• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צעדים ראשונים בעולם ההשקעות

גיא88

משתמש רשום
דירוג
4
שלום,
שמי גיא, בן 27, סטודנט.
גיליתי לאחרונה את הבלוג ואת הפורום ואני חושב שהוא מדהים. תכנים כנים, בלי בלבולי ביצים וכתובים בשירות ציבור החוסכים. שאפו.
רציתי לדעת מהי המלצתכם לגבי הון ראשוני ממנו כדי להתחיל. אני מנסה לבנות תכנית שבה אחסוך במשך מספר חודשים סכום קבוע מהמשכורת, וכשאגיע להון ראשוני מספיק אתחיל בהשקעה פסיבית. כמו כן האם עבור החסכון הראשוני הזה יש איזשהו מכשיר פיננסי מומלץ? או שכל פקדון/חסכון נזיל יעשה את העבודה?

תודה

מה שכדאי להתחיל ממנו זה קרן חירום - שזה סכום יציב ונזיל שאמור להספיק לך למשהו כמו 6 חודשי מחיה. הוא נפרד מתיק ההשקעות ויכול להיות בכל פורמט שהוא נזיל ונוח לך (עו"ש, פק"מ, מק"מ, קרן כספית).
אחרי זה תבנה לך תוכנית השקעות ותתחיל להפריש אליה באופן תדיר בתדירות כלשהי שמתאימה לך.

תודה רבה Yevgeny.
  1. האמת שבדיוק קראתי במדריך למתחילים לגבי קרן החירום. הכוונה היא ל-6 חודשים בהם אין לי הכנסה?
  2. אני מבין ממך שכל עוד לא חסכתי מספיק כסף עבור קרן החירום הזאת, שנמצאת בפורמט נזיל כלשהו (אני מבין מדברייך שאין ביניהם הבדל משמעותי) אז עדיף לא להתקרב לבורסה על כל מכשיריה?
  3. ודבר אחרון, אם יש כעת ברשותי סכום נמוך המושקע במניות כלשהן, אז בשלב זה יותר נבון להקצות אותו לאותה קרן חירום?

1. בדיוק. תחשב כמה כסף אתה צריך בשביל לחיות בחודש ממוצע שלך ותכפיל ב6. (המחמירים יכפילו ב12). זה כסף ברזל. לא נוגעים בו חוץ מחירום.
2. ברור. אחרת ברגע שתנחת עליך הוצאה טיפלה גדולה (והיא תנחת) תצטרך למשוך כסף מהחשבון השקעות אולי אפילו לסגור אותו ,ועמלות, לנעול הפסדים וכו'..
3. אם זה סכום נמוך אז נראה לי עדיף לא לגעת (סתם חבל על העמלות), אבל מעכשיו תפנה את כל הכסף לקרן חירום.

תודה mudale222

אם כך הדרך ארוכה, תודה

@גיא88
אכן - זה אמור להיות סכום זמין לכל מקרה חירום שהוא (ולא צריכה שוטפת), למשל איבוד מקום עבודה (בגלל פיטורין, או מבחירה). הסכום הזה לא אמור לספק לך תשואה - אלא שקט נפשי, שלא משנה מה קורה, אתה יכול לכסות את הוצאות המחייה שלך לתקופה סבירה בזמן שאתה מתמודד עם זה. לכן מה שחשוב זה היציבות והנזילות של האפיק בהתראה קצרה ככל האפשר, ולא כ״כ התשואה ממנו.

אני לא חושב שיש סיבה למכור את המניות שלך לצורך זה - פשוט את תזרים החיסכון הפנוי הבא שלך תפנה לכיוון קרן החירום עד שהיא תגיע לסכום הנדרש, ואז תמשיך עם תיק ההשקעות.

נערך לאחרונה ב:
כל מסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד - מאו טסה טונג :)

מעולה תודה!

שאלה נוספת, בשנה הבאה אני עתיד להתחיל לימודי תואר שני. העלות של התואר ככל הנראה תדרוש ממני לקיחת הלוואה שהאוניברסיטאות לרוב מציעות בריבית אפסית (הן משלמות את הריבית במקום הסטודנט). האם כל ההכנסה הפנויה שלי צריכה להיות מופנית להחזר ההלוואה או מכיוון שאין מחיר להלוואה אני יכול לפזר לאורך זמן את ההחזרים ואת השארית להעביר לקרן חירום?

חלק ניכר מהפורום כאן אלרגי ללקיחת הלוואות, במיוחד לצורך השקעות, אם כי אם ההלוואה היא באמת בעלות של ריבית אפס עגול זה מקרה קצת שונה.

מעולה תודה!

שאלה נוספת, בשנה הבאה אני עתיד להתחיל לימודי תואר שני. העלות של התואר ככל הנראה תדרוש ממני לקיחת הלוואה שהאוניברסיטאות לרוב מציעות בריבית אפסית (הן משלמות את הריבית במקום הסטודנט). האם כל ההכנסה הפנויה שלי צריכה להיות מופנית להחזר ההלוואה או מכיוון שאין מחיר להלוואה אני יכול לפזר לאורך זמן את ההחזרים ואת השארית להעביר לקרן חירום?

זה עניין של תנאי ההלוואה וניהול הסיכונים, אם התה אמור לשלם את הלוואה עד סוף התואר ויש לך יכולת השתכרות תוך כדי לימודים ו/או dב של ההורים ניתן להסתכן ולדחות את ההלוואה.
אחרת עדיף למזער את ההלוואה, נניח והעדפת להשקיע את תיק מנייתי אבל לאחר שנה וחצי מאסת בלימודים והאוניברסיטה דורשת את ההחזר ו דווקא אז התיק שלך נחתך בחצי כי יש זעזוע בשוק ההון ? האם יש לך דרך להתמודד עם זה ?
אם יש לך מקורות נוספים (עזרה זמנית מההורים על חלק מהסכום) אז החוב בפועל קטן יותר והמקסימום ממה שנשאר וקרן החרום הסטנדרטית זו כנראה הקרן המעודכנת

נערך לאחרונה ב:
בגלל שכסף היום יקר יותר מכסף בעתיד (בהנחה שיש אינפלציה) אתה למעשה מקבל כסף במתנה מעצם זה שאתה לוקח הלוואה בריבית אפס (אם זה באמת אפס ללא שום הצמדה למדד).

הייתי שוקל זאת בחיוב כל עוד ברור לך שאתה עומד בתנאי ההחזר של ההלוואה ולא מגיע למקומות שבהם תצתרך לשלם קנסות או ריבית או הצמדה וכד.
כלומר או שיש לך מזומן בצד שממנו תוכל להחזיר את ההלוואה, או שההורים יוכלו לסגור אותה במקרה והצורך יעלה או משהו דומה.
אם זה לא המצב אז הייתי נזהר.
דבר אחד זה שאין לך כסף לשלם על לימודים. דבר אחר זה שאתה חייב כסף למישהו אחר ונכנס לאזורים של עיקול חשבונות בנק ומשכורות.

אני מכיר את ההלוואה, היא אכן בריבית אפס מוחלט. יש כאלה שפוחדים פחות ממני ממס הכנסה שמשתמשים בה למינוף.
מה שכן, למי שעוד לא בשליטה מוחלטת, להלוואה יכולות להיות השפעות פסיכולוגיות הרסניות. אז צריך להקפיד מאוד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M צעדים ראשונים בעולם הנדלן- איפה ומה לקרוא נדל"ן 2
Ron.B צעדים ראשונים בעולם הנדלן- מאפייני נכס רצוי נדל"ן 23
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
littleSeal צעדים ראשונים בקניית ניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 1
R נדלן בחול - צעדים ראשונים נדל"ן 10
כ צעדים ראשונים במינוף נדל"ן 14
T צעדים ראשונים בבחירת דירת להשקעה נדל"ן 18
R צעדים ראשונים בתיק שוק ההון 24
ח צעדים ראשונים שוק ההון 10
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
H צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 8
אוריאל א צעדים ראשונים בשיפור הרווחים מהחסכונות שלי שוק ההון 13
L צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 29
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
Odysseus צעדים כאינדיבידואל בצל השגת AGI על ידי האנושות אוף טופיק 10
D 2 צעדים מהיעד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
NightStyle צעדים לחסימה(פרסומות), אבטחה, פרטיות(מעקב),מהירות הגלישה ברשת. שתפו! אוף טופיק 34
א תיכנון צעדים פיננסים שוק ההון 19
Myrath צעדים ראשוניים בסיסיים בשוק ההון שוק ההון 85
T הקמת עוסק פטור וצעדים ראשונים התפתחות אישית 5
ס קורסים ראשונים במדעי המחשב התפתחות אישית 30
G ימים ראשונים בעבודה חדשה אוף טופיק 15
adamshalev לשכת תעסוקה ודמי אבטלה - 90 יום ראשונים צרכנות פיננסית 54
R שלבים ראשונים בפתיחת קרן השתלמות IRA שוק ההון 0
Captain Sparo קניית אופניים ראשונים אוף טופיק 13
O פתיחת תיק וצעדים ראשונים שוק ההון 9
yossik אחרונים בדירוג - ראשונים בפרסום שוק ההון 5
I אתר שמשווה מחירי מחיה בין ערים בעולם מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
C ההשפעה הפוליטית של בלאקרוק בעולם פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 0
B יותר הון עצמי או משכנתא בעולם של ריבית גבוהה נדל"ן 14
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
נ מדוע בעולם מוחים על הפגיעה באזרחים והסבל של הלא לוחמים דווקא במלחמה באוקריאנה אוף טופיק 45
ב דינמיות בעולם המחשבים בהייטק התפתחות אישית 15
S מישהו שם לב לעליות של 400%+ במניות של חברות שילוח המטענים בעולם? פוסטים מאיכות נמוכה 12
R עליות מחירי הנדלן בעולם - דיון נדל"ן 37
Y בעולם ללא מס רווח הון שוק ההון 64
S תחילת הדרך בעולם ההשקעות שוק ההון 21
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א מתמטיקה כאינדיקציה להשתלבות בעולם הקוד התפתחות אישית 18
H התלבטות - המשך קריירה בעולם הדאטא התפתחות אישית 1
מ טביעת רגל ראשונה בעולם הפיננסי - אשמח לדעתכם. שוק ההון 26
T בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם התפתחות אישית 26
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
ח להגיע למעמד שכר גבוה בעולם הפיננסי התפתחות אישית 5
ש נגיף בעולם, מיתון בישראל שוק ההון 14
Z מתעדכנים במצב הקורונה בארה"ב? בעולם? שוק ההון 3
Ron.B קריירה כשכיר בעולם הנדלן התפתחות אישית 15
ב קרן ריט לעומת דירה בפועל.... (אנגליה ובכלל בעולם) נדל"ן 44
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47

נושאים דומים

Back
למעלה