנות מסלולי השקעה בקופת גמל בעת משבר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T משבר האנרגיה העולמי - השורשים, הסיבות והאם בכל זאת יש פתרונות? אוף טופיק 0
I תהיות על המצב הפיננסי העולמי, משבר הנדל"ן בארץ ולאן מועדות פנינו אוף טופיק 435
D משבר הdot.com - הסתכלות היסטורית שוק ההון 24
I איזה מניות או מדדים עולים בזמן משבר? שוק ההון 6
K The Volatility Squeeze - משבר באופק? שוק ההון 4
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
ב מעבר בין מסלולי קרן פנסייה לפני/בזמן משבר שוק ההון 1
S התנהגות המשקיע בעת משבר בשוק שוק ההון 10
ע הסתגלות אחרי משבר בעידן האחרון שוק ההון 9
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
I משבר בשוק הנדל"ן שוק ההון 2
P מוכרי משבר הקורונה - האם חזרתם לשוק? שוק ההון 190
הנודדת סיכון כלכלי במעבר בין קרנות בתקופת משבר שוק ההון 18
R הימנעות ממלכודות מס בעקבות משבר הקורונה שוק ההון 1
אצטרובל שינוי מבנה תיק בזמן משבר שוק ההון 12
M [תהיות בעקבות משבר הקורונה] אוף טופיק 63
M דרך אחרת להסתכל על משבר שוק ההון 20
חתול לילה קרנות מחקות בזמן משבר שוק ההון 12
dorian צמיחה בזמן משבר אוף טופיק 12
C קרן השתלמות - ניוד כספים בין חברות בזמן משבר שוק ההון 0
R האם באמת אפשר להשוות את משבר הקורונה למשברים קודמים? שוק ההון 41
ד מכירת דירה לטובת שוק ההון בצל משבר הקורונה שוק ההון 13
N משבר קרוב לפרישה שוק ההון 8
ב הלוואה לצורך השקעה בזמן משבר שוק ההון 28
J אג"ח ממשלתי בזמן משבר שוק ההון 54
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
L משבר קיומי, תואר וקריירה התפתחות אישית 16
R חוות דעת על קופות גמל מסלול מנייתי בעת משבר שוק ההון 1
Z שאלה - אפשר לנצל את משבר הקורונה-ווירוס בעולם? שוק ההון 1
V תיק השקעות, עבודה והחיים עצמם בתקופת משבר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 56
abby1994 משבר אמצע גיל העשרים יומני מסע אישיים 20
Y מייקל ברי צופה בועה חדשה (האנליסט שצפה את משבר 2008) שוק ההון 2
C האם פרנק שווייצרי יכול להוות גורם מאזן בזמן משבר לחלק המנייתי? שוק ההון 8
V אסטרטגיית או אפשרויות השקעה לזמן מיתון (משבר ו/או נפילות ממושכות בבורסות) שוק ההון 20
ה משבר הסאב פריים הישראלי נדל"ן 22
לא חשוב שמות זקוק להדרכה מפיקוד העורף כיצד לנהל תיק השקעות בזמן משבר ניחוח 2008 אוף טופיק 3
C משבר גיל ה-32 אוף טופיק 57
י.ג הכנה ליום סגריר - איך להכין את החסכונות לטווח ארוך לפרוץ משבר פיננסי שוק ההון 97
c881 התיק במהלך משבר עולמי שוק ההון 15
S האם ייתכן שקרן תיסגר בעת משבר ? שוק ההון 19
ג תרחיש אימים כנגד תרחיש משבר שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה