• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ייעוץ בנוגע לפתיחת עסק מכניס פאסיבית

Arielttt0

משתמש סולידי
דירוג
5
שלום לכולם,
לאחרונה עלה לי רעיון לפתיחת עסק שאמור להתנהל בצורה אוטומטית יחסית ואני יחד עם שותף מעניינים להקים כדי להגדיל את ההכנסה שלנו.

שנינו עובדים עובדים בהייטק ומרוויחים משכורת מכובדת בהחלט, השאלה היא מה אפשר לעשות במקרה הזה לענייני מס? איפה אני יכול אולי לקרוא טיפה על מה קורה בעסק פרטי מבחינת מס? איך נקבעות המשכורות ואיך אני יכול למקסם את העניין ככה שהמס יהיה פחות ככל הניתן, לצורך העניין אולי אפשר נגיד להשאיר את כל הכסף בעסק ורק אח"כ בפרישה המוקדמת לסחוט ממנו משכורות? אינלי מושג איך זה באמת עובד, ולכן לפנע שאני מתחיל בבדיקות פרקטיות לגבי איך לעשות סקר שוק לקהל יעד לעסק, איפה כדאי לפתוח וכו' אשמח לדעת האם מבחינת מס העסק ישתלם בכלל כאשר שנינו מרווחים משכורות הייטק

לכן לפני שאני מתחיל בבדיקות פרקטיות לגבי איך לעשות סקר שוק לקהל יעד לעסק, איפה כדאי לפתוח וכו' אשמח לדעת האם מבחינת מס העסק ישתלם
א) אל תפתח עסק! אם השיקול לפתיחה נובע מאחוז המס שתשלם, עדיף להימנע.
ב) כל מס שאתה משלם- מעיד על כך שאתה מרוויח (כלומר, ההכנסות מהעסק עולות על ההוצאות) ולכן אתה אמור לרצות לשלם.
ג) לכל עסק צריך להיות רו"ח מלווה. הוא אמור לייעץ לך גם לגבי מיסים. אין יעוץ אחיד לכל העסקים בעולם. כל אחד וענייניו.
ד) אין באמת עסק שמכניס באופן פאסיבי. גם אם מישהו אחר יעבוד במקומך, עדיין תצטרך לפנות זמן כדי לפקח, לפתור בעיות ולפתח את העסק.
אם תהיה פאסיבי- תאמין לי שלא תצטרך לדאוג לגבי מיסים :)

עסק פאסיבי? מכיר רק אחד - vending machines, אבל דורש השקעה ראשונית לא קטנה.
אחר כך השליחים ממלאים את המכונות ואוספים את המטבעות ולבנק.
אבל בישראל יש בעיית משפחות הפשע שלא יתנו לך דריסת רגל אלא אם יכנסו כשותף אתך.
ןבחזרה למציאות:
לצורך העניין אולי אפשר נגיד להשאיר את כל הכסף בעסק ורק אח"כ בפרישה המוקדמת לסחוט ממנו משכורות?
וממה תחיה עד הפרישה אם לא תוציא משכורת חודשית/שבועית?

אין דבר כזה עסק. מבחינת מס.
יש עוסק פטור, עוסק מורשה, שותפות, וחברה בע"מ.

רק חברה חייבת רו"ח מלווה. אבל כדאי לך להתייעץ עם אחד כבר עכשיו כדי לקבל תשובות על השאלות שלך.
להשאיר את כל הכסף בעסק
צריך להתייעץ עם רו"ח. לאחרונה רשות המיסים נלחמת בחברות ארנק. כבר לא קל לעשות דברים כאלה כמו פעם.

ההכנסות מהעסק עולות על ההוצאות
זה לאו דווקא חיובי. עסק יכול להיות מאוד משתלם ולהפסיד כסף. תלוי כמה הוצאות את דוחפת פנימה.

זה מזכיר לי איך כל פעם שאני ממלא לוטו אני כבר חושב לאן אני אטוס ואיזה בית אני אקנה.
את הכסף תספור במדרגות ואני מאחל לך שתשלם הרבה מאד מס.

לגבי ד' זה ברור ומובן אבל יש אנשים שרואים לדוגמא בהשכרת דירה הכנסה פסיבית ולמעשה זה כמעט נכון חוץ מכל ההתעסקות עם השוכרים למצוא אותם וכו' ולתקן דברים. אני לוקח בחשבון שאני אצטרך טיפה להתעסק בעניינים של העסק, אבל יחסית זה עסק שלא דורש ממני יותר מדי זמן ואני חושב שאני מסוגל לקדם אותו תוך כדי העבודה בהייטק. רמת ההתעסקות בעסק היא לכל היותר כמו השכרת דירה, כשסיכויי טוב שתיהיה אפילו פחות התעסקות (וכנראה שלא צריך אפילו לתת לבן אדם אחר לנהל אותו, זה עסק שפועל אוטומטית)

א) אל תפתח עסק! אם השיקול לפתיחה נובע מאחוז המס שתשלם, עדיף להימנע.
ב) כל מס שאתה משלם- מעיד על כך שאתה מרוויח (כלומר, ההכנסות מהעסק עולות על ההוצאות) ולכן אתה אמור לרצות לשלם.
ג) לכל עסק צריך להיות רו"ח מלווה. הוא אמור לייעץ לך גם לגבי מיסים. אין יעוץ אחיד לכל העסקים בעולם. כל אחד וענייניו.
ד) אין באמת עסק שמכניס באופן פאסיבי. גם אם מישהו אחר יעבוד במקומך, עדיין תצטרך לפנות זמן כדי לפקח, לפתור בעיות ולפתח את העסק.
אם תהיה פאסיבי- תאמין לי שלא תצטרך לדאוג לגבי מיסים :)

אמרתי שאני עובד בהייטק במקביל, המשכורת שלי שם מכובדת מאוד ואני מפריש יותר מ70% ממנה לתיק השקעות, בשביל להרים את העסק אני צריך יחד עם שותף כל אחד לשים מקסימום 50 אלף שמבחינתי זה לא סכום בשמיים, ואם העסק יתנהל טוב אנח צופה הכנסה פסיבית של 15 אלף לחודש לפני מס. במקרה הכי גרוע אם נקפל את העסק בלי שלקוח אחד ישתמש בו כל שותף יכול להפסיד 30 אלף אבל מבחינתי זה עסק שממש שווה להשקיע בו אחרי שאני אסיים את כל המחקר והסקר שוק, והשאלה המרכזית היא איך אני יכול להתנהל בצורה נכונה מבחינת המיסןי, אם אני לדוגמא אשאיר את כל הכסף בעסק ורק אחרי שאפרוש מהייטק אתחיל לשלם לעצמי משכורת מהצבירה של העסק? זה ביחד עם המשיכה מהתיק השקעות יכול להשלים לי ביחד אחלה הכנסה כשאגיע לגיל הפרישה המוקדמת
עסק פאסיבי? מכיר רק אחד - vending machines, אבל דורש השקעה ראשונית לא קטנה.
אחר כך השליחים ממלאים את המכונות ואוספים את המטבעות ולבנק.
אבל בישראל יש בעיית משפחות הפשע שלא יתנו לך דריסת רגל אלא אם יכנסו כשותף אתך.
ןבחזרה למציאות:

וממה תחיה עד הפרישה אם לא תוציא משכורת חודשית/שבועית?

זה מזכיר לי איך כל פעם שאני ממלא לוטו אני כבר חושב לאן אני אטוס ואיזה בית אני אקנה.
את הכסף תספור במדרגות ואני מאחל לך שתשלם הרבה מאד מס.
דבר ראשון מה שאני עושה לא דומה בשום צורה ללוטו, לתכנן את עצמך כלכלית ולבדוק כדאיות של עסקה ופונטנציאל רווח זה דבר שחשוב ואחראי לעשות ואני לא כל כך מבין את התשובות החצי לועגות והנפנופים, חשבתי שאנחנו פורום להשתחררות כלכלית לקחת יוזמה אישית ואחריות על החיים שלנו ורצון לפרוש מוקדם ולחיות כמו שאנחנו רוצים... צאו מנקודת הנחה שהעסק שלי הולך להיות די פסיבי בערך כמו השכרת דירה ואולי יותר טוב... זה רעיון יפה של אוטומציה לפלח שוק שעדיין לא הפכו אותו למספיק אוטומטי וזה גורם להעלאת המחיר. בתור מתכנתים השיטה שלנו אמורה גם להוריד עלויות וככה העסק יתן פייט יפה לכל המתחרים וגם יתן לנו חופש

הנקודה היא שאני כבר מרויח יפה מאוד בהייטק, ויש לי רעיון שהוא באמת לא דורש התעסקות בלתי פוסקת בו מרגע שהוא הוקדם, והוא באמת מגניב ויפתח אצלי הרבה כלים ויכולות, אבל הוא דורש השקעה ראשונית של איזור ה50 אלף לי ולשותף שלי, ולפני שאני נכנס עם כסף כזה אני רוצה לדעת מה הפוטנציאל, אם בגלל שאני מרויח כבר משכורת הייטק שהמון ממנה הולך למס, מה יקרה עם העסק הזה? אם צפוי לי בו הכנסה של 15 חודשית לפני מיסים, האם אני ארוויח מזה רק 500 שקל? או שאני יכול לדוגמא לשמור את הכסף בצד ואז כשאפרוש מהייטק למשוך אותו או משהו? אין לי מושג ואני גם מתכנן להתייעץ עם מישהו מקצועי אבל תהיתי אולי מישהו יודע כאן משהו בנושא

נערך לאחרונה ב:
אין לי מושג ואני גם מתכנן להתייעץ עם מישהו מקצועי
לך על זה, אף אחד כאן לא אמור לתת לך יעוץ. ואני מזכירה שוב, לכל אדם צריך להיות תכנון המס שלו בהתחשב בכל מיני גורמים.
כדי לדעת מה נכון לך, אתה צריך יעוץ שמתייחס רק להיבטים הקשורים לעצמך ולעסק הפרטי שלך. אין כאן כללים גורפים.
אם צפוי לי בו הכנסה של 15 חודשית לפני מיסים, האם אני ארוויח מזה רק 500 שקל? או שאני יכול לדוגמא לשמור את הכסף בצד ואז כשאפרוש מהייטק למשוך אותו או משהו?
עסק יכול להיות מאוד משתלם ולהפסיד כסף. תלוי כמה הוצאות את דוחפת פנימה.
שתי ציטטות שמראות שאנשים לא באמת מבינים מה זה עסק, איך רושמים הכנסות והוצאות, איך מחשבים מס ומה מדליק נורות אדומות אצל הרשויות.

אין לי מושג ואני גם מתכנן להתייעץ עם מישהו מקצועי אבל תהיתי אולי מישהו יודע כאן משהו בנושא
תראה, אני לא מקצוען אבל בניתי 2 עסקים, אז נסיוני אולי יעזור לך
תפנה למשרד הכלכלה למעוף, הם יתנו לך כוון לגבי השוק (דעה נוספת) שאתה עומד להכנס בו ואם תרצה יעזרו לך באדמיניסטרציה
עלויות הקמה של עסק אף פעם לא מתומחרות כראוי ע"י המקימים, זה פשוט ככה, מציע לקחת 30-40% יותר בחשבון כ"צעד זהיר"
לגביי מיסוי, אם תהיה שכיר בעסק אתה תשלם הרבה יותר מס, לרוב כי זה יהיה על חשבונך והברוטו יחושב כ 40% מעל הנטו
חישוב עלויות בעסק צריך לקחת בחשבון גם משכורת של מי שלא באמת מקבל משכורת
כך שאם אתה תורם מזמנך לחברה, זה אמור להיות מתומחר בעלות המוצר, זה שזה לא עולה לך כסף היום ולא נוגע בתזרים, לא בטוח שיהיה כך בעתיד
צריך לעשות הפרדה בין תזרים לבין רווחים, הראשון מקובע "זמן", השני מבוסס "תפוקה", תזרים תמיד יהיה, הכנסות, לא
יש להיות מוכנים להפעלה של חודשים עד שנה ללא הכנסת שקל אחד, לפעמים לוחות הזמנים לשווק נדחים או לא תופסים תאוצה בזמן ה"אופטימי"
ובכללי, חשוב לדעת שיש עלויות של רואה חשבון כ 800-1000 בחודש (כולל דוח שנתי), אגרה שנתית לרשם החברות של כ 2500 ש"ח לשנה, ויהיו לך הוצאות משפטיות בדמות חתימה על מסמכי תאגיד לצורכי הקמה ופתיחת חשבונות בנק, זאת עלות לפי צורך כאשר חתימה על מסמכים זה מספר מאות שקלים
אם לעסק שלך צריך אישור רגולוטורי כלשהו, יש להערך עם האגרות המתאימות והטופסיאדות

אם תרצה הרחבה לגביי המס, תציץ באתר של ביטוח לאומי, הם הכי בעייתים ויתכן וידרשו ממך מקדמות כמו החברים שלהם ממס הכנסה
אני ממליץ שמעסיק אחר יממן את זה (ואת שאר הסוציאליות) כל עוד זה אפשרי

שיהיה בהצלחה

שתי ציטטות שמראות שאנשים לא באמת מבינים מה זה עסק, איך רושמים הכנסות והוצאות, איך מחשבים מס ומה מדליק נורות אדומות אצל הרשויות
פעמים רבות, חלק מהתכלית של עסק/ חברה פרטית, הוא תכנוני מס. חלק מזה בד"כ כולל להכניס כל הוצאה אפשרית (שאת ממילא מוציאה, וגם כאלה שלא) לתוך העסק.

פעמים רבות, חלק מהתכלית של עסק/ חברה פרטית, הוא תכנוני מס. חלק מזה בד"כ כולל להכניס כל הוצאה אפשרית (שאת ממילא מוציאה, וגם כאלה שלא) לתוך העסק.
כמו שאמרתי למעלה, לא בונים עסק בשביל הפחתת מס. אתה מדבר כנראה על "עסק" אבל הפות"ש מדבר על עסק אמיתי.
גם לגבי מה שאתה מדבר, אני הייתי נזהרת עם זה. אם עסק מראה הפסדים כל הזמן אז נדלקת נורה. אם זאת חברת ארנק- גם כן נדלקת נורה. רשות המיסים מחפשת אותם

לאחרונה עלה לי רעיון לפתיחת עסק
חבר יקר.
דיברו פה רבים וטובים לפניי, אין לי מה להוסיף... רק דבר אחד אבקש ממך, [באהבה רבה]:
אל תפתח מסעדה/פאב/בר-מסעדה/מקום אירוח או מקום שיהיה לך "מגניב" לשבת עם החברים מהעבודה או משהו בסגנון.
בהצלחה איפה שלא תלך וסליחה אם הייתי לא קשור.

חבר יקר.
דיברו פה רבים וטובים לפניי, אין לי מה להוסיף... רק דבר אחד אבקש ממך, [באהבה רבה]:
אל תפתח מסעדה/פאב/בר-מסעדה/מקום אירוח או מקום שיהיה לך "מגניב" לשבת עם החברים מהעבודה או משהו בסגנון.
בהצלחה איפה שלא תלך וסליחה אם הייתי לא קשור.

היי תודה על הכתיבה, לא מדובר בכלל במסעדה או בר או מקום מגניב לשבת עם חברים, מדובר בשוק שאני מכיר מניסיון אישי, תחביב שלי, שאני מרגיש שלא מנוצל בצורה טובה ואפשר באמצעות תוכנות וניהול אוטומטי ליצור מנגנון כך שהעסק ינוהל ב90% בצורה אוטומטית והלקוחות יהיו מרוצים ממחיר שאין לו מתחרה ואיכות מוצר שגם לה אין מתחרה.

באמצעות תוכנות וניהול אוטומטי
שמח לשמוע חבר.
שב טוב על המספרים עם הרו"ח שלך:
תבדוק מה הנגזרת של כך מול השותפים הטפילים מע"מ/מס הכנסה/ביטוח לאומי
והשותפים הלא טפילים: מנהל "לא פאסיבי"/עובדים/תשתיות/עו"ד/הנהלת חשבונות וכו' והאם זה שווה את הטרחה.
קרי, ייתכן ותעשה עוד 4 אלף נקי אבל תעלה מדרגה במס הכנסה, תשלם תוספת לביטוח לאומי ותמצא את עצמך מתעסק עם מע"מ [אם לא עוסק פטור], מס הכנסה ושאר מרעין בישין.

לא כל הנוצץ זהב, לפעמים אולי עדיף שהתחביב יישאר תחביב ולהתעסק במה שאתה טוב בו.
בלי שום קשר, אם המוצר שווה, אשמח להיות השם על החשבונית ה-1,
המון בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
היי אחי ממש תודה על התשובה הלרוונטית! יש כאן הרבה נקודות טובות.

לצערי או לשמחתי המשכורת כרגע עוברת מדרגת המס הגבוהה ביותר ככה שכל הכנסה נוספת שנכנסת לא עשויה לפגוע בהיבט הזה אם כי הייתי שמח שלא יקחו לי 50% מהעסק שאני מנסה לבנות בכל דרך חוקית שניתנת...

בכל מקרה אני חושב שהנקודה המרכזית שלקחתי מכאן היא פגישה דחופה אם רואה חשבון שישמע את הרעיון ויעשה קצת סדר הבלגן ויעזור לי לבדוק כדאיות יחד עם השותף... ובכיף אם העסק יתרומם אשמח לעדכן אותך מה הולך ואם המוצר יהיה רלוונטי לך אתה מוזמן
שמח לשמוע חבר.
שב טוב על המספרים עם הרו"ח שלך:
תבדוק מה הנגזרת של כך מול השותפים הטפילים מע"מ/מס הכנסה/ביטוח לאומי
והשותפים הלא טפילים: מנהל "לא פאסיבי"/עובדים/תשתיות/עו"ד/הנהלת חשבונות וכו' והאם זה שווה את הטרחה.
קרי, ייתכן ותעשה עוד 4 אלף נקי אבל תעלה מדרגה במס הכנסה, תשלם תוספת לביטוח לאומי ותמצא את עצמך מתעסק עם מע"מ [אם לא עוסק פטור], מס הכנסה ושאר מרעין בישין.

לא כל הנוצץ זהב, לפעמים אולי עדיף שהתחביב יישאר תחביב ולהתעסק במה שאתה טוב בו.
בלי שום קשר, אם המוצר שווה, אשמח להיות השם על החשבונית ה-1,
המון בהצלחה.

נקודה נוספת לגבי עסק נוסף לשכיר - אם מדובר במשהו שהוא על גבול התחביב (אני מבין שזה לא המקרה כאן, אבל לא רחוק), אז אי אפשר יהיה לקזז הפסדים מהעסק / תחביב מהשכר. כמובן במקרה כזה אם ההפסדים יהפכו לרווחים הם לא יחויבו במס כהכנסה מעסק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
I ייעוץ בנוגע להשקעה נדל"ן 18
R ייעוץ אסטרטגי התפתחות אישית 2
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y ייעוץ פיננסי בעקבות כספי ירושה נדל"ן 15
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
cypriano de rore ייעוץ והתאמת מערכת לייעול אירגוני אוף טופיק 1
צ ייעוץ - רכישת דירה להשקעה נדל"ן 0
amit ייעוץ בעבודה ראשונה , הנדסת חשמל טכניון פוסטים מאיכות נמוכה 2
S ייעוץ בנושא מחיר למשתכן -בחירת דירה נדל"ן 24
A עבודת ייעוץ עצמאית בנוסף לעבודה שכירה למהנדס התפתחות אישית 12
T ייעוץ, הדרכה ו/או טיפול בבעיות תקשורת בין הורה לילדיו. התפתחות אישית 0
ע ייעוץ בנושא דירת עמידר נדל"ן 3
A כדאיות והערכה של ייעוץ פנסיוני בתשלום פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T לימוד ייעוץ השקעות כדאי? שוק ההון 3
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
J ייעוץ לתואר שני התפתחות אישית 5
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
I ייעוץ בנושא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
D ייעוץ פרישה לעובדי מערכת החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
P ניהול תיקי השקעות\ייעוץ השקעות התפתחות אישית 0
הק995 אצל מי מקבלים ייעוץ מס מיסים 11
S ייעוץ תזונה התפתחות אישית 0
ג ייעוץ בהשקעה ראשונה, לא באופן עצמאי שוק ההון 20
D ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
G ייעוץ לגבי גרייס ומיחזור משכנתא למטרות הגדלת הון ההשקעה נדל"ן 3
S ייעוץ על הרכב תיק השקעות ושאלות נוספות שוק ההון 15
E ייעוץ לאחד שרוצה למצוא את עצמו כבר התפתחות אישית 1
S ייעוץ המונים התפתחות אישית 38
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
C מעבר לבית על גלגלים צריך ייעוץ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S ייעוץ השקעות בגופים שונים שוק ההון 13
I פתיחת חשבון בבית השקעות-ייעוץ שוק ההון 2
Y המלצה על ייעוץ פיננסי צרכנות פיננסית 0
ח "ייעוץ" השקעות בבנק שוק ההון 6
C ייעוץ דיווח רווח / הפסד הון לקראת מעבר לברוקר ישראלי שוק ההון 0
N ייעוץ לגבי השכרת רכב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3