• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עדיף השקעה כל חודש או כל רבעון?

שלמה 123

משתמש רגיל
דירוג
243
למשל: פתחתי חשבון השקעות חדש. חסכתי החודש 2000 ש"ח. אני יכול לבצע 2 רכישות נפרדות כבר עכשיו: אחת של VTI ואחת של VXUS, לפי יחס השוק שלהם (53.5% ל-VTI ו-46.5% ל-VXUS) ולשלם 2 דולר (פעמיים עמלת קניה ב-IB) על כך.
לחילופין, אני יכול להימנע מבזבוז מיותר של עמלות קניה ולהירגע עם האובססיה ולבצע קניה של ני"ע יחיד ב-2000 ש"ח. החודש אקנה רק VTI ואשלם על כך 1 דולר. חודש הבא אקנה בערך באותו סכום VXUS ואשלם על כך 1 דולר, חודש אחר כך VTI וכן הלאה.
האיזון בין VTI ל-VXUS לא יהיה מושלם בהתחלה, אך ככל שאצבור כסף בתיק יהיה קל יותר להתקרב על ידי רכישה של ני"ע יחיד ליחס שלהם בשוק.

רעיון פשוט מאוד ביחס לחפירה שעשיתי כאן..
אפשר גם לקנות ני"ע אחד כל שלוש חודשים לחסוך דמי המרה ועמלות קניה וזה אותו דבר כמו חודש....

אפשר גם לקנות ני"ע אחד כל שלוש חודשים לחסוך דמי המרה ועמלות קניה וזה אותו דבר כמו חודש....
זה בדיקה פשוט לראות אם התשואה האבודה עד הרכישה הבאה היא יותר או פחות מעמלת הקנייה.

בכל מקרה מה ש @OnTheVerge כתב הוא בהנחה וכבר החלטת לקנות כל חודש.

גם אם תקנה פעם ב3 חודשים אתה תהיה באותה דילמה.

אתה מוזמן להראות לי מחקר שעדיף קניית מניה אחת כל חודש במקום כל 3 חודשים
מתמטיקה גם תופסת?
על הפקדה של חודש 1 אתה מאבד 1% תשואה על שליש מהכסף שלך. על הפקדה של חודש 2 אתה מאבד 0.5% תשואה על שליש מהכסף. על הפקדה של חודש 3 אתה לא מאבד תשואה יחסית להפקדה חודשית.

סה"כ 0.5% איבוד תשואה לשנה.
ל30 שנה מדובר על 14% תשואה אבודה. זניח זה לא.

מתמטיקה גם תופסת?
על הפקדה של חודש 1 אתה מאבד 1% תשואה על שליש מהכסף שלך. על הפקדה של חודש 2 אתה מאבד 0.5% תשואה על שליש מהכסף. על הפקדה של חודש 3 אתה לא מאבד תשואה יחסית להפקדה חודשית.

מדבר על השקעה שוטפת נגיד של שבע אלף ש"ח כל חודש לעומת עשרים ואחת אלף פעם בשלוש חודשים. העניין שהבורסה תנודתית וזה יכול גם לרדת ולא רק לעלות בטווחים של חודש וטווח של שלוש חודשים זה אותו דבר מבחינת תשואה.

נערך לאחרונה ב:
העניין שהבורסה תנודתית וזה יכול גם לרדת ולא רק לעלות
נכון, אבל המגמה היא חיובית.
בהנחה שהבורסה עולה כ 7% בשנה אפשר להגיד שכל חודש היא עולה כ 0.5% בתוחלת.

גם אם העליה היא לא בקצב קבוע, אתה לא יודע מראש מתי היא תיהיה. יכול להיות שכל העליה של הרבעון תיהיה בחודש האחרון ויכול להיות באותה מידה שזה יהיה בחודש הראשון. לכן אומרים שבתוחלת זה 0.5% תשואה בחודש.

מדבר על השקעה שוטפת נגיד של שבע אלף ש"ח כל חודש לעומת עשרים ואחת אלף פעם בשלוש חודשים.
המתמטיקה סקלבילית. זה לא משנה אם זה 50 מיליון לחודש ו150 מיליון כל רבעון.

היתרון היחיד שאני מכיר הוא שבסכומים קטנים עמלת המינימום נוגסת בתשואה העתידית שלך, ולכן שווה לחכות (לא בהכרח רבעון).
אבל כל זה לא רלוונטי ב7,000 לחודש.

היתרון היחיד שאני מכיר הוא שבסכומים קטנים עמלת המינימום נוגסת בתשואה העתידית שלך, ולכן שווה לחכות (לא בהכרח רבעון).
החיסכון הוא שבע ש"ח דמי המרה ועמלת קניה של מניה שזה עוד ארבע ש"ח לפי 0.35c מינימום בIB שזה סביבות שמונים ש"ח עד מאה ש"ח לשנה חיסכון אבל השאלה אם משתלם.

האם עדיף להשקיע את החיסכון חודשי כל חודש או אפשר להשקיע על רבעון לחסוך עמלות וטרחה וזה לא ישנה לגבי התשואה?

אני חושב שהסבירו לך בדיוק מה תהיה ההשפעה על התשואה

היה עוד שרשור נרחב שהסברתי לרונן למה אין הבדל בין חודש לרבעון והשונות לא קבועה.

אצלי כשעוברים 30 אשח אני דוחף לאחד האפיקים שיצא מאיזון

לינק לשרשור?
השוק לא רוב הזמן עולה. השוק רוב הזמן סטטי פחות או יותר.
יש מספר ימים בשנה שבהם רוב העליות של השנה מתבצעות. כ-8 ימים בשנה
יש גם מספר ימים כאלה שמהווים את עיקר הירידות לרוב בשנה.
לפעמים מרוכזים בחודש ספציפי. לםעמים מפוזרים על כל השנה...
אם יצא לך ליפול על יום חד של ירידות אז הרווחתה את הירידות במודל השלושה חודשים.
עם נפלתה על יום של עליות הרווחתה את העליות של השנה.
עכשיו יש עיניין של ההתפלגות של הימים האלה לאורך השנה.
יש סטיסטיקות על חודשים בהם לרוב יש עליות או לרוב יש ירידות.
אם רוצים למקסם על פי ההיסטוריה שלהם יש להשקיע ליפני חודשי עליות ולחכות בחודשי ירידות הסתברותיים.
כמו ראלי סוף שנה/ ספטמבר השחור...
נגיד אם אתה משקיע רבעוני בתחילת כל רבעון תרוויח את ראלי סוף שנה ולא תפגע מירידות אוגוסט ספטמבר.
אני הבנתי מזמן. יש לך השפעה מאוד גדולה של תנודתיות כי ההתפלגות היא לא זהה אלה מספר ימים חריגים בשנה. רוב הכסף בשוק ולא מפסיד מהירידות או מהעליות הוא עדיש אליהם. מה שרלוונטי זה הכסף שלא נכנס לשוק עדיין ומתי יש להכניס אותו. האם חודשי או שנתי. היו וההתפגות הזו נובעת ממשתנים שלא מתפלגים התפלגות גאוסית (יש יותר פעילות בתקופת דו"חות רבעוניים למשל). יש תקופות שאנשים צריכים להגדיל הוצאות משיקולי מס (אחד הסיבות העיקריות לראלי סוף שנה יחד עם נבואה שמגשימה את עצמה...). בסופו של דבר היות ויש לך מספר ספייקים שמשפיעים על העליות והירידות והתשואה לא מתחלקת בצורה שווה בין חודשי השנה אתה לא יכול להסתקל על מיצוע פשוט של השקעה חודשית מול השקעה רבעונית זה פשוט לא עובד סטיסטית בטיווחי זמן כאלה. גם רבעוני וגם חודשי זה וודו. יהיה תקופה שרבעוני יתן תשואת יתר ויהיה תקופה שחודשי יתן תשואת יתר. היה מחקר שהיסטורית רבעוני נתן תשואת יתר. האם זה ימשיך? אולי כן ואולי לא. המיצוע בין שני השיטות האלה לא יעבוד בגלל השונות הגבוהה בין החודשים השונים לעומת השקעות שנתיות והסתקלות שנתית. גם אם יהיה תשואה נוספת על חודשית היא ככל הנראה תהייה מאוד שולית ולא תעבוד בהתאם לעקרון המספרים שתיארתה כי פשוט השוק לא מתנהג ככה בטווחי זמן קצרים.

https://freefincal.com/comparing-sip-returns-monthly-vs-daily-vs-quarterly-sips/ הנה דוגמא על קרנות ניתן לראות שבקרנות מסוימות רבעוני ניצח ובאחרות חודשי ניצח. ניתן לשים לב גם שההבדלים בטיווחי זמן ארוכים הם מאיות אחוזים עד שני עשיריות האחוז מה שישתנב בקלות במדידה על טווח זמן קצת שונה.

תעשה תיק דמה (הכוונה זה סימולציה כן?) על נתוני עבר לטווחי זמן שונים תשקיע חודשי/שנתי/רבעוני ותראה מה היה ההבדל

תעשה תיק דמה (הכוונה זה סימולציה כן?) על נתוני עבר לטווחי זמן שונים תשקיע חודשי/שנתי/רבעוני ותראה מה היה ההבדל
עשו את זה במחקר שהראיתי והראו שזה רנדומלי... כל אחד עושה מה שנוח לו.. מי שבודק במילא אם הוראת. הקבע עברה אז כבר יכול לקנות אם זה בלי עמלה או עמלה מתקזזת ומי שיותר מפריע לו העמלות והטרחה יכול כל רבעון

אם אתה טוען שאין הבדל בין חודשי לרבעוני אז גם אין הבדל בין רבעוני לשנתי, עדיף פשוט שתאגור את הכסף שלך עד שתפסיק לעבוד ותשקיע אותו פעם אחת

מתמטיקה גם תופסת?

תוכל להסביר את התוצאות שretrolyzer הוציא?
למרות שהגישה שלך הגיונית (ואני אף מיישם אותה), נראה שהמציאות מראה תמונה אחרת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M תכנון השקעה בשוק ההון לטווח של 20 שנים, מנסה להבין מה עדיף. שוק ההון 3
O לא מבין למה אתם אומרים ש- S&P500 עדיף על השקעה אקטיבית שוק ההון 113
A שינוי מסלול השקעה בפוליסת מנהלים עדיף משנת 97,האם אפשרי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
מ מה עדיף VOO או SPY? שוק ההון 13
TechInvest50 עדיף מאוחר מלעולם - יומן מסע של Late bloomer יומני מסע אישיים 4
א היי , הכנתי אקסל שאומר מה עדיף, קרן כספית או פק"מ שוק ההון 0
O שני חשבונות עו"ש - מה עדיף, שניהם באותו בנק או כל אחד בבנק אחר? צרכנות פיננסית 12
S הזמנות באינטרנט בחו"ל - עדיף לשלם בשקלים בפייפאל או מטבע חוץ באשראי (1% המרה)? צרכנות פיננסית 3
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ס מה עדיף קופגל"ה או קרן סל ישראלית שוק ההון 21
E איזה מכשירים פיננסיים עדיף לפדות ברכישת דירה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
A מה עדיף היום: קנית אג"ח ממשלתי או אג"ח חברות בדרוג גבוה? שוק ההון 9
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
Y האם עדיף לרכוש קרן שמנוהלת בידי בית ההשקעות שלי? שוק ההון 2
A האם לא עדיף לקנות מניות ערך של מדד מסוים מאשר את המדד עצמו? שוק ההון 43
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
A במידה ולפרויקט יש ליווי בנקאי האם עדיף לשלם את כל הסכום כמה שיותר מהר? נדל"ן 2
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
S עדיף דקה ביום מאשר שעות בסוף שנה :) מיסים 1
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
T לוקסמבורג או אירלנד - מה עדיף? שוק ההון 1
א מה עדיף קרן נאמנות או תעודת סל? פוסטים מאיכות נמוכה 23
A באיזו חברה עדיף לשים קרן פנסיה במסלול עוקב סנופי שוק ההון 1
T בתור ישראלי, שעובד דרך האינטרנט ומטייל בחו"ל, מה עדיף, PayPal, Payoneer או Skrill? צרכנות פיננסית 1
Anrala האם עדיף לשלם בתשלומים או בתשלום אחד לדברים הבאים: צרכנות פיננסית 21
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T 3 דרכים להקצאת הון עצמי לדירה להשקעה - מה עדיף? נדל"ן 24
E פרילנסר. מה עדיף: יותר לקוחות שמשלמים פחות או פחות לקוחות שמשלמים יותר? אוף טופיק 1
F עדיף סילוק משכנתא מהיר או לפרוס ל-25,30 שנה? נדל"ן 7
השועל מה עדיף, דירת 3 או 4 חדרים להשקעה? מחיר למשתכן. נדל"ן 8
R האם ייתכן שבמשיכה בפרישה מוקדמת יהיה עדיף לשלם מס שולי? מיסים 15
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
E אני פרילנסר. האם כדאי לקחת עבודה בכל מחיר? או עדיף כלום? אוף טופיק 26
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
ד מה עדיף 2% מההפקדה 0% מהצבירה או 1.49% מההפקדה 0.05% מהצבירה שוק ההון 17
ח האומנם תיק עצמאי עדיף על תיק מנוהל? שוק ההון 17
S תיק מסחר עצמאי עדיף על קופת גמל להשקעה - האומנם? שוק ההון 40
א מסחר בASX עמלות. יכול להיות שבנק ירושלים עדיף? שוק ההון 6
D חיסכון לכל ילד מהמדינה האם עדיף סיכון מוגבר? צרכנות פיננסית 14
ע קבלת סכום גבוהה - מה עדיף בדולר או שקל? צרכנות פיננסית 3
J האם פנסיה עוקב מדד s & p 500 של הלמן אלדובי עדיף על מסלול מנייתי של הראל? צרכנות פיננסית 10
ש כמה משקיעים פה בנסדק 100, סנופי, vti והאם לא עדיף רק נסדק 100? שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה