• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

לא אני ולא אתה יודעים כמה ביטקוין מחזיק כל מיליונר או מיליארדר בעולם, או כל חברה פרטית, וכו'.
כתבת על בנקים. הם חברות ציבוריות ואפשר לדעת בדיוק כמה ביטקוין הם מחזיקים.
לכן, אתה זה שצריך לכתוב על סמך מה אתה מצייר תמונה של מלחמה בין מתעשרים חדשים לבין העשירים הקיימים. זה אולי נשמע כמו סיפור יפה, אבל אני לא רואה את זה במציאות. מוזמן לכתוב על סמך מה כתבת את זה.
כתבתי את זה על סמך זה שלאורך כל ההסטוריה אנשים שהיה להם המון כוח התנגדו והפעילו את כוחם כדי לחסום אנשים אחרים שאיימו לתפוס את מקומם.
לגבי האנשים העשירים בעולם, יש מושג די טוב היכן מושקע רוב כספם וזה לא בביטקוין. לגבי אחרים, אפשר לשער שמי שהרוויח מאות מיליונים או מיליארדים מעסק שהקים, לא העביר עשרות אחוזים מהונו לקריפטו. אבל אתה צודק, גם אני וגם אתה לא יודעים מי מחזיק וכמה.
אם כבר יש פה מלחמה, זה בין האזרח למוקדי הכוח (ממשלות, בנקים מרכזיים).
זה סיפור רומנטי, אבל שגוי. בפועל זה תמיד אנשים נגד אנשים. לגופים כמו ממשלות ובנקים מרכזיים אין קיום ואין אינטרס זולת האינטרס של האנשים שמרכיבים אותם ומניעים אותם.

כתבת על בנקים. הם חברות ציבוריות ואפשר לדעת בדיוק כמה ביטקוין הם מחזיקים.
הבנקים כרגע מתחילים לתת גישה ללקוחות כשירים לקנות ביטקוין, פותחים דסק "קריפטו", מתכוננים לתת גישה לשמירה על ביטקוין ללקוחות שלהם, וגם קצת משקיעים (לדוגמה GBTC). לא הכל מסתכם בכמה ביטקוין יש להם.
זה סיפור רומנטי, אבל שגוי. בפועל זה תמיד אנשים נגד אנשים. לגופים כמו ממשלות ובנקים מרכזיים אין קיום ואין אינטרס זולת האינטרס של האנשים שמרכיבים אותם ומניעים אותם.
מתי כתבתי שממשלה לא מורכבת מאנשים?
התכוונתי שאם כבר יש מלחמה זה כדי לצמצם את הכוח ואת השליטה של ארגונים מסוימים (ממשלה, בנק מרכזי). לא כדי שהעניים ינצחו את העשירים.

כאן זה שוב אותו נרטיב של Store of value, אז לא חידשת.

אוקיי זה אותו נרטיב, אבל הוא הרבה יותר משמעותי מזה של הזהב, לראיה לא הרבה אנשים מחזיקים זהב בהון שלהם. אבל כמה מחזיקים מזומן בעו"ש או בפק"מ? אם ביטקוין יהפוך למה שאנחנו מאמינים, לא יהיה שום הגיון להחזיק פיאט. אתה פשוט תמיר לפיאט אוטומטית כאשר תבצע רכישה או שעסקים יקבלו קריפטו.
אז כמה אנשים באמת מחזיקים חשבון חסכון בבנק? ל-1.6 מילארד אין חשבון בנק, אז ל-6.2 בערך יש. בוא נניח של-70% מהם כמו בארה"ב יש חשבון חסכון. זה 4 מילארד איש. כרגע 130 מליון איש בערך מחזיקים ביטקוין. זה אומר שכמות האנשים שמחזיקה בעלת פונטציאל עליה של פי 30 לפחות.
האם זה אומר שגם השווי יגדל פי 30? מכיוון שהכמות מוגבלת ואנשים לא מוכרים? יתכן.

למה? אם הממשלה תקבע שכל מה שנגע בקריפטו הוא אסור, זו מלחמה שהאויב בה מאד ברור.
בגלל שזה אנונימי ואין לך דרך לשייך מי מחזיק.
כל עוד האינטרנט קיים ועובד, אין להם דרך להלחם בזה. כן הם יכולים להקשות ולהאט, אבל לא לעצור את זה לגמרי. התמריץ הכלכלי גדול מדי, אם מדינה אחת תלחם אחרת תאפשר ותזכה בממון רב. ללא איחוד בין כל הממשלות יחדיו, משהו שבחיים לא יקרה, זה פשוט בלתי אפשרי.
תסתכל על הגרף של כח הכריה, סין גרשה, האחרות מאמצות.

קבצים מצורפים

• SmartSelect_20211016-200725_WhatsApp.jpg
    SmartSelect_20211016-200725_WhatsApp.jpg
    KB 99.6 · צפיות: 11
אוקיי זה אותו נרטיב, אבל הוא הרבה יותר משמעותי מזה של הזהב, לראיה לא הרבה אנשים מחזיקים זהב בהון שלהם. אבל כמה מחזיקים מזומן בעו"ש או בפק"מ? אם ביטקוין יהפוך למה שאנחנו מאמינים, לא יהיה שום הגיון להחזיק פיאט. אתה פשוט תמיר לפיאט אוטומטית כאשר תבצע רכישה או שעסקים יקבלו קריפטו.
אז כמה אנשים באמת מחזיקים חשבון חסכון בבנק? ל-1.6 מילארד אין חשבון בנק, אז ל-6.2 בערך יש. בוא נניח של-70% מהם כמו בארה"ב יש חשבון חסכון. זה 4 מילארד איש. כרגע 130 מליון איש בערך מחזיקים ביטקוין. זה אומר שכמות האנשים שמחזיקה בעלת פונטציאל עליה של פי 30 לפחות.
האם זה אומר שגם השווי יגדל פי 30? מכיוון שהכמות מוגבלת ואנשים לא מוכרים? יתכן.
אולי זה כבר עניין של סמנטיקה, אבל זו אחת התכונות בגללן יש הקוראים לביטקוין זהב משודרג (בין היתר היכולת להיכנס ולצאת באופן מיידי).

בגלל שזה אנונימי ואין לך דרך לשייך מי מחזיק.
כל עוד האינטרנט קיים ועובד, אין להם דרך להלחם בזה. כן הם יכולים להקשות ולהאט, אבל לא לעצור את זה לגמרי. התמריץ הכלכלי גדול מדי, אם מדינה אחת תלחם אחרת תאפשר ותזכה בממון רב. ללא איחוד בין כל הממשלות יחדיו, משהו שבחיים לא יקרה, זה פשוט בלתי אפשרי.
תסתכל על הגרף של כח הכריה, סין גרשה, האחרות מאמצות.
אני מסכים שאין שום סיכוי להלחם בכריה ובקניה. כן אפשר להערים קשיים על שימוש בקריפטו והתמורה בגינו לצריכה בתוך המדינה.
הבאתי דוגמה מתחום אחר בו כשארה"ב רצתה,כולם יישרו קו. בקריפטו זה יהיה מורכב יותר ובכלל לא בטוח מה ארה"ב תרצה בטווח הארוך.

כבר היום פוליטיקאים אמריקאים מחזיקים ביטקוין, חברות חשמל וגז מעורבות (לובי מטורף), חברות ציבוריות, בנקים, ומה לא. כשביטקוין יעשה פי 20 אני כבר לא בטוח כמה מאזן הכוחות יהיה לטובת מי שירצה להילחם בביטקוין. עזוב, אני חושב שכבר עכשיו הם לא יכולים.

האויבים של ביטקוין נרדמו בשמירה, מאוחר מדי.
איך אני אוהב את האופטימיות שלך!

כל התגובות פה על האם ארהב יכולה או לא יכולה לחסום/לעכב. ואיך זה לא קרה עד כה.
אבל רגע...
סין מחזיקה בחוב אמריקאי, נקוב בדולר?
ביטקוין עולה דולר יורד יחסית אליו?
מעניין...

מה שקורה בסכום של 500k לביטקוין, זה ששוק הביטקוין הופך לשווה ערך לשוק הזהב. נרטיב מרכזי של הביטקוין היום שמעלה את ערכו הוא הנרטיב שטוען שביטקוין הוא הזהב החדש והמודרני, ועל כן שווי שוק הזהב שייך לביטקוין. ברגע שהגענו לשווי שוק של זהב, נצטרך נרטיב שונה/משודרג עבור ביטקוין כדי שלאנשים תהיה סיבה להאמין שמגיע לו לעלות עוד.
אני לא מכיר אף אחד IRL שמחזיק זהב (ומוכן לספר לי על זה).
אני מכיר לא מעט שמחזיקים ביטקוין.

ביטקוין לאו דווקא יגיע לשווי של זהב, אבל הוא גם לא חסום בו.

Verifone תאפשר תשלומים בקריפטו בישראל בשנה הבאה. מודה שזה לא מעניין אותי בסכומים קטנים אבל מעניין איך ואם זה יעבוד בסכומים גדולים כמו קניית רכב.

Verifone תאפשר תשלומים בקריפטו בישראל בשנה הבאה. מודה שזה לא מעניין אותי בסכומים קטנים אבל מעניין איך ואם זה יעבוד בסכומים גדולים כמו קניית רכב.
ידוע לך איך זה בדיוק יעבוד מבחינת עמלות? (אני מניח שעמלה על עסקה בודדת תהיה יקרה באופן יחסי)
ומה לגבי מיסוי?

ואיך בעצם אני מעביר קריפטו שיש לי בארנק דיגיטלי לבעל עסק? באמצעות כרטיס אשראי מיוחד או משהו בסגנון?

@stamEhad נראה שזה עמלת העברה של מטבע קריפטו. אני לא יודע מה קורה מבחינת המיסוי. כנראה בסוף שנה תצטרך להצהיר שמכרת X מטבעות בשער Y.

הפעולה היא שימוש בארנק קריפטו כדי לסרוק קוד QR וביצוע העברה. כך שכנראה תצטרך להוציא סכום מהארנק הקר אל הארנק החם ואז להשתמש בארנק החם.

שלום לכולם,

מעוניין להשקיע כ5% אחוז מהתיק שלי במטבעות קריפטוגרפים. לאו דווקא ביטקוין אלא מספר מטבעות גדולים ומוכרים.
לא בטוח איך לעשות את זה, אני יודע שיש בפורום מספר שרשורים שקשורים לנושא אבל קל מאוד ללכת שם לאיבוד בין מאות עמודים ואלפי הודעות. האם יש מדריך כלשהו שמסביר בצורה מפורטת דרכים להשקעה.
ההעדפה שלי היא השקעה בצורה פסיבית, למשל קרנות מחקות או אולי מניות כמו למשל COINBASE. אבל לא בטוח שזה מענה יותר טוב מהחזקה פיזית במטבעות.
אשמח אם תפנו אותי למקורות שבהם אוכל ללמוד יותר על הנושא ו/או לשתף אותי בידע שלכם.

שלום לכולם,

מעוניין להשקיע כ5% אחוז מהתיק שלי במטבעות קריפטוגרפים. לאו דווקא ביטקוין אלא מספר מטבעות גדולים ומוכרים.
לא בטוח איך לעשות את זה, אני יודע שיש בפורום מספר שרשורים שקשורים לנושא אבל קל מאוד ללכת שם לאיבוד בין מאות עמודים ואלפי הודעות. האם יש מדריך כלשהו שמסביר בצורה מפורטת דרכים להשקעה.
ההעדפה שלי היא השקעה בצורה פסיבית, למשל קרנות מחקות או אולי מניות כמו למשל COINBASE. אבל לא בטוח שזה מענה יותר טוב מהחזקה פיזית במטבעות.
אשמח אם תפנו אותי למקורות שבהם אוכל ללמוד יותר על הנושא ו/או לשתף אותי בידע שלכם.
ישנן הקרנות של Grayscale כמו GBTC ו-ETHE. עכשיו יש גם קרנות מבוססי חוזים כמו BITO (פחות מומלץ). ויש גם קנדיות/אירופאיות.
בגדול GBTC מאז שהוקמה נתנה חצי מהתשואה מאשר אחזקה ישירה בביטקוין, אז שווה לשקול את העניין של האחזקה הפסיבית.
יש קרנות כמו BLOK שמקבלות חשיפה ע"י לחברות בתחום כמו COIN, כמו MSTR, MARA, RIOT ועוד חברות כריה וכדומה.

אם תרצה קניה פיזית אז יש חלפנים כמו bits of gold, bitin או ברוקר bit2c - יכול לעשות להם העברה בנקאית. אם הבנק שלך ירשה לך.

אשמח אם תפנו אותי

ג.נ.: מחזיק HODLX ו-KEYS.

שים לב של MOON יש פיזור קצת יותר טוב, אם זה שיקול (זה היה בשבילי).
תודה אבל הן משקיעות בדברים שונים, אלא אם אנחנו מדברים על MOON אחר.
MOON בחברות חדשנות וHODLX במטבעות שונים.

ישנן הקרנות של Grayscale כמו GBTC ו-ETHE. עכשיו יש גם קרנות מבוססי חוזים כמו BITO (פחות מומלץ). ויש גם קנדיות/אירופאיות.
בגדול GBTC מאז שהוקמה נתנה חצי מהתשואה מאשר אחזקה ישירה בביטקוין, אז שווה לשקול את העניין של האחזקה הפסיבית.
יש קרנות כמו BLOK שמקבלות חשיפה ע"י לחברות בתחום כמו COIN, כמו MSTR, MARA, RIOT ועוד חברות כריה וכדומה.

אם תרצה קניה פיזית אז יש חלפנים כמו bits of gold, bitin או ברוקר bit2c - יכול לעשות להם העברה בנקאית. אם הבנק שלך ירשה לך.
אם אני מבין נכון GBTC מחקה את הביטקוין וETHE מחקת את האיתריום. איך זה עובד? הם מחזיקים פיזית במטבעות?
ראיתי שדמי הניהול בBLOK הם 0.78%. נשמע קצת גבוהה. זה מקובל בתחום הקריפטו?
יש לך אולי מדריך שמסביר לגבי קניה פיזית בישראל?
בימים האחרונים אני קורא ולומד ממקורות שונים ברשת וזה עדיין מעט מבלבל. הבנתי שצריך ledger לשמירת האבטחה, ארנק רך/קשה וכו'.

אגב, איזה בנקים ישראלים יותר ידידותיים למשקיעי קריפטו?

כתבה מתורגמת מ wsj שטוענת שקרנות סל הן דרך גרועה להשקיע בקריפטו.
מתנצל על איכות הפוסט, אבל אין לי מספיק ידע כדי לבקר את הכתבה ואני מביא אותה כי נראה לי שתעניין רבים כאן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 2994
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 129
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה