• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

זיכוי ממס בתלוש שכר

הסקרן הגדול

משתמש רגיל
דירוג
67
1.אני חייל משוחרר ולכן פטור ממס עד 8500, עבדתי במהלך 2021 עד חודש מאי ובחודשים מרץ ואפריל עברתי את 8500 ולכן לקחו לי מס אך כאשר הפסקתי לעבוד בחודש מאי בו עבדתי רק חלק מהחודש והרווחתי 5000 שקל פתאום סתם עברתי על תלוש השכר של חודש מאי וראיתי שרשום לי -560 בעמודה של מס הכנסה ואכן זה התווסף למשכורת שלי, מה קרה פה? מס הכנסה כאילו החזירו לי כסף באופן יחסי על ההפרש בין 5000 ל8500? מה שכן הם עדיין לקחו לי מס למרות שמאז אני לא עובד ולא עברתי את התקרה של ה102000 (8500*12)
2.בנוסף בחודש הזה קיבלתי 16 ימי מחלה ברצף כאשר היתה לי יתרה של 15.75 ימי מחלה אך בתלוש א.ירד לי בחודש מאי 0.75 ימי מחלה (לא מבין למה, עבדתי בו יום אחד)
ב.קיבלתי רק על 8 ימי מחלה את הכסף (עובד שעתי) ולא על כל ה15(יותר נכון 13 כי יום ראשון לא מקבלים כסף וימים שני ושלישי רק 50%) מישהו יכול להסביר לי? יכול לצרף את התלוש אם זה יעזור

1. המעסיק בכל חודש מחלק את המשכורת השנתית שלך בחודשי העבודה שעבדת אצלו. לכן במאי "ממוצע" העבודה ירד, והוא גילה שהיית צריך לשלם פחות על מרץ ואפריל.
אם יש חודשים שבהם אתה לא עובד אצל המעסיק בכלל, המעסיק לא יכול להכניס אותם לממוצע, ולכן לא יכול לתת לך החזר עליהם.
הדרך לקבל את ההחזר בצורה כזו היא דרך מס הכנסה.

2. החישוב מאוד מורכב כשמדובר בעובד שעתי, תלוי גם באלו ימים בשבוע היית חולה, ובאלו ימים היית רגיל לעבוד (אני מניח ש-16 ימים זה שבועיים שלמים ועוד יומיים - השאלה היא באלו ימים בשבוע היו היומיים האלו). האם היקף ההעסקה בשעות ליום היה קבוע? ועוד.

1. המעסיק בכל חודש מחלק את המשכורת השנתית שלך בחודשי העבודה שעבדת אצלו. לכן במאי "ממוצע" העבודה ירד, והוא גילה שהיית צריך לשלם פחות על מרץ ואפריל.
אם יש חודשים שבהם אתה לא עובד אצל המעסיק בכלל, המעסיק לא יכול להכניס אותם לממוצע, ולכן לא יכול לתת לך החזר עליהם.
הדרך לקבל את ההחזר בצורה כזו היא דרך מס הכנסה.

2. החישוב מאוד מורכב כשמדובר בעובד שעתי, תלוי גם באלו ימים בשבוע היית חולה, ובאלו ימים היית רגיל לעבוד (אני מניח ש-16 ימים זה שבועיים שלמים ועוד יומיים - השאלה היא באלו ימים בשבוע היו היומיים האלו). האם היקף ההעסקה בשעות ליום היה קבוע? ועוד.
הייתי עובד 6 ימים בשבוע כולל שבתות חגים והכל (אבטחה) היקף ההעסקה היה לפחות 8 שעות ליום כשרוב המשמרות היו 9-12

לפי מה אתה יודע שקיבלת שכר רק על 8 ימי מחלה?

מישהו? רוצה לדבר איתם אבל רוצה לוודא שהן טעו שלא תהיה לי פאדיחה

זה ממש בסדר לפנות בנימוס למחלקת השכר ולבקש הסבר. זה התפקיד שלהם, לא פאדיחה גם אם יסתבר שהחישוב מדוייק.

אשמח אם מישהו יוכל להעיף מבט ולהסביר לי אם טעיתי או שאכן הם טעו בחישוב שכר ימי מחלה
תשלום על ימי מחלה תלוי בהסדר מול המעסיק. לפי החוק היבש אף אחד לא חייב לשלם לך על ימי מחלה, אלא אם יש הסדר ספציפי.
אולי ההסדר הוא תשלום על חצי מהימים, מעוגל כלפי מטה? הכי טוב שתשאל את המעסיק איך זה עובד אצלו.

תשלום על ימי מחלה תלוי בהסדר מול המעסיק. לפי החוק היבש אף אחד לא חייב לשלם לך על ימי מחלה, אלא אם יש הסדר ספציפי.
החוק דווקא מפרט בדיוק את חובת התשלום על ימי מחלה - היום הראשון ללא תשלום, היום השני והשלישי חמישים אחוז תשלום ומהיום הרביעי ואילך תשלום מלא.

החוק דווקא מפרט בדיוק את חובת התשלום על ימי מחלה - היום הראשון ללא תשלום, היום השני והשלישי חמישים אחוז תשלום ומהיום הרביעי ואילך תשלום מלא.
הפוסט מדבר על פדיון ימי מחלה בתום העסקה

אשמח אם מישהו יוכל להעיף מבט
כמה נקודות:
בתקופת הדיווח "22 ימי עבודה תקניים" - מבחינתם אתה עובד 5 ימים בשבוע. על עבודה בסופ"ש אתה מקבל "תשלום נוסף", אבל זה לא כלול בדמי מחלה (כמו ששעות נוספות לא כלולות).
אתה זכאי ל-15 ימי מחלה שמתחילים ב-3 לחודש (יום שני), ומסתיימים ב-17 לחודש (יום שני שבועיים אחרי). על היום הראשון לא מקבלים, על השני והשלישי 50%, על סופי שבוע וחגים לא מקבלים (7,8,14,15,17) דמי מחלה. (שכר על שבועות עצמו קיבלת בנפרד - היו יכולים לשלם עליו או כ"חג", או כ"מחלה", אבל ודאי שלא מגיע לך שכר כפול על אותו יום).

לדעתי מישהו גם החליט במערכת ש"חלקי ימים" של מחלה מעוגלים כלפי מטה, ולכן איבדת 0.75 ימי מחלה. לא הצלחתי למצוא התייחסות מפורשת לכאן או לכאן.

מצד שני, לא ברור לי למה אם "עבדת" עד 17.5, לא צברת עוד יום מחלה בחודש מאי, וימי המחלה שלך צריכים להיגמר ב-18.5.

הוא לא כתב את זה.
נכון, אני הבנתי את זה כשהוא רשם שהוא סיים לעבוד ולא עובד יותר. מסכים שאפשר לפרש את זה גם אחרת, אבל אני עדיין לא בטוח שהוא מתכוון לימי מחלה רגילים ולא לפדיון ימי מחלה (למרות שזה פחות סביר), הפוסט לא ממש ברור.

כמה נקודות:
בתקופת הדיווח "22 ימי עבודה תקניים" - מבחינתם אתה עובד 5 ימים בשבוע. על עבודה בסופ"ש אתה מקבל "תשלום נוסף", אבל זה לא כלול בדמי מחלה (כמו ששעות נוספות לא כלולות).
אתה זכאי ל-15 ימי מחלה שמתחילים ב-3 לחודש (יום שני), ומסתיימים ב-17 לחודש (יום שני שבועיים אחרי). על היום הראשון לא מקבלים, על השני והשלישי 50%, על סופי שבוע וחגים לא מקבלים (7,8,14,15,17) דמי מחלה. (שכר על שבועות עצמו קיבלת בנפרד - היו יכולים לשלם עליו או כ"חג", או כ"מחלה", אבל ודאי שלא מגיע לך שכר כפול על אותו יום).

לדעתי מישהו גם החליט במערכת ש"חלקי ימים" של מחלה מעוגלים כלפי מטה, ולכן איבדת 0.75 ימי מחלה. לא הצלחתי למצוא התייחסות מפורשת לכאן או לכאן.

מצד שני, לא ברור לי למה אם "עבדת" עד 17.5, לא צברת עוד יום מחלה בחודש מאי, וימי המחלה שלך צריכים להיגמר ב-18.5.
זהו הם כאילו הורידו לי יום מחלה על חודש מאי ובכללי אתה בטוח שהם לא מחשיבים 6 ימי עבודה? כי כאילו ימי עבודה תקניים זה הימים שבםועל עבדתי בהם ובחודשים שעבדתי מלא היה רשום אז 27 ימי עבודה תקניים למשל..
זה מרגיש לי ממש כאילו גנבו אותי פה בכמה מאות שקלים אם לא יותר ואני לא יודע מה לעשות עם זה, רשמתי פעמיים כבר בווטסאפ למשאבי אנוש ולא קיבלתי תשובה והם פשוט מסננים אותי, אני פשוט רוצה לדעת שיש לי באמת קייס לפני שאני מתקשר אליהם ומתחיל לעשות "באלאגן" ושלא אצא אידיוט בסופו של דבר...
נכון, אני הבנתי את זה כשהוא רשם שהוא סיים לעבוד ולא עובד יותר. מסכים שאפשר לפרש את זה גם אחרת, אבל אני עדיין לא בטוח שהוא מתכוון לימי מחלה רגילים ולא לפדיון ימי מחלה (למרות שזה פחות סביר), הפוסט לא ממש ברור.
זה לא פדיון ימי מחלה אני רוצה להדגיש, אני עבדתי כרגיל ואז נפצעתי וקיבלתי את כל ימי המחלה האלה ואז אמרתי להם שאני מעוניין לעזוב ב17.5 ונתתי התראה לפני עזיבה (בגלל זה אולי לא קיבלתי עד ה18), אבל זה ימי מחלה רגילים לכל דבר לא פידיון

זהו הם כאילו הורידו לי יום מחלה על חודש מאי ובכללי אתה בטוח שהם לא מחשיבים 6 ימי עבודה? כי כאילו ימי עבודה תקניים זה הימים שבםועל עבדתי בהם ובחודשים שעבדתי מלא היה רשום אז 27 ימי עבודה תקניים למשל..
ימי עבודה תקניים זה לא מה שעבדת בפועל, אלא מה שהיית "אמור" לעבוד בו אם היית עובד במשרה מלאה רגילה בלי משמרות מיוחדות. יכול להיות על בסיס של 5 ימים או של 6 ימים בשבוע.

תבדוק בתלושים הישנים מה רשום ב"ימי עבודה תקניים" (לא "ימי עבודה בפועל", שכולל עבודה בסופ"ש וכדומה).
תשווה כל חודש מול מספר השבתות \ חגים שיש בו, ותראה אם זה מחושב לפי בסיס של 5 ימים בשבוע או 6 ימים בשבוע.

אם עד החודש האחרון הבסיס של ימי העבודה התקניים הוא 6 ימים בשבוע, ופתאום הורידו לך ל-5, אתה יכול לדרוש הסברים.

אתה יכול לומר כמה פעמים בחודש יצא לך לעבוד ביום שישי? (לא בשבת - אלא בימי שישי)

בכל מקרה, הלכתי ובדקתי שוב - יש הבדל גדול בין עובד במשכורת חודשית לעובד שעתי (כמו שנראה מהתלוש שלך שמתקיים לגביך). לעובד שעתי שלא עובד בסופי שבוע, לא מכלילים את ימי סוף השבוע בניצול ימי המחלה, ולעובד שעובד בסופ"ש, כן מכלילים את הימים האלו, אבל גם משלמים עליהם.
בכל מקרה, תלוש שרשום בו ניצול של 15 ימים, ומשלם רק 8 (או 10 אם מחשיבים את 3 הימים הראשונים) זה תלוש שגוי.

מקור: סעיף 2. (ב) (2) ו-(5).

ימי עבודה תקניים זה לא מה שעבדת בפועל, אלא מה שהיית "אמור" לעבוד בו אם היית עובד במשרה מלאה רגילה בלי משמרות מיוחדות. יכול להיות על בסיס של 5 ימים או של 6 ימים בשבוע.

תבדוק בתלושים הישנים מה רשום ב"ימי עבודה תקניים" (לא "ימי עבודה בפועל", שכולל עבודה בסופ"ש וכדומה).
תשווה כל חודש מול מספר השבתות \ חגים שיש בו, ותראה אם זה מחושב לפי בסיס של 5 ימים בשבוע או 6 ימים בשבוע.

אם עד החודש האחרון הבסיס של ימי העבודה התקניים הוא 6 ימים בשבוע, ופתאום הורידו לך ל-5, אתה יכול לדרוש הסברים.

אתה יכול לומר כמה פעמים בחודש יצא לך לעבוד ביום שישי? (לא בשבת - אלא בימי שישי)

בכל מקרה, הלכתי ובדקתי שוב - יש הבדל גדול בין עובד במשכורת חודשית לעובד שעתי (כמו שנראה מהתלוש שלך שמתקיים לגביך). לעובד שעתי שלא עובד בסופי שבוע, לא מכלילים את ימי סוף השבוע בניצול ימי המחלה, ולעובד שעובד בסופ"ש, כן מכלילים את הימים האלו, אבל גם משלמים עליהם.
בכל מקרה, תלוש שרשום בו ניצול של 15 ימים, ומשלם רק 8 (או 10 אם מחשיבים את 3 הימים הראשונים) זה תלוש שגוי.

מקור: סעיף 2. (ב) (2) ו-(5).
הסתכלתי ואכן בכל התלושים היה רשום 22 ימים תקניים גם כשעבדתי בפועל 27.
בימי שישי הייתי עובד כל שבוע.
יכול להיות אז שבגלל שעזבתי את העבודה ב17.5 והתחלתי לנצל את ימי המחלה שלי ב3.5 אז הם הורידו לי את שישי שבת? אבל אז זה עדיין יוצא 10 ימים ולא 8 ובנוסף רשום שירד לי כל ה15.75 אז זה ממש מוזר

יכול להיות אז שבגלל שעזבתי את העבודה ב17.5 והתחלתי לנצל את ימי המחלה שלי ב3.5 אז הם הורידו לי את שישי שבת? אבל אז זה עדיין יוצא 10 ימים ולא 8
למה עזבת את העבודה ב17.5? לא כי נגמרו ימי המחלה?

זה לא 10 ימים כי על היום הראשון לא מקבלים, ועל השניים שאחריו מאבדים תשלום על עוד יום.

אתה בהחלט יכול לפנות ולדרוש תשלום על ימי שישי, ואם יש לך דוחות נוכחות אתה יכול גם לתבוע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר ראשון צרכנות פיננסית 14
yossik מס הכנסה על זיכוי בעמלות מסחר מיסים 3
ז נקודות זיכוי מס מיסים 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ משפט בנושא זיכוי מס זר בארה"ב נגד הNIIT מיסים 1
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
ה יתרת נקודות זיכוי לפריסה מיסים 2
A זיכוי מס חוץ בישראל כנגד מס ששולם לארה"ב על פדיון קופת גמל להשקעה מיסים 10
מ זיכוי מס על מטריה לקרן הפנסיה לשכיר מיסים 6
X נקודות זיכוי לעצמאים, 7000+₪ שהגיחו משומקום מיסים 8
S איך מחשבים נקודות זיכוי על ילדים מיסים 10
A נקודות זיכוי לאדם על הרצף האוטיסטי מיסים 6
N זיכוי וניכוי בקרן הפנסיה לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Z האם נקודת זיכוי נוספת לנערים בגיל 18 ניתנת למימוש גם כנגד מס רווחי הון או רק כנגד יגיעה אישית? מיסים 6
R זיכוי מס על סמך נקודות זיכוי מיסים 10
S העברת זיכוי מס לפי סעיף 46 לשנה עוקבת מיסים 6
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
שם משתמש בעייתי "נקודות זיכוי בלתי מנוצלות" - מה הכוונה? מיסים 18
A זיכוי מס זר - תקרת זיכוי מיסים 5
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
A זיכוי מס זר בארץ כנגד Net Investment Tax מיסים 5
A זיכוי על מסי חוץ בארץ - לא ניתן לקבל זיכוי על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל מיסים 1
C העברת נקודות זיכוי בין בני הזוג מיסים 6
פ נקודות זיכוי על ילדים מיסים 1
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18
א ניוד נקודת זיכוי של תינוק - איך עושים את זה? מיסים 10
I תיאום מס לשכיר - זיכוי עבור תשלום לריסק פרטי ומטריה ביטוחית צרכנות פיננסית 7
Y החזר מס רווחי הון בגין נקודות זיכוי (שחלקן רק בעבור יגיעה אישית) מיסים 8
P ניצול נקודות זיכוי כנגד ריווחי הון מיסים 14
I זיכוי מס בגין תשלום לביטוח חיים\אובדן כושר עבודה לשכירים (שלא דרך תלוש השכר) צרכנות פיננסית 8
י זיכוי מס מתרומות2021 מיסים 1
K החזר מס בגין רווחי הון ע"י נקודות זיכוי צרכנות פיננסית 2
guesto קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי שוק ההון 30
י זיכוי מתרומות מיסים 2
י נקודות זיכוי ורווחי הון שוק ההון 4
מ נקודות זיכוי במיסוי בשל תינוק חדש במשפחה מיסים 5
S דמי לידה ונקודות זיכוי אוף טופיק 2
S ניצול נקודות זיכוי מס (ועוד כמה שאלות) מיסים 5
T שימוש בנקודות זיכוי של מס הכנסה לשוק ההוו שוק ההון 11
מ הפקדות לקופת גמל עצמאית בשביל זיכוי מס צרכנות פיננסית 1
פסיוני התחשבות בנקודות זיכוי vs ניכוי מס במקור צרכנות פיננסית 1
N החזר מס ע"ח נקודות זיכוי שוק ההון 2