השלכות להתנהלות עצמאית מול חברת הפנסיה ללא סוכן

הנושא בפורום 'מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות' פורסם ע"י לא חשוב שמות, ‏17/7/18.

1. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש רשום

ערב נעים,

HR שלחו לי בקשה לחתום על טפסים להצטרפות לסוכנות חדשה, כאשר עד היום נאלצתי באל-כורחי להצטרף לסוכן מסוים על מנת לחדש את הפנסיה. נאמר לי שחברת הפנסיה בה אני מפקיד את הכספים אינה עובדת באופן עצמאי מול לקוחות אלא רק דרך סוכנים.

כעת HR גם מציעים לי למלא טפסים אחרים במידה ואני מעוניין להתנהל עצמאית מול חברת הפנסיה.

הייתי מעוניין לברר, מהן ההשלכות הכספיות והפרקטיות (כגון מלחמה מול החברה במידה ותעשה עלי בהמשך קומבינות כאלו ואחרות) להתנהלות ללא סוכן?

אשמח לכל דעה או עזרה אפשריים.
    תודה :)

2. GcD

GcD משתמש רשום

להניח שסוכן ילחם בשבילך זה הנחה לא מבוססת.
    אין ממש השלכות, כספית לעבוד ללא סוכן זה בדרך כלל זול יותר. פרקטית זה מצריך טיפ-טיפה יותר התעסקות.
    וחשוב להגיד שגם אם וגם בלי סוכן, חשוב חשוב חשוב לוודא שההפקדות באמת מגיעות ליעדן ללא מתפספסות הפקדות. זה קורה המון

HHH, לא חשוב שמות ו-שלי אוהבים את זה.
  3. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש רשום

סוכן זה מיותר לחלוטין

HHH אוהב/ת את זה.
  4. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש רשום

תודה רבה על הנכונות והרצון לעזור!

כשאתה מציין טיפ-טיפה מאמץ, אפשר לשאול באילו שלבים לאורך שנות התעסוקה זה בא לידיי ביטוי?
    וכיצד באפשרותי לוודא שההפקדות מגיעות ליעדן?

נערך לאחרונה ב: ‏18/7/18
    Mamaof אוהב/ת את זה.
  5. ההוא מהדרום

ההוא מהדרום משתמש רשום

לפנות פעם בשנה.
    לבדוק בטופס 106,שההפקדות לפנסיה שוות לשלוח שבפנסיה.
    ולבדוק דמי ניהול+מסלול.

HHH ו-לא חשוב שמות אוהבים את זה.
  6. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש רשום

@ההוא מהדרום, תודה על האינפורמציה :)

למי? ומדוע רק פעם בשנה? הבנתי מהוריי שגם כשאתה פונה לחברת הפנסיה, היא לא תוכל לספק לך אינפורמציה על המצב הנוכחי אלא רק שלושה חודשים אחורה. כיצד אסתדר כך במצב שבו באמת ההפקדה של המשכורת האחרונה לא הגיעה ליעדה נניח? במצב זה לא עדיף סוכן שיש לו תקשורת עם גורמים בתוך החברה ויכול לספק מידע עדכני?

באיזה סעיף זה רשום?

האם הם צפויים להשתנות לאורך הזמן?
    וגם אם הם יעלו? מה כבר באפשרותי לעשות במידה ואני מעוניין להישאר עם אותה בחרה לאורך שנים ואין לי איזושהי קבוצה מאורגנת או וועד עובדים לדרוש איתם הוזלה בדמי הניהול? לאזרח הפשוט אין באמת יכולת משחק עם זה (אגב, מהנדס תוכנה שמרוויח מעל 16K וחברות הפנסיה מחזרות אחריו אינו נכלל בסטטיסטיקה של האזרחים הפשוטים).

7. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

יש להם מידע עדכני על אתמול.

248/249

לא להתקבע ולעבור לפנסיית ברירת מחדל.

שלי אוהב/ת את זה.
  8. ההוא מהדרום

ההוא מהדרום משתמש רשום

לעקב כל חודש אפשרי אבל בדיוק מהסיבות שאמרת זה פחות ראלי.
    לאיים לעזוב לחברת ברירת מחדל

צריך לבדוק עם העבודה+ הקרן פנסיה
    לא זוכר נראה לי תחת הסעיף של הפקדות לגמל ולפנסיה

9. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש רשום

היי,

@ההוא מהדרום,
    @FIYaacov
    @GcD .

קיבלתי הסבר על תהליך שנשמע דיי מורכב שחלק מהשלבים אינם ברורים לי:

1. קבלת טופס סיכום לעובד, ווידוא תקינות - קיבלתי הטופס, איזו תקינות עלי לוודא? כיצד אני מוודא זאת?
    2. פניה לסוכן/חברת ביטוח במטרה למלא טופס סיכום לעובד - אפשר לעשות זאת מבלי לפנות אליהם?
    3. קבלת טופס בעלות / הצטרפות מחברת הביטוח - כבר כיום הפנסיה שלי מצויה בחברה מסוימת, אם אני שוב נדרש למילוי טפסים כאלה זה אומר שדמי הניהול המעט יותר נמוכים מהמקסימום אשר אני משלם היום יתבטלו ויהיו דמי ניהול חדשים?
    4. העברת כלל הטפסים המלאים וחתומים למחלקת הביטוח בארגון בו אתה עובד - אילו עוד טפסים עלי להעביר להם?
    5. קבלת טופס בעלות חתום ע"י מעסיק ממחלקת ביטוח והעברה לסוכן / חברת הביטוח.
    6. ווידוא עדכון פרטי מעסיק ותנאים בחברת ביטוח.

אפשר הסבר בבקשה?

10. RustyJ

RustyJ משתמש רשום

אם תפנה לחברה אחרת, נניח פנסית ברירת מחדל (או כמעט כל אחת) פתאום יהיה לך לפחות זמנית מישהו שקצת בעדך ומעונין ממש לעזור לך לעבור ולצלוח את כל הטופסיאדה כולל מה נחוץ ומה לא.
    החצי השני של הקסם הוא שהפנסיה בא אתה נמצא עכשיו עשויה להפוך נחמדה פתאום ולרדוף אחריך.
    שוב, הכל זמני בלבד לתקופת מעברים ואחר כך אולי חוזרים למוד מעצבנים...

HHH ו-שלי אוהבים את זה.
  11. FIYaacov

FIYaacov משתמש רשום

לא הבנתי אם אתה ביקשת לעבור לקרן פנסיה חדשה, או שסתם מבקשים ממך למלא טפסים?

12. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

הבעיה היא בעת עזיבת עבודה, כשאתה מטופל על ידי סוכן הסוכן בשיטוף עם המעסיק מכין את כל הטופסים למס הכנסה וגם יושב איתך כדי למלא את זה, אחרת המעסיק ממא רק את החלקים ״שלו״ ואתה צריך למלא את ההחלטה (רצף קצבה מעסיק ועל איזה חלק) לבד
    זה לא נורא ומיד אפשר למצוא יועץ פנסיוני שיעזור לך (זה לא כמו יעוץ אז אני מניך של מדובר ב 2000 ש״ח אבל בטח לא בחינם (ביקור טכנאי זה 200 ש״ח אז אני מנחש שזה בסביבה)

אז השאלה האם לעשות את זה לבד או לשלם בין 200-2000 ש״ח (לדעצי פעם אחת כי אחר כך אתה תדע לבד מה עושים) שוה לך את הנוחות.

שלא תופתע, סוכן עבודה שהוא רק מפעל יעשה אפילו פחות עבודה מבדרך כלל, ויתאמץ לא לדבר איתך ולגלגל הכל בחזרה אליך או לקרן הפנסיה
    במצב כזה את תתחיללפתח קשרים עם מדור השכר (לא רצויים מבחינתם) לכן אולי עדיף במצב כזה ללכת על תוכניות פשוטות כדי להרוויח דמי ניהול זולים ובלי להתעסק עם מטרדים (מעקב אחרי הפקדות, שמצריכים תיזוזים בין קרן הפנסיה לסוכן המתפעל ולמעסיק)

13. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

1. קיבלת טופס,קרא אותו, האם הפרטים שם נכונים (שם,גיל תז כתובות סכומים, תוכניות פנסיוניות) ? אם לא חזור למי ששלח לך אותו עם דגל אדום
    2. אם אתה כיום מטופל על ידי סוכן הסוכן צריך לספק לך את הטופס, אם אתה עובד ישירות עם קרן הפנסיה אז זה באחריותה.
    3. אם אתה עובר למסלול זול יותר ובצורה ישירה כנראה שקרן הפנסיה צריכה לשלוח לך את הטופס, בד״כ הם יוצרים קשר ישיורות עם המעסיק והוא מעביר לסוכן המתפעל, אבל אם אתה יוזם את זה אתה צריך להתניע את הבקשה.
    4. תארת 3 טפסים כנראה שאותם

HHH אוהב/ת את זה.
  14. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש רשום

איני מעוניין לעבור מסלול אלא להישאר בקיים ורק להיפטר מהסוכן שלי. האם זה דורש הצטרפת וחוזה חדש לחברת הפנסיה?

ומה עלי למלא בחלק זה, המצוי בטופס "סיכום לעובד שבחר סוכן זר"? לא מצאתי שום הסבר ברור באינטרנט:

15. tdc

tdc משתמש רשום

תבקש לראות את הטופס "הקודם", שעל פיו המעסיק הפריש עד עכשיו (זה נקרא "טופס שכבות" לדעתי), ופשוט תעתיק את הנתונים.
    ממש פגיעה בבטחון המדינה. מגע עם סוכן זר :lol:

16. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

להבנתי מבחינת המעסיק מעבר לשרות תפעול בלבד זה העיניין ולכן.מבחינתו זה תהליך רישום נפרד בלי קשר אם בחרת להשאר באותה קרן.
    הטופס ששלחת נראה כמו שיחת סיכום שהסוכן אמור לערוך איתך, אם הוא לא עשה (כי הוא לא מטפל,) אני הייתי רושום לא נערכה שיחת יעוץ עם הסוכן עקב מעבר לתפעול

17. לא חשוב שמות

לא חשוב שמות משתמש רשום

סתם ביקשו שאמלא טפסים, או מכיוון שעברתי למשרה חלקית או כי הם החליפו סוכן שאיתו הם עובדים.
    אין בו שום כוונה לשנות את מסלול הפנסיה שלי אלא רק להפסיק עם הסוכן הקיים. פשוט כיוון שהם שלחו לי הודעה עם הטפסים, אמרתי לעצמי שזה עיתוי טוב לטפל בעניין.

18. אנון נימוס

אנון נימוס משתמש רשום

אז אין קשר בין הרצון לטפסים.
    למה לא תשאל אותם למה קיבלת את הטפסים ? יותר אפקטיבי מלשאול בפורום

19. שלי

שלי משתמש רשום

אני עובדת ללא סוכן.
    נמצאת בפנסית ברירת מחדל.
    אני בודקת כל 3 חודשים שההפקדות נכנסו ושויכו.
    זו בדיקה באתר של הקרן וזה לוקח כמה דקות.
    אם משהו בהפקדות לא ברור לי (קרה פעם אחת), אני שולחת להם מייל ומקבלת תשובה תוך יום.

לא חשוב שמות ו-FIYaacov אוהבים את זה.
  20. yrnkrn

yrnkrn משתמש רשום

בדרך כלל סוכן מקבל מהחברה המנהלת חלק מדמי הניהול שאתה משלם, ולכן בעבודה דרך סוכן דמי הניהול יהיו גבוהים יותר מאשר ישירות.
    יש יוצאי דופן כמו פנסיית ברירת מחדל והסכמים של ארגונים שונים.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.