• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא

תפוזינה

משתמש רגיל
דירוג
242
קיבלנו הצעת מחיר 13,000 ש"ח כולל מע"מ - עבור ייעוץ משכנתא לשני נכסים (קיים ונרכש - בעזרת ה').
יועץ שכמה חברים המליצו עליו וכמובן יש גם הרבה המלצות בפייסבוק, ונראה מקצועי (עבד שנים בבנק למשכנתאות בתפקיד די בכיר).
אני רואה משיטוט באינטרנט שזה יקר, אבל בכל זאת, האם סביר או מוגזם?

שאלות נוספות:
1. שמאות מקדימה או לא - הבנתי שמדובר בהפרש גדול במחיר השירות, זה נכון? מה השיקולים? (שמעתי ואשמח לקבל חיזוקים לכאן או לכאן)
2. קומה ראשונה של הנכס בטון, קומה שנייה נוספה כעבור שנים, בנייה קלה. מה המשמעויות של זה?
3. היועץ אמר לי שעכשיו בגלל הקורונה, מאפשרים בד"כ רק 20%–30% אחוז הלוואה מקרן השתלמות ולא 80% כמו (שגם לי יצא לקחת) בעבר. זה נכון? וכך או כך, האם הזיכרון המעורפל שלי צודק לגבי זה שאם זה IRA לא מקבלים הלוואה?

נערך לאחרונה ב:
יקר.
שאלות נוספות:
1. כן, יקר יותר. למה זה טוב? אם את לא בטוחה בשווי הנכס או את לא בטוחה בכמה הבנק יעריך את הנכס.
2. תלוי בסוג הבנייה, יכול להיות פחות בידוד (יכול להיות גם יותר), קירות חיצוניים כמו מגבס ככה שבמגע הם יותר רכים, בעיה להוסיף עוד קומה.
3. לא וגם זה תלוי בחברה ובכישורי המיקוח שלך. 80% זה רק לקרן נזילה בכל מקרה. בIRA אין הלוואות.

יועץ שכמה חברים המליצו עליו
ליועץ משכנתא יש שני תפקידים: אחד זה לעשות את עבודת המיקוח במקומך ולהשיג לך ריביות אופטימליות, השני זה לתת לך עצה כלכלית עמוקה, כלומר משכנתא הוא מכשיר פיננסי מורכב שאפשר לשחק איתו וליצור אין סוף ווריאציות, והחוכמה היא לתפור לך משכנתא שמחוייטת ויושבת עליך בול מכל הבחינות.
עכשיו, בנוגע לחלק הראשון קל לקבל המלצות כי ריביות זה במספרים שלמים ופשוטים ואנשים מבינים בזה, עם החלק השני יש בעיה, רוב האנשים לא תופסים עד הסוף את הדקויות השונות ואת המשמעויות הפיננסיות ולכן ההמלצה שלהם לא בהכרח מושכלת, בהחלט יכול להיות שאנשים ימליצו על יועץ משכנתאות בחום רק בגלל שהוא היה נחמד והשיג ריביות שנשמעות טוב.
את כל זה אני כותב בשביל לומר שאם היועץ באמת מומחה ומעמיק בכל לקוח יתכן שהוא שווה גם סכום גבוה מזה.
לדעתי האפשרות המומלצת היא לקחת זמן וללמוד את הנושא לעומק ככל האפשר, ורק אז להעזר ביועץ משכנתאות.

לדעתי האפשרות המומלצת היא לקחת זמן וללמוד את הנושא לעומק ככל האפשר, ורק אז להעזר ביועץ משכנתאות.
אוף, זה נשמע בהחלט כמו האפשרות המומלצת, אבל אין לנו זמן :( לא תכננו לקנות נכס ופתאום באה הזדמנות ויש עוד כמה שרוצים אותו...
ותודה.
אין לי ספק שהוא יחסוך לנו הרבה כסף במשכנתא. השאלה אם לטרוח עכשיו לחפש מישהו אחר שיחסוך עוד כמה אלפים על הייעוץ עצמו.
לדעתכם ייעוץ משכנתא לשני נכסים אמור לעלות פחות מ־10,000?

ליועץ משכנתא יש שני תפקידים
לפי מה שהבנתי ממנו ומהממליצים, הוא ממש מלווה בהכל, לחברה שלי הוא עבר על החוזה, אצלי הוא כבר דיבר עם המתווך וניסה להבין ממנו דברים.. לא יודעת אם זה משהו שכולם עושים או לא

אוף, זה נשמע בהחלט כמו האפשרות המומלצת, אבל אין לנו זמן :( לא תכננו לקנות נכס ופתאום באה הזדמנות ויש עוד כמה שרוצים אותו..
יש אפשרות לבנות את המשכנתא בצורה כזאת שיהיה קל וזול יחסית לשנות ולמחזר. אולי תתמקד בכיוון הזה?

יש אפשרות לבנות את המשכנתא בצורה כזאת שיהיה קל וזול יחסית לשנות ולמחזר אולי תתמקד בכיוון הזה?
הוא אמר שזה מה שהוא יעשה, שבעוד כמה שנים נוכל לפרוע את המסלול הארוך ולהשאיר את הקצרים..

הוא אמר שזה מה שהוא יעשה, שבעוד כמה שנים נוכל לפרוע את המסלול הארוך ולהשאיר את הקצרים..
אני התכוונתי שאם תקח משכנתא שמצד התנאים שלה ניתנת למיחזור בזול אז אתה יכול להתקדם עם הקנייה, ובהמשך הדרך תוכל ללמוד על הנושא ואם תרצה תמחזר את המשכנתא לתצורה שתתאים לך.

יקר.
ממליץ לך לפנות ל @רימון חייט הייעוץ למיטב זיכרוני בעלות של 2200 ש"ח לא כולל ליווי מלא.
גם חברת מנטה, שנבחרה לייעץ בפרויקט של חבר (כלול קניה של מאות לקוחות) גובה כ 2900 ₪ עבור הייעוץ.

החלטנו לרדת למשכנתא אחת והעמלה של היועץ יורדת גם (עדיין יקר יחסית, אבל לחוץ לי בזמן ובעצבים הרופפים שלי, ואני מקווה שישתלם)
הנה תמהיל שהוא השיג לחברה שלי, מה דעתכם? טוב? (משכנתא של 798,000)
1615737458909.png

הנה תמהיל שהוא השיג לחברה שלי, מה דעתכם? טוב? (משכנתא של 798,000)
סטנדרטי.
אגלה לכם סוד קטן (יועצי משכנתאות יסקלו אותי) המסלולים לא ממש משנים, הכל כבר מגולם שם.

מה זאת אומרת?
שזה לא כזה משנה, בסוף בתוחלת את תשלמי את אותו הדבר במסלולים הצמודים והלא צמודים, זה הכל הימור בסוף.
זה אומר שהייתי משיגה את זה בקלות גם בלי היועץ?
ברור, מה את חושבת שהם קוסמים?
בהנחה שהיה לך את הכוח להתרוצץ בין בנקים, לעשות פינג-פונג ביניהם וכו'.

שווה לשלם על זה אלפי שקלים? זה שווה את ההפרש?
אני לא יודע מה שווה לך או שלא, לי לא היה כוח ובהחלט כן היה שווה את זה.
את הפעמים הבאות כנראה אעשה לבד עכשיו שיש לי הכרות עם הגורמים הרלוונטיים, זה מה שאני עושה עכשיו האמת.

תודה רבה!
שנזכה להגיע לדירה הבאה.. ;) עדיין מתלבטת אם אני עושה בשכל שיהיו לי עכשיו שתיים (בעיקרון אני יכולה, ואפילו בלי לקחת משכנתא על הדירה הראשונה אלא רק על החדשה והיקרה - עם הלוואה מהמשפחה)
יהיה טוב

שנזכה להגיע לדירה הבאה.. ;) עדיין מתלבטת אם אני עושה בשכל שיהיו לי עכשיו שתיים (בעיקרון אני יכולה, ואפילו בלי לקחת משכנתא על הדירה הראשונה אלא רק על החדשה והיקרה - עם הלוואה מהמשפחה)
במקרה שלך את יכולה לחסוך/להרוויח הרבה כסף מתכנון נכון של האשראי, מיסוי וכו'
אני חושב שיש סיכוי טוב שאיש מימון (לאו דווקא "יועץ משכנתאות" התואר הזה הוא קשקוש) טוב יכול לעזור לך.

קרוב משפחה לקח יועץ משכנתאות פרטי עלה משהו באזור 6 וחצי והוא מרוצה בעיקר כי חסך לו זמן לקבוע פגישות בבנקים ולהתמקח וגם הוא התאים את המשכנתא לצרכים, זו ההצעה הכי טובה שהוא השיג לו למשכנתא של 900K עם החזר של 6K אחרי התמקחות של כמה סיבובים מול מספר בנקים
1615743194397.png

נערך לאחרונה ב:
קיבלנו הצעת מחיר 13,000 ש"ח כולל מע"מ - עבור ייעוץ משכנתא לשני נכסים (קיים ונרכש - בעזרת ה').
יועץ שכמה חברים המליצו עליו וכמובן יש גם הרבה המלצות בפייסבוק, ונראה מקצועי (עבד שנים בבנק למשכנתאות בתפקיד די בכיר).

שאלות נוספות:
1. שמאות מקדימה או לא - הבנתי שמדובר בהפרש גדול במחיר השירות, זה נכון? מה השיקולים? (שמעתי ואשמח לקבל חיזוקים לכאן או לכאן)
2. קומה ראשונה של הנכס בטון, קומה שנייה נוספה כעבור שנים, בנייה קלה. מה המשמעויות של זה?
3. היועץ אמר לי שעכשיו בגלל הקורונה, מאפשרים בד"כ רק 20%–30% אחוז הלוואה מקרן השתלמות ולא 80% כמו (שגם לי יצא לקחת) בעבר. זה נכון? וכך או כך, האם הזיכרון המעורפל שלי צודק לגבי זה שאם זה IRA לא מקבלים הלוואה?
לגבי 3, הלוואות מקרן השתלמות.
אם בהלמן אלדובי לא מאפשרים לכם לקחת.
תוכלו לעבור בזמן מהיר מאוד לחברות אחרות שגם מעולות. אלשטולר נותן פריים. אקסלנס פריים מינוס חצי, מנורה פריים מינוס 0.3.

לגבי 3, הלוואות מקרן השתלמות.
אם בהלמן אלדובי לא מאפשרים לכם לקחת.
תוכלו לעבור בזמן מהיר מאוד לחברות אחרות שגם מעולות. אלשטולר נותן פריים. אקסלנס פריים מינוס חצי, מנורה פריים מינוס 0.3.
תודה :)
בינתיים גייסתי הון עצמי ממקור אחר ללא ריבית אז העניין הספציפי הזה חזל"ש. אם כי בתוכניות שלי להתקשר היום להלמן אלדובי לבקש הנחה בדמי ניהול אז אשאל על הדרך.

יקר.
ממליץ לך לפנות ל @רימון חייט הייעוץ למיטב זיכרוני בעלות של 2200 ש"ח לא כולל ליווי מלא.
גם חברת מנטה, שנבחרה לייעץ בפרויקט של חבר (כלול קניה של מאות לקוחות) גובה כ 2900 ₪ עבור הייעוץ.
ממליץ על רימון - מנסיון

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ קורס ייעוץ משכנתאות - כדאי? התפתחות אישית 1
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
A עבודת ייעוץ עצמאית בנוסף לעבודה שכירה למהנדס התפתחות אישית 12
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
S ייעוץ תזונה התפתחות אישית 0
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
S ייעוץ המונים התפתחות אישית 38
I ייעוץ בנוגע להשקעה נדל"ן 18
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S ייעוץ השקעות בגופים שונים שוק ההון 13
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
Y המלצה על ייעוץ פיננסי צרכנות פיננסית 0
ח "ייעוץ" השקעות בבנק שוק ההון 6
C ייעוץ דיווח רווח / הפסד הון לקראת מעבר לברוקר ישראלי שוק ההון 0