• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקבל 10 מליון שח- פמילי אופיס, בית השקעות או PRIVATE BANKING?

אם מישהו ירצה לקנות ממנו את המניות, אז יוכל לדרוש פרמיית שליטה. אבל אם יאלץ למכור, כלומר מתוך עמדת חולשה, לא רק שלא יקבל פרמיית שליטה, אלא יצטרך למכור בדיסקאונט משמעותי. וזה עוד מבלי להתחשב למה יקרה למחיר המניה אם צוקי ינסה לחסל במהירות את ההחזקות שלו.

זה רק מחזיר לנקודה, שהשווי שלו הוא במידה רבה וירטואלי. כמה המניות באמת שוות לא נדע, עד שמישהו לא יקנה אותן.

איך אמרו חז"ל - את הכסף סופרים במדרגות.
קשה לדמיין סיטואציה שהוא יהיה חייב למכור את השליטה, אבל תיאורטית הכל ייתכן.
מבחינה כלכלית, למניות שלו יש פרמיה בגלל השליטה וכך גם מעריכיםף למיטב ידיעתי, כלכלנים לצרכים שונים.

קשה לדמיין סיטואציה שהוא יהיה חייב למכור את השליטה, אבל תיאורטית הכל ייתכן.
מבחינה כלכלית, למניות שלו יש פרמיה בגלל השליטה וכך גם מעריכיםף למיטב ידיעתי, כלכלנים לצרכים שונים.
תיאורטית כן. אבל פרקטית? גם אם היה רוצה למכור הכל - כמה הצעות בכלל יש על השולחן?

גם מבלי לוותר על השליטה, נגיד הוא רוצה לממש רק רבע מהמניות שלו, שזה יוצא 20 מיליארד דולר. למה שמישהו יסכים לקנות נתח כזה גדול במחיר השוק? שלא לדבר על פרמיה. להפך, הוא יוכל לדרוש דיסקאונט משמעותי לעסקה כזאת.

תיאורטית כן. אבל פרקטית? גם אם היה רוצה למכור הכל - כמה הצעות בכלל יש על השולחן?

גם מבלי לוותר על השליטה, נגיד הוא רוצה לממש רק רבע מהמניות שלו, שזה יוצא 20 מיליארד דולר. למה שמישהו יסכים לקנות נתח כזה גדול במחיר השוק? שלא לדבר על פרמיה. להפך, הוא יוכל לדרוש דיסקאונט משמעותי לעסקה כזאת.
אנחנו מסכימים שכל הדיון תיאורטי כי אי אפשר למכור כמות כזו.
נכון גם שאם מוכרים הרבה מניות בלי שליטה, אין פרמיית שליטה אל דיסקאונט. מאד לא סביר שמישהו יעשה את זה.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: YPV
סתם שאלה מסקרנת, לא משהו שאני ממליץ עליו, נניח שישים את כל 10 המליון בVT. כמה דיוידנדים הוא יקבל מדי רבעון כל עוד זה שווי התיק?

סתם שאלה מסקרנת, לא משהו שאני ממליץ עליו, נניח שישים את כל 10 המליון בVT. כמה דיוידנדים הוא יקבל מדי רבעון כל עוד זה שווי התיק?
בשנה האחרונה vt חילקו 2.13%.

2.13%
*
10M
/
4
*
0.75
(כי מסים)

39937 ברבעון.

@half-solid צודק שבשנת 2021 VT חילק 2.1% (לפי המחיר בתחילת 2021).
@אורי ג. הנתון 1.72% אם אני לא טועה זה הדיבידנד שחולק בשנה האחרונה חלקי המחיר היום. זה נתון טיפה מעוות, כי מחירי המניות עלו משמעותית בשנה האחרונה.
אם מחירי המניות עלו בגלל שהחברות המובילות עלו ברווחיות שלהן, אז הגיוני לצפות שגם הדיבידנדים שיחולקו במהלך 2022 יעלו.
כמובן שאני לא חוזה מה יקרה, אם יהיה מיתון הדיבידנדים גם ירדו, רק מציין שהנתון מחלק שני מדדים בתקופות זמן שונות.

אם מניחים 2%, אז 10 מש״ח זה כ-12.5 אש״ח בחודש נטו בדיבידנדים של VT, ממש לא מספיק למשפחה עם ילדים שרוצה לגור בבית גדול (אף אחד לא עובר לגור בבית גדול כדי להתכלב ולבשל סבון בסירים מברזל יצוק).

@אורי ג. הנתון 1.72% אם אני לא טועה זה הדיבידנד שחולק בשנה האחרונה חלקי המחיר היום. זה נתון טיפה מעוות, כי מחירי המניות עלו משמעותית בשנה האחרונה.
ההפך, זה הנתון הנכון כי אתה קונה מניות במחירם היום ולא אתמול.
בכל מקרה המספר שהחצי סולידי ציטט שגוי, הדיבידנד ההיסטורי (TTM) הוא 1.84%
אם מחירי המניות עלו בגלל שהחברות המובילות עלו ברווחיות שלהן, אז הגיוני לצפות שגם הדיבידנדים שיחולקו במהלך 2022 יעלו.
הם עלו כי ככה השוק החליט, רווחי החברות אולי ירדו ואולי לא.
הנתון שמחפשים זה ה30 day sec yield שזמין לתעודות שעוקבות אחרי השוק האמריקאי אבל לא לתעודות שעוקבות אחרי מדד זר לפי מיטב ידיעתי.
אם מניחים 2%
סך הכל הגיוני.

אז הדיבידנד מVT הוא 40K לשלושה חודשים. 13K לחודש אחרי מס. לא כזה רע להכנסה פאסיבית שקטה עד לסוף החיים, שצפויה לעלות עם הזמן.

ההפך, זה הנתון הנכון כי אתה קונה מניות במחירם היום ולא אתמול.
בכל מקרה המספר שהחצי סולידי ציטט שגוי, הדיבידנד ההיסטורי (TTM) הוא 1.84%
בדקתי על בסיס מה שקיבלתי בפועל בבנק, יצא לי 2.1%.
אבל זה לא בדיוק VT, אני מחזיק VTI+VXUS שקניתי לפי המשקל שלהם ב-VT לפני כחמש שנים. המשקל אמור להשאר זהה עם הזמן אבל הוא לא: ב VT ארהב זה 60% ואצלי VTI תופס 63%. תוהה מה גרם לסטיה של האחוז עם השנים, זה לא היה אמור לקרות. אני לא משקיע מחדש דיבידנדים (וגם לא VT).

אני חושב שבאמצעות שילוב של כמה קרנות income etf למינהן (ויש לא מעט כאלו) אפשר להשיג יותר מ-2% לשנה, אולי אפילו כפול מזה תוך כדי שימוש באסטרטגיות שימור הון מאשר ללכת על כל מה שה-s&p כולל שהן גם חברות גדילה שלא משלמות דיבידנדנים והן לא רלוונטיות יותר מידי למי שמחפש הכנסה מתואמת סיכון.

אז ברור שאפשר לשים 10-20 מיליון ש״ח ב-VT או כל שילוב כזה או אחר ולהנות מהכמעט 2% דיבידנד, אבל אנחנו מדברים פה על תיק 100% מניות שמושקע בבת אחת בשיא כל הזמנים, לאחר משבר והדפסת כספים מטורפת. לא אומר שיעלה או ירד, אבל למה לקחת צ׳אנס כזה עם סכום כזה? גדילה זה לא מה שמישהו שצריך עם 20 מיליון ש״ח - יותר שימור הון והכנסה שוטפת, ואת זה למען האמת לא מסובך להשיג אם מורידים את ציפיות הגדילה, ומשלבים מס׳ סוגי נכסים כמו מניות, נדל״ן ואג״ח.

אני חושב שבאמצעות שילוב של כמה קרנות income etf למינהן (ויש לא מעט כאלו) אפשר להשיג יותר מ-2% לשנה, אולי אפילו כפול מזה תוך כדי שימוש באסטרטגיות שימור הון מאשר ללכת על כל מה שה-s&p כולל שהן גם חברות גדילה שלא משלמות דיבידנדנים והן לא רלוונטיות יותר מידי למי שמחפש הכנסה מתואמת סיכון.

אז ברור שאפשר לשים 10-20 מיליון ש״ח ב-VT או כל שילוב כזה או אחר ולהנות מהכמעט 2% דיבידנד, אבל אנחנו מדברים פה על תיק 100% מניות שמושקע בבת אחת בשיא כל הזמנים, לאחר משבר והדפסת כספים מטורפת. לא אומר שיעלה או ירד, אבל למה לקחת צ׳אנס כזה עם סכום כזה? גדילה זה לא מה שמישהו שצריך עם 20 מיליון ש״ח - יותר שימור הון והכנסה שוטפת, ואת זה למען האמת לא מסובך להשיג אם מורידים את ציפיות הגדילה, ומשלבים מס׳ סוגי נכסים כמו מניות, נדל״ן ואג״ח.
נדלן מילא. לקנות אגח עכשיו נשמע כמו רעיון גרוע יותר ממניות. רק דאונסייד בלי אפסייד.

אז הדיבידנד מVT הוא 40K לשלושה חודשים. 13K לחודש אחרי מס. לא כזה רע להכנסה פאסיבית שקטה עד לסוף החיים, שצפויה לעלות עם הזמן.
לא חייב שהכול יהיה דיבידנד אפשר גם למכור,אז משלבים את הדיבידנד ומושכים עוד 1%-2 בשנה ותאורטית התיק אמור להספיק ל"נצח"
זה הרעיון של תיק פסיבי לפרישה שהסולידית מבוסס עליו.....

בגדול, זו תכנית הפרישה שלי באיזור גיל 70. 100% vt, סדר גודל של 10 מיליון שקל שווי, ודיבידנד באיזור 1.5%. הכנסה חודשית של 9000 שקל +-. אמור להספיק והותר לזוג סולידי בגיל השלישי, בלי לחשב את הפנסיה של אשתי וקצבת זקנה.

בגדול, זו תכנית הפרישה שלי באיזור גיל 70. 100% vt, סדר גודל של 10 מיליון שקל שווי, ודיבידנד באיזור 1.5%. הכנסה חודשית של 9000 שקל +-. אמור להספיק והותר לזוג סולידי בגיל השלישי, בלי לחשב את הפנסיה של אשתי וקצבת זקנה.
מעניין, בן כמה אתה שיש לך כבר הערכה על ההוצאות שיהיו לך בגיל 70?

ברשותך, אשמור את גילי לעצמי. ההערכה מתבססת על כלי החישוב של הביטוח הלאומי: מחיה בכבוד

בתוספת אינפלציה ומרווח ביטחון אישי.

ברשותך, אשמור את גילי לעצמי.
בסדר, אבל מדוע לפרוש רק בגיל 70? האם זה מבחירה או מכורח? טענת שההכנסה החודשית מספיקה והותר, אז מדוע לא לפרוש מוקדם יותר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 16
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O מה תכלס אני מקבל במניות? שוק ההון 9
M בנק דיסקונט לא מקבל העברות קריפטו מחלפנים מאושרים של כסף שעבר בBittrex? פוסטים מאיכות נמוכה 3
A אני מקבל פנסיה מ-2 מקומות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב משקיע עם IB. לא מוכר. מקבל דיבידנדים לאחר 25%. צריך להגיש דו״ח? צרכנות פיננסית 27
תפוזינה רוברט קיוסאקי שוב מקבל במה אוף טופיק 12
Bamba בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות שוק ההון 3
Z כשמחזיקים כסף בחשבון בIB לצורכי בטחונות לאופציות האם הוא מקבל ריבית? שוק ההון 13
milx משיכת כסף מ-IB ללאומי - לא מקבל קוד SWIFT שוק ההון 11
Y שיפור תנאים בחשבון שכבר מקבל הטבות ממועדון צרכנות צרכנות פיננסית 3
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
ד מס רכישה על דירה ראשונה, מתחת ל5 מליון אוף טופיק 1
M ראיתם את הראיון עם זו שזכתה ב7 מליון בלוטו והפסידה הכול? אוף טופיק 102
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
ה מליון דולר - והיעד הבא יומני מסע אישיים 55
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ט השקעה של 2.3 מליון ש"ח, מדירה שתימכר. שוק ההון 31
ס קופת גמל IRA לשכירים עם צבירה של מעל מליון ש"ח צרכנות פיננסית 2
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
R שיפור תנאים פיקוד של מיליון שח שוק ההון 1
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
MaorRocky זוג שמתחתן בקרוב עם הון של 300K שח, מתלבט איך לתכנן את העתיד הפיננסי הקרוב שוק ההון 4
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
A דירה סביב 2מ' שח- איפה כדאי? נדל"ן 3
M דירה להשקעה ב2.5 מיל שח נדל"ן 4
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
milx תיק ספקולטיבי של 2+ מיליון שח של פנסיונרית - 100% מנייתי שוק ההון 52
I האלטרנטיבה הטובה ביותר לסגירת חוב של פחות מ10 אלף שח צרכנות פיננסית 11
D חבר ילדות מעוניין להעביר לי 100,000 שח בכדי שהשקיעו לו אותן, האם מותר? שוק ההון 9
ת מנכ"ל רשת ויקטורי מציע הלוואה 10,000 שח ללא ריבית? אוף טופיק 6
ד דירה ב100,000 שח בבטומי נדל"ן 19
P מופסד 40k שח שוק ההון 105
א הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
מ שופרסל תפצה בינואר-פברואר את לקוחותיה בהנחה של 4 שקל על קניה מעל 25 שח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 69
D פפר - קבלת 400 שח וביטול החשבון צרכנות פיננסית 115
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
ט קיבלתי הודעה על החזר מס - 16 שח וזה לא הגיוני צרכנות פיננסית 6
מ עזרה בתמהיל משכנתא ל350 אלף שח נדל"ן 12
מ ביטול הטבת מס עבור משכורת מעל 24.2 אלף שח שוק ההון 36
Y סקר עמלות במסחר עצמאי בסכומים גדולים - (מאות אלפי שח) צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה