• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כלכלת ישראל ומלחמה

נכנסתי לשרשור כי חיפשתי מקום שפוי אחד באינטרנט שבו ניתן לדון ב'משמעויות הפיננסיות של המלחמה בטווח הקצר ומעבר לכך, בודאי בסביבת הריבית הנוכחית.

אפשר להתייחס לכל היבט: שוק ההון, מטח, הריבית, היבטי חוב (משכנתא) מיסים צפויים, הזדמנויות (??) ועוד…

*מבקש לא להתייחס למלחמה עצמה, להיבטים פוליטיים, או המלצות אופרטיביות לצבא או לממשלה'
כהגדרת פות''ש.
והנה גם השרשור הזה חטוף והדיון איננו
חבל

אני מסתכל על סקר המנדטים שהיה במעריב, 19 מנטדים לליכוד וכנראה שמפה זה רק יעלה.

אתה חושב שיש מועמד אחר בליכוד, אחרי שביבי דאג להעיף את כל האנשים הראויים, שיכול להביא את הליכוד ל19+ מנדטים? לדעתי אין כזה וכשאין אלטרנטיבה אחרת + הליכוד הוכיח שכל מה שמעניין אותו זה השלטון גם ללא אידאולוגיה- אני לא רואה סיבה שהממשלה תיפול או שביבי לא יהיה ראש הליכוד
בסקר היום - 18.
מצד אחד, כשעובר זמן הדברים מיטשטשים. מצד שני, ארוע כזה לא עובר כל כך מהר. מצד שלישי, לא בטוח שהמלחמה יכולה להשיג את מה שהבייס מצפה. מצד רביעי, התקשורת כרגע מאד מאופקת ועדיין לא חוקרים. כשיתחילו לבדוק ולשאול שאלות ייתכן שיתגלו חומרים בקשר לאחריות הממשלה שגם לגדולי המאמינים יהיה קשה להתעלם מהם.
בקיצור, בכלל לא בטוח שביבי הגיע לתחתית בסקרים.

נערך לאחרונה ב:
והכותרת הכלכלית של היום היא שפורסמה תוכנית פיצויים ושר האוצר מדבר יל הגדלת הגרעון. השר מדבר על 3-3.5 אחוז גרעון וזה מדאיג כי המשמעות היא שאחרי קרוב שנה בתפקיד הוא עדיין לא מבין כלום. הגרעון צפוי להיות לפחות כפול מהנתונים שהוא מדבר עליהם.

שוק ההון, מטח, הריבית, היבטי חוב (משכנתא) מיסים צפויים, הזדמנויות (??) ועוד…
התשובה שלך נמצאת בדברים שנכתבו בפברואר - מרץ על סכנות ההפיכה הדיקטטורית.
הצרות מגיעות מהר משחשבנו, אבל נצפו כבר אז.
וכן. ברור שיהיו עוד מיסים. איזה אפשרות אחרת יש למימון הגרעון של סמורטריץ ?

ומה לגבי קבלת אחריות והתפטרות של נציגי החברה החרדית.

לאורך השנים הם קיבלו עשרות מיליארדי ש"ח לטובת לומדי תורה בטענה שלימוד תורה הוא השומר על עם ישראל. לאור האירועים האחרונים ברור שאו שללימוד תורה אין קשר לביטחון ישראל או שיש קשר אבל האברכים עושים עבודה גרועה ביותר.

נמצא קשר הפוך בין היקף התקצוב לביטחון ישראל בפועל. לכן דחוף להקפיא העברת תקציבים עד שתקום ועדת חקירה שתבדוק לעוצק את מחדל לימוד התורה ואת הנוסחה "לימוד תורה = ביטחון ישראל".

לאור האירועים האחרונים ברור שאו שללימוד תורה אין קשר לביטחון ישראל
כמו תמיד, הם יגידו לך שאם לא היו לומדים תורה אז האסון היה גדול יותר.

כמו תמיד, הם יגידו לך שאם לא היו לומדים תורה אז האסון היה גדול יותר.
יותר גרוע. כבר יש דוברים שמסבירים שלקב"ה "לא היתה ברירה" אלא להעניש את העם על התועבות המיניות בארץ ורומזים שהרוקדים במסיבה אשמים בטבח.

וכן. ברור שיהיו עוד מיסים. איזה אפשרות אחרת יש למימון הגרעון של סמורטריץ ?
אפשר לגייס חוב. אנחנו רק ב60% בערך יחס חוב תוצר וצפויים לצמיחה גבוהה (בגלל גידול באוכלוסיה, למרות שאני אישית לא חושב שנראה צמיחה גבוהה בטווח של 15+ שנים בגלל בעיות מבניות) ולכן אין בעיה לגייס חוב באגח וזה מה שעושים. ארה"ב כבר שנים מגייסת חוב ומגלגלת אותו וכך גם יפן ואיטליה ועוד כל מיני מדינות.

אפשר לגייס חוב. אנחנו רק ב60% בערך יחס חוב תוצר וצפויים לצמיחה גבוהה (בגלל גידול באוכלוסיה, למרות שאני אישית לא חושב שנראה צמיחה גבוהה בטווח של 15+ שנים בגלל בעיות מבניות) ולכן אין בעיה לגייס חוב באגח וזה מה שעושים. ארה"ב כבר שנים מגייסת חוב ומגלגלת אותו וכך גם יפן ואיטליה ועוד כל מיני מדינות.
בעקרון זה נכון אבל עלייה ביחס החוב - תוצר תעלה את פרמיית הסיכון שממילא עולה עכשיו בגלל המצב הבטחוני.

בעקרון זה נכון אבל עלייה ביחס החוב - תוצר תעלה את פרמיית הסיכון שממילא עולה עכשיו בגלל המצב הבטחוני.
ליפן יש חוב של 250% ויותר מהתמג ותשואת האגח שם היא פחות מ1% בגלל מנגנוני שליטה של הBOJ. אפילו ארה"ב כשהריבית היתה 0 והחוב גדל והגירעון גדל רק הפחיתה את התשואה על האגח אם מסתכלים על TNX מ2008 עד 2020. אני לא חושב שתהיה איזו פרמיה משמעותית, במיוחד שישראל מביאה צמיחה גבוהה (גם בתוצר לנפש וגם בתוצר עצמו) אז זה "פחות מסוכן" מאשר מדינות באירופה כמו איטליה שהתוצר לנפש תקוע שם והחוב הרבה יותר גדול.

נכנסתי לשרשור כי חיפשתי מקום שפוי אחד באינטרנט שבו ניתן לדון ב'משמעויות הפיננסיות של המלחמה בטווח הקצר ומעבר לכך, בודאי בסביבת הריבית הנוכחית.

אפשר להתייחס לכל היבט: שוק ההון, מטח, הריבית, היבטי חוב (משכנתא) מיסים צפויים, הזדמנויות (??) ועוד…

*מבקש לא להתייחס למלחמה עצמה, להיבטים פוליטיים, או המלצות אופרטיביות לצבא או לממשלה'
כהגדרת פות''ש.
והנה גם השרשור הזה חטוף והדיון איננו
אני שמח מאוד לראות את הנושא פעיל וזוכה להתייחסות , מצד שני כשפתחתי את השרשור בקשתי, ובהמשך שוב בקשתי, לעזוב את השיח הפוליטי ולהתמקד בכלכלה.
נראה לי שהבקשה הגיונית, סבירה וברורה.

אנסה שוב חברים, יש פה אירוע עם משמעויות פיננסיות גדולות, בואו ננסה להבין וללמוד מחוכמת הפורום.

עזבו את כן ביבי לא ביבי (צבא..פוליטיקאים ושאר הנוגעים) לשרשורים או פלטפורמות אחרות.
שבת בטוחה לאזרחנו וחיילנו

הלוואי וכלכלה היתה פועלת בואקום בלי להתייחס לרעשי הרקע.
הלוואי.
היא לא.

ליפן יש חוב של 250% ויותר מהתמג ותשואת האגח שם היא פחות מ1% בגלל מנגנוני שליטה של הBOJ. אפילו ארה"ב כשהריבית היתה 0 והחוב גדל והגירעון גדל רק הפחיתה את התשואה על האגח אם מסתכלים על TNX מ2008 עד 2020. אני לא חושב שתהיה איזו פרמיה משמעותית, במיוחד שישראל מביאה צמיחה גבוהה (גם בתוצר לנפש וגם בתוצר עצמו) אז זה "פחות מסוכן" מאשר מדינות באירופה כמו איטליה שהתוצר לנפש תקוע שם והחוב הרבה יותר גדול.
אתה צודק שיש מקרים בהם הריבית נמוכה גם כשהיחס גבוה, אבל כל מדינה וגורמי הסיכון שלה.

עלות רכישת ציוד חייל חי"ר במיטב הטכנולוגיה הקיימת היום לפי סטנדרטים של נאטו בשוק הפרטי הוא בסביבות 15 אלף דולר. משרוך ועד כוונות תרמיות לראיית לילה
אני לא חושב שהמספרים האלה נכונים, אם 5 אלף דולר זה רק הקרמי, נשק, עכבר, כוונות, קסדה, ווסט וכו זה לדעתי יותר אבל אזרום איתך
300 אלף לוחמים - 18 מליארד שקל , וצריך להחליף כל 10 שנים
לא אומר שזה לא חשוב, אבל לא יודע אם זה הכי חשוב (בחלק של התקציב הביטחון שמוחסן לאחסון חירום, כי יש מכשירי קשר, רכב, רק"מ וכו)
וזה עוד לפני שדיברנו על אימונים, הכשרה וכשירות
לא מדובר על 360,000 חיילי חיר שישלחו לעזה אולי 100,000
נסכים שלא להסכים, אני גם לא אדון בכל במספרים האלה בפורם פתוח
אבל לא רק חיילי חיר צריכים את הציוד הזה, כל מי שנכנס לעזה או על הגדר לצורך העניין
הנדסה, שריון, מודעין, חימוש וכו
לגבי טנקים ורק"מ המספרים הרבה יותר נמוכים ממה שצוין.
נסכים שלא להסכים כנל
האמת היא שצה"ל לא משקיע ולא סומך על צבא היבשה. כמעט כל הכסף מושקע במודיעין חיל אויר ים וכוחות מיוחדים. את התוצאות אנחנו רואים בשבועיים האחרונים
בהחלט מסכים

אבל חיפשתי בגוגל ולפי הכתבה הזו מרכבה סימן 4 הוא טנק יחסית זול ועולה קצת יותר מרבע מהמחיר שציינת
זה לא מדויק, תחפש עוד כתבות ותקרא
מחיר אמיתי מלא הוא 17-19 מליון דולר
כמובן שהברזל הערום עולה פחות, אבל אל תשכח שאתה צריך לצייד כל טנק בכל המערכות המתקדמות שיש בו כולל חימוש וכו וכולל חלקי חילוף וכו

אבל האמת היא שגם אני לא הייתי משקיע הרבה בטנקים. זה לא העתיד.
לא מסכים בכלל!!!
15 טנקים על כל גבול עזה (סה"כ חצי גדוד), זה לדעתי כל מה שהיה צריך כדאי למנוע את כל ההתקפה הזאת ביום שבת הארור הזה
במיוחד בגבולות כמו עזה ולבנון, טנק זה מכונת הרג שמול הנחיתות הטכנולוגית והחימושית שלהם הוא משנה מצב

לצערי הרב ממה שהבנתי מהחדשות היו רק 2 טנקים בכל הגבול עם עזה
וגם הם לא היו על הכלים אלה רק בכוננות ואחד קפץ לחטיבה צפונית והשני לדרומית
את מהטנקים לא ברור אבל היה איזה אירוע והצוות נחטף
והטנק השני נפגע מעשרות RPG והמשיך להילחם והוריד 60 מחבלים

בזמני היינו עם 30 טנקים על גבול עזה בכל זמן נתון
כנראה הסתמכו יותר מידי על טכנולוגיה ומודעין
ובאמת חשבו שגדר טייל עם כמה חיישנים תוכל לעצור 2 מליון עזתים...

אני לא חושב שהמספרים האלה נכונים, אם 5 אלף דולר זה רק הקרמי, נשק, עכבר, כוונות, קסדה, ווסט וכו זה לדעתי יותר אבל אזרום איתך
לא אומר שזה לא חשוב, אבל לא יודע אם זה הכי חשוב (בחלק של התקציב הביטחון שמוחסן לאחסון חירום, כי יש מכשירי קשר, רכב, רק"מ וכו)
וזה עוד לפני שדיברנו על אימונים, הכשרה וכשירות

נסכים שלא להסכים, אני גם לא אדון בכל במספרים האלה בפורם פתוח
אבל לא רק חיילי חיר צריכים את הציוד הזה, כל מי שנכנס לעזה או על הגדר לצורך העניין

נסכים שלא להסכים כנל

בהחלט מסכים

זה לא מדויק, תחפש עוד כתבות ותקרא
מחיר אמיתי מלא הוא 17-19 מליון דולר
כמובן שהברזל הערום עולה פחות, אבל אל תשכח שאתה צריך לצייד כל טנק בכל המערכות המתקדמות שיש בו כולל חימוש וכו וכולל חלקי חילוף וכו

לא מסכים בכלל!!!
15 טנקים על כל גבול עזה (סה"כ חצי גדוד), זה לדעתי כל מה שהיה צריך כדאי למנוע את כל ההתקפה הזאת ביום שבת הארור הזה
במיוחד בגבולות כמו עזה ולבנון, טנק זה מכונת הרג שמול הנחיתות הטכנולוגית והחימושית שלהם הוא משנה מצב

לצערי הרב ממה שהבנתי מהחדשות היו רק 2 טנקים בכל הגבול עם עזה
וגם הם לא היו על הכלים אלה רק בכוננות ואחד קפץ לחטיבה צפונית והשני לדרומית
את מהטנקים לא ברור אבל היה איזה אירוע והצוות נחטף
והטנק השני נפגע מעשרות RPG והמשיך להילחם והוריד 60 מחבלים

בזמני היינו עם 30 טנקים על גבול עזה בכל זמן נתון
כנראה הסתמכו יותר מידי על טכנולוגיה ומודעין
ובאמת חשבו שגדר טייל עם כמה חיישנים תוכל לעצור 2 מליון עזתים...
מה לגבי DRONES וטנקים ? האם הטנקים מסוגלים להתמודד טוב עם האיום הזה ?

אתה מוזמן לבדוק, לא צריך לזרום. הכל גלוי וצבא שקונה בכמויות מקבל הנחה.
1.8 מיליארד לשנה, 2.5% מתקציב הבטחון כדי לתמוך בכך שהחיילים שלנו יוכלו לבצע את המשימה, שווה כל אגורה, הרבה יותר מעוד F-35
לא אומר שזה לא חשוב, אבל לא יודע אם זה הכי חשוב
אנחנו שולחים אותם לקרבות קשים ביותר בשטח בנוי לסכן את חייהם, עלינו להבטיח את התנאים הטובים ביותר לבטחונם והצלחתם.
חיילי מפקדה לא צריכים כוונות תרמיות לראיית לילה, אלו הפריטים היקרים, אופטיקה משוכללת. למרות שאני לא אתפלא אם שם הן בסוף נמצאות.
נסכים שלא להסכים כנל
זה לא עניין של הסכמה, עש עובדות ויש חישובי עלות\תועלת, נניח 20 מיליון לטנק נניח 1000 טנקים פרוס על 20 שנה מדובר על מילירד דולר לשנה, 5% מתקציב הבטחון.

בשורה התחתונה השקענו הון בסייבר ב-F35 במצלמות בצוללות ומשכורות וקיבלנו אפס בטחון.

בשורה התחתונה השקענו הון בסייבר ב-F35 במצלמות בצוללות ומשכורות וקיבלנו אפס בטחון.
ובמודיעין. אם לא ידעו כלום במודיעין שלנו (וזה עדיין לא ידוע), אז לא ברור מה הערך של ההשקעה האדירה בחיל הזה.

במשכורת הזו... אין שלום, אולי בטחון וגם זה לא בטוח.

ובמודיעין. אם לא ידעו כלום במודיעין שלנו (וזה עדיין לא ידוע), אז לא ברור מה הערך של ההשקעה האדירה בחיל הזה.
לקחת את זה לקיצוניות.
טעו לגמרי בהערכת הכוונות, אבל חיל האוויר לא מפציץ מתחמים ספציפים סתם כי בא לו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ הקמה אפשרית משטרת דת והשפעתה על כלכלת ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 405
ש ת"א 125 מול אינדקס כלכלת ישראל שוק ההון 22
Tsachi01 כלכלת הפלטפורמה אוף טופיק 95
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
L איך כלכלת שבדיה עובדת? אוף טופיק 7
C כלכלת בחירות - הטבות סוציאליות בדיור נדל"ן 7
Izik פיטר שיף-כלכלת ארהב שוק ההון 38
S כלכלת משפחה כשחצי מהמשפחה לא רוצה להיות פרוגלית צרכנות פיננסית 15
yossik קריסת כלכלת יוון אוף טופיק 32
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
ש השקעה בקרנות איריות דרך אינטרקטיב ישראל שוק ההון 4
D מעבר מאינטרקטיב ישראל לIBKR שוק ההון 1
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
Y חלוקת הארץ לשתי מדינות - ישראל ופלסטין פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 28
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
H הטבת מילואים ברשות מקרקעי ישראל נדל"ן 19
SwingMan חלופות להשקעה באג"ח של מדינת ישראל שוק ההון 1
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F שאלה על בלאקרוק ישראל ומסחר בקרנות פוסטים מאיכות נמוכה 1
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21
Homer אגח דולרי של ממשלת ישראל עם תשואה נטו 50%? שוק ההון 4
R קניית אגח ישראל בIB שוק ההון 1
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה