• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
אף אחד לא יודע מה יהיה בעוד שלושים שנה אבל חוץ מקריסה של המדינה אני לא רואה תרחיש שיגרום לחרדים לצאת לעבוד, ובטח שלא להתגיס.
הם כן יצאו לעבוד, בסופו של דבר. אבל רק בתנאים שמתאימים להם. ותהיה בטוח שהם גם ידרשו הכשרות יקרות על חשבון משלם המסים, הפרדות מגדריות ואקרדיטציה אקדמית של ״״ההשכלה״״ שלהם.

משהו שלמשל היה קרוב אלי בזמנו, הייתי בצבא בתקופה שיאיר לפיד רק חדר לכנסת וישב תחת נתניהו. הוא הוציא בכוח הרבה חרדים לצבא, אבל כמובן שהלוביסטים דאגו מן העבר השני שהם יקבלו הכשרות יקרות מהצבא.
והם לא הסתפקו בסתם תפקידים סבירים - אלא הם ממש דרשו וגם קיבלו הכשרות לתפקידי הייטק ש-95% מהם לא היו בשום רמה כדי לעבור. אני זוכר ספציפית מחזור אחד שמתוך איזה 60, רק 2 עברו. החבר׳ה היו לחלוטין שב״בניקים שלא יצא מהם כלום בחיים גם בתחומים שהם לא הייטק.
אני גם זוכר שהם היו עושים כל מיני מהומות מהמש״קיות ״הלא-צנועות״ שלובשות מכנסיים.

אבל הנקודה שלי היא שככה תיראה ״יציאה לעבודה״ של המגזר, ביום בו זה יכפה על ידי המציאות.

הם כן יצאו לעבוד, בסופו של דבר. אבל רק בתנאים שמתאימים להם. ותהיה בטוח שהם גם ידרשו הכשרות יקרות על חשבון משלם המסים, הפרדות מגדריות ואקרדיטציה אקדמית של ״״ההשכלה״״ שלהם.

משהו שלמשל היה קרוב אלי בזמנו, הייתי בצבא בתקופה שיאיר לפיד רק חדר לכנסת וישב תחת נתניהו. הוא הוציא בכוח הרבה חרדים לצבא, אבל כמובן שהלוביסטים דאגו מן העבר השני שהם יקבלו הכשרות יקרות מהצבא.
והם לא הסתפקו בסתם תפקידים סבירים - אלא הם ממש דרשו וגם קיבלו הכשרות לתפקידי הייטק ש-95% מהם לא היו בשום רמה כדי לעבור. אני זוכר ספציפית מחזור אחד שמתוך איזה 60, רק 2 עברו. החבר׳ה היו לחלוטין שב״בניקים שלא יצא מהם כלום בחיים גם בתחומים שהם לא הייטק.
אני גם זוכר שהם היו עושים כל מיני מהומות מהמש״קיות ״הלא-צנועות״ שלובשות מכנסיים.

אבל הנקודה שלי היא שככה תיראה ״יציאה לעבודה״ של המגזר, ביום בו זה יכפה על ידי המציאות.
קומבינות של הכרה בלימודים ודאי היו ויהיו (לא רק אצל חרדים) וכמובן הכשרות יקרות על חשבון המדינה.
לגבי השאר אני פחות בטוח. בצבא יש לרבנות המון כוח כי לחיילים אין שום כוח. במקום עבודה אזרחי אדם שיציק לעובדת על הלבוש "הלא צנוע" שלה יקבל תביעה על הטרדה מינית ומקום עבודה שיגבה דרישה כזו יחטוף תביעה דומה. ביום בו חברה גדולה תעביר מישראל פעילות בגלל דרישה להפרדה מגדרית, כולם יצטרכו לעשות חושבים לגבי המחיר של ה"התאמות" האלו.

במקום עבודה אזרחי אדם שיציק לעובדת על הלבוש "הלא צנוע" שלה יקבל תביעה על הטרדה מינית ומקום עבודה שיגבה דרישה כזו יחטוף תביעה דומה
זה לא תהיה בעיה. לא רק שלא יהיו תביעות על הטרדה מינית, ואם יהיו אז יפסקו שהאישה היא שהטרידה בעצם לבושה. אם כיום דורשים הפרדה מיגדרית בלימודים ובמדרכות אז לאחר חוק ההתגברות יחקקו הפרדה מיגדרית גם במקום העבודה. החברות הגדולות יברחו מישראל בגלל חרמות וירדה ברמת העובדים, אבל לא בגלל הפרדה מגדרית - בשם ה״דיוורסיטי״ הם יכבדו את החוקים המקומיים.

נערך לאחרונה ב:
זה לא תהיה בעיה. לא רק שלא יהיו תביעות על הטרדה מינית, אם כיום דורשים הפרדה מיגדרית בלימודים ובמדרכות אז לאחר חוק ההתגברות יחקקו הפרדה מיגדרית גם במקום העבודה. החברות הגדולות יברחו מישראל בגלל חרמות וירדה ברמת העובדים, אבל לא בגלל הפרדה מגדרית - בשם ה״דיוורסיטי״ הם יכבדו את החוקים המקומיים.
אני מבין את החשש שנחדול מלהיות מדינה דמוקרטית, אבל לא שותף לו, לפחות לא בטווח הקרוב.
לגבי גיוון מול כיבוד מנהגים מקומיים זו באמת שאלה. חברות אמריקאיות (ולעת עתה גם ישראליות) מחוייבות לפעול לפי ערכים מסויימים גם מחוץ לארה"ב אפילו אם הפעולות האלו יפגעו בשורת הרווח. אם למשל מפלגה שכבר הציעה הפרדה גזעית בבתי חולים תצליח לכפות זאת גם בשוק העבודה, סביר מאד שחברות אמריקאיות לא יוכלו להמשיך לעבוד בישראל.

האמת שבעיניי אין באמת אלטרנטיבה טובה.

ארה"ב - אם תגור בערים, כנראה תרגיש גם שם את השנאה ואפילו דברים מוזרים יותר.

אירופה - אני חושב (לא מגובה במחקרים ולא קראתי כאלה) שבגלל קצב הילודה הנמוך, הצעירים יצטרכו לשאת בנטל שיתגבר עם השנים. כמו בישראל שיש אוכלוסיה שמסתמכת על שאר האוכלוסיה, גם שם זה יקרה. אז אולי פשוט עדיף להשאר בישראל ולכבות את הטלוויזיה

האופציה הכי טובה בעיניי היא למצוא יישוב בישראל שיהיה יחסית נעים. לנסות לחיות בבועה. לנסות להביא איתך חברים. לבקר הרבה את המשפחה. לא לשמוע הרבה חדשות. להצביע פעם ב4 שנים לאביר קארה שאולי ייקחו ממך קצת פחות כסף. ללכת לים. לשתות תה צמחים. נראה לי הצפון הלא רחוק היא אופציה לא רעה.

לנסות לחיות בבועה זו אופציה סבירה, אבל גם אם תצליח לשמור על הבועה שלך 40-50 שנה עד שיהדקו מעליך את הקרקע מה יקרה לילדים שלך? מגיל מסויים הטובה האישית שלנו הופכת להיות חסרת משמעות וכל מה שאנחנו עושים זה למען הדור הבא.

לכן אני שואף לדרכון אירופאי כדי שאם יהיו לי ילדים הם יוכלו להתחפף מכאן.

לנסות לחיות בבועה זו אופציה סבירה, אבל גם אם תצליח לשמור על הבועה שלך 40-50 שנה עד שיהדקו מעליך את הקרקע מה יקרה לילדים שלך? מגיל מסויים הטובה האישית שלנו הופכת להיות חסרת משמעות וכל מה שאנחנו עושים זה למען הדור הבא.

לכן אני שואף לדרכון אירופאי כדי שאם יהיו לי ילדים הם יוכלו להתחפף מכאן.
ילדים מקבלים אוטומטית אם לך יש?

כיום דורשים הפרדה מיגדרית בלימודים ובמדרכות אז לאחר חוק ההתגברות יחקקו הפרדה מיגדרית גם במקום העבודה. החברות הגדולות יברחו מישראל בגלל חרמות וירדה ברמת העובדים, אבל לא בגלל הפרדה מגדרית - בשם ה״דיוורסיטי״ הם יכבדו את החוקים המקומיים.
לא צריך חוק התגברות בשביל זה.

הציונות הדתית ויהדות התורה דורשות להתיר הפרדה מגדרית בחוק

האופציה הכי טובה בעיניי היא למצוא יישוב בישראל שיהיה יחסית נעים. לנסות לחיות בבועה. לנסות להביא איתך חברים. לבקר הרבה את המשפחה. לא לשמוע הרבה חדשות. להצביע פעם ב4 שנים לאביר קארה שאולי ייקחו ממך קצת פחות כסף. ללכת לים. לשתות תה צמחים. נראה לי הצפון הלא רחוק היא אופציה לא רעה.
לקבור את הראש בחול כמו יען כשבא נמר לטרוף אותך זאת האופציה הכי רעה
נכון שזה קשה אבל חובה לא לקבור את הראש, חובה להקשיב לחדשות ולהבין מה מנסים לעשות פה ולתכנן את הצעדים איך לשמור על החיים שלך ועל החופש שלך.. אם זה אומר לעבור אז זה עדיף ואני לא רוצה הזכיר מקרים מהעבר שחשבו שדברים נוראיים לא יכולים לקרות כי באותם ימים היה סביר

ילדים מקבלים אוטומטית אם לך יש?
אם הם נולדו לאחר קבלת האזרחות אז כן. יש לא מעט מדינות אגב שמעניקות לילד אזרחות אם הוא נולד שם. גם אם ההורים הם רק תיירים או אפילו שוהים בלתי חוקיים.

לנסות לחיות בבועה זו אופציה סבירה
זה לא, זה בלתי אפשרי, וזה סתם לספר לעצמכם סיפורים.
אתה חושב שקהילה חילונית יכולה לחיות בבועה באירן? באפגניסטן?
אתה רואה קהילה ליברלית פרו מערבית יכולה לחיות בבועה בבלארוס? או באיזה שיט הול ברוסיה העצומה ושהשלטון יעביר את זה ככה חלק?
אין סיכוי, אתם מרמים את עצמכם.

נערך לאחרונה ב:
זה לא, זה בלתי אפשרי, וזה סתם לספר לעצמכם סיפורים.
אתה חושב שקהילה חילונית יכולה לחיות בבועה באירן? באפגניסטן?
אתה רואה קהילה ליברלית פרו מערבית יכולה לחיות בבועה בבלארוס? או באיזה שיט הול ברוסיה העצומה ושהשלטון יעביר את זה ככה חלק?
אין סיכוי, אתם מרמים את עצמכם.

בתל אביב והמרכז זה כן יתאפשר עוד כמה עשרות שנים. הפריפריה תמיד נופלת ראשונה.

"דורשות להתיר"
זו כפיה?
כיום יש איסור על לימוד לתואר שני בהפרדה. כלומר יש כפיה חילונית שמונעת ממכללות חרדיות לארגן לימודי תואר שני לגברים בלבד / לנשים בלבד. (ואז מקטרים למה החרדים לא מספיק עובדים...)
למה לא לתקן?

עוד שרשור של פולטיקה והשמצות של צד לצד, אין כאן שום מטרה ושום דיון אמיתי על המצב, אלא רק בשביל לייצר שיח.
@yossik נראה לי אפשר להניח כאן לינק לפורום רוטר.
אני בעל אזרחות אמריקאית, ורצון גדול להשתלב בתחום של תעשיית החלל האמריקאית. הסיבה שלא עשיתי את המעבר עד כה היא מפאת הגיל והלימודים, אבל עכשיו אני מרגיש שזה משהו שאני יכול לעשות, למרות שיגידו שאני עדיין די צעיר בשביל דבר כזה. התחלתי לשלוח קורות חיים לחברות אמריקאיות וכבר קיבלתי הזמנה לריאיון (בזום, כמובן).
שואל שאלה בשביל לייצר שיח
@אליהו אתה חסר כאן:)

עוד שרשור של פולטיקה והשמצות של צד לצד, אין כאן שום מטרה ושום דיון אמיתי על המצב, אלא רק בשביל לייצר שיח.
@yossik נראה לי אפשר להניח כאן לינק לפורום רוטר.
ת'אמת, אתה צודק אבל אשאיר הפעם אשאיר את הבחירה על נעילת שרשור ל @הסולידית.

ת'אמת, אתה צודק
דווקא נראה לי שרשור מאוד רלבנטי למי שמתכנן פרישה מוקדמת.

אין ספק שבעתיד יתחילו להופיע חוקים למיסוי של רכוש לטובת "אלה שאין להם".

נשמע מופרך? תחשוב על מס דירה שלישית שבג"צ דחה (אבל כבר לא יהיה בג"צ אחרי פסקת ההתגברות)

"דורשות להתיר"
זו כפיה?
כיום יש איסור על לימוד לתואר שני בהפרדה. כלומר יש כפיה חילונית שמונעת ממכללות חרדיות לארגן לימודי תואר שני לגברים בלבד / לנשים בלבד. (ואז מקטרים למה החרדים לא מספיק עובדים...)
למה לא לתקן?
צודקת במאה אחוז.

משה אשם, גידי אשם , החילונים אשמים, השמלאנים אשמים, האנטישמים אשמים, הערבים אשמים. כולם אשמים. חוץ ממכם כמובן.

דווקא נראה לי שרשור מאוד רלבנטי למי שמתכנן פרישה מוקדמת.
נשמע מופרך? תחשוב על מס דירה שלישית שבג"צ דחה (אבל כבר לא יהיה בג"צ אחרי פסקת ההתגברות)
פסק הדין בעניין מס ריבוי דירות ניתן ב-6 באוגוסט 2017, והוא פסק הדין הראשון שבו בוטל חוק שחוקקה הכנסת לא עקב פגם בתוכן החוק, אלא עקב פגם בהליך החקיקה. אין קשר לפסקת ההתגברות

עוד דרך נוספת וחצי מוסוות להעביר כסף מהחילונים לחרדים- עוד דרך לאפשר לחרדים לקבל תעודה שלא שווה הרבה על מנת שיוכלו לקבל תוספות תשלום לאקדמאים במשרות לא יצרניות. אלכס כבר הסביר את זה מקודם:
אבל בעצם זה לא רק עוד העברת כספים - יש ככ הרבה כאילו שקשה מאד לעשות את החשבון האמיתי, ויהיו הרבה יותר.
אבל כאן יש נירמול של הדרה. שיטת הסלמי. אם מכשירים לימודים נפרדים, אז מה הבעיה הדרה בתחבורה ציבורית? במקומות עבודה?

נערך לאחרונה ב:
תשכחו מקיצבת זיקנה. קיצבת זיקנה יקבל רק מי שאין לו פנסיה שזה מי שלא עבד כל חייו ושילם ביטוח לאומי בסכום של עלה תאנה סימלי.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה