חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק?

הנושא בפורום 'צרכנות פיננסית' פורסם ע"י Ami, ‏29/3/18.

data-full-width-responsive="true">
  1. bigbang

bigbang משתמש סולידי

אין לי טענות לפפר, שיעשו מה שבא להם, אבל כאדם פרטי (לא עסק או משהו מיוחד) נזקקתי ב-3 שנים האחרונות לכל ארבעת השירותים שציינתי, שלמיטב ידיעתי לא קיימים בפפר (ניסיתי אותם במקביל לבנק בשביל המענק והפיקדון בריבית 3%). הם פשוט לא מהווים (לפחות עדיין) תחליף לבנק אמיתי.

2. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

הם גם לא מתיימרים להיות. הם מכוונים להיות בנק רזה עם הפעולות הבסיסיות.
    הפעולות שלך הם יותר על גבול העסקי.

totoguy, sogi ו-roneng אוהבים את זה.
  3. totoguy

totoguy משתמש ותיק

בדיוק. זה למה השיווק שלהם של "אל תקרא לי בנק" הוא קולע, במידה מסויימת.
    הם לא מחפשים להחליף בנקים, אלא לתת אלטרנטיבה לציבור בכלל לא קטן ובעיקר צעיר, שצריך את השירותים הבסיסיים ביותר שבנק מספק ומעדיף כמה שיותר אפליקציה וכמה שפחות סניף ופקיד פיזיים. או אפילו סתם למי שרוצה חשבון בנק נוסף להחזיק בו כסף, מסיבה כזאת או אחרת.
    מי שזה מתאים לו, נהדר, מי שלא, פפר לא מתיימרים להיות פיתרון בשבילו.

להבנתי התוכנית לטווח ארוך הייתה כן, בהדרגתיות, להוסיף את כל היכולות שקיימות בחשבון בנק רגיל (כחלק מתהליך של בניה מחדש של כלל מערכות הבנק). אבל הבנתי שהם ירדו מזה בחילופי ההנהלה האחרונים.

roneng ו-sogi אוהבים את זה.
  4. bigbang

bigbang משתמש סולידי

שוב, אין לי כל טענה אליהם, אבל הפעולות שלי לא היו עסקיות בעליל ולא הייתה אלטרנטיבה -- תשלום לבית חולים בחו"ל עבור טיפול (זה"ב), רכישת רכב בארץ מסוכנות (זה"ב, אולי היו מסכימים להעברה רגילה, לא בדקתי), תשלום לשגרירות זרה עבור דרכון (צ'ק בנקאי במט"ח), מימוש אחריות על חומרה מול יצרן גדול (החזר כספי במט"ח לחשבון בנק). מדובר בפעולות ספורות אחת להרבה זמן, אבל פשוט אין ברירה ויש צורך בבנק אמיתי.

איך בפפר אפשר לקנות רכב מפרטי ב-60K ללא העברת זהב וללא צ'ק בנקאי?

נערך לאחרונה ב: ‏1/8/20
    קפיצת הדרך אוהב/ת את זה.
  5. roneng

roneng משתמש בכיר

למה "בעיקר צעיר"? לדעתי זה אחלה פתרון להמון אנשים.
    אני כבר לא כלכך צעיר, ועדיין לא יצא שהייתי צריך משהו שאין לפפר.

הפעולות שלך היו יחסית נדירות, וגם להם אפשר למצוא פתרונות קלים אחרים.
    יצא לי לבצע פחות או יותר את כל מה שאמרת, ומעולם לא הייתי צריך לעשות בשביל הפעולות הללו העברת זה"ב או העברה בינ"ל מחשבון הבנק שלי.
    את הרוב אפשר לפתור עם כרטיס אשראי/פיפל וכו'.
    כמה פעמים כבר יוצא לך לקנות רכב? בפעמים הבודדות האלה אתה יכול ללכת לבנק אחר (או אפילו לבנק הדואר) ולהוציא מהם צ'ק בנקאי.

6. bigbang

bigbang משתמש סולידי

איך אתה מוציא מבנק שהוא לא שלך צ'ק על סך 60K, בלי להביא להם 60K במזומן?

אני לא טוען שהפעולות לא נדירות, אבל כשצריך אותן, פפר לא מספיק.

7. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

העדרה בנקאית

השאלה היא כמה אתה מוכן לשלם בשביל הנוחות של ביצוע פעולה חד פעמית לעתים רחוקות (גם לי יש דרך העבודה חשבון ללא עמלות, אבל זה לא יהיה ככה לנצח)

roneng אוהב/ת את זה.
  8. bigbang

bigbang משתמש סולידי

לדבר עם בנק שהוא לא שלך, בשביל לבצע אליו העברה בנקאית (שאינה מיידית) לצ'ק שתקבל מאוחר יותר? אני מכיר אנשים שמתקשים ליצור קשר עם הסניף שלהם...

אני בעד הגדלת התחרות בין הבנקים, אין פה שאלה. בכל מקרה מסלול בסיסי (מפוקח) עולה 10 ש"ח בחודש, וזה נשמע לי כמו מחיר סביר בשביל פונקציונליות שנדרשת לעיתים.

9. Octopus

Octopus משתמש סולידי

לא רואה סיבה שזה לא יהיה ככה לנצח, לפחות למי שמכניס משכורת.
    יש מספיק בנקים שנותנים חשבון ללא עמלות, ואני מניח שכל בנק יציע את התנאים האלה אם תאיים לעזוב :)

(לא משלם ולא שילמתי מעולם עמלות בשום בנק)

10. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

בנוסף, לכל בנק יש סניף חינמי שהשירות בו דיגיטלי וטלפוני בלבד (וממה שהבנתי מכמה עדויות פה, שירות טוב יותר משירות בסניף שמוגבל לשעות של הסניף מן הסתם).

מה שכן, התהייה היא גם חגבי המשך נחיצות הפעולות הללו.

לי אישית יש שתי חשבונות, אחד דרך העבודה בלי עמלות (אבל מותנה משכורת), והשני הוא הבנק הנצחי שלי, שכן מובטח שם ללא עמלות והשירות הדיגיטלי עונה לי תוך שעות ספורות מרגע שאני שולח בקשה, וכל פעולה בנקאית ניתנת לביצוע על ידי הליכה לסניף פיסי של אותו בנק (למרות שכמו שאמרתי אני לא רואה את נחיצות אותן פעולות, ואת הצורך בסנדול שלי לבנק מסורתי בגלל זה).

במיוחד לאור הרצון לפרישה מוקדמת של חלק מהעמיתים פה העניין הזה יותר חשוב.

11. totoguy

totoguy משתמש ותיק

מעבר לזה שזה הקהל שהשיווק והמיתוג שלהם מכוונים אליו והם כנראה יודעים לעשות את סקר השוק שלהם, אין לי ספק שסטטיסטית ככל שאכלוסיה צעירה יותר ככה פחות יפריע לה לשמוע שהבנק שלה "לא יודע להקצות צ'ק בנקאי" או "לא יכול לתת משכנתא" או "אין לו סניף פיזי או אפילו אתר". ולכן אני מאמין שרוב הלקוחות הפוטנציאליים שלהם הם על הצד היותר צעיר של האכלוסיה. זה לא סותר שאנשים במרום גילי של 30+ גם ימצאו אותם כאופציה אטרקטיבית, פשוט ברור לי שאני לא ה-קהל, ובטח שלא אנשים 10 שנה מעלי או ההורים שלי.

בכל מקרה הכוונה שלי לא הייתה לקבוע באיזה גיל צריך להיות כדי להיות לקוח שלהם. רק שיש אכלוסיה מאד גדולה בארץ שאת רובה בוודאות לא מעניינות כל הטענות שהועלו פה כנגד פפר, ככה שגם אם לא היה עולה פה בדיון אפילו בן אדם אחד שהם מתאימים לו, עדיין לגמרי הייתי רואה היגיון בקיום שלהם אפילו שהם לא "תחליף לבנק אמיתי".

roneng אוהב/ת את זה.
  12. bigbang

bigbang משתמש סולידי

אגב, אפשר בפפר להפקיד צ'קים במכונות/סניפים של בנק לאומי?
    לפעמים לא ניתן להפקיד צ'ק באפליקציה (מסיבות טכניות שהוא לא מזוהה, קרה לי), או בסכום גבוה מהמגבלה.

13. roneng

roneng משתמש בכיר

כן.
    אפשר גם להפקיד/למשוך כסף מזומן במכונות של לאומי.
    בכללי זה בסוף סניף של לאומי. זה אומר שבערך כל שרות שאתה יכול לקבל בסניף שהוא לא שלך, תוכל לקבל בסניפי לאומי.

14. sagilevi

sagilevi משתמש ותיק

אין בפפר אפשרות לבצע הוראת קבע, דרך תשלום די נפוצה (אחרי צ'קים) למגורים בשכירות.

15. בנג'יו

בנג'יו משתמש רשום

אם אני לא טועה בשביל ה-"זכות" למסגרת אשראי בבנק צריך לשלם עמלה תמוהה של "דמי הקצאת אשראי", שזה יוצא 50 שקל בשנה (אם כי לסטודנטים זה בחינם בבנק שבו אני נמצא).
    אני אישית משאיר את קופת החירום (שגם ככה צריכה להיות קיימת), או לפחות חלק ממנה, בחשבון עו"ש ואז לא צריך לדאוג...

yossik אוהב/ת את זה.
  16. yossik

yossik מודרטור

בנג'יו אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
חשבון בנק לסטודנטים צרכנות פיננסית ‏11/6/20
האם ניתן לפתוח חשבון בנק אמריקאי ב CitiBank דרך הסניף שלהם בארץ? צרכנות פיננסית ‏ביום שבת ב- 15:07
פרטי חשבון בנק להעברה IB צרכנות פיננסית ‏3/8/20
סוג חשבון בIB צרכנות פיננסית ‏18/6/20
בנק לא מאפשר להוציא כסף מחשבון של קטין צרכנות פיננסית ‏18/6/20
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.