• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי

ניתן שהכתובת לעודף תהיה הכתובת שממנה יוצא הכסף אך זה לא נפוץ מטעמי פרטיות.
ליתר דיוק מטעמי בטיחות, כי טרם בוצעה העברה לא נחשף ה-Public, ובהעברה חייבים לחשוף אותו,
once חשפת אותו, יש סיכון שמישהו עם כח עיבוד מטורף יצליח לשחזר את ה-private מתוך ה-Public (אפילו בעתיד)
כל עוד לא ייצרת את הסיסמה עם כלי מסויים על מחשב שמעולם לא חובר לרשת (לדוגמה apg על ubuntu live usb) אז תצפה שמישהו יפרוץ אותה.
ואיך ארנק חומרה עוזר לך? הוא גם מתחבר למחשב,
עשית לו PT ? אתה משוכנע שאין בו חולשות או אפילו גרוע מכך backdoor ?
אנשים מאד מאד גרועים בהרכבת סיסמאות.
לא יודע מה אצל אחרים, הסיסמה החזקה שלי מעל 50 תווים וכוללת תווים מכמה classes.
אורך הסיסמה הוא פקטור משמעותי בחוזקה שלה וההשפעה שלו אקספוננציאלית (במובן של עלות פיצוח)
אז הכתובת שאליו ישלח הארנק את העודף בברירת מחדל שלו לא תהיה הכתובת הפאבליק שאתה מכיר אלא כתובת שהוא ייצר ואז תצטרך למצוא דרך לשלוף את הפרייבט החדש מהארנק הזה.
https://iancoleman.github.io/bip39 (אפשר להוריד offline)

ליתר דיוק מטעמי בטיחות, כי טרם בוצעה העברה לא נחשף ה-Public, ובהעברה חייבים לחשוף אותו,
once חשפת אותו, יש סיכון שמישהו עם כח עיבוד מטורף יצליח לשחזר את ה-private מתוך ה-Public (אפילו בעתיד)
הפאבליק נחשף גם בהפקדה הראשונית (אחרת יש לך ארנק ריק).

ואיך ארנק חומרה עוזר לך? הוא גם מתחבר למחשב,
עשית לו PT ? אתה משוכנע שאין בו חולשות או אפילו גרוע מכך backdoor ?
זה קוד פתוח והוא עמד במבחן הזמן, כמובן שהכל אפשרי אך יותר בטוח מהצפנת קובץ על המחשב.
https://blog.ledger.co/secure-hardware-and-open-source-ecd26579d839

לא יודע מה אצל אחרים, הסיסמה החזקה שלי מעל 50 תווים וכוללת תווים מכמה classes.
אורך הסיסמה הוא פקטור משמעותי בחוזקה שלה וההשפעה שלו אקספוננציאלית (במובן של עלות פיצוח)
אצלך, לא אצל הרוב המוחלט של האנשים. ועדיין אם ייצרת אותה על מחשב שחובר לאינטרנט או השתמשת בה במחשב כזה, לא הייתי סומך עליה.

לא הבנתי איך זה עוזר לך...נראה לי שיהיה יותר נוח ליצור ארנק נייר חדש ולשלוח לשם את כל מה שיש בארנק ה HD.
אך זה מעצבן לעשות את זה כל פעם שאתה שולח ביטקויין לזירת מסחר.

נ.ב. זה לא שאני טוען שאין דרך ליצור cold storage בצורה בטוחה, אלא שזה מפחית מהשימושיות. כלומר, תצטרך לשמור חלק מהמטבעות ב hot storage וחלק ב cold storage.

נערך לאחרונה ב:
הפאבליק נחשף גם בהפקדה הראשונית (אחרת יש לך ארנק ריק).
לא נכון, נחשף רק hash שלו.
לא הבנתי איך זה עוזר לך...
למצוא בקלות את ה-Private של כל כתובת.
וללא צורך בשמירה של כל המפתחות הפרטיים.
זה קוד פתוח והוא עמד במבחן הזמן, כמובן שהכל אפשרי אך יותר בטוח מהצפנת קובץ על המחשב.
https://blog.ledger.co/secure-hardware-and-open-source-ecd26579d839
יפה. אם החומרה היא גם קוד פתוח זה הרבה יותר טוב, עם זאת, בניגוד לתוכנה יותר קשה לחקור האם המימוש הולם ולא כולל חולשות.
בנוסף, ההסתייגות שלי היא ממוצרים שהשליטה שלי עליהם מוגבלת, יום בהיר הארנק נדפק והלך הכסף, תצטרך לעשות שמיניות בשביל לשחזר את המפתחות מתוכו, אלא אם אתה יכול לקבוע את המחרוזת ההתחלתית ולגבות אותה חיצונית.

נערך לאחרונה ב:
אלא אם אתה יכול לקבוע את המחרוזת ההתחלתית ולגבות אותה חיצונית.
Which you can.
ארנק החומרה מג׳נרט את 24 מילים שהן הסיד של ה-HD Wallet שלך, תגבה אותן איך שאתה רוצה.

עריכה: לפחות ככה זה עם Ledger, שזה הארנק שלי. לא בטוח איך זה עם ארנקים אחרים, אבל מאמין שזה דומה.

נערך לאחרונה ב:
מה זה משנה?
ייצר פרייבט (מספר רנדומלי), הכן ממנו פאבליק, ועשה לו SHA256 ואז RIPEMD160 ואז base58 ותשווה...ההאשינג זה כמעט אפס עבודה חישובית.

למצוא בקלות את ה-Private של כל כתובת.
וללא צורך בשמירה של כל המפתחות הפרטיים.
ברגע שיש את המחרוזת ניתן לגשת לכל המפתחות כי ממנה ניתן ליצור את המאסטר ומשם כל מפתח שקשור אליו.
זה מה שעושה כל ארנק HD.
https://github.com/bitcoinbook/bitcoinbook/blob/develop/ch05.asciidoc

http://www.acting-man.com/?p=51133
רק אניח את זה כאן..
ביטקוין אינו מטבע או אמצעי חליפין, אלא בעצם השקעה ספקולטיבית בטכנולוגיית הבלוקצ'יין. ככל ספקולציה, זה נורא רווחי עד שפתאום זה לא. כמו בועת הדוט קום.

@Waler סחטיין על האנ-קאפ, חבל רק שאתה בעניין הביט קוין. מיזס כבר מזמן הראה שהוא לא יכול להיות אמצעי חליפין שכן אינו לו שום ערך שימוש עצמאי, ולכן לא יתכן מבנה מחירי שוק בביטקוין, ולכן בעצם בנקודה כלשהי ערכו יפול לאפס. הבלוקצ'יין בנפרד מביטקוין זה דווקא עניין מוצלח, אבל למה להשקיע בה דרך ביטקוין?

http://www.acting-man.com/?p=51133
רק אניח את זה כאן..
ביטקוין אינו מטבע או אמצעי חליפין, אלא בעצם השקעה ספקולטיבית בטכנולוגיית הבלוקצ'יין. ככל ספקולציה, זה נורא רווחי עד שפתאום זה לא. כמו בועת הדוט קום.
כ 3 מיליארד דולר ביום לא ממש מסכימים איתו. גם לא סין, דרום קוריאה, אוסטרליה, יפן וארה"ב שבכולן הוא נחשב אמצעי חליפין (וביפן ובקרוב באוסטרליה הוא מטבע)
ממליץ לקרוא כתבים של Nick Szabo הוא קצת יותר רציני במחקר שלו על מה הוא כסף....

@Waler סחטיין על האנ-קאפ, חבל רק שאתה בעניין הביט קוין. מיזס כבר מזמן הראה שהוא לא יכול להיות אמצעי חליפין שכן אינו לו שום ערך שימוש עצמאי, ולכן לא יתכן מבנה מחירי שוק בביטקוין, ולכן בעצם בנקודה כלשהי ערכו יפול לאפס. הבלוקצ'יין בנפרד מביטקוין זה דווקא עניין מוצלח, אבל למה להשקיע בה דרך ביטקוין?
אם קראת את השרשור עד עכשיו אתה כבר אמור להבין שאי אפשר לנתק בין הבלוקצ׳יין ובין המטבע שמנהל את הקצאת המשאבים ברשת.
זה קצת כמו להגיד ״חלליות בנפרד ממנועים רקטיים זה דווקא עניין מוצלח, אבל למה לשים על החללית שלך מנוע רקטי?״.

כ 3 מיליארד דולר ביום לא ממש מסכימים איתו. גם לא סין, דרום קוריאה, אוסטרליה, יפן וארה"ב שבכולן הוא נחשב אמצעי חליפין (וביפן ובקרוב באוסטרליה הוא מטבע)
ממליץ לקרוא כתבים של Nick Szabo הוא קצת יותר רציני במחקר שלו על מה הוא כסף....
אין אף עסק שמקבל ביטקוין ולא ממיר אותו מיד למטבע כמו דולר לדוגמא..קרא את הלינק שלי מקודם. יש גם מיליארדים באג"ח זבל, זה עדיין לא הופך אותן לאמצעי חליפין.

אין אף עסק שמקבל ביטקוין ולא ממיר אותו מיד למטבע כמו דולר לדוגמא..קרא את הלינק שלי מקודם. יש גם מיליארדים באג"ח זבל, זה עדיין לא הופך אותן לאמצעי חליפין.
רוב הסטארטאפים שגייסו מליונים לא ממירים את רוב הביטקויין שלהם, אני לא מכיר עסק שממיר ביטקויין לדולרים פשוט כי העתיד של ביטקויין ורוד כרגע ואילו הדולר הוא הפסד ודאי

מה זה משנה?
ייצר פרייבט (מספר רנדומלי), הכן ממנו פאבליק, ועשה לו SHA256 ואז RIPEMD160 ואז base58 ותשווה...ההאשינג זה כמעט אפס עבודה חישובית.
נחזור אחורה:
ניתן שהכתובת לעודף תהיה הכתובת שממנה יוצא הכסף אך זה לא נפוץ מטעמי פרטיות.
טענתי שההמלצה אינה מטעמי פרטיות אלא מטעמי בטיחות,
כל עוד לא בוצעה העברה נחשף ה-hash בלבד ללא ה-public, בהעברה חייבים לחשוף גם את ה-public.
once ה-public נחשף, יש סיכון שמישהו עם כח עיבוד מטורף יצליח לשחזר את ה-private מתוך ה-public (אפילו בעתיד).
לכן לאחר הוצאת סכום כלשהו החוצה וחשיפת ה-public, מומלץ להעביר את כל היתרה לכתובת בתולה.
לא מבין גדול במתמטיקה שמאחורה, אבל להבנתי הסיבה שחשיפת ה-public אינה בטיחתית כי יותר קל לפרק לגורמים עקב אי שימוש במספרים ראשוניים (בניגוד ל-RSA לדוגמה).
בשורה התחתונה, יותר קשה למצוא את ה-public בהינתן ה-hash מאשר למצוא את ה-private בהינתן ה-public
אולי @Waler יתקן אותי אם טעיתי.
אבל גם למטבע עצמו יש יתרונות.
ממש אהבתי את כל מה שכתבת בשרשור, וחייב לציין שרמת ההסברה והאנלוגיות יוצאי דופן.
יש לי הסתייגות אחת לגבי שימוש יומיומי במטבע קריפטו, התנודתיות המטורפת שלו.
דבר ברור ומוסכם שאין לו ערך עצמאי אלא כאמצעי חליפין בלבד בדיוק כמו כל כסף פיאט.
עכשיו תחשוב שאני יודע מה ההכנסה השנתית שלי בשח וגם יודע מה עלות הצריכה, יכול לתכנן ולתעדף רכישת מותרות, לעשות אופטימיזציה להוצאות וכד'.
להשתמש בדבר הזה פרושו להכניס לכלכלה הפרטית שלי חתיכת תנודתיות. זה חיסרון אדיר שלא ברור כיצד יהיה ניתן להתמודד איתו.
אמנם באופן אישי יש לי אחזקות קריפטו ישירות אבל בתור השקעה ספקולטיבית נטו.
כאן כבר אי אפשר להשתמש בטענה של שע"ח דולר-שח לטווח ארוך התוחלת אפס (א) כי כלל לא ברור שהתוחלת אפס (ב) אם תנודתיות כזו הדבר האחרון שמעניין זה התוחלת.. (שוב אדגיש, לגבי צריכה, לא השקעה).

נערך לאחרונה ב:
נחזור אחורה:

טענתי שההמלצה אינה מטעמי פרטיות אלא מטעמי בטיחות,
כל עוד לא בוצעה העברה נחשף ה-hash בלבד ללא ה-public, בהעברה חייבים לחשוף גם את ה-public.
once ה-public נחשף, יש סיכון שמישהו עם כח עיבוד מטורף יצליח לשחזר את ה-private מתוך ה-public (אפילו בעתיד).
לכן לאחר הוצאת סכום כלשהו החוצה וחשיפת ה-public, מומלץ להעביר את כל היתרה לכתובת בתולה.
לא מבין גדול במתמטיקה שמאחורה, אבל להבנתי הסיבה שחשיפת ה-public אינה בטיחתית כי יותר קל לפרק לגורמים עקב אי שימוש במספרים ראשוניים (בניגוד ל-RSA לדוגמה).
בשורה התחתונה, יותר קשה למצוא את ה-public בהינתן ה-hash מאשר למצוא את ה-private בהינתן ה-public
אולי @Waler יתקן אותי אם טעיתי.
הבנתי. אתחיל מהבסיס. ביטקויין משתמש בסרטיפיקט מסוג ecdsa כדי לוודא בעלות על מטבעות. רוב האתרים הגדולים בעולם משתמשים בו בשביל אוטנתיקציה.
אם ניתן על ידי חשיפת הסרטיפיקט וכחלק ממנו את הפאבליק לגרום להתחזות לאתר מסויים אז אנחנו בבעיה לא רק בביטקויין.

כדי לייצר פאבליק קי דבר ראשון צריך ליצור את הפרייבט. מתוך הפרייבט על ידי כפל על ה curve ניתן למצוא את הפאבליק.
הפרייבט הוא מספר רנדומלי בגודל 256ביט. ממנו עושים את החישוב הבא K = k *G.
כאשר k הוא הפרייבט ו G נקרא ה generator והוא נקודה קבועה. הפעולה ההפוכה שהיא חישוב הפרייבט בהינתן הפאבליק ו G נקראת בעיית הלוגריתם הדיסקרטי ואין לה פיתרון אלא בצורה של ברוט פורס.

הסיבה שזה לא בטוח להשתמש באותו הפרייבט היא שברגע שהשתמשת בו על מחשב שמחובר לאינטרנט כדי לחתום על העברה יש **סבירות מסויימת שיצליחו לגנוב את הפרייבט. מהפאבליק לא ניתן להסיק את הפרייבט אחרת היינו בצרות ולא רק בביטקויין.
בנוסף, אם ניתן לקשר בין פאבליק לאדם ניתן לעקוב אחר פעולותיו הפיננסיות ואף המיינרים תיאורטית יכולים לחסום אותו מהרשת על ידי הכנסתו לרשימה שחורה או הנודים יכולים לנתק אותו מהרשת ולא להעביר שום העברה שהוא חותם עליה.

ממליץ לקרוא
https://github.com/bitcoinbook/bitcoinbook/blob/second_edition/ch04.asciidoc

וגם את פרק 6.

**יכול להיות על ידי פריצה למחשב ויכול להיות על ידי אינפלמנטציה לא טובה של יצירת מספרים רנדומליים על ידי הארנק שמבצע את החתימה.
בכדי לחתום נוצר פרייבט זמני אשר משמש כחלק מהחתימה, אם הפרייבט הזמני הוא לא רנדומלי ויהיו שני סרטיפיקטים שחותמים על העברות שונות (מאותו פאבליק) עם אותו פרייבט זמני אז ניתן יהיה להסיק את הפרייבט האמיתי. -- בעיה זו קיימת ב ECDSA ממה שאני יודע ברגע שיעברו ל schnorr היא כבר לא תהיה רלוונטית.

כבר כיום יש בביטקויין בעיה קשה של אנונימיות בגלל השימוש ב SPV קליינט. בגלל שהם משתמשים בבלום פילטר ניתן בסבירות לא רעה להסיק מה כתובות הפאבליק של קליינט מסויים.
https://eprint.iacr.org/2014/763.pdf

נערך לאחרונה ב:
רוב האתרים הגדולים בעולם משתמשים בו בשביל אוטנתיקציה.
אתה מדבר על SSL/TLS או על הזדהות פרופר (client cert וכד') ?
רוב האתרים הגדולים בעולם משתמשים בו בשביל אוטנתיקציה.
אם ניתן על ידי חשיפת הסרטיפיקט וכחלק ממנו את הפאבליק לגרום להתחזות לאתר מסויים אז אנחנו בבעיה לא רק בביטקויין.
כפי שציינתי לא מבין גדול בקריפטו, אבל ממה שקראתי כתלות באלגוריתם יתכן סיכון בחשיפת ה-public (לפחות במימוש של ביטקיון)
זה לא המצאה שלי,
קראתי כאן למשל
ובהמשך עוד יותר ברור

@מתכנת הם מתארים שם איזשהי אופטימיזציה של שיטת הברוט פורס שבממוצע לוקחת 2 בחזקת 128 או שיום אחד חתימות ECDSA יוכחו כלא אמינות ואז לא רק ביטקויין בבעיה (וגם זה זמנית עד ש schnorr יוצג בשנה הבאה ויחליף את ECDSA).

אני מדבר על TLS, רוב האתרים כדי להזדהות משתמשים ב RSA מטעמי תמיכה בקליינטים ישנים אך יש כאלה שעברו ל ECDSA לדוגמה:
blog.cloudflare.com : ANSI X9.62 ECDSA Signature with SHA256
https://www.digicert.com/ecc.htm
טעות שלי, חשבתי שהרבה יותר משתמשים ב ECDSA כי זה פשוט הגיוני.

הבעיה עם הצהרות נחרצות היא שתמיד יגיע מישהו שיראה שאתה טועה. ;)
חברת Overstock, חברת retail שנסחרת בשווי שוק של כמעט חצי מיליארד דולר, שומרת 50% מהביטקוין שהם מקבלים כביטקוין:
https://finance.yahoo.com/news/edited-transcript-ostk-earnings-conference-155549361.html

וכמובן שחברות שהרווחים שלהם כולם בביטקוין (אקסצ׳יינג׳ים למשל), לא תמיד ממירים הכל לדולרים כל עוד הם יכולים כי גם הרבה מהעלויות שלהם בביטקוין (למשל תשלום ריבית לאנשים שמלווים להם כסף כדי לספק מינוף).

ממש אהבתי את כל מה שכתבת בשרשור, וחייב לציין שרמת ההסברה והאלוגיות יוצאי דופן.
תודה רבה!

יש לי הסתייגות אחת לגבי שימוש יומיומי במטבע קריפטו, התנודתיות המטורפת שלו.
דבר ברור ומוסכם שאין לו ערך עצמאי אלא כאמצעי חליפין בלבד בדיוק כמו כל כסף פיאט.
עכשיו תחשוב שאני יודע מה ההכנסה השנתית שלי בשח וגם יודע מה עלות הצריכה, יכול לתכנן ולתעדף רכישת מותרות, לעשות אופטימיזציה להוצאות וכד'.
להשתמש בדבר הזה פרושו להכניס לכלכלה הפרטית שלי חתיכת תנודתיות. זה חיסרון אדיר שלא ברור כיצד יהיה ניתן להתמודד איתו.
אמנם באופן אישי יש לי אחזקות קריפטו ישירות אבל בתור השקעה ספקולטיבית נטו.
כאן כבר אי אפשר להשתמש בטענה של שע"ח דולר-שח לטווח ארוך התוחלת אפס (א) כי כלל לא ברור שהתוחלת אפס (ב) אם תנודתיות כזו הדבר האחרון שמעניין זה התוחלת.. (שוב אדגיש, לגבי צריכה, לא השקעה).
מסכים, התנודתיות היא בעיה. עם זאת, צריך לזכור שני דברים:
א. נפח ועומק השוק של ביטקוין קטנים מאוד, אז התנודתיות הגיונית. ככל שהם יגדלו, כך התנודתיות תקטן, וזה באמת מה שאנחנו רואים:
https://www.buybitcoinworldwide.com/volatility-index/

ב. אנחנו שנינו חיים באחלה מדינות, עם מטבעות יציבים מאוד (אפילו שהפאונד רעד מעט עם הברקזיט, סך הכל הכל יציב). לא לכולם יש כזה מזל. יש מדינות שבהן המטבע הרבה פחות יציב מביטקוין (דמיין איזה קקה זה), ולרוב זז לכיוון ההפוך, ומהר. אידיאלית, היו מעדיפים להשתמש במדינות האלו במטבע אחר, כמו דולר. אבל הרבה פעמים זה לא חוקי ולהתפס עם דולרים במזומן יכול לזכות אותך בביקור בכלא המקומי. כמובן מיותר לציין ששירותי בנקאות בדולרים ממש לא זמינים. במדינות כאלה, לפעמים ביטקוין זו דווקא אופציה סבירה - אפשר להתנהל עם אפליקציה על סמאטרפון זול מאוד שקל להסתיר מהממשל, והמטבע יציב יותר.

דיון מרתק! למדתי המון, זה בהחלט תחום חדשני, עם המון חוסר ודאות, אשמח ללמוד עוד!
יש נקודה בדיון שקצת התעלמו ממנה לגבי הערך של המטבעות שמדינות מנפיקות. יש התייחסות לכך ש/מדינות גובות מיסים, כסוג של בעיה, או עול אבל חשוב לזכור, מיסים מייצרים ביקוש קשיח למטבע מסויים.

ב. אנחנו שנינו חיים באחלה מדינות, עם מטבעות יציבים מאוד (אפילו שהפאונד רעד מעט עם הברקזיט, סך הכל הכל יציב). לא לכולם יש כזה מזל. יש מדינות שבהן המטבע הרבה פחות יציב מביטקוין (דמיין איזה קקה זה), ולרוב זז לכיוון ההפוך, ומהר. אידיאלית, היו מעדיפים להשתמש במדינות האלו במטבע אחר, כמו דולר. אבל הרבה פעמים זה לא חוקי ולהתפס עם דולרים במזומן יכול לזכות אותך בביקור בכלא המקומי. כמובן מיותר לציין ששירותי בנקאות בדולרים ממש לא זמינים. במדינות כאלה, לפעמים ביטקוין זו דווקא אופציה סבירה - אפשר להתנהל עם אפליקציה על סמאטרפון זול מאוד שקל להסתיר מהממשל, והמטבע יציב יותר.

מטבע לא אמור לשמור על ערך של הון או כל דבר אחר. בדומה למה שנטען כאן, ביטקון כל מטבע אחר מייצג את הקצאת המשאבים. כאשר יש קיטון בכמות המשאבים ואין קיטון בהיצע המטבעות הערך של המטבע ירד - זו אינפלציה. ולכן, בצורה מסורתית מטבעות הן לא אפיק שומר ערך בפני עצמו (לכן יש ריבית ופקדונות). ברמה יותר רקטית, מטבע הוא עוד מוצר וגם הוא נכנע לכוחות היצע וביקוש, וזה מאוד חשוב. מי עושה שוק במטבע? מי מבטיח ביקוש קשיח למטבע? מי מבטיח לייצר ביקוש קשיח עבור המטבע?

ערך המטבע הפנימי נקבע בעיקר ע"י הביקוש למטבע. אשתף, שאם מדינת ישראל היו מוכנים לקבל ארנונה, תשלומי מע"מ ותשלומי מסים אחרים ממני בזהב למשל, לא הייתי משתמש בשקלים. כלל לא הייתי מחזיק שקלים. אני בטוח שגם הייתי יכול לשכנע את בעל המכולת לקבל ממני מטבעות זהב אם הוא היה יכול לשלם את המע"מ על החלב שאני רוכש בזהב ולא בשקלים.

מה לעשות שמדינת ישראל לא מוכנה לקבל תקבולי מיסים בזהב. היא מוכנה לקבל את התקבולים רק בשקלים. אם לא אשלם מיסים אלך לכלא כי למדינה יש יכולת אכיפה. לכן המדינה יכולתה תמיד ליצר ביקוש למטבע אותו היא מנפיקה. יש לה יכולת אכיפה. היא יכולה להגדיל את הביקוש למטבע אותו הדפיסה ע"י העלאת מיסים. וזה משהו שחסר לי בתחום המטבעות הדיגיטאליים.

אין בנק מרכזי שמבטיח לרכוש את המטבע בכל מחיר, אין שלטון מרכזי שמבטיח לכבד את המטבע בכל נק' בזמן (בטח באזור מגורי). ההתקדמות הגדולה, אם הבנתי נכון, זה שיפן מוכנים לקבל את המטבע ללא המרה בתור כלי תשלום. אם אפשר לשלם מיסים ביפן בביטקויין אז יש גורם שמוכן לספק ביקוש קשיח למטבע.

מקווה שהבנתי את העניין עם יפן, כי זה מרגיש לי קריטי.

הימורים והערכות:

1. כל השקות המטבע האלה הן בועה וקשקוש. בעוד שנים ספורות הערך של כל המטבעות האלה יהיה בדיוק 0. היחיד שישרוד (אולי) יהיה הביטקוין. אולי גם את'ריום.

2. כל הטכנולוגיות מבוססות הבלוקצ'יין לא הולכות לשנות שום דבר, בשום צורה שלאף משתמש קצה יהיה אכפת ממנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 30
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 200
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8

נושאים דומים

Back
למעלה