• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבקשת עצה - תיק השקעות סולידי

• פותח הנושא Dee
  • פורסם בתאריך

Dee

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לאנשים הנחמדים שכאן, אולי תושיעו?

יש לנו חיסכון בהיקף של 240 אלף שקל. כשביקשתי מיועץ ההשקעות בבנק לפזר את ההשקעה באופן סולידי, רוב רובה של ההשקעה הלכה לאג"חים. כמו שאתם מתארים לעצמכם, זו היתה השקעה נבונה עד שבחודש וחצי האחרונים - בעצם כל הרווח נמחק ואני ממשיכה לראות ירידות (מלבד ביומיים האחרונים).

מה עושים?
אני לא מנוסה בשוק ההון, למעשה בכלל לא מבינה הרבה.
שנינו עצמאים, אין לנו הכנסה קבועה והלב שלי חלש מדי לסיכונים.

מה בעצם האפשרויות שעומדות בפני? האם לאפשר לאג"ח לתקן את עצמו, האם זה ריאלי? האם למשוך את הכסף? מה בטוח יותר מאג"ח כרגע, מלבד פיקדון אפסי? או שזה עדיף כי לא מפסידים כסף לפחות?

אשמח לדעתכם :)
תודה
DEE

גם בפיקדון מפסידים כסף זה נקרא אינפלציה.
לדעתי, האג"חים ישתקמו במיוחד אם יהיה משבר כלכלי בקרוב אבל מה אני יודע? אין לי איך לחזות את העתיד.

אם הכסף הזה הוא כל הונך עלי אדמות ואת חוששת שאם תפסידי אותו אז לא תוכלי להשתקם מזה אולי עדיף שלא תשקיעי, במיוחד אם כמו שאת מתארת יש לך "לב חלש". אני מציע שתלמדי להשקיע בעצמך, רק כך תוכלי להתגבר על הפן הפסיכולוגי של למכור כשהכל יורד וראיית עתיד שחור.

אני חושב שמשקיע טוב הוא עיוור צבעים - כשהכל אדום הוא רואה ורוד.

לגמרי כך דגגג, אדום זה נהדר:lol:
או כמו שאומר ה millioner teacher ...כולנו צריכים לשאוף שבתקופתנו (עד שנגיע לגיל 40-50) השוק יקרוס...
אני קיבלתי את הדיוידנדים של יולי ומחפש מה ירד הכי הרבה כדי לקנות:roll: VGK או VWO....

ותודה על התגובות. אהבתי את המשפט :) טוב לחיים!

אז איך מתחילים ללמוד להשקיע לבד?
תתחילי בלקרוא את הבלוג של @הסולידית
בבלוג הזה היא מלמדת בין היתר איך להשקיע בשיטה הפסיבית - שיטה שבה מצמידים את התיק שלנו לכלכלה העולמית.

אחרי שתביני לעומק איך ההשקעה הפסיבית אמורה להרויח כסף אני הייתי ממשיך בללמוד על השקעה במניות דיבידנד.
יש את האשכול שפתחתי על הנושא כאן בפורום או את הבלוג שלי "לקבל משכורת מדיבידנדים".

אחרי כל זה יהיו לך הכלים בשביל לקבל החלטה מושכלת של מה לעשות עם ההון שלך ואיך להגדיל (או לפחות לשמר) אותו.

דבר ראשון את צריכה לבחור דרך להשקיע. בפורום הזה ראיתי דיונים על שלוש דרכים:
א. תיק השקעות פסיבי מחקה מדד
ב. תיק מניות דיבידנד
ג. נדל"ן בישראל או בחו"ל

כל אחת מהדרכים דורשת יותר או פחות לימוד, יותר או פחות התעסקות באופן שוטף ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה.
דרך א' יש מידע מצויין אם תחפשי בגוגל "בניית תיק השקעות" התוצאה הראשונה היא מצויינת ותלמד כל מה שצריך לדעת.
דרך ב' יש הודעה בפורום של daat99 עם המון מידע.
דרך ג' יש הודעה בפורום על ידי אורי והודעות נוספות על ידי סנופי שכדאי לקרוא.

Dee - קודם כל נשימה עמוקה.
האגחים ירדו קצת לאחרונה אבל זאת ירידה, לא קריסה. אני מנחש שמנהל ההשקעות פיזר על פני קרן של הרבה אגחים, קצרים וארוכים, כך שסהכ הירידה לא אמורה להיות יותר מכמה אחוזים בודדים נכון?

מחזק את מה שנכתב על ללמוד להשקיע לבד. לא רק שזה יתן לך בטחון והבנה של מה קורה עם התיק שלך ולמה לצפות זה גם יחסוך לך המון כסף שאת משלמת למנהל השקעות.

כמו כן חשוב מאד לתאם ציפיות - כשהחלטתם להשקיע את הכסף האם הגדרתם לאיזה תקופת זמן אתם משקיעים אותו? אם לא, רע מאד. אם כן - מה התקופה? אם זה לתקופה של 5-10 שנים למשל אז מנהל ההשקעות כנראה בחר עבורכם השקעות שמתאימות לפרק זמן כזה כמו אגחים שאורכם 5-10 שנים.
אם זה המצב אז למה להתרגש מירידה קטנה לפני שהגעת לסוף התקופה? מניות ואגחים הם תנודתיים, אין מה לחששוש מירידה כמו שאין מה להכנס לאופוריה מעליה. כמו שנאמר עדיף להיות עיוור צבעים ובעיקר ללכת להתעסק במשהו אחר בזמן שהבורסה עושה את שלה.

למרות שרוב החברים כאן חושבים אחרת, אני חושב שבעלי לב חלש שאינם מסתדרים עם שוק תנודתי עדיף שיקנו דירה קטנה להשקעה - (גם הסכום שכתבת נשמע סביר).
יחד עם זאת צריך להבין שהשקעה בדירה אינה פשוטה כמו השקעה בשוק ההון ודורשת זמן וכוחות כדי למצוא דירה מתאימה, להשכיר אותה, לתחזק אותה וכו'.

אנשים אתם נפלאים. תודה רבה על כל העצות.
האם הייתם סומכים על עצמכם רק מלימוד של החומר הקיים כאן, או שלפני שאני לוקחת את המושכות לידיים עדיף לי לעשות איזה קורס בסיסי? או ליווי של יועץ פרטי? המון תודה.

דבר ראשון את צריכה לבחור דרך להשקיע. בפורום הזה ראיתי דיונים על שלוש דרכים:
א. תיק השקעות פסיבי מחקה מדד
ב. תיק מניות דיבידנד
ג. נדל"ן בישראל או בחו"ל

כל אחת מהדרכים דורשת יותר או פחות לימוד, יותר או פחות התעסקות באופן שוטף ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה.
דרך א' יש מידע מצויין אם תחפשי בגוגל "בניית תיק השקעות" התוצאה הראשונה היא מצויינת ותלמד כל מה שצריך לדעת.
דרך ב' יש הודעה בפורום של daat99 עם המון מידע.
דרך ג' יש הודעה בפורום על ידי אורי והודעות נוספות על ידי סנופי שכדאי לקרוא.
איך אני מוצאת את ההודעה של daat99? יש קישור זמין?

איך אני מוצאת את ההודעה של daat99? יש קישור זמין?
האשכול בפורום נמצא כאן:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/מידע-על-השקעות-במניות-דיבידנד.655/

בשביל להגיע לבלוג שפתחתי לטובת הנושא תחפשי בגוגל "לקבל משכורת מדיבידנדים".

האם הייתם סומכים על עצמכם רק מלימוד של החומר הקיים
100% כן (תשימי לב שהשמטתי את המילה "כאן" מהציטוט - אני חושב שהחומר "כאן" הוא טוב אבל יש הרבה מעבר למה ש @הסולידית מציגה).
דעתי האישית היא שכל המידע קיים ברשת ובחינם.

הדבר היחיד שלא תמצאי ברשת זה את המוטיבציה ללמוד.
זה משהו שאת חייבת להשיג לבד!

האם הייתם סומכים על עצמכם רק מלימוד של החומר הקיים כאן, או שלפני שאני לוקחת את המושכות לידיים עדיף לי לעשות איזה קורס בסיסי? או ליווי של יועץ פרטי? המון תודה.
תמיד יש עוד לדעת אבל הרגשת הביטחון היא עניין אינדיבידואלי. יש כאלה שמספיק להם לקרוא את הסולידית ויש כאלה שגם אחרי כמה ספרים מהמומלצים באתר עדיין לא ירגישו בטוחים מספיק.
אני חושב שיש כל מה שצריך לדעת והרבה יותר מזה באינטרנט. בלוג התמuנה הגדולה הוא התחלה טובה כדי שתתחילי להבין את המושגים השונים, מה מייצגים אג"חים/מניות/סחורות ואיך מתחילים.
יש גם סרטונים קצרים של החינוכית שלדעתי הם פנינה אמיתית שקל להבין:
https://www.youtube.com/user/hapolaniyot
ויש גם את וורן באפט
https://www.youtube.com/playlist?list=PL1E00F6224291F945

מעבר ללקרוא את הסולידית וספרים מומלצים - אני מאמין שצריך להתחיל מלהשקיע סכום קטן ולראות שזה לא נושך.
אחרי זה אפשר להמשיך לקרוא. הכל מקבל אור ברור יותר כשאפשר להתחבר לחומר שקוראים.

הייתי נזהר גם מלהתקבע מפחד. להשאיר את הכסף בניהול של מנהל ההשקעות ולעולם לא להרגיש מוכן לעשות בעצמך.
תגדירי לעצמך יעד - למשל בהתחלה את מנהלת 5% בעצמך (או 10% או 50% או כמה שאת מרגישה בנח) והשאר אצל המנהל השקעות. ככל שתרגישי יותר בנח תעבירי כסף מהמנהל אליך. ככה אני התחלתי וככל שהבטחון שלי עלה הכסף עבר מ100% מנוהל ל30% מנוהל ל0% מנוהל ע״י אחרים.

כשביקשתי מיועץ ההשקעות בבנק לפזר את ההשקעה באופן סולידי, רוב רובה של ההשקעה הלכה לאג"חים.

מנסיון - כשנותנים ליועץ ההשקעות לבצע את בחירת הניירות - הוא בוחר מה שהכי משתלם לבנק. במקרה שלך אני מנחש שהוא רכש קרנות נאמנות אג"חיות עם דמי ניהול בינוניים - גבוהים. כך היה במקרה שלי לפחות.
כשהחלטתי לקחת את העניניים לידיים - בנתח האג"חי בתיק רכשתי את הקרנות המחקות עם דמי הניהול הנמוכים ביותר.

מדריך מעולה לניירות ערך עם דמי ניהול מעולים: הסולידית - כך תשקיעו בזול.

מנסיון - כשנותנים ליועץ ההשקעות לבצע את בחירת הניירות - הוא בוחר מה שהכי משתלם לבנק. במקרה שלך אני מנחש שהוא רכש קרנות נאמנות אג"חיות עם דמי ניהול בינוניים - גבוהים. כך היה במקרה שלי לפחות.
כשהחלטתי לקחת את העניניים לידיים - בנתח האג"חי בתיק רכשתי את הקרנות המחקות עם דמי הניהול הנמוכים ביותר.
מחזקת את הדברים. קרה גם לי. רק אחרי שלמדתי הבנתי שקנו לי קרנות אגח עם דמי ניהול של יותר מ-1%!

@Dee יש עוד אספקט שהחברה פה לא נגעו בו.
ירידות אלה מצויינות, כי הן בוחנות את יכולת סיבולת סיכון שלך. סיבולת זאת יכולה להתפתח עם רכישת ידע ונסיון ויכולה לא להתפתח כי ככה זה האופי שלך וזה בסדר.

באופן כללי בהשקעות יש כמה שלבי תכנון:
1. תכנון פיננסי - מתי תצטרכי (או חושבת שתצטרכי) כסף מהתיק שלך.
2. בחינת סיבולת סיכון ע"י משוב שיש בכל בנק שהוא לא רעה בשביל התחלה
3. תכנון ההשקעה לפי 2 הסעיפים הנ"ל. פה נכנסות האופטימיזציות ש @עומר דיבר עליהן.

כל זה תיאוריה.
עכשיו את במבחן הכי חשוב של עולם ההשקעות: מה את באמת מסוגלת לסבול.
מהתיאור שלך אני יכול להסיק שבתחילת השנה קנית קרנות המשקיעות אגח ממשלתי, חתפת בערך 6% על הראש בחודש וחצי אחרונים ולכן כרגע את על 0% או בהפסד קטן. כל זה אחרי שאגחים אלו רשמו תשואה פנומנלית לאגח מסוג זה בשנים האחרונות.
מצד אחד הפחד מתחיל להתפשט (את בודקת את התיק כל יום) ומצד שני את עדיין חמדנית לתשואה מול אפיקים "סולידיים" אחרים. כלומר חזרנו למאזן פחד\חמדנות.

המלצה חמה שלי זה להתחיל לקרוא ולהסתכל פחות על תיק ההשקעות (עזבי שנייה שאת משקיעה בצורה יקרה, זה גרושים לעומת פעולות שתבצעי מפחד). ממליץ בחום לקרוא יותר בבלוג זה. להסתכל בספרים המומלצים, לקרוא "הליכת אקראי בוול סטריט", הספר כתוב בצורה מאוד זורמת ובעל מסר דיי משכנע. יש עוד ספרים אך זה להמשך.

כלומר עזבי שנייה המלצות לגבי קרנות מחקות זולות יותר מול קרנות נאמנות פעילות.
תפעלי בכיוון הבנת הסיכון הטמון בהשקעות ואז אולי סיבולת סיכון שלך תגדל, תלמדי כמה דברים ואז תוכלי להכנס לעובי הקורה של השקעות פאסיביות זולות (ללא לקשר להגדלת סיבולת הסיכון אלה בגלל ההבנה, כי יש אנשים שמבנים ומודעים לעצמם ויודעים שסיבולת הסיכון שלהם קטנה).

נערך לאחרונה ב:
האם הייתם סומכים על עצמכם רק מלימוד של החומר הקיים כאן, או שלפני שאני לוקחת את המושכות לידיים עדיף לי לעשות איזה קורס בסיסי? או ליווי של יועץ פרטי?
ממליצה לך בחום לבדוק עם ארגון פעמונים- יש להם קורס מעולה לזוגות צעירים על תכנון פיננסי- חלק גדול מהקורס מועבר על ידי ד"ר יריב שולם בנושא השקעות פאסיביות. תראי אם יש משהו כזה באזור מגורייך.
לדעתי זה יתן לך את רוב הידע שאת צריכה וגם אפשרות לשאול שאלות.
בהצלחה!

אני תוהה אם לא נכון לומר שבתנאי השוק הנוכחים אכן אג"ח הוא כבר לא כ"כ סולידי כמו שהיה בעבר ואולי מעבר למבחן סיכון שהיינו רגילים בו בעבר היום צריך להיזהר עוד יותר כיון שמה שפעם היה נחשב סולידי היום הוא מסוכן קצת יותר??

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
noa877 מבקשת עזרה בהתמודדות עם הירידות עקב הקורונה שוק ההון 691
שרון מבקשת המלצה למקום סולידי ונחמד לנופש באילת אוף טופיק 2
י מה צופן העתיד? מבקשת את עצתכם יומני מסע אישיים 38
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
K עצה לפתיחת המחשבה - קניית נכס נדל"ן 3
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
ק עוצו עצה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
הנולד סכסוך גבולות עם שכן - מבקש עצה אוף טופיק 17
deussex עצה לניקוי ברזים וכיורים מאבנית וחלודה אוף טופיק 22
א תנו לי עצה שוק ההון 4
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
M דמי ניהול מטורפים ומנגד.... דרושה עצה שוק ההון 88
D חייל משקיע.. כנסו לטכס עצה שוק ההון 9
Kintsukuroi עצה בפוליטיקה ארגונית אוף טופיק 7
מתכנת עצה לגבי התנהלות עם הזמנה מקוונת שלא סופקה צרכנות פיננסית 12
SGLT1 עצה לחסר הניסיון... יומני מסע אישיים 32
ayeletavr עצה פסיכולוגית/כלכלית לגבי ירושה צפויה צרכנות פיננסית 29
M עצה לגבי פתיחת חשבון בואנוגרד או ב IB ואיך להתמקח בעמלות כשמדובר בחשבון אינטרנטי שוק ההון 33
S עצה להמשך התנהלות פיננסית שוק ההון 53
waskindalost מחפש עצה : האם לוותר על הליסינג התפעולי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33

נושאים דומים

Back
למעלה