• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להשקיע בשוק יורד בלי נבואה

Wonko

משתמש רגיל
דירוג
1,024
בעקבות ה"משברון" הכלכלי שאנחנו מצויים בו, נו, זה שכנראה נגרם בגלל הקורונה, עלה לי רעיון לנצל את ירידות השוק "בדרך פסיבית". אני בטוח שהרעיון לא מקורי אבל הוא לא תוצאה ראשונה בגוגל. לפחות לא עם מילות החיפוש שבחרתי.

אני מניח כמה דברים:
1. התיק שלי הוא לא 100% מניות. כך שאני לא צריך לקחת הלוואה כדי לקנות עוד מניות. אצלי ספציפית קיים חלק מזומן.
2. המשבר הוא זמני ובטווח הרחוק הוא לא ישפיע יותר מדי על העלייה העולמית של השוק.
3. אני רוצה לקנות יותר מניות (מעל האחוזים שהקצתי לעצמי בתיק) בנקודת השפל של הקריסה.

ברור שאי אפשר להשיג את 3. ייתכן שהקריסה הנוכחית של 13%~ היא המקסימלית וכדי לקנות עכשיו מניות עם כל הכסף בעולם וייתכן שהקריסה עוד תגיע ל50% או יותר ואז לקנות עכשיו זה לא חכם בדיעבד אם כי סולידי לפי הנחה מספר 2.
מה שכן אפשר לעשות הוא למצוא אלגוריתם קירוב.
לדוגמה, אם יש לי X מזומן פנוי, במקום להניח שעכשיו הגענו לנקודת השפל ולהכנס עם כל X המזומן שלי, אני יכול לחלק את X ל10 חלקים שווים, ולהכנס עם X/10 כל פעם שהשוק יורד ב5% מערכו. מעבר לתיקון התיק שאותו עושים בלי קשר.
למה זה טוב? כל פעם שהסיכוי שנקודת השפל הוא נמוך יותר, אני משקיע יותר אחוזים מהתיק במניות - אמנם אני לא קונה את כל המניות בנקודת השפל אבל אני גם לא קונה את כל המניות בנקודה אקראית כמו ראש חודש. בנוסף, מאוד קל ליישם את האלגוריתם הנ"ל בעזרת הוראות LIMIT. בנוסף, ניתן לאזן את התיק חזרה לאחר שמשבר חולף עם הכנסה חדשה.

מה דעתכם על גישה מהסוג הזה? סתם מינוף גנרי? אופטימיזציה זניחה? ראש קטן וסולידי עדיף? אולי הנחה 2 לא הגיוני?
אילו אלגוריתמים דומים אתם מכירים? אשמח למקורות לקרוא על הנושא.

נשמע אחלה, אבל כמה תשואה אתה מפסיד על שמירה בצד של מזומן בזמן שאין ירידות (רוב הזמן)?

נשמע אחלה, אבל כמה תשואה אתה מפסיד על שמירה בצד של מזומן בזמן שאין ירידות (רוב הזמן)?
בטווח הרחוק קיים הפסד. השיקול של לא לשים 100% מניות הוא יציבות של התיק.
הטיעון שלי הוא שככל שאנחנו מתקרבים לנקודת השפל של הקריסה, יש פחות לאן לרדת. לכן כדאי להקצות יותר משאבים למניות. אבל כמובן, אנחנו לא יודעים מתי הגענו לנקודת השפל.

לא חקרתי האם יש יתרון כלשהו של כניסה בחלקים. ההגיון הבריא אומר שכניסה בחלקים שווה לתוחלת כניסה בפעם אחת על פני כל נקודות הכניסה (בהתפלגות אחידה) כך שאין יתרון ברור לשיטה הזאת אבל אני מניח שיש קונצנזוס כאן בפורום שככל שתיכנס יותר מוקדם עם כסף שזמין להשקעה, כך תרוויח יותר בטווח הארוך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
א האם קרנות הפנסיה מחייבות להשקיע חלק מהכספים בשוק ההון הישראלי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש לסגור את המשכנתא או להשקיע בשוק ההון? נדל"ן 27
I כיצד ניתן להשקיע בשוק ההון ולהצמיד את תשואת ההשקעה למחירי הדירות? נדל"ן 2
E להשקיע בזול בשוק המניות בסין שוק ההון 5
M למה לא להשקיע בשוק ההון שוק ההון 16
נ רוצה להשקיע בשוק ההון האמריקאי אשמח לטיפים שוק ההון 3
Y האם כדאי לי לקנות דירה זולה שבעתיד הרחוק אגור בה, או להשקיע את הכסף בשוק ההון? שוק ההון 28
R איפה תמליצו לי להשקיע (חסר נסיון בנושא השקעות בשוק ההון)? שוק ההון 20
מ איך לעשות כסף בשוק מבלי להשקיע? שוק ההון 7
M מה הסיבה להשקיע בקרן אירית מחקה sp ולא בspy ישירות? שוק ההון 4
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22

נושאים דומים

Back
למעלה