• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסים לאזרח ארה"ב וישראל

solid_fire

משתמש רשום
דירוג
2
היי לכולם,
התחלתי לקרוא המון באתר ורציתי להתחיל להשקיע אבל אז גיליתי שזה הרבה יותר מסובך, מוגבל, ויקר עבורי כאזרח ארה"ב… המידע שקראתי על זה היה מפוזר במלא פוסטים ולא תמיד היה תשובה חד משמעית אז רציתי לשאול אותם במרוכז פה.

הימנעות מ PFICs
  • אם אסחור בבורסה אמריקאית אז לא יהיה לי בעיה של PFIC, נכון?
  • האם יש בורסאות אחרות שאפשר לסחור בהם index funds בלי סכנת PFIC?
  • אם אסחור בבנק / בית השקעות ישראלי, האם זה יהיה קל להימנע מ PFIC ע"י קניה רק בבורסא אמריקאי?
  • אין מיסוי PFIC על פנסיה, נכון? (בגלל 409A deferred compensation)
  • אין מיסוי PFIC על קרן השתלמות, נכון? (בגלל 409A deferred compensation)
  • האם קופת גמל שהמעסיק פתח זה PFIC? אם כן, מה אני אמור לעשות אם זה?
  • רווחי הון של קרן השתלמות ממוסים בתור משכורת רגילה לארה"ב (שמנסים לקזז עם מס ישראלי), נכון?
  • קראתי שקופת גמל להשקעה כן PFIC, נכון? האם זה עדיין PFIC אם אני אחכה לקבל קצבה בפנסיה? לצערי יש לי חשבון עם רווחים שאני לא יודע מה לעשות איתו...

הקטנת כמות הדיווחים
ממה שקראתי
  • לפי חוק ארה"ב, כל index fund חייב לחלק דיבידנדים כדי לא להיות PFIC.
  • ברוקר אמריקאי וגם ישראלי לא ינכו מס במקור לאזרח אמריקאי.
מזה אני מבין שאצטרך להגיש טפסים ולשלם מיסים כל שנה לשתי המדינות בלי קשר לאיזה ברוקר אשתמש. זה נכון? אין שום דרך להימנע מהדיווח הישראלי? זה כאב ראש וגם יקר :(

ברוקר אמריקאי מול ישראלי
בהתחשב בנושא הקודם, זה אומר שברוקר ישראלי איבד את אחד מהיתרונות שלו. (דיווח ותשלום מס אוטומטי)
אז אני רוצה להשוות בין שני הברוקרים ביחס לקלות של מילוי דוחות מיסים של ישראל וארה"ב.
  • אם אשתמש בברוקר אמריקאי, אקבל Form-1099-B, וזה יקל על מילוי דוח מס אמריקאי, נכון?
  • אם אשתמש בברוקר ישראלי לא יהיה Form-1099-B, וזה יסבך מילוי מס אמריקאי, נכון?
  • האם ברוקר ישראלי יפשט את מילוי הדוח הישראלי?

דוח מס ישראלי
  • בהנחה שאני צריך להגיש דוח מס ישראלי בגלל דיבידנדים ורווחי הון בברוקר, האם אצטרך למלא דוח מלא כולל הכל? משכורות, פנסיות, וכו, וכו. או שיש משהו מקוצר רק לרווחי הון ודיבידנדים?
  • כמה מסובך זה להגיש דוח מס ישראלי על רווחים בבורסה? כמה זמן לוקח?

רו"ח
  • האם יש רו"ח שימלאו דוח מס אמריקאי וגם ישראלי?
  • איפה אפשר למצוא רו"ח אמינים? מה לחפש?
  • מה בערך המחירים עבור רו"ח אמריקאי / ישראלי / משולב? בהנחה שאני שכיר פשוט שמשקיע במניות.

ממש מתסכל להיות אזרח אמריקאי…

תודה על כל עזרה :)

• אין מיסוי PFIC על פנסיה, נכון? (בגלל 409A deferred compensation)
  • אין מיסוי PFIC על קרן השתלמות, נכון? (בגלל 409A deferred compensation)
  • האם קופת גמל שהמעסיק פתח זה PFIC? אם כן, מה אני אמור לעשות אם זה?
  • רווחי הון של קרן השתלמות ממוסים בתור משכורת רגילה לארה"ב (שמנסים לקזז עם מס ישראלי), נכון?
  • קראתי שקופת גמל להשקעה כן PFIC, נכון? האם זה עדיין PFIC אם אני אחכה לקבל קצבה בפנסיה? לצערי יש לי חשבון עם רווחים שאני לא יודע מה לעשות איתו...
יש לך כאן מאמר של @FIYaacov (דווקא לא בבלוג שלו, אלא של נדב), שיכול לענות לך על השאלות האלו.

• לצערי יש לי חשבון עם רווחים שאני לא יודע מה לעשות איתו...
אולי זה יעזור.

האם זה עדיין PFIC אם אני אחכה לקבל קצבה בפנסיה?
אם מדובר לא על חשבון קיים, אלא על הפקדות חדשות, ואתה גם ככה מחכה לפנסיה, למה לא להשתמש פשוט בקופת גמל?
השאלה תקפה אפילו לישראלים שאינם אמריקאים....

• כמה מסובך זה להגיש דוח מס ישראלי על רווחים בבורסה? כמה זמן לוקח?
תוכל לראות דוגמה כאן.

• בהנחה שאני צריך להגיש דוח מס ישראלי בגלל דיבידנדים ורווחי הון בברוקר, האם אצטרך למלא דוח מלא כולל הכל? משכורות, פנסיות, וכו, וכו. או שיש משהו מקוצר רק לרווחי הון ודיבידנדים?
ברגע שחלה עליך חובה של הגשת דוח שנתי, אתה צריך להגיש דוח מלא (1301) או מקוצר (0135).
הדוח המקוצר כולל גם הוא משכורות פנסיות וכו', כך שזה לא מקל משמעותית. אני הגשתי ב2019 את 1301 למרות שיכלתי להגיש את 135, כי את 1301 הגשתי (גם) באופן מקוון וזה היה לי יותר נוח, ול135 אין ממשק כזה.
בכל אופן, ההבדלים ביניהם לא גדולים. את רוב השדות שנוספים ב1301 על 135 אתה פשוט לא תמלא.

ממש מתסכל להיות אזרח אמריקאי…
קח, אולי זה יקל עליך...

תודה על כל עזרה :)
בהצלחה.

לא מייעץ. לא ממליץ. לא רו"ח. לא יועץ מס. לא עו"ד. לא אמריקאי. לא יודע כלום.

הפוסט שלך די מסכם את העניין, נראה שקראת טוב את הבלוג של יעקב.
בגלל הסיבוך הזה בינתיים אני מעביר את המשכורת לבית השקעות ישראלי לחשבון שרשום על שם אשתי הישראלית.
אפשר להעביר מתנות בין בני זוג בסכומים גבוהים כל שנה אז אני מכוסה פה.
אולי בעתיד כשיהיה לי כוח להכנס לזה ואחשוב שזה שווה את הבלאגן אפתח חשבון בברוקר אמריקאי.

ממה שאני יודע אין מיסוי PFIC על פנסיה וקרנות השתלמות (כאשר הם לא מנוהלות באופן ישיר).
אתה מדווח על הפקדות המעסיק כל שנה ועל הרווחים במשיכה.

לגבי השאלה שלך על קניות בבורסה האמריקאית דרך ברוקר ישראלי, מהניסיון שלי ברוקרים ישראליים בכלל לא רוצים לפתוח חשבון למי שיש אזרחות אמריקאית.

עניין נוסף זה חשבון הבנק, אל תגיד לבנק שיש לך אזרחות נוספת עד שענייני המיסים שלך מדווחים וסגורים. אחרת הם יקפיאו את החשבון שלך עד שתחתום להם.

תודה על התשובות :)

יש לך כאן מאמר של @FIYaacov (דווקא לא בבלוג שלו, אלא של נדב), שיכול לענות לך על השאלות האלו.
תודה, זה הבהיר לי איך עובד מסים על פנסיה וקרן השתלמות. נראה שעדיף לדווח על ההפקדות של המעסיק בתור הכנסות כל שנה וככה לחסוך מיסים בפנסיה. חבל שה tax preparer שהשתמשתי בו לא עשה את זה בשנים האחרונות...

אם מדובר לא על חשבון קיים, אלא על הפקדות חדשות, ואתה גם ככה מחכה לפנסיה, למה לא להשתמש פשוט בקופת גמל?
השאלה תקפה אפילו לישראלים שאינם אמריקאים....
הכוונה היה על חשבון קיים. כנראה כדאי לי לסגור עוד השנה את הקופת גמל להשקעה מבחינת PFIC, נכון?
איך קופת גמל היה עוזר? הבנתי שקופת גמל שהמעסיק לא פתח גם נחשב PFIC.
פתחתי את הקופת גמל להשקעה לפני כמה שנים לפני שהתחלתי להתעסק במיסי ארה"ב. אהבתי את זה כי זה פשוט, קיבלתי דמי ניהול נמוכים יחסית (0.4%), ואפשר לעבור בין מניות ואגחים בלי לאירוע מס.

תוכל לראות דוגמה כאן.
זה נראה מספיק מסובך שאצטרך להשתמש במומחה לפחות כמה שנים.
האם אוכל להשתמש בתוצאות של המומחה ו"להעתיק" ממנו בשנים הבאות בדוח המכוון?

האם יש דרך כלשהו לא לעבור על חוקי PFIC ובלי למלא דוח שנתי לישראל (חוץ מלא להשקיע בכלל)?

בגלל הסיבוך הזה בינתיים אני מעביר את המשכורת לבית השקעות ישראלי לחשבון שרשום על שם אשתי הישראלית.
זה מפחיד אותי שכל הנכסים שלי יהיו רשומים על שם מישהו אחר.

ממה שאני יודע אין מיסוי PFIC על פנסיה וקרנות השתלמות (כאשר הם לא מנוהלות באופן ישיר).

אז יש בעיה בחשבונות מנוהלות עצמאית?

מרגיש לי שאני חייב להתייעץ אם מומחה.
איך מוצאים מומחה ליכול להגיש דוח מס לארה"ב, מיעץ איך להשקיע, וכל זה במחיר סביר?

אשמח גם לתשובות לשאלות האחרות שלי, אם יש משהו שמבין בהם :)

עניין נוסף זה חשבון הבנק, אל תגיד לבנק שיש לך אזרחות נוספת עד שענייני המיסים שלך מדווחים וסגורים. אחרת הם יקפיאו את החשבון שלך עד שתחתום להם.
הייתי נמנע מהערות שעלולות לסבך מישהו בצורה משפטית.

בהנחה שהוא באמת מטפל בזה, זה תוך חודש נפתר. לא רואה הסתבכות בצורה כזו.
כמובן שאם סתם לא יגיד לבנק ולא יטפל בזה, ויגרור רגליים זה משהו אחר.

אבל גם צריך להיות פרקטיים, חסימת חשבון זה חתיכת ברוך ועדיף להימנע ממנה (תוך טיפול מהיר ביישור קו מול הIRS).

אין שום חובה עליך לדווח מיוזמתך לבנק שאתה מחזיק בעוד אזרחות,
בשנים האחרונות יש חובה על הבנק לשאול אותך כאשר אתה פותח חשבון או אם יש לו סיבה לחשוד.
אם אתה נמנע מקשר עם הבנק או מתחמק כאשר הוא שואל אותך, אתה לא עובר שום עבירה.

או מתחמק כאשר הוא שואל אותך, אתה לא עובר שום עבירה.
זו נשמעת לי שזו דעתך האישית, ואיש מקצוע או רשויות החוק ובית המשפט עלולים לחלוק עליה.

זו נשמעת לי שזו דעתך האישית, ואיש מקצוע או רשויות החוק ובית המשפט עלולים לחלוק עליה.

לפני שנתיים הייתי בסניף לשינוי מסגרת בחשבון, והפקידה שאלה אותי אם יש לי עוד אזרחות כי הם מחתימים את כולם על טופס, עניתי שאני צריך לבדוק עם ההורים, ומאז לא חזרתי אליהם. לא שיש לי בעיה כי אני מדווח והכל בסדר, סתם לא התחשק לי לחתום.

אשמח אם תפנה אותי לתקנה או מסמך או פרסום כלשהו של איזה שהוא גוף רשמי, שאומר שמה שעשיתי היה לא בסדר.

אשמח אם תפנה אותי לתקנה או מסמך או פרסום כלשהו של איזה שהוא גוף רשמי, שאומר שמה שעשיתי היה לא בסדר.
אולי לא הצלחתי להבהיר את הנקודה שלי. אינני איש מקצוע לכן אינני יכול לענות על שאלתך, אבל אולי איש מקצוע כן יוכל. בכל זאת כפי שאתה עצמך טוען הבנק ביקש לחתום על טופס.

נערך לאחרונה ב:
ולכן מדובר על יחסי ספק-לקוח, ולא משהו משפטי-פלילי.
כל עוד הוא לא חתם על הטופס, נכון, תהיו בטוחים שבמוקדם או מאוחר הם יזכרו בזה וידרשו לחתום על הטופס הזה.
לשקר בטופס הזה זה כבר כן BIG NO NO.
לא ברור אם חתימה או אי חתימה על טופס הזה גוררת דיווח CRS לרשויות.

איך קופת גמל היה עוזר? הבנתי שקופת גמל שהמעסיק לא פתח גם נחשב PFIC.
ציינתי קופת גמל בהקשר של ישראליים. אני לא בטוח אם היא נחשבת PFIC אם אתה מפקיד ולא המעסיק (מה עושים עצמאיים אמריקאים?).
אני לא אמריקאי, ולכן אני לא כ"כ מבין בתחום. רק הפניתי אותך למאמרים של המומחה....

זה נראה מספיק מסובך שאצטרך להשתמש במומחה לפחות כמה שנים.
שמע, רוב הדוח זה פרטים אישיים, ולהעתיק מה106 שלך ל1301.
לגבי הדיווחים על ההשקעות, כדאי להבין קודם איך המיסוי עובד, ואח"כ נראה לי שההגשה דיי פשוטה (יחד עם הדוגמה הנ"ל).
אני הגשתי לבד, כשנעזרתי בדוגמה הנ"ל, היו לי רק דיבידנדים שנוכה עליהם במקור, ולא רווח הון, אבל נראה לי שגם כשאמכור הדיווח לא יהיה נורא.

האם אוכל להשתמש בתוצאות של המומחה ו"להעתיק" ממנו בשנים הבאות בדוח המכוון?
בהנחה שהמצב שלך יהיה דומה, לא אמור להיות מסובך מידי.
אולי עדיף שתחפש מישהו שמוכן להסביר לך בשנה הראשונה מה הוא עושה....

מזכיר:
לא מייעץ. לא ממליץ. לא רו"ח. לא יועץ מס. לא עו"ד. לא אמריקאי. לא יודע כלום.

לא ברור אם חתימה או אי חתימה על טופס הזה גוררת דיווח CRS לרשויות.

לפי מה שאני יודעת, חלה חובה על הבנק לדווח רק במקרה שהלקוח מסרב לחתום על הטופס. במקרה שלך @מאיר_ באת לחתום על שינוי מסגרת כך שעל הדרך נשאלת על העניין והתחמקת. באירוע מהותי יותר כמו פתיחת חשבון האפשרויות שלך הן:
הצהרת תושב ישראל
תושב חו"ל ו/או תושב ישראל
מסרב

אני יענה לך על חלקים אחדים במה שכתבת -
מבאס להיות אמריקאי - כן ולא - אם יודעים איך להתנהל מולם ועם ההגבלות על השקעות הכספים שלך (נשמע שאתה בעניין..) אז זה בסדר, אתה גם שכיר - אז אין לך ממש חבות מס מולם (עצמאים למשל משלמים ביטוח לאומי גם לארהב - אבל מצד שני צוברים שם זכויות לפנסיה.. וזה דווקא לא רע). אם יש לך ילדים - אתה אולי יכול להפוך אותם לאמריקאים, זה יתן לך אפילו כסף מהדוד סם כל שנה כתודה על זה שאתה מגדל ילדים אמריקאים (כן, מוזר שיש למדינה קפיטליסטית כזו קצבת ילדים - הי! היא אפילו גבוהה יותר ממה שמקבלים פה..תלוי בגובה המשכורת שלך כמובן).
לגבי רו"ח - לא מכירה מישהו שמגיש גם את הישראלי וגם את האמריקאי.. הייתי מנסה ללמוד איך למלא את הטפסים לבד לפחות לאחת מהמדינות - כבר הפנו אותך לבלוג המהמם של יעקב. העלות של הרו"ח שהגיש לי את הטפסים לארה"ב כשהייתי שכירה היתה בסביבות 1200- 1000 ש"ח לשנה (היום אני עצמאית אז זה טיפה יותר מורכב ועולה יותר).
השימוש בברוקר אמריקאי להשקעות שלי נמצא כמשתלם במיוחד - העלויות השקעה ככ הרבה יותר נמוכות מפה, בכנות - כבר אין לי סבלנות לעמלות ההזויות פה (שמירת ניירות ערך? סיריאסלי??) - משלב מסוים זה כבר ממש משתלם כי על השקעות של כמה מאות אלפי שקלים פה אתה משלם כמה אלפי שקלים בעמלות כל שנה - שווה יותר לשלם לרו"ח שימלא את הדוח למס הכנסה וזהו..

המון בהצלחה!

השימוש בברוקר אמריקאי להשקעות שלי נמצא כמשתלם במיוחד - העלויות השקעה ככ הרבה יותר נמוכות מפה, בכנות - כבר אין לי סבלנות לעמלות ההזויות פה (שמירת ניירות ערך? סיריאסלי??) - משלב מסוים זה כבר ממש משתלם כי על השקעות של כמה מאות אלפי שקלים פה אתה משלם כמה אלפי שקלים בעמלות כל שנה - שווה יותר לשלם לרו"ח שימלא את הדוח למס הכנסה וזהו..

אם מדובר על תיק בבנק אז בהחלט לא משתלם אבל אם אני קונה קרנות מחקות בברוקר ישראלי, לא חושב שיש כל כך הרבה הבדל.
יש לי מאות אלפי שקלים, והעלויות שלי הם: 15 שח לחודש, בקיזוז מלא מול עמלות
עמלה של 0.08% על קנייה או מכירה, עמלת מינימום של 3 שח לפעולה
דמי ניהול של הקרנות 0.1-0.3 בהתאם לקרנות שבחרתי - זה יש גם בברוקר אמריקאי
עמלת שמירת ניירות ערך זה רק בבנק, לא בברוקר חיצוני
זה ממש לא מגיע לאלפי שקלים בשנה אלא ל 15-20 שח בחודש.

האם זה עולה לי יותר מתשלום לרואה חשבון? אני לא חושב.

אתה לא אמריקאי? זכור לי שרשמת פעם
אני אמריקאי, אשתי לא.
רואה חשבון אמריקאי אני בכל מקרה צריך, אבל רו"ח ישראלי לא. החשבון על שם אשתי.
אם יהיה לי חשבון השקעות בברוקר אמריקאי אצטרך גם רו"ח ישראלי.

נערך לאחרונה ב:
אם מדובר על תיק בבנק אז בהחלט לא משתלם אבל אם אני קונה קרנות מחקות בברוקר ישראלי, לא חושב שיש כל כך הרבה הבדל
נכון - הכוונה היתה לבנק, לא לברוקר. לא מצאתי הרבה ברוקרים בארץ שבכלל יודעים להתעסק עם אזרחים אמריקאים, חלקם באמת לא רוצים אותם.. וחלקם אומרים דברים בלי לדעת הרבה וסתם מטעים.. אם אתה רוכש דרכם רק קרנות מחקות אז זה אכן בסדר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א מיסים עבור קרן השתלמות וקופות גמל להשקעה לאזרח ארה"ב מיסים 26
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
S איך מדווחים מיסים מ IBKR מיסים 1
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
T תושב חוץ ותשלום מיסים מיסים 5
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
מ תשלומי מיסים לIRS מIB מיסים 15
R מיסים עם אזרחות אמריקאית - סחר בnasdaq מיסים 3
D מיסים בinteractive. מיסים 8
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
deussex שאלה על החלפת דירות שניות - מיסים נדל"ן 10
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
D חומר קריאה על מיסים פוסטים מאיכות נמוכה 5
T חרדים-לא משלמים מיסים (?)/לא תורמים למדינה (?) צרכנות פיננסית 0
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
משתמש מחוק 9 מיסים ובפרט מס עזבון שוק ההון 7
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
Tsachi01 עובד כשכיר וגם כעצמאי במקביל - מיסים מיסים 4
א מיסים על דירה שניה נדל"ן 1
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
ש מיסים שדרוג דירה נדל"ן 7
ע מיסים בריטיים על חשבון בנק בבריטניה ללא תושבי בריטניה מיסים 9
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 41
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
Y מיסים בהשקעה בwall street דרך מיטב דש מיסים 1
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
Y מיסים על הכנסות מניירות חו"ל לעולים חדשים בברוקר ישראלי מיסים 5
A גביית מיסים לא נכונה בתלוש מיסים 8
ק מיסים על ירושה מחו״ל מחשבון בנק של חברה. מיסים 4
G מיסים על רווחים משיווק שותפים מיסים 4
ס החזר מיסים לחיילים מיסים 12
D איך אני משלם מיסים? שוק ההון 6
פ האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות? מיסים 22