• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו)

על 2018, אולי.
אבל מה אתה חושב שיקרה למישהו שהגיש דוח שנתי על 2018 עם הפסדים בקריפטו?
שלא יבקשו ממנו להגיש גם על 2017 לראות אם גם מימש קצת רווחים?
האם כל שנה זה דוח וחישובים נפרדים?
או שאפשר לא לשלם על רווחים של 2017 אם בסך הכל נכון להרגע (סוף שנת 2018) יש הפסדים ?
נסחפו עם הקונספירציות ואתה קונה את זה?
נראה לך לרשות המיסים יש משאבים למצוא נישומים בשיטות כאלו?!. רובם אפילו לא יודעים מה זה ביטקוין....:
מי שאמר את זה זה יו"ר איגוד הביטקוין. אני מאמין לדברים שהוא אומר.
רשות המיסים צריכה את המלשנים כדי להפיל אנשים שהיו בביט מתחילת הדרך, כאלה שעסקו בכרייה או שקנו סחורה זולה במזומן שכעת שווה מיליונים. ברור שאת רוב האנשים שקיבלו מכתבים, הם גילו בעזרת קובץ האקסל של ביטוסי.

בנוסף מגלישה בפורומים בשיא הבועה, ראיתי שהיו הרבה ערסים שמעולם לא טרחו להירשם לביטוסי וכל המסחר שלהם התבצע במזומן באמצעות פורומים בפייסבוק/טלגרם.
אני מניח שגם במקרה הזה רשות המיסים תחפש מלשנים או שיחטטו בערוצי התקשורת הנ"ל כדי לאתר את האנשים.

האם כל שנה זה דוח וחישובים נפרדים?
או שאפשר לא לשלם על רווחים של 2017 אם בסך הכל נכון להרגע (סוף שנת 2018) יש הפסדים ?
כן.

יש סייג אחד וזה שהפסדים ניתן לקחת לשנים קדימה, אך לא רווחים.
אז מי שיש לו רווחים ממומשים ב2017 יצטרך לשלם עליהם מס, גם אם יש לו הפסדים ממומשים ב2018.
בכל מקרה לא מסתכלים על הסה"כ אלא מה קרה בכל שנה ושנה בנפרד.

הם פשוט דיוורו נקודתית לפי רשימות של ת.ז. שקיבלו מבורסות/חלפנים/בנקים.

נסחפו עם הקונספירציות ואתה קונה את זה?
נראה לך לרשות המיסים יש משאבים למצוא נישומים בשיטות כאלו?!. רובם אפילו לא יודעים מה זה ביטקוין....:

לא קונספרציה.
חד משמעית, כן.

ולשלם מס כחוק.
בעיה, החוק היבש לא נכתב עבור נכס מסוג זה
אז החוק איננו ידוע גם לרשויות המס וגם לאזרח הפשוט
וב"ידוע" אני מתכוון שמישהו דאג לעדכן את האוכלוסיה שלא קוראת כלכליסט וגלובס

בעיה, החוק היבש לא נכתב עבור נכס מסוג זה
אז החוק איננו ידוע גם לרשויות המס וגם לאזרח הפשוט
וב"ידוע" אני מתכוון שמישהו דאג לעדכן את האוכלוסיה שלא קוראת כלכליסט וגלובס
קריפטו מוגדר ע״י מס הכנסה כ״נכס״, והחוק והתקנות לגבי מיסוי של נכסים מוגדר היטב. החוק גם מתיר קלף פתוח לרשות המסים לצאת בתקנות חדשות ללא חקיקה. העמדה של רשות המסים היום לגבי קריפטו היא מאד ברורה. זה נכס שחייב במס 25% כל פעם שאתה נפרד מאחזקתו.

קריפטו מוגדר ע״י מס הכנסה כ״נכס״, והחוק והתקנות לגבי מיסוי של נכסים מוגדר היטב. החוק גם מתיר קלף פתוח לרשות המסים לצאת בתקנות חדשות ללא חקיקה. העמדה של רשות המסים היום לגבי קריפטו היא מאד ברורה. זה נכס שחייב במס 25% כל פעם שאתה נפרד מאחזקתו.
אתה בעצמך יודע שמה שכתוב בחוק משתנה ע"י תקנות, שמשתנות על פי חקיקות\החלטות ממשלתיות
בנוסף, לכל חוק יש פרשנות, וגם את זה אתה יודע, אבל משום מה במקרה הזה אתה מתכנס ל"חוק היבש", כאשר בתוך כל העולם הזה יש הגדרות אחרות ל"אחזקה" \ "יצירה" \ "הכנסה", הגדרות דומות שאפשר להגיד: "הנה, זה נכס", אבל זה לא כך בפועל

אתה בעצמך יודע שמה שכתוב בחוק משתנה ע"י תקנות, שמשתנות על פי חקיקות\החלטות ממשלתיות
בנוסף, לכל חוק יש פרשנות, וגם את זה אתה יודע, אבל משום מה במקרה הזה אתה מתכנס ל"חוק היבש", כאשר בתוך כל העולם הזה יש הגדרות אחרות ל"אחזקה" \ "יצירה" \ "הכנסה", הגדרות דומות שאפשר להגיד: "הנה, זה נכס", אבל זה לא כך בפועל
אני מתכוון שהעמדה של רשות המסים היא ברורה, אבל בהחלט יש אנשים (כולל רו״ח בכירים ולוויתנים) שבוחרים לחלוק על העמדה הזאת ולדבוק בפרשנות אחרת. אני אישית לא מחפש להתווכח עם רשות המסים, יש לי עיסוקים מהנים יותר כמו לתלוש ציפורניים מקצות האצבעות.

חמודים כלכליסט, במיוחד זה:
באמצעות מידע מודעיני הרשות הגיעה לסוחרים במטבעות וירטואליים והודיעה להם על פתיחת תיק במס הכנסה שיחייב אותם לדווח ולשלם מס.
לא מעלים על עצמם שיש לרבים הפסדים אחרי שנכנסו בסוף 2017 תחילת 2018 עם כל הפופוליזם שהיה באוויר אז.
רוב הסיכויים שגם אלו שפספסו את הרכבת, יהיו הראשונים לרדת כי מראש הם לא הבינו למה הם נכנסו.

אבל הסיטואציה מצחיקה ותורמת במידה מסויימת לאזרחים.
אני ורבים אחרים חששנו בזמנו לעבוד עם ברוקר זר כי צריך להגיש לבד דוחות למס הכנסה.
עכשיו הגענו ליום שאלפי ישראלים (כולל בני 18 שביטקוין זה קניית הנכס הפיננסי הראשון שלהם) צריכים להגיש דוחות, ובקרוב הם יגלו שזה לא כזה נורא. D:

עכשיו הגענו ליום שאלפי ישראלים (כולל בני 18 שביטקוין זה קניית הנכס הפיננסי הראשון שלהם) צריכים להגיש דוחות, ובקרוב הם יגלו שזה לא כזה נורא. D:
חלק גדול מהם מופסד,
שזה גם לאכול את הדג המקולקל וגם לחטוף את המכות . . .

שזה גם לאכול את הדג המקולקל וגם לחטוף את המכות . .
אם יש להם רווחים משוק ההון, זה לא יקזז?
ואז זה בערך כמו לאכול הרינג ולשתות מיץ פטישים, אבל לא כזה נורא בסופו של דבר

אם יש להם רווחים משוק ההון, זה לא יקזז?
ואז זה בערך כמו לאכול הרינג ולשתות מיץ פטישים, אבל לא כזה נורא בסופו של דבר
נכון.
הנחתי שמי שירצה לשלם מס בגין רווחי קריפטו ממומשים יציקו לו פחות מאשר מי שירצה לקבל מגן הנגד הפסדי קריפטו. (אסמכתאות וכו')
ובפרט אלו שלא נפרדו מהנכס אלא רק מכרו וקנו חזרה כדי לייצר מגן מס מלאכותי (כמו פות"ש) פקיד שומה יכול לפסול להם את ההפסד.

אני חייב לצטט:
עו"ד איתי ברכה......: "בניגוד לדעה הרווחת בין המשקיעים כי המסחר אנונימי, מגלים הסוחרים כי עם פעולות המודיעין שביצעה הרשות תמה האנונימיות".
איזה חבורה של למלמים, לא יאומן

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik מכתב מ Bittrex על פשיטת רגל צרכנות פיננסית 8
flower מכתב המלצה ממנהל המחלקה אוף טופיק 6
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
י אקסלנס שלחה לי מכתב לגבי העלת דמי ניהול, אבל הניסוח לא ברור, יש עמלה על קרן מחקה ועמלה על קרן נאמנות צרכנות פיננסית 1
שלי מעבר לקרן פנסיה ברירת מחדל-קבלתי מכתב דחיה צרכנות פיננסית 2
כ מכתב חדש מהבנק על הרעת תנאים לאזרחים אמריקאיים צרכנות פיננסית 6
M פוליסת מטרייה קולקטיבית - מכתב שקיבלתי צרכנות פיננסית 1
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
זאב מכתב על שינוי ריבית מינוס מבנק בינלאומי צרכנות פיננסית 7
Jane Doe מכתב מכלל השתלמות - האם התוכן חוקי??? צרכנות פיננסית 14
Y שמתי מכתב התפטרות שבוע שעבר - איך ממשיכים עם ההפקדות הפנסיוניות צרכנות פיננסית 12
ד לכל מי שמתווכח עם סוכן ההסדר (פנסיה) מכתב של המפקחת צרכנות פיננסית 58
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
N הימנעות ממס יסף - בעת מכירת מניות בסכום גדול מיסים 17
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
M איך מדווחים על הכנסות מהשכרת דירה שפטורות ממס? מיסים 4
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
The Stoic משיכת פיצויים פטורים ממס בתום העסקה מיסים 13
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B למה קיבלתי כסף ממס הכנסה? מיסים 8
Y כספים שהופקדו לקרן השתלמות מעבר לתקרה המזכה בפטור ממס שוק ההון 28
א האם למשוך תגמולים בפטור ממס - התלבטות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
A פתיחת תיק כעצמאי, חשש ממס הכנסה מיסים 4
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
N פטור ממס הכנסה - חולי סרטן מיסים 12
השועל הימנעות ממס דירה שניה נדל"ן 24
F קרנות חייבות במס מול קרנות פטורות ממס שוק ההון 5
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
arvin איך בדיוק עובד הפטור ממס בקרן השתלמות, במיוחד בקרן IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
G פטור ממס הכנסה על פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y פטור ממס שבח במכירת דירת ירושה נדל"ן 0
ה פטור ממס הכנסה מיסים 1
1337justme הודעה על תום תוקף פטור ממס בקה"ש וגמל IRA בלאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
פ מכירת נייר בתיק פטור ממס רווחי הון שוק ההון 1
א סיבה אמיתית למה לא למשוך פיצויים פטורים ממס? פוסטים מאיכות נמוכה 24
ה זיכוי ממס בתלוש שכר מיסים 17
M קופת גמל ותיקה - ג'וקר שמאפשר לעקוף את תקרת ההפקדה לקרן פנסיה מקיפה ולהצטייד במלא אגח מיועדות ופנסיה פטורה ממס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
YizhakF השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי - פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
1337justme האם רו"ח יכול לשפר סיכויי הצלחה בבקשות ממס הכנסה? מיסים 8
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ע פטור ממס שבח על דירת ירושה נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה