• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כיוון לחיים - מ״פ משוחרר

דןבן

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן, אשמח לטיפה הערות והארות לגבי המקום בו אני נמצא בחיים.
בקצרה עלי, בן 24 מתגורר באזור המרכז
שירתתי כחמש שנים בצבא, והשתחררתי בדרגת סרן לאחר תפקיד מ״פ (פיקוד על סדר גודל של 100 איש).
בצבא הייתי עטור הצטיינויות והצלחתי בצורה משמעותית, אך בחרתי להשתחרר וכרגע אני מחפש כיוון.

המחשבה היא כמובן כניסה להייטק, או לכל מקצוע מכניס אחר.

הייתי שמח לשמוע על דרכים להכנס להייטק (ללא ניסיון מלבד ניסיון ניהולי ) ואו רעיונות חדשים

תודה!

מה זה אומר מקצוע מכניס?
יש מאות כאלה, ולכל אחד מסלולים אחרים לכניסה אליהם.

הכוונה מקצוע שיאפשר הכנסה טובה, לצורך הדוגמא בעולם אוטופי בו אימי היא הסולידית אז הייתי הולך ללמוד מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים

בעולם פחות אוטופי עלי לדאוג לעתידי

הכוונה מקצוע שיאפשר הכנסה טובה, לצורך הדוגמא בעולם אוטופי בו אימי היא הסולידית אז הייתי הולך ללמוד מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים

בעולם פחות אוטופי עלי לדאוג לעתידי
אז שוב אתה מבקש מאיתנו לזרוק מקצועות שמרוויחים בהם הרבה כסף, בלי כל ידע נוסף, חוץ מהעניין שהיית קצין בצבא. (ניחה היית קצין, אבל אפילו לא אמרת מה תפקידך היה שם).

אני אזרוק: תהיה מתכנת. אחלה כסף.

אהלן, השתחררתי כמוך בגיל 24 מקבע קרבי (כלומר נסיון ניהולי - לא טכנולוגי).
כשיצאתי כמוך לא היה לי מושג מה אני הולך לעשות אבל היה לי חשוב לטייל ולחוות קצת חופש.
נסעתי לטיול במזרח ועבדתי בניו יורק תקופה יחסית ארוכה בתור מנעולן.
בתקופה הזאת חקרתי המון וכמובן הבנתי שהשכר מהגבוהים שאפשר להשיג היום בשוק העבודה הוא באמת בתחום הטכנולוגי,
התחלתי ללמוד תכנות לבד ודי התאהבתי בזה. מצד שני גם כלכלה ופיננסים זה תחום שמאוד מעניין אותי והחלטתי ללמוד כלכלה סטטיסטיקה ומדעי הנתונים.
אני חושב שבמקומך הייתי מתייעץ עם כמה שיותר מ"פים כמוך שהתשחררו לאחרונה ותפתח את הראש לכמה שיותר כיוונים (ממליץ לפתוח Linkedin תהיה מופתע מכמות האנשים שתוכל לדבר איתם שם)
בכל מקרה, אני לא חושב (לדעתי) שיש היום הרבה חברות שיקחו אנשים לעבודה ניהולית עם שכר גבוה בגלל שיש להם נסיון ניהולי בתור מ"פ בצבא (אלא אם כן התעסקת בטכנולוגיה).

* אני לא אומר שאין תחומים אחרים שמניבים משכורות נאות, פשוט לדעתי להתעסק בטכנולוגיה זה הימור יחסית בטוח בהתאם לכמות המשרות, השכר והעניין (לפחות בשבילי)

בהצלחה חביבי

אהלן, אשמח לטיפה הערות והארות לגבי המקום בו אני נמצא בחיים.
בקצרה עלי, בן 24 מתגורר באזור המרכז
שירתתי כחמש שנים בצבא, והשתחררתי בדרגת סרן לאחר תפקיד מ״פ (פיקוד על סדר גודל של 100 איש).
בצבא הייתי עטור הצטיינויות והצלחתי בצורה משמעותית, אך בחרתי להשתחרר וכרגע אני מחפש כיוון.

הייתי שמח לשמוע על דרכים להכנס להייטק (ללא ניסיון מלבד ניסיון ניהולי ) ואו רעיונות חדשים

תודה!
הערות והארות לגבי המקום בו אתה נמצא בחיים - החיים בצבא שונים מאוד מהחיים האזרחיים. מכיוון שלא הבאת פירוט מספק אודות השירות הצבאי שלך (יכול להיות שאסור לך אז סבבה), אניח שלא היית מ"פ ביחידה מיוחדת\מובחרת\מסווגת. סרן הוא דרגת פיקוד זוטרה - עד כמה שאני יודע, חברות אזרחיות לא מסתכלות על הדרגה בה השתחררת לפני סא"ל\אל"ם (אלא אם כן שירת בתפקיד מיוחד\יחידה מיוחדת), להוציא חברות ביטחוניות.
לכן, לדעתי, אל תסמוך על הניסיון הצבאי שלך שישרת אותך באזרחות (למעט כמובן היכולות הניהוליות, האנושיות והפיקודיות שרכשת לאורך השנים).

בכל אופן, אני מציע לך לחפש מעט בפורום את מה שאתה מחפש. יש פה אינספור שרשורים על כניסה להייטק בלי ניסיון והרבה תחומים אחרים שמכניסים שכר מעל הממוצע.
בכל דרך שלא תבחר, שיהיה לך בהצלחה.

עד כמה שאני יודע, חברות אזרחיות לא מסתכלות על הדרגה בה השתחררת לפני סא"ל\אל"ם (אלא אם כן שירת בתפקיד מיוחד\יחידה מיוחדת), להוציא חברות ביטחוניות.
+1

אולי אפשר לנסות להתקבל לקורס צוערים של משרד החוץ?

כמו שאני רואה את זה, הדבר הנכון ביותר לעשות אחרי הצבא זה לרכוש השכלה, בין אם זה ע״י תואר, הסמכה או קורס.
מה בדיוק ללמוד? תלוי מה מעניין אותך, אני חושב שתתחיל מזה ואחר כך תסתכל על הכסף.
עכשיו, ברור שההחלטה צריכה להיות שקלול של עניין + יכולת (האם מלבד שהתחום מעניין אותך, אתה יכול להיות גם טוב בו?) + אופק כלכלי (האם המקצוע מבוקש? כמה מרוויחים אנשים במקצוע הזה? האם השכר הזה מספיק לך?)
הזכרת הייטק, הייטק זה ענף שלם. ממליץ לפתוח linkedin ולהתחיל להסתכל מה אנשים עושים, מה מעניין אותך, מה אותם אנשים למדו כדי להגיע לאן שהגיעו, מה המסלול שהם עשו וכו׳

מכיוון שאי אפשר לטייל בחו"ל, הייתי עושה קורסים מתמטיים באוניברסיטה / מכללה נחשבת (יש 6 או 7 קורסים בסיסיים), ועובד במקביל במה שיש אם אין לך חסכונות מהצבא

כמו שכתבו לך "את אף אחד זה לא מעניין" מה היית בצבא, כל עוד אין ממשק ישיר כלשהו לזה באזרחות. אני בעצמי הייתי קצין.
להיות קצין בצבא זה לא כמו להיות מנהל באזרחות. המערכת היא אחרת, החוקים הם אחרים, היחסים הם אחרים (במיוחד בקרבי) והעקרונות גם קצת שונים...
אם לא התעסקת בתחום הטכנולוגי שאתה רוצה לעסוק בו, אז זה בהחלט שורה או שתיים בקו"ח, אבל לא יתנו לך יתרון משמעותי על פני אחד אחר שהגיע מהמערך הטכני/8200 וכו'.

הייטק זה לא מקצוע. בחברות הייטק עובדים בני אדם בעלי מקצועות שונים ושכר שמאוד משתנה בין עובד לעובד.
זה כמו שתגיד "כניסה לנדל"ן או כל מקצוע מכניס אחר".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
J דירה כלואה כיוון אוויר אחד נדל"ן 8
WRLD כיוון בחיים - מדמ"ח או משפטים אוף טופיק 68
י יובל המבולבל - חוסר כיוון תעסוקתי התפתחות אישית 7
ס מחפשת כיוון התפתחות אישית 3
Flex כיוון להשקעה מיטבית לטווח של 10 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 6
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
N למצוא כיוון התפתחות אישית 5
ח אחרי שלושה עשורים צריך למצוא כיוון. התפתחות אישית 16
A בן 43 מחפש כיוון חדש התפתחות אישית 17
Liron2035 האם הסולידית משנה כיוון? (או נתינת משקלים שונים מהחלוקה הטבעית של השוק) שוק ההון 7
P נשברתי - צריך לשנות כיוון התפתחות אישית 5
ד היי אשמח לקצת כיוון בנושא אג"ח שוק ההון 0
R שינוי כיוון מקצועי. התפתחות אישית 33
H פר״י, Save % Go או כיוון אחר לגמרי שוק ההון 6
F נמצא בפרשת דרכים מקצועית-מתבלט לאיזה כיוון עליי לפנות התפתחות אישית 53
לא חשוב שמות מחשיב את עצמי כא-פוליטי עם נטייה ימינה, האם עלי לשנות כיוון? אוף טופיק 61
R מחפש כיוון שוק ההון 5
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
ג מגדלור לחיים 2009 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
Tsachi01 טיפ לחיים שעוקצים/מעליבים אתכם באינטרנט (ואפילו במציאות). אוף טופיק 45
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
אני חדש אני חדש (יוצא לחיים עצמאים) - האם אפשר להתמקח על דמי וועד גבוהים בדירות להשכרה? נדל"ן 44
O בן 28 , צומת דרכים בחיי(מקצוע לחיים) התפתחות אישית 7
D כישורים לחיים התפתחות אישית 52
לא חשוב שמות המודל השוודי לחיים טובים אוף טופיק 1
N זוג+1 בדרך לחיים טובים יותר יומני מסע אישיים 39
פ כבר לא כל-כך חייל משוחרר, פני לאן? יומני מסע אישיים 43
WRLD הגירה לארה"ב - חייל משוחרר אוף טופיק 9
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
ד משרות לחייל משוחרר: קורסי ההייטק? אוף טופיק 38
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הנולד הפרשה חודשית לחיסכון של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 11
ה מס לחייל משוחרר מיסים 11
אחד שתוהה הרבה חייל משוחרר- תיק השקעות אישי/ קרן פנסיה/ קופת גמל?! שוק ההון 3
ד שיתוף חוזה השקעות של חייל משוחרר - אשמח לעזרה! שוק ההון 3
ס תיק לחייל משוחרר שעתיד להתחיל לימודים שוק ההון 9
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 2
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
Y חייל משוחרר בן 22, כיצד להתחיל? יומני מסע אישיים 5
A קרן מחקה מדד (חייל משוחרר) שוק ההון 134
O פתיחת עסק חייל משוחרר (קרן השתלמות- מהפיקדון) שוק ההון 9
H חייל משוחרר צרכנות פיננסית 10