• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ירידה מהארץ

מצב
הנושא נעול.
וגם כאן פער הדורות
אתה צודק. לא היה מידע ברשת כי לא היתה רשת, אבל היה מידע שעבר בין אנשים. בשנות ה-80 היתה חנות "למטייל" בדיזינגוף שכל מי שתיכנן לנסוע לטיול ארוך אחרי הצבא, היה מגיע לשם כי הם קיבצו את כל הטיפים שמטיילים אחרים השאירו שם אחרי סיומו (שאפו להם על הרעיון).
רבים מבני הקיבוצים שנסעו לארה"ב אז (וספציפית ללוס אנג'לס) ממש גרו ברחובות צמודים ועבדו ביחד ו"קראו" לחבריהם בארץ להגיע.
לא מעט קיבוצניקים התחתנו עם מתנדבים, חלק מהזוגות נשארו בקיבוץ וחלק עברו למדינת בן הזוג.
*מתנדבים בקיבוץ היו שוס גדול. כך הקיבוצניקים הכירו את העולם הגדול שנים רבות לפני שהשמיים נפתחו לכלל האוכלוסיה ולמדו על תרבויות אחרות ומאפייני התנהגות שונים.
פחות מושבות ישראליות בחו"ל
אף אחד ממכריי לא גר במושבת ישראלים, מי צריך את זה כשהוא בוחר להגר (ובמיוחד אם נישא לבן/בת זוג מאותה מדינה)?

אף אחד ממכריי לא גר במושבת ישראלים, מי צריך את זה כשהוא בוחר להגר (ובמיוחד אם נישא לבן/בת זוג מאותה מדינה)?
כבר כתבתי כאן על הקושי בנישואים כאלו.
זה די שונה מהמצב של מי שגר במדינה א ושוקל אם להגר למדינה ב, כי בנישואים טרנסאטלנטיים מישהו חייב להגר והשני נשאר איפה שחי כל חייו. ויש מקרים בהם אחד הצדדים חייב לוותר כדי לשמור על שלמות המשפחה.

נערך לאחרונה ב:
אני מבין מה אתה אומר. במקרה שלי אבל, המקום בו הכי שנאו אותי בעולם בגלל המוצא האתני שלי הוא פה במדינת ישראל. אז נגיד אצלי, כבר מלפני מעל 20 שנה היה ברור לי שהכיוון זה להגר. או לפחות להיות מאוד פתוח לרעיון ובשום נקודת זמן לא לתת לעצמי להרגיש יותר מדי בנוח בישראל.
גם אני עליתי בעליה הגדולה מברית המועצות. יצא לי לגור במקומות שונים בישראל וללכת לבתי ספר שונים ואחרי זה אוניברסיטה, צבא, עבודה.
בשום מקום ובשום שלב עד לאחרונה לא נתקלתי בשנאה או אפליה כלשהי על בסיס המוצא שלי. להיפך, כעולה חדש תמיד הרגשתי שהישראלים ניסו לעזור לנו מעל ומעבר. אני באמת שלא מבין על איזו שנאה לעולים מברית המועצות אנשים מדברים. זה נראה כאילו הם הגיעו למדינה אחרת. אני לגמרי הרגשתי בבית בישראל.
מצד שני, המקומות שגרתי בהם לא בהכרח מייצגים. הסתכלתי עכשיו על תוצאות הבחירות במקומות שגרתי בהם בשנים הראשונות שלי בישראל. בכל המקומות האלה יש עתיד מובילה בהפרש ענק והליכוד מקבל אחוז חד ספרתי של קולות או קרוב לכך. גם בהמשך הייתי בעיקר במקומות עם אוכלוסיה דומה. זה אגב יצא לחלוטין במקרה שכל פעם הגענו למקומות כאלה.
בשנאה נתקלתי רק בשנים האחרונות, ואני ממש בהלם. אכן התחלתי להרגיש ששונאים אותי. כשעמדתי בצומת ליד הבית בהפגנות של הדגלים השחורים, עוברי אורח היו צועקים לנו "אשכנזים תחזרו לגרמניה", "שמאלנים בוגדים" ומגוון ביטויים, שנשמעו לי לחלוטין כאנטישמיות קלאסית מהעבר. גם זרקו עלינו ביצים ושפכו עלינו מים וגם ראיתי מספיק תיעודים של אירועים מזעזעים ממש. ראיתי איזו הסתה מטורפת אנשים משתפים בפייסבוק, איזו הסתה(מתוכחמת) יש בטלוויזיה, ואני פשוט לא מאמין. לא יכול להיות שזה מה שהתפתח במדינת היהודים, מכל המקומות בעולם. התחלתי להרגיש שזאת לא מדינה שלי.

נערך לאחרונה ב:
בשנאה נתקלתי רק בשנים האחרונות, ואני ממש בהלם. אכן התחלתי להרגיש ששונאים אותי. כשעמדתי בצומת ליד הבית בהפגנות של הדגלים השחורים, עוברי אורח היו צועקים לנו "אשכנזים תחזרו לגרמניה", "שמאלנים בוגדים" ומגוון ביטויים, שנשמעו לי לחלוטין כאנטישמיות קלאסית מהעבר. גם זרקו עלינו ביצים ושפכו עלינו מים וגם ראיתי מספיק תיעודים של אירועים מזעזעים ממש. ראיתי איזו הסתה מטורפת אנשים משתפים בפייסבוק, איזו הסתה(מתוכחמת) יש בטלוויזיה, ואני פשוט לא מאמין. לא יכול להיות שזה מה שהתפתח במדינת היהודים, מכל המקומות בעולם. התחתלתי להרגיש שזאת לא מדינה שלי.
תהיה בטוח שגם בארה"ב יש גילויי שנאה בהפגנות,
גם שם יש הסתה בפייסבוק,
וגם שם הטלוויזיה מחפשת "דם ואש" (כדרך לקדם צפייה ורייטינג).

אם אלו הבעיות,
אז אולי במקום לעבור מדינה (או להישאר אבל "להרגיש שזאת לא מדינה שלי"),
אפשר פשוט להתרחק ממקומות שבהם יש שנאה והסתה?

נערך לאחרונה ב:
למהגרים צעירים אני ממליץ על תכנים של פיטר זאיהן שיש לו רעיונות מעניינים לגבי איך הדמוגרפיה העולמית תשפיע על המצב בעוד שלושים שנה.
כשאתה מסתכל על גרף הדמוגרפיה של ישראל:

מצבה נהדר. אני יודע שיגידו שחלק מהצעירים האלה לא יעבדו, ועל זה אני אומר שאתם לא יודעים מה יהיה בעוד שלושים שנה. העולם מזדקן ויהיה בחוסר גדול מאוד של מוצרים שדורשים כח עבודה זול. ולישראל יהיה הרבה כח עבודה. הרעיון שכח עבודה דורש השכלה או כישורים או משהו כזה, לא מתאים למציאות היום לא בעולם השלישי וגם לא בבתי הייצור בתל אביב. כשיהיה לנו עבודה לאנשים, לא תהיה שום בעיה להעסיק ולהפיק תועלת מכל עובד.
אני מקווה שאני לא מצייר תמונה דיסטופית. להיפך. לפחות לישראל. או שאוטומציה תהפוך חצי מהאוכלוסייה למובטלת ותהיה מלחמת עולם, או שנמצא עבודה לכולם והשגשוג העולמי ימשיך. בכל מקרה ישראל במקום טוב יחסית להנות ממנו.

אם אתה מתכנן להיות אדם אחרי פרישה בעוד שלושים שנה, שיכול להגר לאן שהוא רוצה כי אין לו ילדים שתלויים בו, כל מה שאמרתי לא רלוונטי בכלל. האם אכפת לך מה תהיה רמת האבטלה בעוד שלושים שנה במדינה בה אתה בוחר לחיות, אם אתה עכשיו בגיל שלושים מחליט לעבור? הטיעון רלוונטי רק למי שעדיין יהיה בשוק העבודה עוד שלושים שנה.

למהגרים מאוד צעירים, ולכן גם לילדים שלי, אני ממליץ להישאר בארץ. כמו שאמרתי בתגובה קודמת, אלא אם כן האקלים יטביע אותנו. עדיין לא הבנתי אם כן או לא (כלומר במטרים הוא לא. השאלה היא על לחות וטמפרטורה. כל מומחה אקלים ששאלתי אותו מה תהיה הטמפרטורה בעוד שלושים שנה אמר 'מה אתה עושה פה אני מזמין משטרה')

לא נראה שאדם כמוך באמת תרם למדינה....

צורם שאתה כל כך מתעב את בני עמך(?!) ומכבד את העם שאויב (ברובו) את ישראל....

לא מתעב, אבל ערבים הורגים מהר. חרדים הורגים לאט. אפשר לטעון שחרדים יותר אכזריים. תשמע אני רק שם את זה על השולחן.

גם אני עליתי בעליה הגדולה מברית המועצות. יצא לי לגור במקומות שונים בישראל וללכת לבתי ספר שונים ואחרי זה אוניברסיטה, צבא, עבודה.
בשום מקום ובשום שלב עד לאחרונה לא נתקלתי בשנאה או אפליה כלשהי על בסיס המוצא שלי. להיפך, כעולה חדש תמיד הרגשתי שהישראלים ניסו לעזור לנו מעל ומעבר. אני באמת שלא מבין על איזו שנאה לעולים מברית המועצות אנשים מדברים. זה נראה כאילו הם הגיעו למדינה אחרת. אני לגמרי הרגשתי בבית בישראל.

אני עליתי ב-91 בעלייה הגדולה בגיל 6 וחוויתי לא מעט גזענות וקשי קליטה כולל מורה בכיתה ב' שקראה לי "רוסי מסריח" לפני כל הכיתה. אפליה וגזענות זה משהו שקשה לשים עליו את האצבע אם זה לא in your face כמו בארצות הברית בשנות ה-50 ו-60, אבל להגיד שזה לא קיים בישראל כלפי העלייה מברית המועצות זה קצת רחוק מידי. בשוק הדייטים לדוגמא רוסים זה סחורה סוג ב'.

כשעמדתי בצומת ליד הבית בהפגנות של הדגלים השחורים, עוברי אורח היו צועקים לנו "אשכנזים תחזרו לגרמניה",

חחח I wish... יכולים לסדר לי דרכון אירופאי?

"שמאלנים בוגדים" ומגוון ביטויים, שנשמעו לי לחלוטין כאנטישמיות קלאסית מהעבר. גם זרקו עלינו ביצים ושפכו עלינו מים וגם ראיתי מספיק תיעודים של אירועים מזעזעים ממש. ראיתי איזו הסתה מטורפת אנשים משתפים בפייסבוק, איזו הסתה(מתוכחמת) יש בטלוויזיה, ואני פשוט לא מאמין. לא יכול להיות שזה מה שהתפתח במדינת היהודים, מכל המקומות בעולם. התחתלתי להרגיש שזאת לא מדינה שלי.

זה בסדר אני אף פעם לא הרגשתי שזו המדינה שלי, אבל אין לי כוחות נפשיים להגירה נוספת. אם הייתי עושה הגירה אז רק למען הילדים. (שאין לי)

לפותח הדיון אם להגר אז זה עכשיו כל עוד אתה צעיר, בריא, חזק, רווק ומבוקש בשוק העבודה.

נערך לאחרונה ב:
בתור אחד שעשה את זה (לא לארהב).
כמה נקודות:

קודם כל, ארהב היא כניראה בחירה מקצועית טבעית לך, וסביר שתצליח. אבל היא נראית כסובלת מבעיות חמורות מאוד (בדומה לישראל). היא פחות רעועה וקטנה כמובן, ויש בה איים גדולים של ביטחון. אבל בגדול - תרבות דפוקה, חברה מקוטבת, יש שאומרים על סף מלחמת אזרחים. נשק. חומרנות. טמטום. לא הייתי רוצה שילדיי יגדלו שם.

אתה בגיל מצויין להגר. זה הרבה יותר מסובך עם משפחה וילדים והתחייבויות. אני נסעתי ככה, בלי כלום, בלי לדעת כלום, והסתדרתי נהדר. חזרתי עם מכולה כמובן ומלא ילדים. לחזור היה קשה יותר!

ארהב זה רחוק. יש כאלה שלא אכפת להם. אבל זה משנה אם מפגש עם המשפחה זה 4 שעות טיסה או 14. גם במחיר, גם בטרטור. גם בפער השעות זה משנה לשמירה על קשר. באירופה זה לא ממש קשה לראות חברים/משפחה 5 פעמים בשנה. ואפשר גם יותר. בארהב - תשאל מי שעשה את זה.

ישראל נראית במסלול התרסקות. קשה להתווכח עם זה. פתיחת דלת למקום אחר היא בחירה טבעית למי שיכול.

אבל אל תאמין לעיתון. ההתרסקות לא תבוא מחר, ואולי לא תבוא בכלל. ויש הרבה דברים לא צפויים בכל מקום. תעשה הכל בנחת, כמו שמתאים לך. הבית לא נשרף באש. בהצלחה.

אבל בשוק הדייטים לדוגמא רוסים זה סחורה סוג ב'.
אם הייתי עושה הגירה אז רק למען הילדים. (שאין לי)
רק לגבי הנקודה הזו, אל תשלה את עצמך שהילדים שלך יהיו במצב טוב יותר מול ילידי המקום באיטליה או גרמניה. וכמובן כפי שכתבת יפה, אף אחד לא יגיד להם את זה בפנים.

אירופאים גזענים, לאומנים ולא יודעים לקלוט הגירה. אמריקאים גם גזענים, אבל ארצות הברית היא מדינה של מהגרים שנבנתה בזכות עבודה של מהגרים (ועבדים פרט היסטורי קטן שהם אוהבים לשכוח) וזה הבדל ענק.

אם הייתי מהגר אז זה רק למדינה דוברת אנגלית כמו ארה"ב/קנדה/אוסטרליה כאשר ארה"ב בעיני מקבלת עדיפות גם בגלל שמבחינה היסטורית זו מדינה קולטת מהגרים וגם בגלל שאנחנו נחשפים הרבה לתרבות ומנטליות אמריקאית בעבודה שלנו ו/או במוצרי בידור שאנו צורכים.

נערך לאחרונה ב:
@ליאו
עפ"י איזה קריטריונים ארה"ב יותר בטוחה מישראל לפי דעתך?

מכל בחינה אפשרית.

קודם כל ארה"ב היא לגמרי OP בגלל המיקום הגיאוגרפי וכמות המשאבים שהם יושבים עליהם.

הדמוקרטיה האמריקאית הרבה יותר איתנה מהדמוקרטיה שלנו בזכות החוקה שבין היתר מגבילה את משך הכהונה של הנשיא ואיך ששיטת הממשל שלהם עובדת. אפילו פסיכופט נרקיסיסט ושקרן פתולוגי כמו טראמפ לא הצליח לערער את היסודות שהם בנו במשך 300 שנה.

ארה"ב היא בסופו של דבר המרכז הכלכלי/מדעי/תרבותי של התרבות המערבית ב-150 השנים האחרונות.

תשמע אני לא אומר שאין שם את החרא שלהם. האונייה האמריקאית אולי שוקעת, אבל האונייה שלנו שוקעת הרבה יותר מהר.

אפילו פסיכופט נרקיסיסט ושקרן פתולוגי כמו טראמפ לא הצליח לערער את היסודות שהם בנו במשך 300 שנה.
זה כי טראמפ לא ידע איך לעשות את זה. אם יעלה שם לשלטון מישהו יותר ערמומי, אני לא בטוח שזה לא יכול לקרות.

אולי, אבל היסודות של הדמוקרטיה הרבה יותר חזקים בהשוואה אלינו למשל.

אין לי מה לומר חוץ מאשר שאני שמח בשבילך. אז נשמע שממש הגעת הביתה - לא אאשים אותך אם אתה ממש רוצה להישאר. לך היו החוויות שלך, ולי ולמכרים, חברי ילדות והמשפחה שלי, את החוויות שלנו.

בינתיים, עוד רוסי מהדור שלי קיבל עכשיו אזרחות בקנדה - אחד שהיינו חברים בחטיבת הביניים ומאז אבד הקשר - גיליתי את זה לאחרונה רק דרך פייסבוק. עוד אחד מתוך כמה מאות אלפים. בישראל, נשאר בגדול מי שאין לו את היכולת לצאת מפה (בקרב רוסים). גם כאלה שהם בקריירות טובות ושכבר נולדו להם ילדים כל הזמן מבררים.

אין לי מה לומר חוץ מאשר שאני שמח בשבילך. אז נשמע שממש הגעת הביתה - לא אאשים אותך אם אתה ממש רוצה להישאר. לך היו החוויות שלך, ולי ולמכרים, חברי ילדות והמשפחה שלי, את החוויות שלנו.
נראה שלא קראת את ההמשך.

אירופאים גזענים, לאומנים ולא יודעים לקלוט הגירה. אמריקאים גם גזענים, אבל ארצות הברית היא מדינה של מהגרים שנבנתה בזכות עבודה של מהגרים (ועבדים פרט היסטורי קטן שהם אוהבים לשכוח) וזה הבדל ענק.

אם הייתי מהגר אז זה רק למדינה דוברת אנגלית כמו ארה"ב/קנדה/אוסטרליה כאשר ארה"ב בעיני מקבלת עדיפות גם בגלל שמבחינה היסטורית זו מדינה קולטת מהגרים וגם בגלל שאנחנו נחשפים הרבה לתרבות ומנטליות אמריקאית בעבודה שלנו ו/או במוצרי בידור שאנו צורכים.
גם לקנדים ולאוסטרלים פרקים אפלים של יחס למיעוטים (ילידיים) שהנכבה אצלנו היא משחק ילדים לעומתם.
בשורה התחתונה בני אדם לא כל כך שונים זה מזה גם אם הם גרים במרחק אלפי קילומטרים. הם יתחברו יותר עם מי שמדבר את שפתם על בוריה, יעדיפו שהבן שלהם יצא עם מישהי שדומה לאמא שלו ולא מישהי עם עור כהה מהמזרח התיכון וכו'.

הנה השנקל שלי, מניסיון:
- אם אתה מחפש להתעשר ויש לך מקצוע מבוקש בארצות הברית, זו התחלה מצויינת
- אם אתה רוצה חיים נוחים ושקטים ולאו דווקא מחפש את המיליון הבא, אירופה המערבית זו בחירה נאה
- לישראל יש את הבעיות שלה, כמו לכל מדינה. השאלה היא מה מהבעיות של מדינות אחרות בכלל רלוונטיות למהגר ואני נוטה לומר שבאופן חלקי ועקיף.

ובסופו של דבר, כולל כל הבעיות בפנים אני ממליצה על החוויה שאולי תהיה קצרה ואולי ללא חזרה. אין צורך לוותר על אזרחות ישראלית, ותמיד אפשר להשאיר איזו רשת בטחון מאחור.

בהצלחה רבה!

נראה שלא קראת את ההמשך.
אני חושב שזה יותר שלא הבנתי בדיוק מה השורה התחתונה. אז, עכשיו אתה פחות אופטימי לגבי המדינה בגלל שהיא הולכת ונהיית בצלם של קבוצות שאתה רחוק מהן?

אצלי, זה פחות קרוב. אני די ימני בדעותי, ככה שיותר נוח לי עם נתניהו בשלטון מאשר מישהו כמו לפיד. ועובדה שלמרות הדעות האלה וש-״הצד שלי מנצח״ לכאורה, אני עדיין עם מגירה של תכניות לחיים מעבר לים.

אני חושב שזה יותר שלא הבנתי בדיוק מה השורה התחתונה. אז, עכשיו אתה פחות אופטימי לגבי המדינה בגלל שהיא הולכת ונהיית בצלם של קבוצות שאתה רחוק מהן?
פחות אופטימי זה בלשון המעטה. זה באמת מרגיש כאילו לא קראת את מה שכתבתי, ומה שכתבתי כאן הוא רק חלק קטן. הרבה דברים השתבשו כאן בטירוף, וזאת כבר לא המדינה שהכרתי.

כשיהיה לנו עבודה לאנשים, לא תהיה שום בעיה להעסיק ולהפיק תועלת מכל עובד.
יש עבודה לאנשים. גם לחסרי השכלה. רוב העבודות המועדפות הוגדרו ככאילו בשביל למשוך עובדים. בענפים שלמים - בעיקר חקלאות וסיעוד - אין עובדים ומביאים עובדים זרים. הבעיה היא שהחרדים מקבלים ככ ההרבה הטבות הנחות וקיצבאות שלא כדאי להם לעבוד, ומאחר והממשלה נשלטת על ידי החרדים הרי ההנחות הטבות וקיצבאות לחרדים רק יגדלו והסיכוי שהחרדים יצאו לעבוד ילך יקטן.
אני יודע שיגידו שחלק מהצעירים האלה לא יעבדו, ועל זה אני אומר שאתם לא יודעים מה יהיה בעוד שלושים שנה.
אף אחד לא יודע מה יהיה בעוד שלושים שנה אבל חוץ מקריסה של המדינה אני לא רואה תרחיש שיגרום לחרדים לצאת לעבוד, ובטח שלא להתגיס.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
C ירידה מהארץ - לאן, למה, ואיפה לקרוא על זה? אוף טופיק 44
בן מלך ירידה בשוק ההון - מבצע? שוק ההון 63
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
D קרנות רייט למגורים - ירידה בהתחלות בניה, ביקוש גדל שוק ההון 19
י סנופי 500 מגודר מפני ירידה בערך הדולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
Yos השפעת ירידה במס רווח הון על שינוי הקרנות שוק ההון 8
Modric19 ירידה חדה בVCIT שוק ההון 3
O ירידה בשכר לצורך עלייה בקריירה התפתחות אישית 15
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
newbie ירידה חדה (מדי?) בקרן השתלמות צרכנות פיננסית 33
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
T העברת כספים מהארץ לחו"ל ביורו צרכנות פיננסית 0
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
ד האם הגיע הזמן להוציא את ההשקעות מהארץ? ואם כן, אז איך? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 145
M העברת דולרים מהארץ ל IB צרכנות פיננסית 8
P הפקדת אישור יציאה מהארץ, כשבחו"ל? אוף טופיק 1
א חשבון וייז - לא מבין איך מעבירים אליו כסף מהארץ פוסטים מאיכות נמוכה 9
N הוצאת כספים מהארץ כאקט מחאה על הרפורמה המשפטית פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 176
Cleo הצהרה במשטרת הגבולות על יציאה/כניסה מהארץ בנתב"ג באותו יום (עבור תיירים) - אולי מישהו יודע אוף טופיק 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
J בדיקת PCR ביציאה מהארץ למחוסנים מנה שניה? אוף טופיק 7
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
U האם ניתן להשקיע בונגארד (VTSAX) מהארץ? שוק ההון 34
T העברת מט״ח מהארץ לחשבון בחו״ל צרכנות פיננסית 20
I פתיחת חשבון בנק ברוסיה מהארץ צרכנות פיננסית 4
ק מקלט מס לחברה שלא מתנהלת מהארץ שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה