• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת

מסלקה פנסיונית לאדם שנפטר?
נקודה טובה.
כן איפשרו בעקבות המלחמה להגיש בקשות כאלו על ידי סוכן ממונה.

זאת התוכנית שיש לי בראש. אשמח להערות, דברים שלא חשבתי עליהם, הצעות, וכו'. תודה רבה!
היי שרשור מעולה, לקח זמן אבל עברתי על כולו

אני גם במצב דומה מבחינת פרישה וגילאי הילדים
וכן ברור לי שאשתי תמשיך לעבוד במשרה חלקית

כמה תובנות שלנו שאחלוק
1. זה הזמן לטיול ארוך עם הילדים אנחנו מתכננים טיול של שנה שלמה מסביב לעולם ולפניו טיול של חודשיים ביולי אוגוסט (ולפחות בתקווה תמשיך את זה כל שנה גם אחרכ), מאוד קשה למצוא עם 3 ילדים תזמון "לא חשוב" שזה לא גן חובה/כיתה א/כיתה ו – לנו יש רק חלון אחד (עוד שנה וחצי)

2. ככל שנוכל לאפשר לילדים להיות פחות במסגרות "חיצוניות" קרי צהרון / קייטנה זה יטייב איתם ויתן להם ערך מוסף הרבה יותר גבוה – כלומר שאנחנו נעשה איתם זמן איכות

3. פרישה מהעבודה זה לא קו סיום אלה קו התחלה, לגמרי הורדנו הילוך בשנה האחרונה בשביל לאפשר לנו את כל הדברים האלה
4. צריך לדעת למלא את השולחן בעשייה ליום שאחרי (אני אישית התחלתי להתנדב ברשות המקומית שלנו בניהול וועדות)

5. צריך לחשוב טוב איפה אתם רוצים להתבגר ולתת לילדים לגדול מבחינת חינוך וקשרים חברתיים (אנחנו עברנו לפני שנתיים למושב אחרי מחקר די גדול בשביל לאפשר לנו לפרוש ולהיות עם הילדים במרחבים ירוקים וקהילה ולא בהסעות לחוגים ומרכזי קניות, יש לזה משמעויות כלכליות די גדולות)
6. מבחינת תקצוב הפרישה הכל זה ניהול סיכונים, כרגע אתם 100 אחוז בשוק ההון – זה לא רע, אבל לנו זה פחות התאים (בעיק פסיכולוגית, ויציבות לילדים)

7. בעלות על דירה שאתם גרים בה חוסך המון מיסוי, אתם קודם כל לא משלמים מס על התשואה של הדירה (או אי תשלום השכר דירה) ובעצם צריכים למשוך פחות כקצבה חודשית ואז יכולים לנצל הרבה יותר טוב את נקודות זיכוי המס וכל הטריקים האחרים

8. יש לי פוסט ארוך איך בפרישה מוקדמת לא לשלם כמעט מס בכלל על המשיכות (בממוצע זה בין 1 ל4 אחוז במקסימום), חלק מזה זה ע"י משיכת הפנסיה לפני הזמן.

יש משהו מאוד משחרר בידיעה שאתה יכול לפרוש
אני מסתפק בזה כרגע ומתכנן את הטיול הגדול
לאחריו אחליט אם לחזור לעבוד או לא או למשהו חלקי

בהצלחה!

אפשר בבקשה הסבר על ההבדל ביניהם?
הר הכסף לא כולל מוצרים ביטוחיים מלבד ביטוח חיים, אז למיטב זכרוני מוצרים כמו ביטוח מנהלים ואולי גם פוליסות חיסכון לא יופיעו בהר הכסף. מצד שני, הר הכסף כולל גם חשבונות בנק וגופים פיננסים אחרים.
בהר הכסף המידע מופיע באופן מאוד כללי, במיוחד כדי לדעת לאיזה חברות לפנות כדי לקבל מידע מפורט.
במסלקה המוצרים שתראה הם כלל המוצרים המוגדרים כמוצרים פנסיונים (קופ"ג / השתלמות / פנסיה / מנהלים / פוליסת חיסכון / קופ"ג להשקעה), והמידע בהם מפורט - סוג המוצר, תאריך הצטרפות, צבירה, מסלול, דמי ניהול.

אפשר לומר שהמסלקה נועדה יותר לשימוש אנשי מקצוע לצורך מתן ייעוץ ושירות, בעוד הר הכסף נועד יותר לשימוש הציבור הרחב ובעיקר לאיתור כספים.

הר הכסף לא כולל מוצרים ביטוחיים מלבד ביטוח חיים, אז למיטב זכרוני מוצרים כמו ביטוח מנהלים ואולי גם פוליסות חיסכון לא יופיעו בהר הכסף.
בטוח?
באתר כתוב אחרת.
מה אמצא על שם קרוב או אדם שתחת אפוטרופסות?
חשבונות הרשומים על שם קרוב שנפטר או אדם שמונה לו אפוטרופוס.
בקופות גמל, בקרנות פנסיה, בביטוחי חיים עם חסכון ובקרנות השתלמות. וכן פוליסות ביטוח למקרה מוות.

בטוח?
באתר כתוב אחרת.
אני לא בטוח.
אולי בלבלתי עם ביטוחי חיים קולקטיב (ולמיטב זכרוני יש עוד סוגים של פוליסות) של מוצרים ביטוחיים שלא מופיעים בהר הכסף.

נערך לאחרונה ב:
הר הכסף לא כולל מוצרים ביטוחיים מלבד ביטוח חיים, אז למיטב זכרוני מוצרים כמו ביטוח מנהלים ואולי גם פוליסות חיסכון לא יופיעו בהר הכסף. מצד שני, הר הכסף כולל גם חשבונות בנק וגופים פיננסים אחרים.
בהר הכסף המידע מופיע באופן מאוד כללי, במיוחד כדי לדעת לאיזה חברות לפנות כדי לקבל מידע מפורט.
במסלקה המוצרים שתראה הם כלל המוצרים המוגדרים כמוצרים פנסיונים (קופ"ג / השתלמות / פנסיה / מנהלים / פוליסת חיסכון / קופ"ג להשקעה), והמידע בהם מפורט - סוג המוצר, תאריך הצטרפות, צבירה, מסלול, דמי ניהול.

אפשר לומר שהמסלקה נועדה יותר לשימוש אנשי מקצוע לצורך מתן ייעוץ ושירות, בעוד הר הכסף נועד יותר לשימוש הציבור הרחב ובעיקר לאיתור כספים.
ויש נגישות למסלקה לציבור הרחב?

לאחריו אחליט אם לחזור לעבוד או לא או למשהו חלקי
מה האופציות למשהו חלקי?
משתעשע עם הרעיון בזמן האחרון אבל לא רואה משהו ראלי?

מה האופציות למשהו חלקי?
משתעשע עם הרעיון בזמן האחרון אבל לא רואה משהו ראלי?
בגדול אני מהנדס מכונות אבל מניח שזה נכון לכל המקצועות הנדסה

שהאופציות שעל השולחן שלי;

1. ללכת להיות פרילנסר ולתת שירותי ייעוץ ותכנון ללקוחות. אצלנו זה די נפוץ והרבה סטרטאפים מתחילים צריכים בהתחלה ייעוץ ועזרה להתניע או לפתור בעיות גדולות.
סטאטפים בינונים או יותר ותיקים לפעמים מעדיפים להוציא הרבה דברים החוצה בשביל לעזור להם להיות רזים וגמישים

2. לעבוד פשוט בעבודה שלי במשרה חלקית. בכל המקומות שעבדתי זה היה די מתאפשר
בעיקר כי רואים שאתה טוב וזה מוריד להם רת בעלות שכר משמעותית ועדין הם יקבלו את כל הידע והפתרונות שצריכים (פשוט מישהו אחר יעשה את העבודה השחורה)
*גילוי נאות היום כבר עובד 80 אחוז
בעבודה הקודמת היתה תקופה של 60 אחוז
זה לא ממש חריג בנוף באזור שלי

אבל לטובת פרישה אתה יכול תמיד לעבוד בכל מה שעושה לך טוב חלקית או התנדבות

יהיה נחמד אם תלנקק.
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/%D7%94%D7%A0%D7%95%D7%A1%D7%97%D7%90-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%A4%D7%98%D7%99%D7%9E%D7%9C%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%AA%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%A1-%D7%A0%D7%9E%D7%95%D7%9A-%D7%91%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%93%D7%9E%D7%AA.15772/

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י התוכנית שלי לעתיד יומני מסע אישיים 4
P מה עלה בגורל התוכנית לרישיונות נהיגה עד גיל 70? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
M מה התוכנית שלכם ליום גרוע במיוחד (RBD) שוק ההון 39
K התוכנית הכי סולידית בטלוויזיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik התוכנית הכלכלית של ש"ס אוף טופיק 116
D הכוונה ראשונית להתנהלות אפקטיבית יומני מסע אישיים 0
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Liron2035 דיבדנים, השקעה מחדש - האם יש הסכמה להתנהלות משקיע פסיבי? שוק ההון 27
לא חשוב שמות השלכות להתנהלות עצמאית מול חברת הפנסיה ללא סוכן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ח אתר לחינוך להתנהלות כלכלית נכונה? צרכנות פיננסית 5
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
M מחויבות לבניה לאחר זכייה במכרז בנה ביתך ברמ׳׳י נדל"ן 0
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
I נעליים במאות שקלים נקרעות לאחר מספר חודשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה