• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ייעוץ המונים

Sylical

משתמש רשום
דירוג
4
שלום רב,
נתקלתי בבלוג והפורום הנ"ל לפני מס' שבועות ואני לומד ומשכיל המון ממנו.
האנשים שמגיבים פה נראים כמו אנשים עם ראש ושכל לעומת המון פורומים ואנשים שיצא לי להכיר.
אספר על עצמי קודם כל,
הנני בן 26 בקרוב, סטודנט למנהל עסקים בהתמחות בחשבונאות. את שנה א סיימתי בסוף יולי, לשמחתי בהצטיינות יתרה. התחלתי ללמוד מאוחר מסיבות אישיות. ההתלבטות שלי הייתה בין מדעי המחשב לראיית חשבון, אבל מכיוון שאני כן מאוד מתחבר ואוהב את המקצוע הנ"ל בחרתי ללכת עם הלב והידיעה שהשקעה של כמה שנים אחרי הדיפלומה תביא לי הכנסה יפה מאוד.
כיום, עובד בעבודה של סטודנט ללא קשר למקצוע, ומשתכר בסביבות ה-7000 שקל בחודש. מצליח לפחות 30% מההכנסה לחסוך, אם היה אפשר יותר זה היה מתבצע, אך לצערי יש לי התחייבויות ( עזרה לאמא, שכירות וכו' ), ומגיע ממשפחה לא עמידה בכלל, וזה דברים שמונעים ממני להצליח לחסוך יותר. אוהב מאוד לעשות חלטורות מהצד שמכניסות לי עוד 1000-2000 שקל בחודש ותמיד מנסה לחשוב איך להכניס אפילו יותר.
עד היום הצלחתי לחסוך כ 220 אלף שקלים ( מרגיש לי קצת לעומת מה שאני קורא פה מאנשים) .
בין הדברים שאני עושה כיום בזמני החופשי, זה למרות שהאנגלית שלי טובה, מנסה להביא אותה לרמת שפת אם, ובזמן האחרון חושב על ללמוד תכנות מתוך קבלת ידע ( בעתיד מעוניין להגיע להיות רואה חשבון בתחום ההייטק).
הכסף שלי כיום עומד מת, בעו"ש. משמע שאני מפסיד כסף בכל שנייה שעוברת ובטח בזמן שאני כותב את הפוסט הזה.
רציתי להתחיל כן להבין מה לעשות עם הכסף, ורציתי לדעת מה אתם ממליצים ואיך אתם ממליצים ללמוד? ( בעיקר שוק ההון ).
תודה רבה על הקריאה הארוכה והמעייפת, ומחכה להשכיל מאנשים פה.
שיהיה חג שמח לכולם :)

ברוך הבא לפורום, אני חדשה פה :)
בהחלט יש פה אנשים מעניינים וחכמים!
תתחיל קודם כל לקרוא לאט לאט את הבלוג של סולידית
וגם ממליצה על ספרים של רוברט קיוסאקי- בייחוד הספר שנקרא רביעי תזרים מזומנים!
כמו כן אני לא יועצת השקעות,
ממליצה לך לפחות לשים את הכסף בתוכנית חיסכון ולסגור אותם עם ריבית הכי טובה שתוכל למצוא בבנקים הגדולים בישראל.
וכמובן גם בתוכניות חיסכון לעשות כמה תוכניות, שלפחות אחת תהיה נזילה =שתוכל למשוך בכל רגע נתון למקרה חירום.

בהצלחה!! :)

ממליצה לך לפחות לשים את הכסף בתוכנית חיסכון ולסגור אותם עם ריבית הכי טובה שתוכל למצוא בבנקים הגדולים בישראל.
The first rule of Fight Club is: You do not invest money through your bank. The
second rule of Fight Club is: You do not invest money through your bank

The first rule of Fight Club is: You do not invest money through your bank. The
second rule of Fight Club is: You do not invest money through your bank

מה זה מועדון קרב?
למה צריך להילחם? למה פשוט לא להצליח וזהו? הצלחה תלויה בהרבה גורמים בחיים שלנו, ממה שאני גיליתי היא תלויה
בסבלנות ארוכת טווח ומהתמדה לאורך כל הדרך, ומטרה ברורה והליכה את המטרה הזאת עם מוטיבציה.

כותב השרשור אמר שלא מבין כלום בהשקעות, אז במקום שיהיו לו כסף בעו'ש אולי שיחשוב על תוכנית חיסכון
הרי אחוזי ריבית דריבית בבנק יותר טובים מכלום.

ואני לא יועצת השקעות ולא מבינה כלום בבורסה, כך שהבנק לדעתי זאת רמה הבאה מאשר עו''ש,
ובכדי להגיע לרמות הבאות כמו נדל''ן והצלחה בהשקעות של שוק ההון =צריך ידע רב ולמידה רבה, אם לא -אפשר להפסיד כסף...

תראה, לעבוד ולחסוך זה נחמד אבל זה לא יביא אותך רחוק. אתה צריך ללמוד להשקיע את הכסף במניות ואם תעשה את זה כמו שצריך כנראה שתהיה אדם מבוסס+ עוד 20 שנה.

1. זה לא כזה קשה להצליח בהשקעות, יש שיטות שעובדות ולא צריך להמציא את הגלגל, לא צריך להיות חכם במיוחד רק צנוע מספיק. תקרא, תסגל לעצמך אסטרטגית השקעה שמתאימה לאישיות שלך ושאתה יכול להתמיד בה. אתה צעיר והתשואה של האפיק המנייתי היא הגבוהה מכולן.

2. אל תתפתה לאפיקים "סולידים" אתה לא עשיר מספיק כדי להסתפק בתשואה של תכנית חיסכון. זה אומנם קצת יותר טוב מעו"ש אבל זה רע כי אתה תרגיש שעשית משהו והכסף "עובד בשבילך" אבל בעצם הוא לא.

3. The first rule of Fight Club is: You do not invest money through your bank. The
    [*]second rule of Fight Club is: You do not invest money through your bank
  4. זה גם מיתוס, הבנקים יודעים להיות תחרותיים עם השחקנים האחרים. בתיק שלי, אף אחד לא ניצח את בנק הפועלים בתנאים להשקעות. הכלל הוא - אתה לא משקיע לפני שניהלת סקר שוק ועשית משא ומתן על גובה העמלות. לבנקים יש גם שיקולים אחרים שהם מעבר לרווח והפסד על ההשקעות כמו לשמר אותך כלקוח וכו'. כל פעם שהגיעה אלי שיחה מבית השקעות שאלתי אותם אם הם יכולים לשפר את התנאים שאני מקבלת בבנק ותמיד התשובה הייתה שלילית.

זה גם מיתוס, הבנקים יודעים להיות תחרותיים עם השחקנים האחרים. בתיק שלי, אף אחד לא ניצח את בנק הפועלים בתנאים להשקעות. הכלל הוא - אתה לא משקיע לפני שניהלת סקר שוק ועשית משא ומתן על גובה העמלות. לבנקים יש גם שיקולים אחרים שהם מעבר לרווח והפסד על ההשקעות כמו לשמר אותך כלקוח וכו'. כל פעם שהגיעה אלי שיחה מבית השקעות שאלתי אותם אם הם יכולים לשפר את התנאים שאני מקבלת בבנק ותמיד התשובה הייתה שלילית.

מותר לשאול איזה תנאים יש לך בבנק שבתי השקעות לא הצליחו לשפר?

כותב השרשור אמר שלא מבין כלום בהשקעות, אז במקום שיהיו לו כסף בעו'ש אולי שיחשוב על תוכנית חיסכון

ואני לא יועצת השקעות ולא מבינה כלום בבורסה, כך שהבנק לדעתי זאת רמה הבאה מאשר עו''ש,
אם מישהו חושב שריבית דריבית בבנק יותר טובים מכלום, ובינתיים לוקח את הזמן עד שיבין קצת יותר מכלום בהשקעות, אז זה ממש מזיק.
בטח אם בשביל הריבית היותר טובה "סוגרים אותם בתכנית חיסכון".
אם הוא רוצה לשים בפר"י, בריבית 0, או טיפה יותר, בשביל שלא ישב בעו"ש ויתבזבז, בבקשה. אבל כל סגירה של הכסף, או אפילו סתם הנחה באיזה פיקדון בבנק כי "זה יותר טוב מכלום", היא שגיאה.

אם מישהו חושב שריבית דריבית בבנק יותר טובים מכלום, ובינתיים לוקח את הזמן עד שיבין קצת יותר מכלום בהשקעות, אז זה ממש מזיק.
בטח אם בשביל הריבית היותר טובה "סוגרים אותם בתכנית חיסכון".
אם הוא רוצה לשים בפר"י, בריבית 0, או טיפה יותר, בשביל שלא ישב בעו"ש ויתבזבז, בבקשה. אבל כל סגירה של הכסף, או אפילו סתם הנחה באיזה פיקדון בבנק כי "זה יותר טוב מכלום", היא שגיאה.
ואם זה היה באג״ח ממשלתי?

אגב, יש פיקדונות עם ריבית לא רעה בכלל.

משמע שאני מפסיד כסף בכל שנייה שעוברת ובטח בזמן שאני כותב את הפוסט הזה.
בכלל לא בטוח.
רציתי להתחיל כן להבין מה לעשות עם הכסף, ורציתי לדעת מה אתם ממליצים ואיך אתם ממליצים ללמוד? ( בעיקר שוק ההון ).
תתחיל לקרוא את הבלוג
זה.

מותר לשאול איזה תנאים יש לך בבנק שבתי השקעות לא הצליחו לשפר?
החזקתי במניות מקומיות בתל אביב, קיבלתי 0.1% קניה ומכירה (0.05% לאג"ח) ללא דמי החזקה וללא מינימום פעולה. בפועל במקרה שלי העניין המרכזי היה ללא דמי החזקה או עלויות קבועות כי אני לא עושה הרבה פעולות, אם כי גם לעמלות הקניה ומכירה הייתה חשיבות כי זה תיק דיבידנד.

אם אתה בא למשא ומתן עם הבנק קח בחשבון שמערכת היחסים שלכם ארוכה ומורכבת יותר מעם בית השקעות. לדוגמא סביר להניח שתיקח משכנתא ביום מן הימים בבנק, ואולי מידי פעם הלוואות וכו'. ולכן הגיוני לבנק לנסות ולשמר אותך ושלא תעבור לבנק אחר אפילו אם זה אומר שהם לא ירוויחו מהחשבון השקעות שלך. בבתי השקעות הם חייבים להרוויח מהחשבון השקעות שלך אחרת אין להם קיום. לכן, תכין לעצמך אלטרנטיבה בבנק אחר שכוללת העברת כל הפעילות וזה ייתן לך את היכולת מיקוח הגדולה ביותר.

נערך לאחרונה ב:
ואם זה היה באג״ח ממשלתי?

אגב, יש פיקדונות עם ריבית לא רעה בכלל.
אג"ח קצר מועד או ארוך?
קצר מועד, זה אפסי ושוב נותן תחושת "אפשר לחכות וללמוד עוד שנה שנתיים מה לעשות עם הכסף"
ארוך מועד, לא ממליץ להחזיק למי שלא מבין בהשקעות.

יש פקדונות עם ריבית לא רעה שלא סוגרים את הכסף ליותר מ-3 חודשים?

שלום רב,
נתקלתי בבלוג והפורום הנ"ל לפני מס' שבועות ואני לומד ומשכיל המון ממנו.
האנשים שמגיבים פה נראים כמו אנשים עם ראש ושכל לעומת המון פורומים ואנשים שיצא לי להכיר.
אספר על עצמי קודם כל,
הנני בן 26 בקרוב, סטודנט למנהל עסקים בהתמחות בחשבונאות. את שנה א סיימתי בסוף יולי, לשמחתי בהצטיינות יתרה. התחלתי ללמוד מאוחר מסיבות אישיות. ההתלבטות שלי הייתה בין מדעי המחשב לראיית חשבון, אבל מכיוון שאני כן מאוד מתחבר ואוהב את המקצוע הנ"ל בחרתי ללכת עם הלב והידיעה שהשקעה של כמה שנים אחרי הדיפלומה תביא לי הכנסה יפה מאוד.
כיום, עובד בעבודה של סטודנט ללא קשר למקצוע, ומשתכר בסביבות ה-7000 שקל בחודש. מצליח לפחות 30% מההכנסה לחסוך, אם היה אפשר יותר זה היה מתבצע, אך לצערי יש לי התחייבויות ( עזרה לאמא, שכירות וכו' ), ומגיע ממשפחה לא עמידה בכלל, וזה דברים שמונעים ממני להצליח לחסוך יותר. אוהב מאוד לעשות חלטורות מהצד שמכניסות לי עוד 1000-2000 שקל בחודש ותמיד מנסה לחשוב איך להכניס אפילו יותר.
עד היום הצלחתי לחסוך כ 220 אלף שקלים ( מרגיש לי קצת לעומת מה שאני קורא פה מאנשים) .
בין הדברים שאני עושה כיום בזמני החופשי, זה למרות שהאנגלית שלי טובה, מנסה להביא אותה לרמת שפת אם, ובזמן האחרון חושב על ללמוד תכנות מתוך קבלת ידע ( בעתיד מעוניין להגיע להיות רואה חשבון בתחום ההייטק).
הכסף שלי כיום עומד מת, בעו"ש. משמע שאני מפסיד כסף בכל שנייה שעוברת ובטח בזמן שאני כותב את הפוסט הזה.
תודה רבה על הקריאה הארוכה והמעייפת, ומחכה להשכיל מאנשים פה.
שיהיה חג שמח לכולם :)
יש לך את כל הנתונים וכנראה את המשמעת להצליח
כן אתה צריך ללמוד לבד קצת על שוק ההון (זה הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה)
לקרוא את כל הבלוג זה יתן לך כנראה 80 אחוז ממה שאתה צריך להתחיל, יקח לך מבחינת זמן כמו לקרוא בערך 3 ספרים עבי כרס
לי לקח בערך חצי שנה מהרגע שהתחלתי לקרוא עד שפעלתי אקטיבית בנושא
בסכומים שיש לך עכשיו פרק זמן של חצי שנה הוא לא משמעותי כל כך
ממוצע שוק ההון בתיק 100 אחוז מניות (שהוא אולי אגרסיבי מידי בשבילך או בשביל כל אחד) זה 7 אחוז תשואה
על 220K אתה תקבל סדר גודל של 8K תשואה בחצי שנה לא סכום כזה משמעותי
אז לדעתי אתה יכול לקחת קצת את הזמן

במידה ואתה חושב יקח לך יותר מחצי שנה לספוג את כל הידע ולפעול בנושא (יש גם פה אנשים שלקח להם שנה ושנתיים ויותר)
אז אתה יכול ללכת על אפיק של קופ"ג להשקעה או פוליסת חיסכון כל שהיא בדמי ניהול הכי זולים שתוכל למצוא (סביב ה0.4 אחוז)
זה לא ההשקעה האדיאלית אבל זה כיוון נכון על שתוכל לבחור את המניות והתמהיל לבד באופן נכון...

1. זה גם מיתוס, הבנקים יודעים להיות תחרותיים עם השחקנים האחרים.

הבנקים יודעים להיות תחרותיים. זה לא אומר שהם רואים בתחרות משהו חיובי או שיש להם עניין להתחרות עם מישהו.
מניסיוני, אם מישהו לא רוצה להגביל את עצמו לבורסה הישראלית (ואני לא רואה סיבה לעשות את זה לעצמי) הבנקים לא מנסים להתחרות בבתי השקעות. באחד הבנקים אפילו אמרו לי שלמרות שהם מוכנים לבדוק אם הם יכולים לתת לי הצעות טובות יותר משל בתי השקעות, חבל על הטרחה שלי לבדוק מולם במידה ואני מעוניין להשקיע בחו"ל.

יותר טוב מכלום זה בטוח, אבל זו לא האופציה האידיאלית..
מרוויחים על הכסף פחות מ-1%, רק האינפלציה גורמת לו להפסד ריאלי.. אבל כן, לפחות במקרה הזה ההפסד הריאלי קטן יותר ב-0.5% במקרה הטוב.

אם הבחור לא מבין כלום בשוק ההון והשקעות, הוא יכול לשלם למישהו שיעשה זאת בשבילו תמורת דמי ניהול - לדוגמה קופ"ג להשקעה או קרנות נאמנות.
אין פשוט מזה, במקום לפתוח חיסכון בבנק, פותחים קופ"ג להשקעה באחד מבתי ההשקעות - והכסף עובד לבד, לא צריך להבין שום דבר.

הבנקים יודעים להיות תחרותיים. זה לא אומר שהם רואים בתחרות משהו חיובי או שיש להם עניין להתחרות עם מישהו.
מניסיוני, אם מישהו לא רוצה להגביל את עצמו לבורסה הישראלית (ואני לא רואה סיבה לעשות את זה לעצמי) הבנקים לא מנסים להתחרות בבתי השקעות. באחד הבנקים אפילו אמרו לי שלמרות שהם מוכנים לבדוק אם הם יכולים לתת לי הצעות טובות יותר משל בתי השקעות, חבל על הטרחה שלי לבדוק מולם במידה ואני מעוניין להשקיע בחו"ל.
אני מודה שאני בורה מוחלטת לגבי השקעות בחו"ל. אבל להבנתי בגלל שיש לך מערכת יחסים עם המון אינטרסים מול הבנק וזה win win, אפשר להגיע עם הבנק להרבה מאוד הבנות בנוגע לניהול תיקים. בסוף את עיקר הכסף הבנק עושה מלתת לך הלוואות ולכן הם יכולים לתת לך להשקיע במחיר עלות.

אגב, אני חושבת שזה טוב מאוד להגביל את עצמך. לא רק שהגבלתי את עצמי למניות מהבורסה המקומית, הגבלתי בצורה קיצונית את החברות שאני מוכנה להשקיע בהן, הגבלתי את מועדי קבלת החלטות ההשקעה שלי, ואפילו את המידע הכלכלי שאני מוכנה להחשף אליו. אני חושבת שלפעמים יותר מידי זה רע, יש גבול ליכולת שלנו לקבל החלטות - אני מניחה שהשקעה פאסיבית לא מאוד שונה פילוסופית ממה שאני עושה בבחירת מניות. השיטה פשוט מגבילה את המשקיע באופן מלאכותי לקניית המדד כולו וזה עוזר להתמודד עם המבחר המטורף.

בסוף את עיקר הכסף הבנק עושה מלתת לך הלוואות ולכן הם יכולים לתת לך להשקיע במחיר עלות.
.

יש לי חשבון בנק מעל 20 שנה והבנק לא רואה כסף מהלוואות שהוא נותן ו\או נתן לי.

אגב, אני חושבת שזה טוב מאוד להגביל את עצמך. .

למה?

רק שהגבלתי את עצמי למניות מהבורסה המקומית, הגבלתי בצורה קיצונית את החברות שאני מוכנה להשקיע בהן, הגבלתי את מועדי קבלת החלטות ההשקעה שלי, ואפילו את המידע הכלכלי שאני מוכנה להחשף אליו. .

למה?????? אם את מראש מחליטה שאת מתעלמת ממידע קיים איך את מקבלת החלטות מושכלות? והעולם גדול, למה לבחור להשקיע **רק** במדינה קטנה ומאויימת?

אני מניחה שהשקעה פאסיבית לא מאוד שונה פילוסופית ממה שאני עושה בבחירת מניות. השיטה פשוט מגבילה את המשקיע באופן מלאכותי לקניית המדד כולו וזה עוזר להתמודד עם המבחר המטורף.

זה פשוט לא נכון. בממוצע כל המשקיעים יחד יקבלו תשואה ששווה לתשואת השוק מינוס מיסים ודמי ניהול. הבחירה להשקיע במדד היא החלטה מודעות להניח שאין לי יתרון מול מוסדיים, אלגוריתמים וכו', ולכן אם אני בוחר מניות פרטניות סביר להניח שאני אהיה חלק מהמשקיעים בצד הלא נכון של הממוצע. אני מעדיף לאורך זמן לקבל את התשואה הממוצעת (שאני מאמין שתהיה חיובית) מבלי להתעסק במה לקנות, מתי, מיסים, וכו'. זאת אומרת שהבחירה להשקיע במדד יותר פשוטה וכנראה גם יותר רווחית. כמובן שזכותך לבחור מניות על סמך המידע החלקי אליו את נחשפת מבחירה ולהאמין שזה ישיא לך רווחים עודפים על השוק. אולי העתיד גם יוכיח שצדקת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
A עבודת ייעוץ עצמאית בנוסף לעבודה שכירה למהנדס התפתחות אישית 12
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
S ייעוץ תזונה התפתחות אישית 0
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
I ייעוץ בנוגע להשקעה נדל"ן 18
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S ייעוץ השקעות בגופים שונים שוק ההון 13
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
Y המלצה על ייעוץ פיננסי צרכנות פיננסית 0
ח "ייעוץ" השקעות בבנק שוק ההון 6
C ייעוץ דיווח רווח / הפסד הון לקראת מעבר לברוקר ישראלי שוק ההון 0
N ייעוץ לגבי השכרת רכב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3