• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוקדש לכל ההורים שבסוף עצביהם באוגוסט

נתן

משתמש רגיל
דירוג
1,228
אנחנו עוד נראה את הימים האחרים,
אשר מעבר לגני המשחקים העשנים, הבוערים.
אנחנו עוד נראה את הימים האחרים
עם רגע שקט , נקרא קצת ספר, נפגש עם חברים,
צוחקים לא רק בכאילו , רואים תכנית מבוגרים
ורגעים שקטים אשר שכחנו כבר איך הם נראים.

את הימים האחרים.

נצא עוד לקראתם מתוך מזגנים קרירים,
מתוך הדירות ההפוכות והצעצועים המפוזרים,
נצאה על קביים, הרי דרכנו על חלקי הלגו הסוררים,
מראש רבי קומות שם צורחים באוזינו כמו אלף צופרים,
ונביט בהם קרוב, בעוללים הסוררים
הולכים להם בדרך למסגרת אליה הם עוברים.

אנחנו עוד נראה את הימים האחרים...

נראה חידון פרקי תנ"ך, ולא נעשה בסלון רכבות הרים .
לא עוד מים שוטפים כמו אשד במידבר, מהאמבטיה לחדר ההורים.
ימים של חסד ושלווה, ימים שקטים ומאושרים -
ורק ביום שביתה , ברגעי ההרהורים,
נחזור ונוציא הכל, ואפילו את הנרף-גאן בו יורים.
ונשמע את קול הצרחות , ואת מטח הכדורים,
ואת הקרב שמתחולל בסלון בתנופת אדירים.

נראה אותם יותר מהר מאשר אנו משערים.
וכשיבוא השקט, וימשול בשערים
וכל זכרונות הקיץ יחרטו בתוך האינסטוש והסטורים,
נביט אז זה בזה במבטים המוזרים,
ונזכור שרדנו יחד בימי הקיץ הארורים

אם רק ירצו בכך יפה בן דויד ומרעיה, המורים.
מוקדש לחיים חפר וכל מי שקשה לו בימי אוגוסט האחרונים.

מה אתם אומרים- תפתח שנת לימודים במועד? אני קרוע- מעדיף שילכו עם המורים לעימות מאחר והמערכת נוראית ודורשת רפורמה, אבל כמובן גם מעט מותש בסוף הקיץ. בכל זאת, מעדיף אפילו חודש בלי לימודים אם יצליחו להעביר רפורמות בסגנון יכולת פיטורי מורים, עצמאות מנהלים ותגמול דיפרנציאלי.

חסרים ועדיין עדיף לפטר את הגרועים (הרבה פעמים ותיקים ושחוקים) ולקחת צעירים וטובים במשכורת גבוהה.
ומה ימנע מאותם צעירים טובים להפוך לותיקים שחוקים וגרועים?

היכולת של המנהל לפטר אותם ולתגמל אותם
אבל למה שהצעירים בכלל ירצו לעבוד במקום עבודה שבגיל מבוגר, אחרי שהם נשחקו שנים תחת רגליהם של ילדים ישראלים לא מחונכים, זורקים אותם לכלבים בלי יכולת אמיתית להתפרנס?

נערך לאחרונה ב:
מה אתם אומרים- תפתח שנת לימודים במועד? אני קרוע- מעדיף שילכו עם המורים לעימות מאחר והמערכת נוראית ודורשת רפורמה, אבל כמובן גם מעט מותש בסוף הקיץ. בכל זאת, מעדיף אפילו חודש בלי לימודים אם יצליחו להעביר רפורמות בסגנון יכולת פיטורי מורים, עצמאות מנהלים ותגמול דיפרנציאלי.
אני בעד שיפור תנאים למורים ונגד משא ומתן ברגע האחרון וילדים שעולים לכתה א' ולא ידעו עד חמישי בבוקר אם יש מחר בית ספר.
ההתנהלות הזו היא פשוט ביזיון, ולא מגיע לתלמידים צעירים להתחיל ברגל שמאל בידיעה שהמערכת שובתת ולא רוצה אותם.

אנחנו יוצאים לחופשה דווקא בראשון לספטמבר.

לכמה מהעובדים הצעירים או אלו שנכנסים למערכת אכפת ממה יהיה עוד 20 30 שנה?
לא מעדיפים לקבל שכר משמעותית יותר גבוה עכשיו? אפשרות לקבל תגמול על הצטיינות?
אפשרות להיות במערכת שבה עובדים טובים נשארים ומוערכים ופחות טובים משוחררים ?
לא עדיף שהתגמול שלהם יהיה בהתאם ליכולות ולצורך ככה שאשכרה יהיו מורים טובים במקצועות כמו אנגלית מתמטיקה וכו ?

מדינת ישראל היא מדינה שבה חלק גדול מהבעיות(הלא בטחוניות /מדיניות) ניתנות לפתרון או שיפור משמעותי בהורדת יוקר המחייה/שיפור איכות חיי האזרחים . רק צריך להתמודד עם הקבוצות הלחץ שלא מוכנות שיזיזו להם את הגבינה.(ההסתדרות/הוועדים/עסקונה חרדיות/ארגוני הפשיעה ועוד …)
לא צריך כאן גאונות…רק רצון פוליטי.
כל הכבוד לליברמן ובאמת מקווה שיתוגמל בבחירות ככה שיותר חברי כנסת ומפלגות יבינו את הרמז.

רוב העבודות במגזר הפרטי לא שוחקות כמו הוראה, ואלו שכן, או נעשות על ידי אנשים ברמת מיומנות נמוכה מחוסר ברירה או אנשים ברמת מיומנות גבוהה במשכורות עתק או אופק קידומי גבוה. במגזר החינוך אתה לא רוצה אנשים ברמת מיומנות נמוכה מצד אחד ולא מוכן לשלם משכורות גבוהות מצד שני.

כמו שכתבתי בשרשור אחר בנושא, הדרך היחידה לפתור את בעיית החינוך היא הורדת רמת השחיקה של המורים. הדרך היחידה לעשות את זה לתת אופציה לסנקציות אמיתיות נגד תלמידים שפוגעים במהלכי השיעור או לא נותנים כבוד למורה. כל ניסיון לפתור את זה ברק עוד כסף למורים יהיה כמו לזרוק כסף לתוך מדורה.

לא עדיף שהתגמול שלהם יהיה בהתאם ליכולות ולצורך ככה שאשכרה יהיו מורים טובים במקצועות כמו אנגלית מתמטיקה וכו ?
אני מקווה שהתכוונת במילה וכו' בסוף לעוד כמה פרמטרים חשובים מעבר ללימוד אנגלית ומתמטיקה.
מורה כריזמטי, מחנך ששם לב מה קורה לכל ילד, מורים שמסוגלים לקחת ילד עם בעיות ולתת לו אופק צמיחה מרשים (לימודית, חברתית וגם פנימית).
בשביל זה צריך שיתוף פעולה גם של ההורים (להסכים שיענישו את הנסיך שלהם ולתמוך בחינוכו מהבית) וגם של הנהלת בית הספר, המפקחים ומשרד החינוך בכלל.
אה, וצריך ראשי ועד שאכפת להם גם מהתלמידים וההורים ולא רק מהמורים (הוותיקים במיוחד).

אני ואשתי ורוב האנשים שאני מכיר סביבי אין להם זכויות לשבות, וגם מי שכן יש לו, אין לו אפילו עשירית מהכוח שיש לארגון המורים על ההורים.

המורים נשאר להם זכויות שלא מתאימים להיום, הם עם חופשות הזויות שלא מותאמים בשום צורה לשוק העבודה, בכל הזדמנות שאפשר יש להם חופש לפני וחופש אחרי, וכל פעם אחרי חודשיים חופש הם חוזרים על התעללות הזאת שההורים והילדים לא יודעים אם מתחילים את הלימודים או שאולי יש עוד חודשיים חופש... הכוח שיש להם הוא פי כמה וכמה מכל עובד ממוצע, ולפני שהם טוענים לתוספת שכר, שיפסיקו להשתמש בכל התותחים שיש להם נגדנו.

האם צריך להוסיף להם כסף או שלא, אני חושב שכן, אבל כל עוד שיש להם חופשים הזויים וכוח בלתי מוגבל בידיים אסור להוסיף להם שקל.

אני מקווה שהתכוונת במילה וכו' בסוף לעוד כמה פרמטרים חשובים מעבר ללימוד אנגלית ומתמטיקה.
מורה כריזמטי, מחנך ששם לב מה קורה לכל ילד, מורים שמסוגלים לקחת ילד עם בעיות ולתת לו אופק צמיחה מרשים (לימודית, חברתית וגם פנימית).
בשביל זה צריך שיתוף פעולה גם של ההורים (להסכים שיענישו את הנסיך שלהם ולתמוך בחינוכו מהבית) וגם של הנהלת בית הספר, המפקחים ומשרד החינוך בכלל.
אה, וצריך ראשי ועד שאכפת להם גם מהתלמידים וההורים ולא רק מהמורים (הוותיקים במיוחד).
כמובן. אני רוצה מורים מעולים, שיכולים להיות מתגומלים בצורה כזו...בהתאם לביצועים ויכולות ודרישה. אני רוצה מנהלים שיכולים לתגמל מחנכים ומורים טובים . אני רוצה שמחנכת טובה שמקבלת פידבק טוב מההורים ועוזרת לילדים להרוויח יותר ממורה גרוע. ולא ששניהם ירוויחו לפי מספר שנים שהם נמצאים במערכת.
אני לא רוצה מערכת שמתגמלת לפי וותק...זו מערכת גרועה.
אני רוצה מערכת שההורים יכולים לבחור איפה לשים את הילדים(שיטת השוברים) ומנהלים/בתי ספר גרועים יטופלו על ידי משרד החינוך ועל ידי "השוק" כי ההורים יבחרו מקומות אחרים.
ועוד ועוד...
כמו שאמרתי, אין צורך בגאונות כאן...לא ממציאים את הגלגל...בסך הכל משנים את התמריצים. אם בונים אותם נכון, המערכת תעבוד.
אם היא תשאר בנויה ככה, היא תמשיך לא לעבוד.

רוב העבודות במגזר הפרטי לא שוחקות כמו הוראה, ואלו שכן, או נעשות על ידי אנשים ברמת מיומנות נמוכה מחוסר ברירה או אנשים ברמת מיומנות גבוהה במשכורות עתק או אופק קידומי גבוה. במגזר החינוך אתה לא רוצה אנשים ברמת מיומנות נמוכה מצד אחד ולא מוכן לשלם משכורות גבוהות מצד שני.

כמו שכתבתי בשרשור אחר בנושא, הדרך היחידה לפתור את בעיית החינוך היא הורדת רמת השחיקה של המורים. הדרך היחידה לעשות את זה לתת אופציה לסנקציות אמיתיות נגד תלמידים שפוגעים במהלכי השיעור או לא נותנים כבוד למורה. כל ניסיון לפתור את זה ברק עוד כסף למורים יהיה כמו לזרוק כסף לתוך מדורה.
מסכים על הסנקציות. עוד פעם נושא התמריצים. תן כוח למנהלים. להשעות בקלות יותר גדולה. קנס כספי על עבירות חוזרות ונשנות של ילדים.
יפתר.
הכל(כמעט) יורד לתמריצים.

רוצים כאן מערכות שעובדות יותר טוב? רוצים יוקר מחייה נמוך יותר? מערכת חוק שעובדת? תחבורה ציבורית נורמלית? אל תצביעו למפלגות שמאל כלכלי.(שזה פחות או יותר 90% מהמפלגות). אין בישראל בעיות כלכליות לא פתירות או כאלו שלא יכולות להשתפר בצורה ניכרת. זה הכל עניין פוליטי.

לכמה מהעובדים הצעירים או אלו שנכנסים למערכת אכפת ממה יהיה עוד 20 30 שנה?
אלה המורים שאתה מאחל לילדים שלך?! כאלה שלא יכולים לחשוב על העתיד של עצמם בעוד 20 שנה.

אולי נחלק למורים כרטיס חיש גד פעם בחודש. אנשים מהייטק יאמינו שמתי שהוא יזכו בפרס ראשון ויעברו להוראה. נוסיף להם גם 100 הגרלות לוטו פעם בעשור, כל המדינה תרצה להיות מורים.

מעבר לעובדה שאם תתן להם משכורות גבוהות עכשיו, לא ניתן לתגמל אותם יותק בעתיד כי אין עוד כסף במערכת החינוך.

אלה המורים שאתה מאחל לילדים שלך?! כאלה שלא יכולים לחשוב על העתיד של עצמם בעוד 20 שנה.

אולי נחלק למורים כרטיס חיש גד פעם בחודש. אנשים מהייטק יאמינו שמתי שהוא יזכו בפרס ראשון ויעברו להוראה. נוסיף להם גם 100 הגרלות לוטו פעם בעשור, כל המדינה תרצה להיות מורים.

מעבר לעובדה שאם תתן להם משכורות גבוהות עכשיו, לא ניתן לתגמל אותם יותק בעתיד כי אין עוד כסף במערכת החינוך.
אני חושב שמעט מאד מורים צעירים נכנסים למערכת ומה שהם אומרים לעצמם "אני בסדר עם להרוויח 6000 ש"ח במקום 9000 ש"ח עכשיו כי עוד כמה שנים יש לי קביעות ואני אוכל לעשות כלום ולא יפטרו אותי".

מי אמר שאי אפשר לתגמל יותר בעתיד? רוצים לתגמל יותר כבר עכשיו. ורוצים לתת עוד תמריצים כבר עכשיו, למנהלים, מחנכים, מורים מצטיינים וכו...רק צריך דבר קטן...שיהיו טובים ושאלה שלא טובים...תהיה אפשרות לשחרר אותם.
וכן אני מאחל לילדים שלי שיהיו בבתי ספר שבהם מורים טובים מתוגמלים יפה מאד, ומורים גרועים מפוטרים מהר...וכאלו שהם טובים מאד ילחמו עליהם וישארו הרבה זמן וכאלו שלא...שילכו.

כמובן. אני רוצה מורים מעולים, שיכולים להיות מתגומלים בצורה כזו...בהתאם לביצועים ויכולות ודרישה. אני רוצה מנהלים שיכולים לתגמל מחנכים ומורים טובים . אני רוצה שמחנכת טובה שמקבלת פידבק טוב מההורים ועוזרת לילדים להרוויח יותר ממורה גרוע. ולא ששניהם ירוויחו לפי מספר שנים שהם נמצאים במערכת.
אני לא רוצה מערכת שמתגמלת לפי וותק...זו מערכת גרועה.
אני רוצה מערכת שההורים יכולים לבחור איפה לשים את הילדים(שיטת השוברים) ומנהלים/בתי ספר גרועים יטופלו על ידי משרד החינוך ועל ידי "השוק" כי ההורים יבחרו מקומות אחרים.
ועוד ועוד...
כמו שאמרתי, אין צורך בגאונות כאן...לא ממציאים את הגלגל...בסך הכל משנים את התמריצים. אם בונים אותם נכון, המערכת תעבוד.
אם היא תשאר בנויה ככה, היא תמשיך לא לעבוד.

מסכים על הסנקציות. עוד פעם נושא התמריצים. תן כוח למנהלים. להשעות בקלות יותר גדולה. קנס כספי על עבירות חוזרות ונשנות של ילדים.
יפתר.
הכל(כמעט) יורד לתמריצים.

רוצים כאן מערכות שעובדות יותר טוב? רוצים יוקר מחייה נמוך יותר? מערכת חוק שעובדת? תחבורה ציבורית נורמלית? אל תצביעו למפלגות שמאל כלכלי.(שזה פחות או יותר 90% מהמפלגות). אין בישראל בעיות כלכליות לא פתירות או כאלו שלא יכולות להשתפר בצורה ניכרת. זה הכל עניין פוליטי.
אם כבר אתה רוצה פוליטיקה, עדיף לומר, לא כדאי לבחור במפלגות בהם חברי הכנסת שלהם מפגינים חוסר תרבות, כי אז הסיכוי שהם יתמכו בסנקציות נגד הילדים של האנשים שנותנים להם תמיכה הוא נמוך מאוד.

רוב העבודות במגזר הפרטי לא שוחקות כמו הוראה,
אני לא יודע אם "רוב" או לא, אבל ממוצע שכר המורים שהוא כ-12K גבוה מהשכר הממוצע במגזר הפרטי, ושעות העבודה קצרות יותר (כן, כולל בדיקת מבחנים וכל המסביב).
להשוות זאת גם לעבודות כגון נקיון, בנייה, נציגי שירות טלפוניים (שהם כנראה קרובים ל"רוב"), זה פשוט מקומם.
ואלו שכן, או נעשות על ידי אנשים ברמת מיומנות נמוכה מחוסר ברירה או אנשים ברמת מיומנות גבוהה במשכורות עתק או אופק קידומי גבוה. במגזר החינוך אתה לא רוצה אנשים ברמת מיומנות נמוכה מצד אחד ולא מוכן לשלם משכורות גבוהות מצד שני.
עבודות בנייה זו רמת מיומנות נמוכה? חסר עבודות שוחקות בהן נדרשת מיומנות גבוהה?
למה לא לשלם משכורות גבוהות למורים מעולים? (ומשכורות בינוניות למורים בינוניים)
כשיש המון מורים גרועים (מהיום הראשון, ללא שום שחיקה), מה שאת מציעה לא יעזור.

ועוד דבר, אז למה המורים נשארים מורים בעבודה השוחקת ובשכר הנמוך? (בבקשה אל תגידי "שליחות", זה נכון אולי לבודדים)
הם לא, הם מתפטרים ויש עכשיו מחסור רציני.
בעיקר במקצועות הריאלים אבל לא רק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מוקדש, באהבה, לסולידית אוף טופיק 4
ח חסכון לכל ילד - אזרח אמריקאי חדש שוק ההון 1
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
G חסכון לכל ילד - מה השתנה באינפיניטי הלכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
G חסכון לכל ילד בקופת גמל ואניפלציה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
c881 "הנחה את הרמטכ"ל "לשמור על כשירות ומוכנות צה״ל בשגרה ובחירום לכל אתגר" פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 24
J פקדון לכל תינוק שוק ההון 12
S "דוח שאילתת מס הכוללת שערי מניות לכל מניה לפי שכבות" בדולרים פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y האם יש מסלול פסיבי או IRA בתוכנית "חסכון לכל ילד"? פוסטים מאיכות נמוכה 63
ק חסכון לכל ילד- אלטושר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
I חסכון לכל ילד שוק ההון 9
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I התייחסות לכל ההשקעות כתיק אחיד שוק ההון 4
C חיסכון לכל ילד- טימינג בהחלפת בית השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
איש ירח חיסכון לכל ילד- מנוף להגדלת הצריכה של מעמד הביניים? אוף טופיק 15
yodo חסכון לכל ילד לאחר גיל 21 שוק ההון 3
MichaelScott הלוואת גרייס לכל החיים נדל"ן 13
B חסכון לכל ילד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Y חסכון לכל ילד במור השקעות(סיכון גבוה) - רק 0.16% תשואה ב2020 שוק ההון 8
BG-84 מחזור הלוואה לכל מטרה נדל"ן 5
P חשוב לשייך הפקדת פנסיה לכל חודש וחודש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
T איחוד חסכון לכל ילד וקופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S האם לכל אחד מותר ללמד אחרים על השקעות ושוק ההון? אוף טופיק 13
1337justme אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
Peace חיסכון לכל ילד - עמלות ותשואות שוק ההון 7
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14
S ביטוח לאומי מענק לכל אזרח לא התקבל צרכנות פיננסית 6
קפה שחור 750 ש"ח לכל אזרח אוף טופיק 157
D חיסכון לכל ילד אחרי גיל 21 שוק ההון 10
ויטל עוברים לגור ביחד - איך לא ליפול לכל הצרכנות יתר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
נ מה יקרה עכשו לכל הצרכנים שלוו כסף? איך זה ישפיע עלינו? אוף טופיק 79
T האם שכר מנהל קרן ונאמן הם דמי ניהול לכל דבר? שוק ההון 9
ב לקיחת משכנתא לכל מטרה בשביל נדלן בחול נדל"ן 15
ו מה ההקצאה לכל גאוגרפיה בתוך הפלח המנייתי? שוק ההון 5
S לכל מי שנותן עדיפות לשוק האמריקאי בהשקעה שלו שוק ההון 25
נ משכון נכס קיים - "הלוואה לכל מטרה" נדל"ן 24
Fitch רכישת דירה להשקעה בעזרת משכנתא לכל מטרה נדל"ן 98
N אז לכל מי שרצה כרטיס אשראי ישראלי עם 1% עמלת המרה צרכנות פיננסית 178
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
M כל הכבוד ושאפו לכל מי שנמצא בקהילה הזו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
A דוח שנתי - חיסכון לכל ילד צרכנות פיננסית 10
M כמה כסף עשה הילד שלכם השנה? שנה ל''חיסכון לכל ילד'': תשואות של עד 18% שוק ההון 49
Y IRA לכל הכסף? צרכנות פיננסית 8
L חיסכון לכל ילד שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה