• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מכתב מכלל השתלמות - האם התוכן חוקי???

Jane Doe

משתמש בכיר
דירוג
2,154
שלום,
בהשפעתו הברוכה של הפורום החלטתי להעביר את קרנות ההשתלמות שלנו לניהול עצמאי. כמובן שקיבלנו אימייל מכלל השתלמות עם נימוקים נגד המהלך. האם על פי חוק מותר להם לשלוח מידע מסולף כזה ללקוחות? האם ניתן להתלונן לגורם כלשהו? להלן ציטוטים מתוך האימייל. ההדגשות אינן במקור
----------------------------------------------------------------------------------------
אתה מבקש לעבור כאת לקופה בניהול עצמאי IRA, שכל פעולה בתוך הקרן עולה 0.1%, ולרוב מי שעובר לקופה בניהול עצמאי, מבצע לפחות 10 פעולות בשנה, כלומר דמי ניהול של למעלה מ-1% (למעלה מפי 3 ממה שאתה משלם אצלנו).
1.דמי ניהול בהסכם מעסיק שלך במכון וייצמן קבועים – 0.3% לכל אורך חיי הקרן גם לאחר פרישתך.
2.כלל ביטוח משקיעה חלק ניכר מכספיה ב"נדלן מניב", ומעט מאוד באג"ח ממשלתי, ולראייה התשואות הפנטסטיות לעומת המתחרים.
3.הקופות של הניהול עצמאי קיימות כבר שנתיים ולא הוכיחו את עצמם, מציע לך להתייעץ עם מי שכבר נמצא שם ומצטער על הרגע שהצטרף.
ניתן לראות בבירור, הן מבחינת הביצועים והן מבחינת העלויות, ידה של "כלל השתלמות" על העליונה, אין כל סיבה כלכלית ריאלית למהלך הזה.

ולרוב מי שעובר לקופה בניהול עצמאי, מבצע לפחות 10 פעולות בשנה
wtf.
1. מעבירה את הקרן ל-IRA לאחר שהתמקחתי על דמי ניהול מינימליים.
2. קונה בכסף קרן סל מנייתית מפוזרת גלובאלית .
3. מתעלמת ממה שקורה לקרן בעשורים הקרובים.
4. סה"כ פעולות: 1 בכמה עשורים.
2.כלל ביטוח משקיעה חלק ניכר מכספיה ב"נדלן מניב", ומעט מאוד באג"ח ממשלתי, ולראייה התשואות הפנטסטיות לעומת המתחרים.
ומה בדיוק מונע ממני לעשות אותו דבר במסגרת IRA (לדוגמה, להשקיע באלפי נכסי נדל"ן מניבים ברחבי העולם דרך קרן סל העוקבת אחר מדד REIT גלובאלי)?
3.הקופות של הניהול עצמאי קיימות כבר שנתיים ולא הוכיחו את עצמם, מציע לך להתייעץ עם מי שכבר נמצא שם ומצטער על הרגע שהצטרף.
וואו. נראה שמישהו שם פשוט לא מבין את הקונספט. הרעיון ב-IRA הוא ש*המשקיע* מנהל את עצמו לבדו, בעדיפות באופן פסיבי (מנסה להשיג את תשואת השוק). כלל בעצם מנסים לומר: אנחנו חכמים מהשוק.

לא נראה לי שנעברה כאן עבירה על החוק, אבל מה שכן, הנימוקים אכן דביליים.

שכל פעולה בתוך הקרן עולה 0.1%, ולרוב מי שעובר לקופה בניהול עצמאי, מבצע לפחות 10 פעולות בשנה, כלומר דמי ניהול של למעלה מ-1% (למעלה מפי 3 ממה שאתה משלם אצלנו).
שימוש בשני נתונים שאולי נכונים בפני עצמם, אבל לא ביחד.
נגיד מתווסף סכום לתיק פעם בחודש - אז זה אולי יכול להיקרא "12 פעולות בשנה עם 0.1% עמלה", אבל זה עמלה על חלק זניח מהתיק מבחינת הסכום - רוב התיק יושב מרגע הקנייה שנים רבות בלי אף פעולה. כלומר, על כל שקל שנכנס לתיק - שולמה פעם אחת עמלה של 0.1% על השקל הזה.

שלום,
בהשפעתו הברוכה של הפורום החלטתי להעביר את קרנות ההשתלמות שלנו לניהול עצמאי. כמובן שקיבלנו אימייל מכלל השתלמות עם נימוקים נגד המהלך. האם על פי חוק מותר להם לשלוח מידע מסולף כזה ללקוחות? האם ניתן להתלונן לגורם כלשהו? להלן ציטוטים מתוך האימייל. ההדגשות אינן במקור
----------------------------------------------------------------------------------------
אתה מבקש לעבור כאת לקופה בניהול עצמאי IRA, שכל פעולה בתוך הקרן עולה 0.1%, ולרוב מי שעובר לקופה בניהול עצמאי, מבצע לפחות 10 פעולות בשנה, כלומר דמי ניהול של למעלה מ-1% (למעלה מפי 3 ממה שאתה משלם אצלנו).
1.דמי ניהול בהסכם מעסיק שלך במכון וייצמן קבועים – 0.3% לכל אורך חיי הקרן גם לאחר פרישתך.
ניתן לראות בבירור, הן מבחינת הביצועים והן מבחינת העלויות, ידה של "כלל השתלמות" על העליונה, אין כל סיבה כלכלית ריאלית למהלך הזה.
מעניין, לא ידעתי שבכלל יש אופציה כזו, כשדיברתי עם הסוכנת שלהם במקום העבודה שלי היא בכלל לא ידעה מה זה IRA. כמה המינימום שהם דורשים עבור זה?

הסוכנת שלהם במקום העבודה שלי היא בכלל לא ידעה מה זה IRA
חוץ מזה שזה לא נפוץ ונוגד את האינטרסים של הסוכנים, הסוכנים לא מכירים גם מהסיבה הפשוטה שזה לא עובד דרכם - אתה פונה לגוף מנהל ה-IRA ישירות והסוכן (אחרי קצת פרצופים ונסיונות שכנוע שזה לא טוב) רק עושה את הסליקה (הפקדת הכספים) עבור המעסיק.

שלום,
אין שום דבר לא חוקי במכתב גם אם הוא לא נכון עבור 90% מהמעבירים ל ira
בסך הכל הם מנסים לשכנע/להפחיד אם זה לא עובד עליך ,תתעלמי חבל על האנרגיה.

שכל פעולה בתוך הקרן עולה 0.1%, ולרוב מי שעובר לקופה בניהול עצמאי, מבצע לפחות 10 פעולות בשנה, כלומר דמי ניהול של למעלה מ-1%
את בטוחה שמי שעשה את החישוב המופלא הזה עובד במכון ויצמן?

בוקר אור.
לשלוח מכתב מותר להם.
את/ה יכול פשוט לשלוח אותם לעזאזל.
נ.ב.
איפה את/ה עובד בוייצמן?
בת זוגתי נמצאת ב-אולמן.

אני קיבלתי טלפון דומה כשרציתי לעזוב את אלטשולר עם איומים נוראיים על דמי ניהול כפולים ומשולשים. הטלפון מהסוכן, כמובן.
לעומת זאת הסוכן של כלל המטפל במכון ויצמן מאד בעייתי. לא הייתי מקדישה לו שבריר של שניה ומחשבה.

שימוש בשני נתונים שאולי נכונים בפני עצמם, אבל לא ביחד.
נגיד מתווסף סכום לתיק פעם בחודש - אז זה אולי יכול להיקרא "12 פעולות בשנה עם 0.1% עמלה", אבל זה עמלה על חלק זניח מהתיק מבחינת הסכום - רוב התיק יושב מרגע הקנייה שנים רבות בלי אף פעולה. כלומר, על כל שקל שנכנס לתיק - שולמה פעם אחת עמלה של 0.1% על השקל הזה.
תודה לכולןם על התשובות. היה ברור לי שהאימייל מכלל הוא בולשיט. משום מה, הייתי תחת הרושם שחלה עליהם חובה משפטית לתת "יעוץ" שאיננו בולשיט מזוקק. כנראה שזה לא המצב. אני אניח לזה ואמשיך הלאה בחיי :).

כולכם מתעלמים מפרט קטן וחשוב.
לא כל מי שעובר ל-IRA הוא משקיע פסיבי!
ישנם אנשים שקונים ומוכרים מניות כל הזמן בקרן שלהם והם בהחלט עוברים את ה-10 פעולות בשנה (ולפעמים גם בשבוע).

צריך לזכור טוב טוב שבעולם יש אנשים שונים עם דפוסי התנהגויות שונים.
זה משהו אחד לחשוב שהם טועים אבל משהו אחר לגמרי לטעון שהם לא קיימים.

המכתב שלהם כמובן מתייחס לאנשים יותר אקטיביים מהמבקר הטיפוסי בפורום אבל לא ניתן לומר שהוא לא מציאותי רק בגלל שאנשים בפורום הזה מבצעים מעט פעולות.
אם נעבור לפורום של מסחר יומי התגובות למכתב כנראה יהיו בסגנון: "אני עושה 10 פעולות ביום... מאיפה הם הביאו את המספר הזה 10 פעולות בשנה...".

ציפיתי לראש יותר פתוח מחברי הפורום :(

מציע לך להתייעץ עם מי שכבר נמצא שם ומצטער על הרגע שהצטרף.
איזה משפט זדוני.
ד"א, אני כלל לא בטוח שתוכן המכתב חוקי. לא חושב שמותר להם לשקר ולסלף ולהטעות, גם אם זה הסטנדרט הנהוג והמקובל בתחום. מה שכן, בזבוז זמן ואנרגיה מיותרים להתעסק עם זה.

נערך לאחרונה ב:
אני כלל לא בטוח שתוכן המכתב חוקי. לא חושב שמותר להם לשקר ולסלף ולהטעות
עדיין לא הוכחת שזה שקר ולכן אין שום סיבה שזה לא יהיה חוקי.
10 פעולות בשנה זה פחות מפעולה בחודש ויש אנשים שעושים הרבה יותר מזה.
העובדה שאתה לא רואה את עצמך עושה כמות כזו של פעולות לא אומרת שאף אחד לא עושה כמות כזו של פעולות.
המכתב הוא גנרי ונועד לרוב האוכלוסייה ואתה צריך לזכור שרוב האוכלוסייה היא לא משקיעה פסיבית.
אנשי הפורום (ואני ביניהם) הם המיעוט ולכן המכתב מדבר אל רוב האוכלוסייה ולא אלינו.

נערך לאחרונה ב:
@daat99 סבבה, ערכתי. זה היה בהומור כמובן ולא פשוטו כמשמעו.
לגבי החלק השני - לי אין את הנתונים, ואני מניח שגם לך אין, אבל אם הנתונים מראים שרוב מי שעובר ל - IRA משלם דמי ניהול של פחות מ - 1% לשנה, למשל, או מבצע פחות מ - 10 פעולות בכלל התיק, או שמבחינת העלויות והביצועים ידה של כלל השתלמות לא על העליונה וכו', אזי במכתב התגובה נאמרו דברים שמהווים שקר גס ע"מ להטעות במזיד לקוח תמים בכדי להשאירו בחברה אגב מסירת מידע כוזב. האם בית המשפט היה מאפשר הונאה שכזו לו הסוגיה היתה מתגלגלת לפתחו? א) מסופקני. ב) גם אתה לא הוכחת שזה אמת. אני סבור שנכתבו שם מספר שקרים, אתה (אולי) סבור שלא. בסדר, אפשר להשאיר את זה ככה.

האם בית המשפט היה מאפשר הונאה שכזו לו הסוגיה היתה מתגלגלת לפתחו? א) מסופקני. ב) גם אתה לא הוכחת שזה אמת. אני סבור שנכתבו שם מספר שקרים, אתה (אולי) סבור שלא. בסדר, אפשר להשאיר את זה ככה.
אני מאמין בגישה שבה דנים אנשים לכף זכות לפני שמחליטים שהם פושעים.
כל עוד לא הוכחתי שהם משקרים אז אין מקום לטעון שזו הונאה ולדעתי בתי המשפט יראו זאת כך.
המידע שכן יש לנו הוא ש-90% מהמשקיעים בבורסה מפסידים כסף ביחס למדד (הרי בגלל זה אנחנו כאן, לא?).
מהמידע הזה אני מסיק שאנחנו מהווים פחות מ-10% מהאוכלוסייה ולכן אנחנו נשארים בעמדת מיעוט.
לבוא ולטעון שאנחנו כעמדת מיעוט לא מבצעים פעולות מסויימות ולכן רוב האנשים שמשקיעים בקרנות השתלמות עצמאית הם כמונו זו טענה שנראית לי מוגזמת.
אני אישית מוציא הרבה אנרגיות על למידה של שוק ההון ולכן אני נחשף לאנשים מסוגים שונים כולל סוחרי יום למיניהם.
מההתרשמות שלי יש יותר סוחרי יום ממשקיעים פסיביים ולכן הטענה שרוב האנשים יבצעו לפחות 10 פעולות בשנה היא לא כל כך מופרכת.
גם כמשקיע פסיבי הטענה שאני אבצע פחות מ-10 פעולות בשנה היא לא בהכרח נכונה.
אם אני מפקיד כספים כל חודש ומאזן פעם בשנה אז יש לי 11 פעולות של הכנסת כספים ו-4 פעולות לצורך איזון בתיק של הארי בראון.
כבר הגענו ל-15 פעולות בשנה וזה יותר מ-10 פעולות שהם טענו.

ג.נ.
אני יכול להעיד על הקרן השתלמות הנוכחית שלי (עד שהיא תעבור להלמן) שהמצב הוא כזה:
1. תשלום רבוע של 15 שח לחודש "דמי מערכת".
2. תשלום דמי ניהול של 0.5% לשנה.
3. התחלתי עם תיק של 35 אלף שח.
אם אני אתעלם בצורה מוחלטת בעמלות פעולה ועמלות המרת מט"ח ואתייחס רק לדמי הניהול השוטפים אז אני שילמתי בהתחלה:
1. 180 שח בשנה בדמי מערכת.
2. 175 שח בשנה בדמי ניהול.
3. סכום כולל של 355 שח בשנה או 1.014%!

ושוב, זה נתונים אמיתיים מקרן ההשתלמות שלי לפני עמלות קניה/מכירה!
אז עכשיו אתה מכיר משקיע פסיבי שעבר מקרן השתלמות מנוהלת לקרן השתלמות IRA והגדיל את דמי הניהול שהוא משלם ליותר מ-1%.
תוסיף לזה עלות של 6 דולר לפעולת קנייה (ביצעתי 11 פעולות בפתיחת התיק בשביל פיזור ופעולה נוספת כל רבעון) ותקבל שרק בעמלות קניה מכירה שילמתי עוד 84 דולר (בערך 310 שח).
נצרף את המספרים ונגיע ל-665 שח מתוך תיק של 35 אלף שזה 1.9% - כמעט 2% של עלויות לפני שהתחלתי לחשב עלות המרת מט"ח משקלים לדולרים...

המכתב שלהם הוא בהחלט לא שקר מוחלט גם אם הוא לא רלוונטי אליך.

נ.ב.
ידעתי על העלויות הגבוהות יותר והחלטתי לעשות זאת בכל זאת בשביל ללמוד ולפתח תחושה של איך אני מתמודד עם תיק מניות דיבידנד.
!Money well spent

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
yossik מכתב מ Bittrex על פשיטת רגל צרכנות פיננסית 8
flower מכתב המלצה ממנהל המחלקה אוף טופיק 6
unrealx מכתב שחבר קיבל מאקסלנס ולא הצלחתי להבין לגבי אחזקת מנייה שוק ההון 4
י אקסלנס שלחה לי מכתב לגבי העלת דמי ניהול, אבל הניסוח לא ברור, יש עמלה על קרן מחקה ועמלה על קרן נאמנות צרכנות פיננסית 1
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
שלי מעבר לקרן פנסיה ברירת מחדל-קבלתי מכתב דחיה צרכנות פיננסית 2
כ מכתב חדש מהבנק על הרעת תנאים לאזרחים אמריקאיים צרכנות פיננסית 6
M פוליסת מטרייה קולקטיבית - מכתב שקיבלתי צרכנות פיננסית 1
H מכתב ערעור - הפסקת לימודים - מחפש עזרה אוף טופיק 0
זאב מכתב על שינוי ריבית מינוס מבנק בינלאומי צרכנות פיננסית 7
Y שמתי מכתב התפטרות שבוע שעבר - איך ממשיכים עם ההפקדות הפנסיוניות צרכנות פיננסית 12
ד לכל מי שמתווכח עם סוכן ההסדר (פנסיה) מכתב של המפקחת צרכנות פיננסית 58
מ פינת הצרכניזם שיצא מכלל שליטה אוף טופיק 11
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש הגדלת הפרשת חלק עובד לקרן השתלמות מעבר ל-2.5% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן השתלמות - שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
S העברת קרן השתלמות לעובדי הוראה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ד קרן השתלמות לעצמאי שכבר לא פעיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I מעבר קרן השתלמות ואיפוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I קרן השתלמות שכיר ועצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
X דמי הניהול בקופת גמל, קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B דיווח קרן השתלמות ללא הפרשות לirs מיסים 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
N דיווח מס IB, קרן השתלמות מיסים 9
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
M ההצעה לצמצום הטבת המס בקרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
ה קרן השתלמות לעצמאי שהינו שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C האם יש תקרת רווח בקרן השתלמות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57

נושאים דומים

Back
למעלה