• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

בלת"ק, 107 עמודים...
למעשה, היכן אפשר לקנות מטבעות קריפטוגרפיים, באיזה פלפורמות מומלצות, ארנקים מומלצים, וכמובן הכי חושב לי: עמלות נמוכות.
תודה!

קצר ולעניין - ארנק מומלץ רק ארנק קר- או Trezor או Ledger Nano X
פלטפורמה לביטקוין/איתריום - Bit2C, לשאר המטבעות בורסה מחו"ל שיש עליה רגולציה כמו Coinbase(לאזרחי ארה"ב/אירופה) או Kraken(בורסה אמריקאית מקבלת גם ישראלים ללא אזרחות) בהחלט לא Binance. העמלות פחות או יותר אותו דבר בכל מקום ובכל מקרה אין לך מה להתייחס לעמלות כרגע.

יש לך מקור לפירוט ממה מורכב ה900 ?
80 זה מניות
120 אגח
10 זהב
מה השאר?

בדיקה זריזה עכשיו בגוגל נתנה תשןבה של 431 טריליון, לא 900
הרוב להבנתי בשוק הנגזרים (זכור לי משהו כמו 500 טריליון).

יש לך גם כמובן את חשבונות הפק"מ והמזומן, הנדל"ן, הסחורות, אספנות ואומנות והשקעות אלטרנטיביות.

פעם מצאתי איזה אתר שמפרט. בכל מקרה 900 זה נתון ששמעתי בכמה ראיונות. בהתחשב בזה שמרבית הסקטורים באיזור ה-100 טריליון פלוס, לא רואה סיבה שקריפטו לא יגיע לגודל דומה. כמה ביטקוין ימשיך להיות דומיננטי בסקטור זה כבר ניחוש. אבל אם הוא יהפוך להיות הנכס הרזרבי של העולם הוא בהחלט יכול לתפוס את ה-5% שציינתי.

אני לא בטוח ששיקללת נתונים והגעת למסקנה, זה נשמע יותר כאילו קראת מאמרים שנכתבו לאחרונה והחלטת להסכים עם הנרטיב. לא שיש עם זה בעיה.

אני אישית לא מבין למה שביטקוין יעצור ב-500k, מה קורה בדיוק בסכום הזה? יש הסבר? חוץ מזה שקשה לאנשים להבין איך ביטקוין יכול להמשיך לעלות, אני באמת לא מבין למה 500k זה איזשהו חסם.
מה שקורה בסכום של 500k לביטקוין, זה ששוק הביטקוין הופך לשווה ערך לשוק הזהב. נרטיב מרכזי של הביטקוין היום שמעלה את ערכו הוא הנרטיב שטוען שביטקוין הוא הזהב החדש והמודרני, ועל כן שווי שוק הזהב שייך לביטקוין. ברגע שהגענו לשווי שוק של זהב, נצטרך נרטיב שונה/משודרג עבור ביטקוין כדי שלאנשים תהיה סיבה להאמין שמגיע לו לעלות עוד.

מה שקורה בסכום של 500k לביטקוין, זה ששוק הביטקוין הופך לשווה ערך לשוק הזהב. נרטיב מרכזי של הביטקוין היום שמעלה את ערכו הוא הנרטיב שטוען שביטקוין הוא הזהב החדש והמודרני, ועל כן שווי שוק הזהב שייך לביטקוין. ברגע שהגענו לשווי שוק של זהב, נצטרך נרטיב שונה/משודרג עבור ביטקוין כדי שלאנשים תהיה סיבה להאמין שמגיע לו לעלות עוד.
ממש בהודעה שציטטת, כתבתי את זה:
נשמע יותר כאילו קראת מאמרים שנכתבו לאחרונה והחלטת להסכים עם הנרטיב. לא שיש עם זה בעיה.
אם אתה משקיע לפי הנרטיב, בהצלחה.

מה שקורה בסכום של 500k לביטקוין, זה ששוק הביטקוין הופך לשווה ערך לשוק הזהב.

בפועל זה יקרה לפני, כי אם הוא אכן מחליף אותו, זה אומר שזהב יאבד נתח שוק וכבר לא יהיה את ה~10 טריליון שמעריכים אותו אלא פחות.

בכל אופן כבר יש לו הצדקה להיות שווה יותר במספר נארטיבים:
המרת אנרגיה מבוזבזת באנרגיה דיגיטלית, נכס רזרבי של העולם (תחליף לחסכונות בפק"מ), unit of account, תעודת ביטוח כנגד פשיטת רגל של ממשלות. העברת כספית בינלאומית בעמלה אפסית כמו שטוויטר הדגימו לאחרונה.. swift שאחראים לזה כיום מעבירים כ-5 טריליון דולר, ביום.

בפועל זה יקרה לפני, כי אם הוא אכן מחליף אותו, זה אומר שזהב יאבד נתח שוק וכבר לא יהיה את ה~10 טריליון שמעריכים אותו אלא פחות.

המרת אנרגיה מבוזבזת באנרגיה דיגיטלית, נכס רזרבי של העולם (תחליף לחסכונות בפק"מ), unit of account, תעודת ביטוח כנגד פשיטת רגל של ממשלות. העברת כספית בינלאומית בעמלה אפסית כמו שטוויטר הדגימו לאחרונה.. swift שאחראים לזה כיום מעבירים כ-5 טריליון דולר, ביום.
והצדקה אחת עיקרית לצד השני: לממשלות ולמי שמפעיל אותן יש הרבה זהב (ושאר מרכיבי העושר כיום) ומעט ביטקוין (אם בכלל). התרחיש שכתבת בהחלט אפשרי, אבל הוא לא יעבור בלי מלחמה מצד מי שמחזיק היום בעושר העולמי.

והצדקה אחת עיקרית לצד השני: לממשלות ולמי שמפעיל אותן יש הרבה זהב (ושאר מרכיבי העושר כיום) ומעט ביטקוין (אם בכלל). התרחיש שכתבת בהחלט אפשרי, אבל הוא לא יעבור בלי מלחמה מצד מי שמחזיק היום בעושר העולמי.
יתכן. בגלל זה ביזוריות היתה הכרחית להצלחת התהליך. אין גורם אחד להלחם בו. ברגע שלקחת לממשלה את הכח לשלוט על המערכת המוניטורית, הצדקת הקיום המרכזית שלה היא ניהול מלחמות.

למה? אם הממשלה תקבע שכל מה שנגע בקריפטו הוא אסור, זו מלחמה שהאויב בה מאד ברור.
מי האויב? אתה צריך מחשב שמחובר לאינטרנט בשביל שהרשת תמשיך לחיות ב2021 זה לא אויב שארה"ב לצורך הדוגמה יכולה להילחם בו.
בו ניקח שנייה תרחיש שבו ארה"ב אומרת שכל מה שקשור בקריפטו הוא לא חוקי ממוסדות פיננסים ועד אפילו אחזקה של המטבע עצמו(מה שלא יקרה בחיים בגלל החוקה האמריקאית אבל נניח) כמה אתה חושב שהם ירוויחו ממהלך כזה? מדינה אחרת כמו שוויץ תראה בזה כהזדמנות פז, הם יוכלו להחיל רגולציה ולמסד את שוק הקריפטו אצלהם במדינה בזריזות ולקבל אליהם עשרות אם לא מאות מיליארדי דולרים בשנה רק מעצם זה שקיבלו את השוק לחיקם עם בורסות קריפטו שעוברות לגור אצלהם, עם מיסים מקריפטו, עם התפתחות טכנולוגית משמעותית שנמצאת ממש אצלם.
ברגע שסגרת את הדלת הזו סגרת לעצמך סקטור שלם של רווחים משמעותיים והכרזת מלחמה על רוח, זה לא באמת עובד(גם בסין וגם בהודו וגם בטורקיה זה פשוט לא עובד להם כי אין דרך אמיתית שבה הממשל יכול למנוע ממך להשתתף במשחק הזה, זה לא באג זה פיצ'ר).

המרת אנרגיה מבוזבזת באנרגיה דיגיטלית,
לא רואה את זה בהכרח כהצדקה לקיום ביטקוין. אנרגיה דיגיטלית צריכה משמעות, וקיום של אנרגיה דיגיטלית ללא שימוש ראוי נראה לי חסר משמעות. אז שוב חוזרים לשאלה מה ההצדקה לביטקוין. אפשר אולי לטעון טיעון קצת שונה: תפעול שיטת הפיאט הנוכחית דורש כמות עצומה של בני אדם במשכורות ממשלתיות, לצורך תחזוקה ואבטחה. האנרגיה לקיום פעולות אלו באה על חשבון שימושים אנושיים אחרים באותה האנרגיה. את הביטקוין לעומת זאת ניתן להפעיל ולאבטח בתיאוריה ע"י אנרגיות מבוזבזות או שלעולם לא יוכלו להיות מנוצלות לשום שימוש אחר. אז בעצם מעבר מזהב או ממטבע פיאט לביטקוין, יכול לשחרר כמות גדולה של אנרגיה לשימושים אנושיים אחרים.
נכס רזרבי של העולם (תחליף לחסכונות בפק"מ)
כאן זה שוב אותו נרטיב של Store of value, אז לא חידשת.
, unit of account,
תרחיב פה.
תעודת ביטוח כנגד פשיטת רגל של ממשלות.
שוב פעם Store of value, לא חידשת
העברת כספית בינלאומית בעמלה אפסית כמו שטוויטר הדגימו לאחרונה.. swift שאחראים לזה כיום מעבירים כ-5 טריליון דולר, ביום.
בשביל המטרה הזו אין צורך בביטקוין עם שווי שוק של 10 או עשרות טריליוני דולרים. שווי השוק הנוכחי הוא מספיק בהחלט. בשביל ההעברה אתה ממיר פיאט לביטקוין, מבצע את ההעברה, ואז מיידית מחזיר שוב מביטקוין לפיאט.

בו ניקח שנייה תרחיש שבו ארה"ב אומרת שכל מה שקשור בקריפטו הוא לא חוקי ממוסדות פיננסים ועד אפילו אחזקה של המטבע עצמו(מה
הניסיון בעשור האחרון מראה אחרת. כשהאמריקאים רוצים משהו, אין ריבונות ואין סודיות ואין לא רוצה - כולם מתיישרים. שווייץ היתה במשך עשרות שנים המרכז העולמי של כספי פשע והלבנת הון וכשלאמריקאים נמאס, השווייצריים התקפלו.
אבל כל זה לא אומר מה יהיה סוף הסיפור. ייתכנו בריתות מפתיעות במלחמה הזו.

רק עכשיו ארה"ב אישרה ETF, הכריזה שלא מתכוונת לחסום את הקריפטו, חברות הכרייה משגשגות בתחומה, והבנקים ושאר המוסדות הפיננסים רק מתערבים בעסק יותר ויותר. ככה מתכוננים למלחמה?

אגב, לדעתי ההתקפה של סין על ביטקוין רק מדרבנת את ארה"ב לאמץ אותו עוד יותר. תורת המשחקים בפעולה.

אגל האמת שזה דיון עקר בגלל שאנחנו לא יודעים לצפות את העתיד, סתם כל אחד אומר מה שהוא חושב (יחסמו או לא). אבל אני באמת חושב שביטקוין לא צריך שום מדינה או חברה או מוסד כדי להצליח, כולם צריכים את ביטקוין. מי שישאר מאחור יהפוך ללא רלוונטי, הבהלה לביטקוין.

רק עכשיו ארה"ב אישרה ETF, הכריזה שלא מתכוונת לחסום את הקריפטו, חברות הכרייה משגשגות בתחומה, והבנקים ושאר המוסדות הפיננסים רק מתערבים בעסק יותר ויותר. ככה מתכוננים למלחמה?

אגב, לדעתי ההתקפה של סין על ביטקוין רק מדרבנת את ארה"ב לאמץ אותו עוד יותר. תורת המשחקים בפעולה.

אגל האמת שזה דיון עקר בגלל שאנחנו לא יודעים לצפות את העתיד, סתם כל אחד אומר מה שהוא חושב (יחסמו או לא). אבל אני באמת חושב שביטקוין לא צריך שום מדינה או חברה או מוסד כדי להצליח, כולם צריכים את ביטקוין. מי שישאר מאחור יהפוך ללא רלוונטי, הבהלה לביטקוין.
כפי שכתבתי, אני מסכים שאי אפשר לדעת איך יתפתח הדבר. לא הייתי מסיק הרבה מהצעדים הנוכחיים כי כרגע הביטקוין לא תופש נתח שוק שמאיים על האנשים שמניעים את הממשל. אני משער שעליה של פי 10-20, אם תקרה, תשנה את התמונה.

כפי שכתבתי, אני מסכים שאי אפשר לדעת איך יתפתח הדבר. לא הייתי מסיק הרבה מהצעדים הנוכחיים כי כרגע הביטקוין לא תופש נתח שוק שמאיים על האנשים שמניעים את הממשל. אני משער שעליה של פי 10-20, אם תקרה, תשנה את התמונה.
כבר היום פוליטיקאים אמריקאים מחזיקים ביטקוין, חברות חשמל וגז מעורבות (לובי מטורף), חברות ציבוריות, בנקים, ומה לא. כשביטקוין יעשה פי 20 אני כבר לא בטוח כמה מאזן הכוחות יהיה לטובת מי שירצה להילחם בביטקוין. עזוב, אני חושב שכבר עכשיו הם לא יכולים.

האויבים של ביטקוין נרדמו בשמירה, מאוחר מדי.

האויבים של ביטקוין נרדמו בשמירה, מאוחר מדי.
הדיון לא מתקדם. הכל ספקולציה.
הנקודה שלי היא שאם מישהו חושב שתהיה חלוקה מחדש של העושר בהיקף עצום, כך שהעשירים ביותר ייפגעו מאד בלי מאבק קשה, הוא טועה.
כמוך, אני לא יודע מי ינצח וייתכן שיש אפשרויות נוספות מלבד ניצחון של אחד הצדדים.

בערך 15% מהאמריקאים מחזיקים היום קריפטו. אני מניח שבחודשים הקרובים (אם אכן תהיה קפיצה של פי 3-4 בשווי שוק הקריפטו כמו מרבית התחזיות) המספר הזה יכפיל את עצמו לפחות פעם אחת. עשרות אחוזים של אמריקאים מחזיקי קריפטו זה כבר כוח אלקטורלי חזק. הדקה ה 90 לפרק את עולם הקריפטו היתה בדיוק עכשיו, אבל הרגולטור האמריקאי החליט לאמץ אותו.

אני רוצה להזכיר נקודה נוספת: ארה"ב מוכנה לשלם קורבן של עשרות ילדים אמריקאים הרוגים מדי שנה, כדי להגן על הזכות של אמריקאים מטורפים להחזיק נשק חם. האם זו המדינה שתפגע בזכות האזרח להחזיק קריפטו?

הדיון לא מתקדם. הכל ספקולציה.
מסכים:
אגל האמת שזה דיון עקר

הנקודה שלי היא שאם מישהו חושב שתהיה חלוקה מחדש של העושר בהיקף עצום, כך שהעשירים ביותר ייפגעו מאד בלי מאבק קשה, הוא טועה.
כמוך, אני לא יודע מי ינצח וייתכן שיש אפשרויות נוספות מלבד ניצחון של אחד הצדדים.
מי חושב ככה? זה לא שחור ולבן. כבר כתבתי שחברות החשמל, הגז, והבנקים יהיו בצד של ביטקוין, זה נשמע לך כמו עשירים חדשים?

אין חסם כניסה לביטקוין לעשירים או לאף אחד. גם האיש הכי עשיר בעולם (לפרקים) קנה ביטקוין לעצמו ולחברות שלו.

אגב טסלה כרגע מורווחת במיליארד דולר מההשקעה.

מי שיפסיד פה יהיה מי שלא הצליח להתאים את עצמו, זה לא משנה אם הוא עשיר, עני, ג'ינג'י.

בערך 15% מהאמריקאים מחזיקים היום קריפטו.
הנתון החשוב הוא כמה ממהון מוחזק בקריפטו.
אני רוצה להזכיר נקודה נוספת: ארה"ב מוכנה לשלם קורבן של עשרות ילדים אמריקאים הרוגים מדי שנה, כדי להגן על הזכות של אמריקאים מטורפים להחזיק נשק חם. האם זו המדינה שתפגע בזכות האזרח להחזיק קריפטו?
לא נעים להודות, אבל השאלה היא מי הקורבנות ומי מרוויח ממכירת הנשק. אם היה נשק שפוגע בעיקר בתורמים של המועמדים לנשיאות, סביר שהיו מוצאים פרשנות אחרת לחוקה.
מי חושב ככה? זה לא שחור ולבן. כבר כתבתי שחברות החשמל, הגז, והבנקים יהיו בצד של ביטקוין, זה נשמע לך כמו עשירים חדשים?
כתבת על סמך מה? כמה אחוזים מהמאזן של הבנקים מושקע בביטקוין?
אני מסכים איתך שבתרחיש האופטימי של הביטקוין, מי שיפסיד הוא מי שלא השכיל לקנות בזמן. די ודאי שיהיו ביניהם אנשים שהיו מאד עשירים ובעקבות השינוי ידרדרו ברשימה. יהיה מעניין.

כתבת על סמך מה? כמה אחוזים מהמאזן של הבנקים מושקע בביטקוין?
נתתי תרחיש. מהסיבה הזו:
אין חסם כניסה לביטקוין לעשירים או לאף אחד.
לא אני ולא אתה יודעים כמה ביטקוין מחזיק כל מיליונר או מיליארדר בעולם, או כל חברה פרטית, וכו'.

מה שאנחנו כן יודעים הוא שמי שרוצה לקנות ביטקוין יכול ואף מוזמן.

לכן, אתה זה שצריך לכתוב על סמך מה אתה מצייר תמונה של מלחמה בין מתעשרים חדשים לבין העשירים הקיימים. זה אולי נשמע כמו סיפור יפה, אבל אני לא רואה את זה במציאות. מוזמן לכתוב על סמך מה כתבת את זה.

אם כבר יש פה מלחמה, זה בין האזרח למוקדי הכוח (ממשלות, בנקים מרכזיים). אבל שוב, ארה"ב כרגע מאמצת את ביטקוין. וכמו שכבר נאמר כאן, אם מדינה אחת תחסום, מדינה אחרת תאמץ (נכון להיום: סין חסמה וארה"ב אימצה).
אני מסכים איתך שבתרחיש האופטימי של הביטקוין, מי שיפסיד הוא מי שלא השכיל לקנות בזמן. די ודאי שיהיו ביניהם אנשים שהיו מאד עשירים ובעקבות השינוי ידרדרו ברשימה. יהיה מעניין.
מבחינתי זה פשוט אבולוציה, לא קונספט חדש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 3001
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה