• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ימים ראשונים בעבודה חדשה

girrig

משתמש סולידי
דירוג
9
היי לכולם,

אני סטודנט להנדסה, אמור להתחיל עבודה חדשה ביום ראשון הקרוב.
הייתי אמור להתחיל את העבודה ממזמן אבל עקב הנסיבות של הקורונה הכל נעצר...
עברו 3.5 חודשים כששמרתי על קשר מינימלי ביותר אחת לתקופה עם אנשי הקשר בעבודה הזו, שמאוד רצו אותי (לפחות ככה הם אומרים), כדי לוודא שעדיין המשרה רלוונטית.

אני לא חושב שזה ברור מאליו שמישהו ימתין כמעט 4 חודשים להתחיל לעבודה (מאז שהודיעו לי שהתקבלתי), מצד שני זאת לא באמת אשמתם כי הקורונה שינתה תוכניות לכולם וגם היום עדיין לא ברור מה צפוי עוד שבוע או חודש.

סוף סוף קיבלתי הודעה שביום ראשון הקרוב אני מתחיל לעבוד.
מצד אחד, אני רוצה להדגיש להם שבאתי לעבוד ולא באתי לשחק, באותה נשימה גם אני רוצה לבקש גמישות כי אני בכל זאת סטודנט והתקופה לא קלה. מעין תמורה של "אני הייתי גמיש אתכם 4 חודשים, תהיו סבלניים גם איתי בחפיפה או בתקופת מבחנים, כי אני בכל זאת סטודנט".
מצד שני, אני לא רוצה להיות חצוף שרק נכנס למשרה וכבר בא עם דרישות, ואני מניח ששלב ההתנצלויות מצידם יגמר כבר בדקות הראשונות של הקליטה.
מן הסתם שגם הדקות הראשונות קריטיות בשביל הרושם וזה לא בדיוק הרושם שהייתי רוצה להשאיר.
מצד שלישי, אני גם לא רוצה להיות העובד החדש שמגיע ומחלק שוקולדים לכולם ביומו הראשון כי זה חנפני מדי ואנשים לא טיפשיים.

אז בקיצור, הייתי שמח לקבל טיפים על הימים הראשונים איך להתנהל :)

אני מאמין גדול בכנות ובלשים קלפים על השולחן

הייתי תופס את הבוס לשיחה ואומר לו שמצד אחד מאוד חשוב לך להצליח בעבודה ולתת את ה100%. מצד שני אתה זקוק לגמישות מסויימת כי זו תקופה קשה בתור סטודנט. חשוב שתדגיש שזה לתקופה זמנית שאחריה תוכל להקדיש יותר מעצמך לעבודה.

כאן הייתי מציב לבוס שניים שלושה תרחישים שונים לבחור בינהם (תאלתר משהו, אני לא מכיר את התפקיד שלך ואת הלו"ז שלך).
בנחמדות ובגישה של "זה מה שאני חשבתי אבל אני לגמרי פתוח לשינויים כדי למצוא משהו שיתאים לעבודה".

אני מאמין שאם תגיע עם כמה פתרונות גדלים הסיכויים שהבוס יאשר לך אחד מהם.

בהצלחה

ימים ראשונים במקום חדש?
אל תבנה על נחיתה ישירה לעבודה ותפוקה של 100%.
יש מצב שתטפס על הקירות עד שיארגנו לך את העמדה לעבודה אמיתית, חפיפה, הדרכה של עובדים ותיקים על החומר הקיים.

יקח זמן עד שתתאקלם, עד שתכיר את האנשים, מי עושה מה וכו
לכל אחד זה לוקח כמה חודשים ואין מה להלחץ, אני חושב שפתרון טוב עבורך הוא לעבוד מהבית כמה פעמים בשבוע, כך תוכל לשלב יותר טוב את הלימודים(מנסיון).

אני לא חושב שזה ברור מאליו שמישהו ימתין כמעט 4 חודשים להתחיל לעבודה (מאז שהודיעו לי שהתקבלתי)
זה באמת לא ברור מאליו - כנראה הרשמת אותם מאוד

מצד אחד, אני רוצה להדגיש להם שבאתי לעבוד ולא באתי לשחק, באותה נשימה גם אני רוצה לבקש גמישות כי אני בכל זאת סטודנט והתקופה לא קלה. מעין תמורה של "אני הייתי גמיש אתכם 4 חודשים, תהיו סבלניים גם איתי בחפיפה או בתקופת מבחנים, כי אני בכל זאת סטודנט".
מצד שני, אני לא רוצה להיות חצוף שרק נכנס למשרה וכבר בא עם דרישות
זה מסוג הדברים שצריך להגיד במהלך הראיונות/משא ומתן לגבי התנאים, הם לא אמורים לגלות בהפתעה שאתה סטודנט ויש לך תקופת מבחנים.
ואין לזה קשר לזה שהיית גמיש 4 חודשים(ויכול להיות בכלל שהם חושבים שהם עשו לך טובה. . .).

בהנחה והיית גלוי איתם ואמרת להם שאתה סטודנט(וזו משרה ראשונה?) הם אמורים להיות מודעים לכך שאתה צריך יותר הדרכה ויותר זמן ופעם בכמה חודשים תצא לחל"ת וכדומה.

אני מאמין גדול בכנות ובלשים קלפים על השולחן

הייתי תופס את הבוס לשיחה ואומר לו שמצד אחד מאוד חשוב לך להצליח בעבודה ולתת את ה100%. מצד שני אתה זקוק לגמישות מסויימת כי זו תקופה קשה בתור סטודנט. חשוב שתדגיש שזה לתקופה זמנית שאחריה תוכל להקדיש יותר מעצמך לעבודה.

כאן הייתי מציב לבוס שניים שלושה תרחישים שונים לבחור בינהם (תאלתר משהו, אני לא מכיר את התפקיד שלך ואת הלו"ז שלך).
בנחמדות ובגישה של "זה מה שאני חשבתי אבל אני לגמרי פתוח לשינויים כדי למצוא משהו שיתאים לעבודה".

אני מאמין שאם תגיע עם כמה פתרונות גדלים הסיכויים שהבוס יאשר לך אחד מהם.

בהצלחה

ימים ראשונים במקום חדש?
אל תבנה על נחיתה ישירה לעבודה ותפוקה של 100%.
יש מצב שתטפס על הקירות עד שיארגנו לך את העמדה לעבודה אמיתית, חפיפה, הדרכה של עובדים ותיקים על החומר הקיים.

יקח זמן עד שתתאקלם, עד שתכיר את האנשים, מי עושה מה וכו
לכל אחד זה לוקח כמה חודשים ואין מה להלחץ, אני חושב שפתרון טוב עבורך הוא לעבוד מהבית כמה פעמים בשבוע, כך תוכל לשלב יותר טוב את הלימודים(מנסיון).

זה באמת לא ברור מאליו - כנראה הרשמת אותם מאוד

זה מסוג הדברים שצריך להגיד במהלך הראיונות/משא ומתן לגבי התנאים, הם לא אמורים לגלות בהפתעה שאתה סטודנט ויש לך תקופת מבחנים.
ואין לזה קשר לזה שהיית גמיש 4 חודשים(ויכול להיות בכלל שהם חושבים שהם עשו לך טובה. . .).

בהנחה והיית גלוי איתם ואמרת להם שאתה סטודנט(וזו משרה ראשונה?) הם אמורים להיות מודעים לכך שאתה צריך יותר הדרכה ויותר זמן ופעם בכמה חודשים תצא לחל"ת וכדומה.

יש כמה נקודות שאני מדגיש לכולם כי אני רואה שהם קצת חזרו על עצמם:
- התראיינתי כסטודנט והעבודה היא משרת סטודנט
- התראיינתי לפני 4 חודשים. המצב משתנה מן הסתם, לא כל מה שהיה רלוונטי אז מתאים גם היום אחד לאחד...
- אני לא חושב שהם עשו לי טובה, אני חושב שאני עשיתי להם טובה. יכולתי לקחת את הרגליים וללכת למצוא עבודה אחרת, בכל זאת הגיוסים לא הופסקו לגמרי. לחכות 4 חודשים זה היה נחמד מצידי, אבל זה כי אני בת'כלס רציתי את העבודה...
- אני באמת יותר מנסה להבין איך להתנהל בימים הראשונים של העבודה. לחייך, להגיד כן ולעשות כל מה שאומרים לי כמו טטלה? ברור שחצוף ביום הראשון לעבודה זה לא נעים, אבל זאת האמת - אני הייתי גמיש כל התקופה הזו, וזה יהיה יחס מאוד לא הוגן הדדי...

אני חושבת שהם יודעים שאתה במשרת סטודנט ולא ברור לי למה שתצטרך התחשבות מיוחדת מעבר לסטודנטים אחרים - הם כנראה רגילים לסטנדרט מסוים של משרת סטודנט ואתה בטח לא הראשון. לא ברור לי מה בדיוק השתנה מלפני 4 חודשים, קורונה היתה וקורונה נשארה, אבל הם מתכוונים בדיוק שתעשה מה שסוכם אז ואם לא מתאים לך, זו בעיה. בגדול, אתה זה שאמור להתגמש כלפיהם משום שהם יכולים לקחת כנראה הרבה סטודנטים אחרים. אתה לא עושה טובה לאף אחד, וכנראה שיש מספיק אנשים שירצו את העבודה ויעשו אותה דומה לך - עדיין אין לך התמחות ייחודית ומניחה שיש הרבה דומים לך. כרגע אתה גם לא צריך שום התחשבות, אין תקופת בחינות והסמסטר רק התחיל. מבחינתם אני מניחה שהעובדה שנשארת אומרת שרצית את העבודה ואף אחד לא חייב לך שום דבר.

לא הבנתי.
1. זה עבודת סטודנט. אתה תעבוד 2-3 ימים בשבוע? מה אתה רוצה בדיוק? איזה גמישות?

2. קורונה. יש דיבור על עבודה כלשהי מהבית? או שזה לא רלוונטי למקום עבודה הזה?
אם כן, זה יותר גמישות ממה שאי פעם מישהו קיבל.

3. אתה קצת מנסה להתחשבן על "עשיתם לי ככה וככה, אז עכשיו תחזירו לי במשהו אחר".
זה לא עוזר לך. תיכנס למקום עבודה, תהיה בן-אדם, ותקווה שיתיחסו אלייך כבן-אדם.
אין סיבה לבקש דברים לפני שאתה יודע איך מתנהל המקום עבודה.

ג.נ: הייתי במקום שלך. יותר מ10 פעמים שאני חושב עכשיו עליהם בראש ביקשתי משהו מהבוס שהיה חסר-משמעות בשבילו (כמובן שלא בשבילי) והוא לא ידע למה אני מבקש את זה בכלל וזה הרגיש לו משהו טריוויאלי שעובד מהשורה לא צריך לבקש (ולא צריך לבזבז לו את הזמן ולבקש :)).
אבל אחרי תקופות של לימודים, צבא, וילדות הדברים קצת משתנים לאט לאט, במיוחד במקומות עבודה שהעובדים משתכרים יפה, והתנאים הבין-אישיים שהם מקבלים בהתאם.

יש כמה נקודות שאני מדגיש לכולם כי אני רואה שהם קצת חזרו על עצמם:
- התראיינתי כסטודנט והעבודה היא משרת סטודנט
- התראיינתי לפני 4 חודשים. המצב משתנה מן הסתם, לא כל מה שהיה רלוונטי אז מתאים גם היום אחד לאחד...
- אני לא חושב שהם עשו לי טובה, אני חושב שאני עשיתי להם טובה. יכולתי לקחת את הרגליים וללכת למצוא עבודה אחרת, בכל זאת הגיוסים לא הופסקו לגמרי. לחכות 4 חודשים זה היה נחמד מצידי, אבל זה כי אני בת'כלס רציתי את העבודה...
- אני באמת יותר מנסה להבין איך להתנהל בימים הראשונים של העבודה. לחייך, להגיד כן ולעשות כל מה שאומרים לי כמו טטלה? ברור שחצוף ביום הראשון לעבודה זה לא נעים, אבל זאת האמת - אני הייתי גמיש כל התקופה הזו, וזה יהיה יחס מאוד לא הוגן הדדי...
ממליץ לך לצאת ממש מהר מהמחשבות ההזויות האלה שעוברות לך בראש.
אתה כותב כאילו ביטלו לך קורס אחרי ששילמת עליו, או שהמפקד שלך בצבא לא התנהג אלייך יפה.
אתה לא טטלה שעושה מה שאומרים לו, אלא שכיר שעושה מה שאומרים לו ומקבל על זה שכר בהתאם לחוזה שסוכם מראש.

לדעתי אם אתה ממשיך באותו ראש ולא מוכן להתחיל עם דף נקי, כדאי שתתפטר ותמצא עבודה אחרת.

- אני לא חושב שהם עשו לי טובה, אני חושב שאני עשיתי להם טובה.

להתחיל עבודה עם יחס כזה ממורמר ו"מגיע לי" זה לא יגמר טוב. משרת סטודנט זאת בעצם תקופת נסיון, שאחריה מחליטים אם רוצים להציע לך משרה מלאה (בדרך כלל בשכר כפול). עם יחס כזה לא תעבור הלאה. אם עובד שלי היה אומר לי "אני עושה לך טובה שאני עובד אצלך" הייתי נפטר ממנו בהקדם האפשרי.

מסכים עם @yahud ,אם לא תשנה את נקודת המבט, כדאי לך להתחיל לחפש עבודה אחרת .

במקום עבודה רגיל אנשים באים לעבוד לפחות לשנה - לא אומרים את זה מפורש אבל זה ברור, לא הגיוני שאחרי 4 חודשים של עבודה משהו ישתנה והעובד ידרוש תנאים אחרים,
ואם מאיזה שהיא סיבה משהו השתנה בצורה דרסטית הייתה צריך להודיע להם לפני היום הראשון לעבודה.

אתה ממש מגזים פה,
אתה סטודנט זה מסוג המשרות היותר מבוקשות - יש מעט מהם והרבה שרוצים אותם, הם בקלות יכלו למצוא מישהו אחר לפני שאתה הייתה מוצא עבודה אחרת.
ובנוסף לזה החברה צריכה להשקיעה בך המון משאבים והמון זמן יחסית לעובד רגיל,
ובקיצור הם לא חייבים לך כלום מעבר למה שכתוב בחוזה.

להגיד כן ולעשות כל מה שאומרים לי כמו טטלה? ברור שחצוף ביום הראשון לעבודה זה לא נעים, אבל זאת האמת - אני הייתי גמיש כל התקופה הזו, וזה יהיה יחס מאוד לא הוגן הדדי...
אתה מתחיל פה בגישה ממש שלילית וזה רק יגרום לך צרות, הם לא עשו לך טובה כמו שאתה לא עשית להם טובה - זה הסתדר לשניכם.
אתה צריך לעשות את מה שאומרים לך כי משלמים לך על זה - אם תסרב הם יכולים לפטר אותך.

- אני באמת יותר מנסה להבין איך להתנהל בימים הראשונים של העבודה.
בנוגע לאיך להתנהל - תהיה שקט, תשמע מה אומרים ותראה איך מתנהגים ולא רק בדברים שקשורים אליך אלא גם בדברים שקשורים לאחרים כדי שתכיר את ההתנהגות במקום.

בין ''טטלה'' ל''חצוף'' יש התנהגות וציפיות אנושיות רגילות. הם לא חייבים לך כלום, ואתה לא בכלא. קח רגע לראות איך העבודה מתארגנת, אולי בכלל זה יענה על רוב הצרכים שלך בלי התאמות נוספות. ואם יש משהו מסויים שאתה צריך נקודתית דבר על זה ישר ולעניין עם מי שאחראי עליך - באופן פתוח ובלי לדרוש או להתקרבן. ובעיקר תחשוב מה אתה יכול לתת ולתרום בעבודה הזו. כולם אוהבים לעבוד עם מישהו שרוצה לתת מעצמו, מסור, חרוץ, ושחושב על התמונה הגדולה ולא רק על עצמו. ואז גם יותר קל לבקש ולקבל דברים בהמשך.

חלקכם צודקים ואני כנראה אצטרך להחליף עבודה, אני אתקשה להתחיל לעבוד עם הגישה הזו שם

חלקכם צודקים ואני כנראה אצטרך להחליף עבודה, אני אתקשה להתחיל לעבוד עם הגישה הזו שם
רק להבהיר שבשלב זה שהבעיה היא לא המקום עבודה עצמו, אלא אתה.

אם אתה מגיע למצב של להתפטר, תלך ותבקש מה שאתה רוצה. אם יזרמו, אחלה, אולי תוכל לשנות גישה. אם לא, גם ככה רצית להתפטר.

לא הבנתי מה בדיוק הבעיה עם הגישה שלהם. ביקשו ממך להמתין 4 חודשים, בטרם התחלת את העבודה בפועל וזה למעשה היה עדיין חלק מהמו"מ בינכם- או שהם פתחו אותו מחדש בטרם התחלת העבודה- זה לא ממש משנה. אם הייתה לך בעיה להמתין, יכולת להגיד להם שלא מתאים לך, או להציע להם הצעה נגדית, שתמורת ההמתנה אתם מבקש עוד X, Y. מאחר והסכמת ולא דרשת דבר נוסף, אז הם מצדם יכולים להניח שזה התאים לך, מכל מיני סיבות. אולי אישיות, אולי מאד רצית לעבוד דווקא שם ושווה לך לחכות, אולי אין לך הצעות אחרות וכו'.

השלב של טרם התחלת העבודה, הוא בדיוק השלב בו אין מקום לציפיות מעורפלות פנימיות שלך ולדעתי גם לא השלב בו אפשר "לצבור נקודות/אשראי" באמצעות ג'סטות של העובד. בדיוק להיפך, זה השלב בו כדאי להיות ברורים עד כמה שאפשר, בנוגע לציפיות ולתנאים.

@girrig איך בסוף זה הסתדר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L ימים קשים בהייטק אוף טופיק 4
M מילואים כעצמאי ושכיר- דיווח ימים ותמורה נוספת אוף טופיק 0
M ריבית על חריגה של 10 ימים? צרכנות פיננסית 1
c881 1 + 1 = 4 ימים/ שבועות/ חודשים פוסטים מאיכות נמוכה 24
Aslan באילו ימים / שעות הכי אידיאלי לסחור במניות ארה"ב ? שוק ההון 2
ישראלי מצוי יהיו ימים יפים יותר ויהיו ימים יפים פחות יומני מסע אישיים 14
ר באיזו ימים / שעות כדאי לקנות את הקרנות של בלאקרוק המשווקת בארץ (א"ש)? שוק ההון 2
S מחיר למשתכן - אשקלון "עיר ימים" נדל"ן 34
ב לקחתי הלוואה - וקיבלתי סכום משמעותי מספר ימים אחרי - מה עושים צרכנות פיננסית 14
לא חשוב שמות הסוד לאריכות ימים ולאיכות חיים - עקב אכילס של הסולידית לדעתי האישית. התפתחות אישית 47
waskindalost מיומנו של נרקומן ליסינג - נקי שנה וארבעה ימים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
littleSeal צעדים ראשונים בקניית ניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 1
T הקמת עוסק פטור וצעדים ראשונים התפתחות אישית 5
R נדלן בחול - צעדים ראשונים נדל"ן 10
M צעדים ראשונים בעולם הנדלן- איפה ומה לקרוא נדל"ן 2
כ צעדים ראשונים במינוף נדל"ן 14
Ron.B צעדים ראשונים בעולם הנדלן- מאפייני נכס רצוי נדל"ן 23
T צעדים ראשונים בבחירת דירת להשקעה נדל"ן 18
R צעדים ראשונים בתיק שוק ההון 24
ס קורסים ראשונים במדעי המחשב התפתחות אישית 30
ח צעדים ראשונים שוק ההון 10
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
adamshalev לשכת תעסוקה ודמי אבטלה - 90 יום ראשונים צרכנות פיננסית 54
R שלבים ראשונים בפתיחת קרן השתלמות IRA שוק ההון 0
H צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 8
אוריאל א צעדים ראשונים בשיפור הרווחים מהחסכונות שלי שוק ההון 13
L צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 29
Captain Sparo קניית אופניים ראשונים אוף טופיק 13
גיא88 צעדים ראשונים בעולם ההשקעות שוק ההון 12
O פתיחת תיק וצעדים ראשונים שוק ההון 9
yossik אחרונים בדירוג - ראשונים בפרסום שוק ההון 5
A שיפור יכולת הריכוז בעבודה התפתחות אישית 14
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C משועמם בעבודה עם המון זמן פנוי התפתחות אישית 44
E משועמם בעבודה, מתעניין יותר בפיננסים התפתחות אישית 18
A שיפור תנאים סוציאלים בעבודה התפתחות אישית 6
י עבודה כשליח בעבודה נוספת מיסים 30
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
P משמעות אחוז משרה בעבודה חלקית? מיסים 4
IceCold להחזיר משהו שקיבלתי בעבודה הקודמת אוף טופיק 3
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
P האם אתם נהנים בעבודה? אוף טופיק 77
Harvey בריאות עיניים בעבודה מול מחשב אוף טופיק 20

נושאים דומים

Back
למעלה