• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

Alejandro

משתמש סולידי
דירוג
24
שרשור זה מיועד לדיונים שקשורים לפן הכלכלי-פוליטי של מטבעות קריפטוגרפיים (עליות, ירידות, בועות, חדשות, מיסוי, מדינות וכד׳).

ראו גם:
מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי
מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

-------------------------

אני מסתכן בכך שאני מעלה לדיון בפורום "סולידי" השקעה ספקולטיבית לחלוטין כמו ביטקוין.
אבל חייב לציין שאחרי שראיתי את הכסף שלי מכפיל את עצמו ואף יותר מכך תוך פחות מחודשיים - נפתח לי התיאבון.

מעניין אותי לשמוע איזה אחוז מהתיק שלכם מופנה להשקעות ספקולטיביות (אם בכלל).
ואילו מכם שמחזיקים מטבעות וירטואלים - עם איזה exchange services אתם עובדים שעושים העברות בנקאיות לישראל?

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
למה בדיוק? ספקולציה כשמע כן היא

תקרא את תחילת המשפט שוב. כי הכפלתי את הכסף שלי. משהו שהיה לוקח לי שנים אם בכלל בדרכים אחרות.
מספיק טוב בשביל לפתוח את התיאבון?
סיכון וספקולציה זה לא דבר רע, כל עוד אתה לא מסכן כסף שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד.
ואם אתה חושב אחרת - זכותך ואני מכבד את זה.

הכפלתי את הכסף שלי.
משקיעים ידועים כאן בפורום קנו SVXY בשער של $50 ותוך פחות משנה, ההשקעה שולשה.
ועדיין לא מומלץ להחזיק בנכס. (למרות שכאן מדובר על נכס מניב גם ללא ספקולציות)

כל עוד אתה לא מסכן כסף שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד.
אם הסכום זניח ביחס לשווי הנקי שלך אז זה לא ממש משנה אם כן תעשה את זה או לא.

בסופו של דבר הביטקוין לא מייצר ערך, כמו כל מטבע אחר בעולם. לא כל מכשיר תנודתי בהכרח מייצר רווח לאורך זמן. במניות אני מבין מאיפה מגיע הרווחים שלהם. האם אתה מבין מאיפה זה מגיע בביטקוין?

כי הכפלתי את הכסף שלי
ברולטה בוגאס הכפלתי את הכסף שלי פי 10 בפחות מדקה. האם הייתי צריך לשקול לשים עוד כסף אחר כך?

ברולטה בוגאס הכפלתי את הכסף שלי פי 10 בפחות מדקה.
קודם כל סחטיין ...
אבל ההשוואה אינה נכונה, ברולטה אתה מהמר באופן ברור נגד התוחלת. בביטקוין לא, אולי יותר דומה להשקעה במניות חלום.

האם הייתי צריך לשקול לשים עוד כסף אחר כך?
לשקול, כן
לשים, לא
אופוריית ניצחון יכולה לטשטש את תהליך קבלת ההחלטות
@Alejandro שים לב שכאשר אתה מתאר "פתיחת תאבון" אתה בעצם לא מאכיל את עצמך כראוי בארוחות מסודרות
אז כל עוד זה נישנוש (פירורים מהתיק), שיהיה בתאבון :)
אם הייתי חש עליה כזאת הייתי מוריד קצת מלמעלה, שישאר בכיס, אבל זה אני וזאת לא המלצה

אם הסכום זניח ביחס לשווי הנקי שלך אז זה לא ממש משנה אם כן תעשה את זה או לא.
מה שאמרת זה פשוט לא נכון. אם היית קונה ביטקוין במאה דולר בשנת 2010, לא היית אומר את המשפט שאמרת.

האם אתה מבין מאיפה זה מגיע בביטקוין?
כן, זה מגיע מאמונה גוברת של הציבור במטבע אנונימי שאינו נשלט בידי ממשלות, עמלותיו הנמוכות, מהירות העברתו, היותו בלתי תלוי בבנקים וכו וכו. קומפרנדו?

ברולטה בוגאס הכפלתי את הכסף שלי פי 10 בפחות מדקה. האם הייתי צריך לשקול לשים עוד כסף אחר כך?
עצם ההשוואה מראה על חוסר הבנה בסיסי. ברולטה אתה מהמר נגד הבית, הסיכויים נגדך. בהשקעה ספקולטיבית, אני אישית משקיע סכום בתקווה לקצור תשואה דו ותלת ספרתית. אני לא טוען שהכדור בדולח שלי יותר טוב משל מישהו אחר. אבל בשביל לשים עשר אלף דולר שגם ככה לא אכפת לי להפסיד על 10 מטבעות וירטואלים לא צריך כדור בדולח או להמר נגד הבית. אני פשוט מפזר את סיכוניי ומשקיע בנכס שהתנהגותו שונה מזו של כסף פיאט.

@Alejandro
תגיד, מה הקטע בביט קוין? למה שארצה להשתמש בזה ולא בשקל החדש? 'מומחי' FinTech מדופלמים לא מצליחים להסביר לי. מה זה נותן לי שסתם כרטיס אשראי לא נותן?

לשקול, כן
לשים, לא
אופוריית ניצחון יכולה לטשטש את תהליך קבלת ההחלטות
@Alejandro שים לב שכאשר אתה מתאר "פתיחת תאבון" אתה בעצם לא מאכיל את עצמך כראוי בארוחות מסודרות
אז כל עוד זה נישנוש (פירורים מהתיק), שיהיה בתאבון :)
אם הייתי חש עליה כזאת הייתי מוריד קצת מלמעלה, שישאר בכיס, אבל זה אני וזאת לא המלצה

לשמחתי פירורים מהתיק שלי יכולים להאכיל כמה שכונות בירושלים... אני אוכל באופן מסודר.
מסכים איתך, שאלתי לגבי המרות כי אני רוצה למשוך חלק מהקרן ולהמשיך להשקיע את הרווח.

@Alejandro
תגיד, מה הקטע בביט קוין? למה שארצה להשתמש בזה ולא בשקל החדש? 'מומחי' FinTech מדופלמים לא מצליחים להסביר לי. מה זה נותן לי שסתם כרטיס אשראי לא נותן?

לך אישית? זה תלוי.
אבל הנה כמה דוגמאות למה זה נותן לאחרים:
- יכולת להעביר כספים באופן אנונימי ללא חשבון בנק וללא התערבות ממשלתית. אם המשפט לא מובן אז כנראה שביטקוין לא בשבילך... וזה בסדר
- תחומים שלמים נסחרים רק בביטקוין. אם הזכירו כאן רולטה, אז כל קזינו מקוון בארה"ב מקבל אך ורק ביטקוין. סתם דוגמא.
- אם תאבטח אותו נכון, הוא לא פחות בטוח מבבנק ואף יותר.
- עמלות מזעריות ומינימום בירוקרטיה. נסה להעביר פעם עשר אלף דולר לחשבון זר ותחזור אליי עם פידבק.
וכו...

יכולת להעביר כספים באופן אנונימי
1. בערבון מוגבל. אפשר לעקוב, קשה מאוד לשייך.
2. יתרון בעיקר לעבריינים.
אז כל קזינו מקוון בארה"ב מקבל אך ורק ביטקוין.
התחכמות. בתכלס לא נכון.
תחומים שלמים נסחרים רק בביטקוין.
שוב, עבריינים.
- אם תאבטח אותו נכון, הוא לא פחות בטוח מבבנק ואף יותר.
למה שארצה לאבטח את הכסף שלי? הבנק וחברת האשראי עושים את זה בשבילי יפה מאוד.
עמלות מזעריות ומינימום בירוקרטיה.
זה יתרון מאוד משמעותי (היחיד פחות או יותר)
הבעיה, היא שבסוף אני צריך להמיר אותו לכסף שמקבלים במכולת.

עד שאנשים נורמאליים ו/או ממשלות ירצו להשתמש בזה, אין למטבע סיכוי.

אם תאבטח אותו נכון, הוא לא פחות בטוח מבבנק ואף יותר.
לא נכון.
* יש סוגית אבטחה מובנית בארכיטקטורה של בלוקציין, אם מישהו יצליח לתרום יותר מ-50% מכח העיבוד שמשתתף באישור העסקאות הוא יוכל לבצע מניפולציות. תקרא על זה. אמנם מדובר על סבירות נמוכה מאוד אבל הסיכון קיים. מקרה בודד במטבע איזוטרי עלול לאבד את האמון ולרסק את הביטקוין ושות' ביום אחד.
* אולי זה היה באטריום כבר לא ממש זוכר, היה באג בתוכנת הארנק, ומישהו אשכרה הצליח לנצל את זה ולגנוב יחידות מבעליהן. זה כבר סיכון משמעותי ושריר יותר.

1. כן, זה מגיע מאמונה גוברת של הציבור במטבע אנונימי שאינו נשלט בידי ממשלות, עמלותיו הנמוכות, מהירות העברתו, היותו בלתי תלוי בבנקים וכו וכו. קומפרנדו?
נו קומפרנדו. איך זה שונה מהמטבעות האחרים? בסופו של דבר אנשים מחליפים אותו תמורת מוצרים. אם אתה סומך ובטוח שהוא לא יעבור הלאמה, או לחלופין סומך שהיוצר שלו לא יכרה עוד לאחר תאריך היעד, אז בהחלט כדור הבדולח שלך טוב משלי.

עצם ההשוואה מראה על חוסר הבנה בסיסי
ההשוואה נועדה כדי להסביר שתיאבון הוא לא מתכון להשקעה נבונה. שזה פחות או יותר מה שהתבססת עליו בפוסט הפותח.
נכון, הסברת את שאר הטענות בהמשך. לא קונה את זה אבל זכותך להשקיע בביטקוין כאוות נפשך.

אם היית קונה ביטקוין במאה דולר בשנת 2010, לא היית אומר את המשפט שאמרת.
זה עדיין לא היה הופך אותי למשקיע חכם, רק בר מזל.

עמלות מזעריות ומינימום בירוקרטיה
תסתכל על ההפרש בין ה-Bidל- Ask. ממש לא עמלות מזעריות.

אבל בשביל לשים עשר אלף דולר שגם ככה לא אכפת לי להפסיד על 10 מטבעות וירטואלים לא צריך כדור בדולח או להמר נגד הבית
אם זה פירורים מהתיק שלך, אז אין שום בעיה עם זה.
אם אתה כל כך בטוח בזה, אז למה אתה לא שופך את כל החשבון שלך לתוך זה? מינוף?

כן, זה מגיע מאמונה גוברת של הציבור במטבע אנונימי שאינו נשלט בידי ממשלות, עמלותיו הנמוכות, מהירות העברתו, היותו בלתי תלוי בבנקים וכו וכו. קומפרנדו?
לא נשמע שזאת הסיבה שאתה מחזיק ביטקוין.
ממליץ לקרוא את פרק הפתיחה של הליכה אקראית בוול סטריט בשביל להבין איך בועות פועלות ומה מניע אנשים רציונליים להשתתף בבועה.

מחזיק ביטקוין. רוצה למכור. כל יום שאני לא מוכר המחיר עולה עוד 100 דולר. לא הבנתי את הדבר הזה אף פעם ועדיין לא מבין אותו. כמו שהוא יכול לעלות הוא גם יכול לרדת. החזתי אותו כל הדרך מ1000 ל150 והשיח כולו נשמע אחרת לגמרי כשהוא יורד.

התחכמות. בתכלס לא נכון.
מהיכרות עם התחום זה או שהם מקבלים רק ביטקוין, או שהם עובדים עם processors על זמן שאול.

שוב, עבריינים.
נכון, יש לביטקוין תכונות שהופכות אותו לפופולרי בקרב עבריינים. כמו גם בקרב אנשים מהשורה.
גם בן לאדן אהב את הדולר האמריקאי, זה הופך אותו לפחות טוב?

למה שארצה לאבטח את הכסף שלי? הבנק וחברת האשראי עושים את זה בשבילי יפה מאוד.
הנה רשימה של 552 בנקים שקרסו בארה"ב בלבד מאז שנת 2000:
https://www.fdic.gov/bank/individual/failed/banklist.html
לסמוך אך ורק על הבנק? לא במשמרת שלי.

עד שאנשים נורמאליים ו/או ממשלות ירצו להשתמש בזה, אין למטבע סיכוי.
אני אישית בעל עסק לגיטימי שמקבל כספים בביטקוין מאז 2015. וכמוני מספיק בתי עסק.
לגבי ממשלות, חלקן כבר מקבלות אותו כאמצעי תשלום כמו למשל יפן. ורובן מתייחסות אליו בהיבטים של מיסוי.

שורה תחתונה:
אני לא בא לשכנע אותך - אין לך אמון בזה - stay out.

לא נשמע שזאת הסיבה שאתה מחזיק ביטקוין.
ממליץ לקרוא את פרק הפתיחה של הליכה אקראית בוול סטריט בשביל להבין איך בועות פועלות ומה מניע אנשים רציונליים להשתתף בבועה.

מחזיק ביטקוין. רוצה למכור. כל יום שאני לא מוכר המחיר עולה עוד 100 דולר. לא הבנתי את הדבר הזה אף פעם ועדיין לא מבין אותו. כמו שהוא יכול לעלות הוא גם יכול לרדת. החזתי אותו כל הדרך מ1000 ל150 והשיח כולו נשמע אחרת לגמרי כשהוא יורד.

הסיבה האמיתית שאני מחזיק בביטקוין זה כי חלק מהלקוחות שלי משלמים לי בביטקוין ותמיד התעצלתי להמיר ולהתעסק עם זה.
עצם זה שאני מקבל את זה כאמצעי תשלום מראה על אמונה כלשהי בקונספט.
יכול מאוד להיות שזו בועה - קראתי את הספר ואני מכיר את כל סיפורי הטוליפים בהולנד.
כשמפזרים ומנסים מספיק דברים בסקייל נמוך אז לפעמים גם תופסים בועות בזמן (: ואילו מחפים על כל אלה שלא, עם קצת עודף.

לא נכון.
* יש סוגית אבטחה מובנית בארכיטקטורה של בלוקציין, אם מישהו יצליח לתרום יותר מ-50% מכח העיבוד שמשתתף באישור העסקאות הוא יוכל לבצע מניפולציות. תקרא על זה. אמנם מדובר על סבירות נמוכה מאוד אבל הסיכון קיים. מקרה בודד במטבע איזוטרי עלול לאבד את האמון ולרסק את הביטקוין ושות' ביום אחד.
* אולי זה היה באטריום כבר לא ממש זוכר, היה באג בתוכנת הארנק, ומישהו אשכרה הצליח לנצל את זה ולגנוב יחידות מבעליהן. זה כבר סיכון משמעותי ושריר יותר.

ולבנקים לא פרצו? ואתי אלון לא גנבה כמה שקלים? ובנקים לא קרסו? ובקפריסין ואיסלנד המערכת יציבה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 122
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה