• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהו שיעור המס על דיבידנדים שמחלקת טבע?

חלכאי

משתמש בכיר
דירוג
1,102
לאור ההתרסקות במחיר מניית טבע (45% מהשיא האחרון) התחיל וייב באתרים השונים (שהעלה את הנושא לתשומת ליבי) והתחלתי לחשוב על רכישת המנייה.
כרגע המנייה נסחרת במכפיל רווח (צופה עתיד) של 6.65 (ע"פ נתונים באתר Yahoo). תשואת הדיבידנד היא 3.75% (ע"פ נתונים באתר Yahoo)

ראיתי באתר מאיה שהמס על יחידים על דיבידנד שמחלקת טבע הוא בשיעור של 15% (לעומת 25% שמשלמים על מניות ישראליות אחרות). הבנתי שמשקיעי טבע מקבלים הטבה בהתאם לחוק עידוד השקעות הון.

האם בהקשר הזה עדיף לרכוש את טבע בבורסת ת"א על פני רכישה בארה"ב?
אשמח למידע, אם יש בפורום משקיעים המחזיקים את TEVA בארה"ב, במיוחד מאלו המחזיקים אצל ברוקר אמריקאי. כמה מנוכה מהם במקור (אם בכלל)

תודה מראש

נערך לאחרונה ב:
מס על יחידים על דיבידנד שמחלקת טבע הוא בשיעור של 15%

לפי מה שאני יודע 15% על הדיבידנדים במנית טבע בבורסת ת"א.

teva בארה"ב אני מניח שמנוכה 25% במקור.

ג"נ: מחזיק במניית טבע בת"א. טרם קיבלתי דיבידנד ראשון.

אין לראות בהודעה הנ"ל ייעוץ או המלצה.

נערך לאחרונה ב:
teva בארה"ב אני מניח שמנוכה 25% במקור.
אשמח למידע, אם יש בפורום משקיעים המחזיקים את TEVA בארה"ב, במיוחד מאלו המחזיקים אצל ברוקר אמריקאי. כמה מנוכה מהם במקור (אם בכלל)
כלל לא בטוח.
ב21 לחודש הזה אוכל לומר בוודאות, אני מחזיק TEVA בארה"ב.

כלל לא בטוח.
ב21 לחודש הזה אוכל לומר בוודאות, אני מחזיק TEVA בארה"ב.
תודה, נמתין לדיווח. למרות שאם אני זוכר נכון, אתה גם אזרח אמריקאי, כך שסביר שלא ניתן יהיה להסיק מהמקרה שלך למקרים של ישראלים לא אמריקאים.

מצאתי התייחסות לנושא בעמוד 4 בדוח השנתי האחרון של החברה (ההתייחסות היא לאזרחים שאינם ישראלים)

Dividends paid by an Israeli company to non-Israeli residents are generally subject to withholding of Israeli income tax at a rate of up to 25%. Such tax rates apply unless a lower rate is provided in a treaty between Israel and the shareholder’s country of residence. In our case, the applicable withholding tax rate will depend on the particular Israeli production facilities that have generated the earnings that are the source of the specific dividend
and, accordingly, the applicable rate may change from time to time. A 15% tax will be withheld on the dividend declared and distributed for the fourth quarter of 2015.
כלומר אני מסיק מכך שהניכוי של המס הוא במקור ע"י מדינת ישראל. השאלה הנשאלת האם הברוקר האמריקאי ישלים את הניכוי במקור לטובת ה IRS 25% לאזרחים ישראלים? האם בכלל הרשויות האמריקאיות זכאיות למס מדיבידנד שמחלקת חברה ישראלית?

אשמח למידע, אם יש בפורום משקיעים המחזיקים את TEVA בארה"ב
משקיע בטבע בישראל בגלל הפרשי מס דבידנדים, משלם 15% בארץ.
כפי שכתבת, ירד קרוב ל 40% מחיר השיא. באותה נקודת זמן הרווח שלי "על הנייר" היה למעלה מ 50%, לאחר ההתרסקות הפסד "על הנייר" כ 40%.
מייד רכשתי עוד בוכטא ועכשיו מופסד "רק" 15% לאחר איזון.
איני מייעץ אבל לדעתי במניות דואליות אין שום יתרון לרכוש בחו"ל כאשר זה כל כך פשוט לרכוש או לקנות בשקלים ללא עמלות המרה וסוויפט.
מחירי הדואליות עושות דינד-דונג ובהפרש של חצי יום המחיר שווה לחלוטין לפי שער דולר/שקל.
בנושא הדבידנד - אין קשר למחיר המניה, הדבידנד הוא פר מניה ולא ע"פ ערך המניה וזה מה שטוב ומחמם לפעמים את הלב כי גם כשהמנייה מתרסקת עדיין מקבלים את אותו הסכום...

משקיע בטבע בישראל בגלל הפרשי מס דבידנדים, משלם 15% בארץ.
כפי שכתבת, ירד קרוב ל 40% מחיר השיא. באותה נקודת זמן הרווח שלי "על הנייר" היה למעלה מ 50%, לאחר ההתרסקות הפסד "על הנייר" כ 40%.
מייד רכשתי עוד בוכטא ועכשיו מופסד "רק" 15% לאחר איזון.
איני מייעץ אבל לדעתי במניות דואליות אין שום יתרון לרכוש בחו"ל כאשר זה כל כך פשוט לרכוש או לקנות בשקלים ללא עמלות המרה וסוויפט.
מחירי הדואליות עושות דינד-דונג ובהפרש של חצי יום המחיר שווה לחלוטין לפי שער דולר/שקל.
בנושא הדבידנד - אין קשר למחיר המניה, הדבידנד הוא פר מניה ולא ע"פ ערך המניה וזה מה שטוב ומחמם לפעמים את הלב כי גם כשהמנייה מתרבקת עדיין מקבלים את אותו הסכום...

היתרון ברכישה שאני רואה הם בעיקר עלויות קנייה מכירה נמוכות יותר בבורסות האמריקאיות (למי שקונה בכמויות גדולות).
האפשריות שנפתחו ללקוחות IB (אפס עלות העברה ועלות המרת מטח אפסיות) הופכות את ההשקעה ב TEVA ארה"ב לאטרקטיביות יותר מבישראל.
לדוגמא - לרכוש 200K ש"ח / 50K דולר של מניית טבע: (אני מאחל לכולם לרכוש מנייות במנות כאלו של200K ש"ח ...)
בישראל 200 ש"ח (0.1% אצל בית השקעות טיפוסי)
בארה"ב כ-8 ש"ח (0.005 סנט למנייה אצל IB).

בעניין תשואת דיבידנד- אם לפני שנתיים משקיע רכש את טבע במחיר 70$ ליחידה לעומת היום ב 35$ ליחידה. בהנחה והחברה ממשיכה לחלק את אותו דיבידנד למניה, תשואת הדיבידנד של המשקיע היום כפולה לעומת לפני שנתיים.

בעניין תשואת דיבידנד- אם לפני שנתיים משקיע רכש את טבע במחיר 70$ ליחידה לעומת היום ב 35$ ליחידה. בהנחה והחברה ממשיכה לחלק את אותו דיבידנד למניה, תשואת הדיבידנד של המשקיע היום כפולה לעומת לפני שנתיים.
למיטב ידיעתי טבע הגיעה לפיק של יום-יומיים לסביבות ה 70$ למנייה.
אתה מדבר על תשואה ואני מדבר על תאכלס מזומן בכיס. אותי לא מעניינת התשואה אלא תזרים מזומנים (משכורת), % תשואה זה נחמד על הנייר. אם נרדוף כל יום אחר תשואות נשלם ריבית דריבית על ק/מ.
תבדוק שוב את המספרים, לא נראה לי 0.005 סנט למניה וגם לא 0.005 $למניה, נראה לי שטעיתה במספר האפסים מעבר לנקודה...

למיטב ידיעתי טבע הגיעה לפיק של יום-יומיים לסביבות ה 70$ למנייה.
אתה מדבר על תשואה ואני מדבר על תאכלס מזומן בכיס. אותי לא מעניינת התשואה אלא תזרים מזומנים (משכורת), % תשואה זה נחמד על הנייר. אם נרדוף כל יום אחר תשואות נשלם ריבית דריבית על ק/מ.

תבדוק שוב את המספרים, לא נראה לי 0.005 סנט למניה וגם לא 0.005 $למניה, נראה לי שטעיתה במספר האפסים מעבר לנקודה...
1. ברור - התשואה תלויה במחיר הקנייה האינדיבידואלי
2. המחיר הנכון הוא USD 0.005 per share, החישוב עדיין נכון.
נניח משקיע רוכש 1500 מניות טבע (עלות כוללת כ- 54K דולר)
עלות הרכישה ב IB היא:
7.5$ = 1500 * USD 0.005 per share​

ראיתי באתר מאיה שהמס על יחידים על דיבידנד שמחלקת טבע הוא בשיעור של 15% (לעומת 25% שמשלמים על מניות ישראליות אחרות). הבנתי שמשקיעי טבע מקבלים הטבה בהתאם לחוק עידוד השקעות הון.
בטוח שזה 15% ולא 20%?

מבלי להכנס לקטנות, זה 0.0035 דולר סנט למניה בפעם האחרונה שבדקתי (שילמתי)
1. ברור - התשואה תלויה במחיר הקנייה האינדיבידואלי
2. המחיר הנכון הוא USD 0.005 per share, החישוב עדיין נכון.
נניח משקיע רוכש 1500 מניות טבע (עלות כוללת כ- 54K דולר)
עלות הרכישה ב IB היא:
7.5$ = 1500 * USD 0.005 per share​
ב Tiered זה 0.0035 דולר סנט למניה - כך ש1500 מניות יעלו 5.25 דולר, קצת פחות מ 20 שקל

עריכה: אכן דולר :)

נערך לאחרונה ב:
אכן 0.005 דולר למנייה ולא סנט.

ברור שרכישה אצל IB זולה יותר מאצל ברוקר ישראלי.

אני רוצה להחזיר את הדיון לנושא המקורי - האם ישראלי שמחזיק חשבון אצל ברוקר אמריקאי ישלם על 15% על דיבידנד שמחלקת TEVA או 25%.

אני רוצה להחזיר את הדיון לנושא המקורי - האם ישראלי שמחזיק חשבון אצל ברוקר אמריקאי ישלם על 15% על דיבידנד שמחלקת TEVA או 25%.
להערכתי 15%. זה מה שמנוכה לי במקור על דיבידנד ממניות קנדיות שנרכשו בבורסה אמריקאית בדולרים דרך IB.

בנושא הדבידנד - אין קשר למחיר המניה, הדבידנד הוא פר מניה ולא ע"פ ערך המניה וזה מה שטוב ומחמם לפעמים את הלב כי גם כשהמנייה מתרסקת עדיין מקבלים את אותו הסכום...
במידה ואני משקיע סכום של 50,000 ומחלקים דיבידנד 3 אחוז לצורך הדוגמה, אני אקבל 1500 ש"ח מדי רבעון, גם אם המניות שלי שוות באותו זמן 25,000?

במידה ואני משקיע סכום של 50,000 ומחלקים דיבידנד 3 אחוז לצורך הדוגמה, אני אקבל 1500 ש"ח מדי רבעון, גם אם המניות שלי שוות באותו זמן 25,000?
כן אבל ברוטו ובהנחה שטבע לא תקטין את הדיבידנד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
tomchoook מהו שיעור הריבית במסלולי המשכנתה? נדל"ן 2
Y מהו הסכום בעו"ש שנחשב בבנק כסכום לא נמוך? צרכנות פיננסית 36
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Plato מהו הגיל והקצאת הנכסים שלך? שוק ההון 15
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
הסוליd בדיקה של חברת קבלן ב checkid, מהו שעבוד? נדל"ן 0
C מהו בעצם אותו ״מרווח המרה״ בהמרת מט״ח בבנק? צרכנות פיננסית 2
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
R מהו הדיבידנד שמקבלים בקרן ריט? ועוד שאלה... נדל"ן 17
ל מחיר למשתכן 2022 מהו השם העדכני של הפרויקט? נדל"ן 1
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
1337justme מהו הדרכון הכדאי ביותר ליוצאי ספרד? אוף טופיק 106
FlyingK הלוואה או משכנתא, מהו הגבול? נדל"ן 11
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
ס מהו תיק ההשקעות האחד + השקעה בקרקע שוק ההון 2
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
ח מהו אחוז מימון אידיאלי מבחינת ריביות נדל"ן 6
ב מהו מדד IBOXIG בIBI? שוק ההון 1
L מהו כרטיס האשראי עם עמלות המשיכה הזולות ביותר לאירו בחו"ל? צרכנות פיננסית 11
עש לילה מהו תרחיש יום הדין שלכם? שוק ההון 23
A כיצד יודעים מהו ערכה של קרן נאמנות לפני קנייה/מכירה? שוק ההון 3
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
הסולידית מהו הרכב האישיות שלך (MBTI)? התפתחות אישית 164
א מהו ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
H שיעור ריבית שנתית על יתרת חוב בכרטיס אשראי צרכנות פיננסית 1
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
N שיעור המס על ריבית עוש באינטרקטיב מיסים 17
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L הורדת שיעור המס בשוק ההון להקלה על שוק הדיור נדל"ן 4
epk שיקולים בבחירת שיעור הפקדת עובד לחסכון לגמלאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D הקמה חברה להשקעות במדינה בעל שיעור מס רווחי הון נמוך שוק ההון 2
Lunar שווי הנכס עלה, שיעור המימון ירד. למחזר מסלול קלצ? נדל"ן 5
T פנסיה מוקדמת - מה שיעור הקצבה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
האזרח החשדן שיעור מס על רווחים מיסים 2
G מה זה שיעור חשיפה? שוק ההון 5
maverick שיעור התביעות שאושרו כמדד לכדאיות ההצטרפות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
שניצלוינאי שיעור המזומן בתיק פוסטים מאיכות נמוכה 8
דור דורים תזמון/איזון מבוסס שיעור ריבית – ההשקעה של יוסי שוק ההון 0
R איפה מוצאים את שיעור הבלתי מועסקים לפי ההגדרה של דמי אבטלה? אוף טופיק 6
נ האם יש מנגנון שמאפשר הפסדי הון השנה, אך מבטיח בסבירות גבוהה רווחי הון באותו שיעור בשנים הבאות? שוק ההון 8
O שיעור נדל"ן בתיק השקעות והאם דירת מגורים נחשבת? נדל"ן 7
E רעיונות להכנסה נוספת בשביל להגדיל את שיעור החיסכון התפתחות אישית 27
רפול שיעור הפקדה מקסימלי לקרן השתלמות של העובד צרכנות פיננסית 7
מתכנת חישוב פטור משיכת פיצויים כשחל שינוי בשכר/שיעור המשרה צרכנות פיננסית 3
Z לובינג להורדת שיעור מס על רווחי הון ודיבידנדים צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה