• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
הוא פסק הדין הראשון שבו בוטל חוק שחוקקה הכנסת לא עקב פגם בתוכן החוק, אלא עקב פגם בהליך החקיקה.
אספר לך סוד קטן, החוק הזה הוא לא סביר ולא מידתי.
בג"צ לא רצה להתעמת עם הממשלה, אז הוא מצא איזה תרוץ טכני.

אספר לך סוד קטן, החוק הזה הוא לא סביר ולא מידתי.
בג"צ לא רצה להתעמת עם הממשלה, אז הוא מצא איזה תרוץ טכני.
מסכים אתך, (ולי אישית שווה שזה לא היה) אבל נושא של פסקת ההתגברות זה אחד הנושאים הרצינים ביותר שיש כאן,
להגיד על זה קץ הדמוקרטיה זה מצחיק, כי מבחינת המון אנשים המפכה החוקתית זה קץ הדמוקרטיה,
גם כיום יש בחוק פסקת ההתגברות בחוק חופש העיסוק.
ויש המון חוקים שמבחינתי לא סביר ולא מידתי גם מס לא לפי גלגולת! ועדין ....

אבל נושא של פסקת ההתגברות זה אחד הנושאים הרצינים ביותר שיש כאן,
להגיד על זה קץ הדמוקרטיה זה מצחיק
פסיקת התגברות כעיקרון אינה בעיתית. ברוב קואליציוני היא קץ הדמוקרטיה - ביטול הפרדת ראשויות.

למה לרדת? תראה מה השכנים שלך, מצביעי הליכוד, המוכשרים, הציונים, הליברלים והחכמים הולכים לעשות:
למה שלא תרצה להיות במדינה בה ביבי והליכוד הם מפלגה שחלק משמעותי מהעם מצביע לה?

HODbDff.jpg

בסופו של דבר אנשים רוצים להיות קרובים לאנשים הדומים להם בדעותיהם והילכות חייהם.
אין לי עניין בכך שאנשים ברמה נמוכה ישפיעו על אורחות ואיכות חיי...אין לי בעיה עם זה שליכודניקים הם בורים...יש לי בעיה עם זה שהם משפיעים לרעה על חיי.

להגיד על זה קץ הדמוקרטיה זה מצחיק, כי מבחינת המון אנשים המפכה החוקתית זה קץ הדמוקרטיה,
גם כיום יש בחוק פסקת ההתגברות בחוק חופש העיסוק.
ויש המון חוקים שמבחינתי לא סביר ולא מידתי גם מס לא לפי גלגולת! ועדין
סליחה זה ממש דמגוגיה.
אתה יודע כמה חוקים בג"ץ פסל לאורך ההיסטוריה? תבדוק ותגלה. בוא נאמר שזה קורה פעם בכמה שנים!! ולא כל שני וחמישי.
עכשיו מה אתה מעדיף? ממשלה שיכולה לחוקק איזה חוק שהיא רוצה בלי שום בקרה? או מתן אפשרות לגוף בלתי תלוי לפסול *פעם בכמה שנים* חוק אחד שנראה לו בלתי סביר בצורה קיצונית.

פסיקת התגברות כעיקרון אינה בעיתית. ברוב קואליציוני היא קץ הדמוקרטיה - ביטול הפרדת ראשויות.
אוקי. בחוק חופש העיסוק זה קיים, ויתרה מזה לא ברוב של 61 אלא ברוב רגיל!! וכל זה בשביל הסכם אוסלו!
"הוראת חוק הפוגעת בחופש העיסוק תהיה תקפה אף כשאינה בהתאם לסעיף 4, אם נכללה בחוק שנתקבל ברוב של חברי הכנסת ונאמר בו במפורש, שהוא תקף על אף האמור בחוק-יסוד זה; תוקפו של חוק כאמור יפקע בתום ארבע שנים מיום תחילתו, זולת אם נקבע בו מועד מוקדם יותר."
יתרה מזה לקחת את חוק כבוד אדם וחירותו ולהחליט שאי אפשר לחוקק חוק שסותר אתו (אפילו שזה לא כתוב בחוק) זה עריצות המיעוט!,
בקיצור קראתי המון ספרים ודעות מכאן או לכאן, להכריז על זה קץ הדמוקרטיה זה מצחיק. הדמוקרטיה בישראל היה לפני המהפכה החוקתית ויהיה אחרי.
ויש לציין שהחוקים הנ"ל לא התקבלו ברוב של 61. ויתרה מזה כל חוק שנתון לפרשנות (מצידי ששופט אחד חלק על הפרשנות) קשה להתייחס אליו כחוקה.
לי אישית אין דעה לכאן או לכאן! כי אני מבין את שתי הצדדים.
צד אחד: הכנסת תוכל לחוקק כל חוק, במיוחד עם יהיה רוב חרדים נגיע מהר מאוד לאיראן
צד שני: מה המיוחדות של שופט שלא נבחר להחליט על דעת עצמו
לגבי צד אחד החרדים מפגרים שנותנים כוח רב לכנסת, מחר יכול להיות רוב אחר,
לגבי צד שני הימין משוגע שהוא לא משתלט על בית משפט דרך הכנסת שופטים ימיניים ומקבל את הכוח עצום שיש להם ביד.
כנראה צריך שיהיה, אבל ברוב מוחץ (נניח 80 ח"כים) ולא ברוב רגיל.
אחרת אתה מקבל את עריצות הרוב.
משחק מחשבתי מה היה קורה במקרה שנתניהו מקבל 80 חכי"ם?
אתמול שמעתי את אלקין הוא אמר שהוא בעד בתנאי שזה יהיה 65 חכי"ם. מה היה אם נתניהו היה מקבל 65 כנראה הוא היה בעד אם זה 70 חכי"ם.
למה אתה לא אומר שהבג"ץ יכול לפסול חוקים רק בפה אחד?

נ.ב לא הצבעתי לשום מפלגה מגוש אמוני,

נערך לאחרונה ב:
סליחה זה ממש דמגוגיה.
אתה יודע כמה חוקים בג"ץ פסל לאורך ההיסטוריה? תבדוק ותגלה. בוא נאמר שזה קורה פעם בכמה שנים!! ולא כל שני וחמישי.
עכשיו מה אתה מעדיף? ממשלה שיכולה לחוקק איזה חוק שהיא רוצה בלי שום בקרה? או מתן אפשרות לגוף בלתי תלוי לפסול *פעם בכמה שנים* חוק אחד שנראה לו בלתי סביר בצורה קיצונית.
20 חוקים נכון לשנת 2018 מאז כנראה עוד כמה. {ועוד מאות החלטות של ועדות, ושל הממשלה}
ודרך אגב היום זה קיים כבר בחופש העיסוק, ואהרון ברק אמר שהוא לא שולל שיחוקק את זה גם בכבוד אדם,

נערך לאחרונה ב:
אבל כאן יש נירמול של הדרה. שיטת הסלמי. אם מכשירים לימודים נפרדים, אז מה הבעיה הדרה בתחבורה ציבורית? במקומות עבודה?

סליחה זה ממש דמגוגיה.
כל הבלאגן הפוליטי וחוסר היציבות של השנים האחרונות, נובע מכך שבג"ץ פסל את חוק הגיוס שאפשר לרוב החרדים להמשיך ללמוד בישיבות ולא להתגייס.
בג"ץ נותן מכות מועטות, אבל קריטיות, לרוב הפוליטי במדינה.

כל הבלאגן הפוליטי וחוסר היציבות של השנים האחרונות, נובע מכך שבג"ץ פסל את חוק הגיוס שאפשר לרוב החרדים להמשיך ללמוד בישיבות ולא להתגייס.
לדעתי זה פרשנות חרדית, רוב הבלאגן הפולטי התחיל מחקירת נתניהו, או מהלחץ המקדים שעשו ארגוני "השינוי" נגד היועץ המשפטי, (תלוי מה העמדה הפוליטית שלך)

נערך לאחרונה ב:
הוא נובע מהרבה דברים, לדעתי שילוב של אחוז חסימה גבוה, הפרת הסכמים קואליציוניים ע"י ביבי לטובת רווח בטווח הקצר, ובטווח הארוך אף אחד לא רצה לעבוד איתו (ליברמן, לפיד, גנץ) והרבה פחות בג"צ.

אין כמו לבקש עצות על החלטות חיים קריטיות מזרים באינטרנט.

הבחירות האחרונות, הממשלה המסתמנת, והדילים מאחורי הקלעים רק המחישו לי לאחרונה כמה הולך להיות קשה לחיות פה בשנים הקרובות.
החרדים, שבקושי עובדים ולא משרתים, גדלים אקספוננציאלית, והולכים לעלות למדינה ביוקר. הערבים, שאני באמת מכבד, בוחרים נציגי ציבור שלא מכירים במדינת ישראל ומהללים שהידים.
הפלסטינים מהגדה לא הולכים לשום מקום, הסיטואציה הביטחונית בעזה לא קרובה לפתרון, ואיראן וחיזבאללה עובדים 24/7 להתעצם ולאמלל אותנו. וזה עוד מבלי להזכיר את פסקת ההתגברות וקץ הדמוקרטיה.

אני בעל אזרחות אמריקאית, ורצון גדול להשתלב בתחום של תעשיית החלל האמריקאית. הסיבה שלא עשיתי את המעבר עד כה היא מפאת הגיל והלימודים, אבל עכשיו אני מרגיש שזה משהו שאני יכול לעשות, למרות שיגידו שאני עדיין די צעיר בשביל דבר כזה. התחלתי לשלוח קורות חיים לחברות אמריקאיות וכבר קיבלתי הזמנה לריאיון (בזום, כמובן).

נניח ואני מתקבל, האם ללכת על זה? להשאיר פה את החברים והמשפחה מצד אחד, ומצד שני לעבור למדינה קצת יותר יציבה ובטוחה, שאוכל להקים שם משפחה עם פחות חששות ופחדים?

אשמח לדעתכם, זרים אינטרנטיים.
לא הייתי חושב פעמיים.
אני יכול להגיד לך שאני עושה הרבה עבודת מחקר פרו-בונו רק בשביל התקווה שיום אחד אולי תהיה לי האפשרות להגר למדינה אנגלו-סקסית הן מבחינת קריירה והן מבחינת איכות חיים וראיית עולם. זה מגיע עם מחיר כמובן, אבל יש מחיר גבוה מאוד ללהמשיך לגור בישראל.

בג"ץ נותן מכות מועטות, אבל קריטיות, לרוב הפוליטי במדינה
בכל מה שנוגע לזכויות, זה לא משנה מי הרוב ומי איננו הרוב. משנה רק שישמרו הזכויות, השוויון והחירות. אם את חושבת שהדרך לזה היא לתת שליטה של 100 אחוז רק לרשות אחת במדינה ולבטל לחלוטין את האיזון על ידי רשות נוספת, אז לצערי זו שגיאה מרה. אפשר לשנות ולתקן אבל לבטל לחלוטין איזון רשויות זה דבר שלא נשמע כמותו.
ולגבי החוק הספציפי-לדעתך הוא סביר? למה אדם אחד צריך לשרת שנים ולסכן את חייו והאחר לא? תקראי מה כתב בפסק הדין אליקים רובינשטיין שלא ניתן לחשוד בו שיש לו אנטגוניזם ליהדות ולמסורת.

למה לרדת? תראה מה השכנים שלך, מצביעי הליכוד, המוכשרים, הציונים, הליברלים והחכמים הולכים לעשות:
למה שלא תרצה להיות במדינה בה ביבי והליכוד הם מפלגה שחלק משמעותי מהעם מצביע לה?

HODbDff.jpg

בסופו של דבר אנשים רוצים להיות קרובים לאנשים הדומים להם בדעותיהם והילכות חייהם.
אין לי עניין בכך שאנשים ברמה נמוכה ישפיעו על אורחות ואיכות חיי...אין לי בעיה עם זה שליכודניקים הם בורים...יש לי בעיה עם זה שהם משפיעים לרעה על חיי.

הדיון הזה התחיל משאלה לגיטימית של פות"ש ונגרר לפוליטיקה, חוץ מלשחרר קיטור באמת שאין טעם לדיון מהסוג הזה וזה עניין של זמן עד שהוא יינעל.

אז רגע לפני שנסגר הדיון אומר שההודעה הזאת היא הכאפה הכי טובה לאנשים שחושבים(בצורה הזויה לטעמי) שניתן יהיה לחיות פה בבועה כזו או אחרת, ושאם רק נשלב את החרדים בשוק העבודה יפתרו הבעיות שלנו.

הדיון כאן בא ללבן איך תראה המדינה והאם לפוט״ש ולאחרים עדיף להגר או לסתום את האף והעיניים ולהשאר.
לא כולם כאן מבינים שרמת השירותים -רפואה, תחבורה, חינוך -תרד ותרד כי ה״רוב״ שלך רוצא מימן לחרדים בלבד.
לא כולם מבינים שנשים מקומן בבית בלבד והן יודרו מכל מקום - בלימודים, ברחוב, בשירותים השונים ולעזרת נשים לא משפיעה במקומות העבודה, כי ה״רוב״ שלך חושב שגבר לא יכול לשלוט בעצמו כשהוא רואה אישה.
לא כולם מבינים שלא תהיה כאן דמוקרטיה פשוט בגלל שה״רוב״ שלך מעולם לא למד ולא מתכנן ללמוד דמוקרטיה מהיא.

בכל מה שנוגע לזכויות, זה לא משנה מי הרוב ומי איננו הרוב. משנה רק שישמרו הזכויות, השוויון והחירות. אם את חושבת שהדרך לזה היא לתת שליטה של 100 אחוז רק לרשות אחת במדינה ולבטל לחלוטין את האיזון על ידי רשות נוספת, אז לצערי זו שגיאה מרה. אפשר לשנות ולתקן אבל לבטל לחלוטין איזון רשויות זה דבר שלא נשמע כמותו.
ולגבי החוק הספציפי-לדעתך הוא סביר? למה אדם אחד צריך לשרת שנים ולסכן את חייו והאחר לא? תקראי מה כתב בפסק הדין אליקים רובינשטיין שלא ניתן לחשוד בו שיש לו אנטגוניזם ליהדות ולמסורת.
עזוב שניה את חוק הגיוס, יש כאן 2 נושאים מהותיים
1. מוסרי, שבשביל זה יש בחירות וכו' {דרך אגב: גם החוק שלפיד- ובנט לא עומד מבחינת חוקית, מסתמא רק הסדר חוכמתו אמונתו שכל מי שלומד חכמה (ישיבה, לימודים,) פטור מצה"ל, חוקי}
2. האם לבג"ץ יש סמכות לבטל חוק,
שאתה מערב את סעיף 1 ו2 אז קשה לענות בצורה סבירה על 2.
עכשיו לגבי זכויות, הבג"ץ לא ממציא זכויות אלא מה שהחוק נותן.
שאלה מצד השני, לאשה חרדית יש זכות להופעה לא מעורבת כן או לא? לדעתי כן! לפי החוק זה לא חוקי!
בג"ץ לא יכול להחליט שזה לא מוסרי לא לעשות אירוע בהפרדה, כי זה לא חוקי, אז עכשיו מה יעשה המחוקק שרוצה לדאוג לנשים שהצביעו לו?
לחוקק חוק שזה חוקי לעשות אירוע בהפרדה (לא כפייה), אבל עכשיו מגיע בג"ץ ופוסק שזה לא חוקי החוק הזה כי זה סותר חוק אחר? אז מה אתה כמחוקק חושב לעשות

נערך לאחרונה ב:
ברור שרוב מקרב שופטי בג"ץ מצביעי שמאל. ולכן ברור ששופטי בג"ץ הם בעלי דעות שאינן תואמות את דעת הרוב במדינה. את המצב הזה צריך לתקן, או באמצעות החלטת שיטת בירת השופטים, או באמצעות פסקת התגברות.
לגבי חוק הגיוס, כל הגיוס חובה לא סביר בעיני אלא אם כן הוא מוסכם על כל חלקי העם. סביר שיגררו בחורי ישיבה בפיאותיהם לשירות בכוח? סביר שערבים לא יתגייסו וחרדים כן?
סביר זה לתת העדפה מתקנת למשרתים, או / גם שכר גבוה וכדומה.

הדיון כאן בא ללבן איך תראה המדינה והאם לפוט״ש ולאחרים עדיף להגר או לסתום את האף והעיניים ולהשאר.
לא כולם כאן מבינים שרמת השירותים -רפואה, תחבורה, חינוך -תרד ותרד כי ה״רוב״ שלך רוצא מימן לחרדים בלבד.
לא כולם מבינים שנשים מקומן בבית בלבד והן יודרו מכל מקום - בלימודים, ברחוב, בשירותים השונים ולעזרת נשים לא משפיעה במקומות העבודה, כי ה״רוב״ שלך חושב שגבר לא יכול לשלוט בעצמו כשהוא רואה אישה.
לא כולם מבינים שלא תהיה כאן דמוקרטיה פשוט בגלל שה״רוב״ שלך מעולם לא למד ולא מתכנן ללמוד דמוקרטיה מהיא.
אני מניח שאתה למדת.
אז למד אותנו: מהי דמוקרטיה?
חוק גיוס חובה - דמוקרטי?
איסור לימוד תואר שני בהפרדה מגדרית - דמוקרטי?
פסילת חוקים ע"י בג"ץ שאף אחד מחבריו לא חרדי, ורק אחד יהודי מזרחי, דמוקרטי?

ברור שרוב מקרב שופטי בג"ץ מצביעי שמאל. ולכן ברור ששופטי בג"ץ הם בעלי דעות שאינן תואמות את דעת הרוב במדינה. את המצב הזה צריך לתקן, או באמצעות החלטת שיטת בירת השופטים, או באמצעות פסקת התגברות.
לגבי חוק הגיוס, כל הגיוס חובה לא סביר בעיני אלא אם כן הוא מוסכם על כל חלקי העם. סביר שיגררו בחורי ישיבה בפיאותיהם לשירות בכוח? סביר שערבים לא יתגייסו וחרדים כן?
סביר זה לתת העדפה מתקנת למשרתים, או / גם שכר גבוה וכדומה.
אז למה החכי"ם החרדים לא דורשים לבטל את חוק גיוס חובה?

אגב התגובות כאן ממש מלמדות על רוח ציונית נלהבת בקרב הציבור המכנה עצמו 'דמוקרטי' במדינה. וואו. או אנחנו בשלטון או אנחנו בחו"ל.
איזו דמוקרטיה מפוארת.
איזו ציונות משגשגת.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה