• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת

מוגזם מאוד. "עלות סטודנט" לא אומרת בהכרח מעונות ובטח שלא מימון הסטודנט היקר בעוד הוצאות.
שכ"ל+אביזרי לימוד = 15.
הכל תלוי מה המקצוע הנלמד ...

אני עבדתי במקצוע מהסמסטר השלישי ללימודי (תוכנה).
מי שלומד כימיה מתקשה יותר ולא כל אחד מתאים למלצרות וכו'.
למיטב ידיעתי, מעונות במרכז זולים יותר מדירת שותפים.

הכל תלוי מה המקצוע הנלמד ...

אני עבדתי במקצוע מהסמסטר השלישי ללימודי (תוכנה).
מי שלומד כימיה מתקשה יותר ולא כל אחד מתאים למלצרות וכו'.
למיטב ידיעתי, מעונות במרכז זולים יותר מדירת שותפים.
בוודאי, האמירה היא רק ש"מימון סטודנט" היא קופסא שחורה שכוללת, בסופו של דבר, רק את הלימודים עצמם. הרי אם "הסטודנט" לא היה סטודנט, הוא לא היה צריך לשלם מחיה?

עכשיו אני מבין יותר את ההודעה שלך.
אני לא מכיר יותר מידי את נושא המכירה בשכבות (בגדול אף פעם לא מכרתי, חוץ מ"כספי הימורים" מאוד מצומצמים ;))
אבל בכל אופן, בוודאי שיש לי ניירות שקניתי יחסית לאחרונה ולכן הרווח עליהם קטן יחסית. מאחר ואני סוחר דרך IB אז אני מניח ש, טכנית, אני יכול לבצע מכירה בשכבות(?).
שרשור מעניין בנושא
טכנית אתה יכול למכור בשכבות שונות מFIFO.

היי

שרשור מאוד מעניין, אני נמצא במקום דומה, רק כמה שנים לפניך.

לשאלתך אם לכלול את הפנסיה וההשתלמות כחלק מהתיק - בעיני, כמובן. אתה רק צריך לעשות חישוב, כמו שכבר הבנת לבד, שיש לך מספיק כסף באפיקים האחרים ואתה לא צריך להשתמש בכספים הללו לפני הגיל שבו יש הטבות מס לשימוש בהם. כי הרי מגיל מסוים (גיל פגישה לדעתי) אתה יכול למשוך את הכספים ולשלם מס הכנסה במקום מס רווח הון.

להרגשתי, הניסיון לא לשלם מס פירותי ולהשאיר את הRSUs תקופה ארוכה ולממש אותם לאט לאט יכולה להיות בעייתית וזה פוטנציאלית העקב אכילס של האסטרטגיה שלך. הייתי עושה סימולציות להבין איך נראה בתיק שלך עם ירידה באפיק הזה. כמו שכבר הציעו הייתי בודק גם איך נראה גידור של הדבר הזה.

כמו שכבר הציעו, אולי שווה לקחת קודם כל הפסקה ולא להגדיר את זה כפרישה ולהסתכל על זה כאילו אתה הולך לחזור לעבוד. זה יאפשר לך אולי לקבל פרספקטיבה של איך פרישה מרגישה ואיך אפשר לאפטם אותה.

דבר אחרון, לא יודע מה המקצוע שלך - בעברי העסקתי מפתחים ואנשי מוצר סניורים בחצי משרה / 60% - אני חושב שבסטינקס הנכונים זה יכול לעבוד מעולה לשני הצדדים - לא יודע מאיפה ההתנגדות שלך לזה אבל שווה לשמור על ראש פתוח ולשקול.

גם אני הייתי בראש של להגיע לעצמאות כלכלית זה פרישה מוחלטת אבל אני חושב שהיום אני יותר בכיוון של להיות במקום שאני יכול לפרוש בצורה מוחלטת ולעבוד בעצימות שאני רוצה בלי מחויבות.

הניסיון לא לשלם מס פירותי ולהשאיר את הRSUs תקופה ארוכה ולממש אותם לאט לאט יכולה להיות בעייתית וזה פוטנציאלית העקב אכילס של האסטרטגיה שלך. הייתי עושה סימולציות להבין איך נראה בתיק שלך עם ירידה באפיק הזה. כמו שכבר הציעו הייתי בודק גם איך נראה גידור של הדבר הזה.
תודה!
בחישוב קצת יותר מעמיק, אם אני מוכן לשלם נניח 28% מס (כולל מס יסף) ולא 25%, אני אוכל "לסיים" עם המכירה תוך 3 שנות מס. כלומר יש לי שנתיים ואפסילון של גידור מרגע הפרישה. זה משהו שאני מתכוון ללמוד (אף פעם לא קניתי אופציות), וכנראה ליישם.

דבר אחרון, לא יודע מה המקצוע שלך - בעברי העסקתי מפתחים ואנשי מוצר סניורים בחצי משרה / 60% - אני חושב שבסטינקס הנכונים זה יכול לעבוד מעולה לשני הצדדים - לא יודע מאיפה ההתנגדות שלך לזה אבל שווה לשמור על ראש פתוח ולשקול.
אני מהנדס תוכנה.
אני לא נגד לעבוד באחוזי משרה נמוכים באופן כללי, אבל כן נגד לעשות את זה בשלב ראשון מיד לאחר הפרישה.
אני רוצה לחוות את הפרישה, לעבד ולהבין איך אני, ורק אחרי זה לקבל החלטות כאלה.
מה גם שיש לי הרבה דברים שאני מעוניין לעשות שהייתי רוצה לעשות כשהראש שלי מוקדש רק לזה (ולא יומיים בשבוע שנקטעים)

@קפיטליסט_מרושע
אהבתי את התוכנית שלך, לא חושב שאתה עושה טעות.
האם משכת כספי פיצויים בעבר?
אם לא, אז אין לך מה לדאוג, אם כן, צריך לקרוא בכל זכות (לא מצליח למצוא את הקישור הרלוונטי).

לא בטוח שלא. כבר לא זוכר. יש דרך לבדוק?

נניח וכן, אז מה לקרוא ועל מה זה יכול להשפיע?
אני לא מבין בזה בכלל
אם משכת כספי פיצויים (כשעזבת מקום עבודה), אתה תשלם יותר מס בפרישה.
אלא אם כן, המשכת לעבוד במשך 32 שנים מאז משיכת הפיצויים האחרונה.
בגלל שאתה בן 40, ומניח שהתחלת לעבוד בגיל 21, אם משכת פיצויים, אתה תשלם (21+32= 53 ואתה בן 40) יותר מס על כך בזמן הפרישה.

לא בטוח שלא. כבר לא זוכר. יש דרך לבדוק?
באתר האישי במס הכנסה, אמור להופיע.
תחת "אישורים בגין סיום העסקה" , אם מופיעה שם שורה "ניכוי מס במקור ממענק פרישה".
זה כנראה אומר שמשכת (תפתח את הקובץ שם ותראה מה כתוב).

דרך אחרת, חפש במייל שלך "טופס 161" תעקוב אחרי השרשור, להבין מה בחרת לעשות עם כספי הפיצויים.

זה הלינק הרלוונטי בכל זכות:
אבל נראה שהשמיטו את הענין של 32 שנות עבודה

פה מוסבר לגבי הענין של 32 שנות עבודה:

פנסיה ישאלית ניתן למשוך כקצבה החל מגיל 60. ספציפים משתלם למשוך את החלק של הקצבה המוכרת בגיל 60 ואז המזכה מגיל הפרישה הרשמי (67)
זהירות: בעיקרון לא לגעת בשום חלק מהפנסיה לפני גיל פרישה חוקי )67, לא 60!(, כי זה פוגע קשה בגובה הקצבה החודשית, ע"י העלאת המקדם, ולפחות להתייעץ עם מתכנן מיסוי פרישה מקצועי ואמין לפני צעד כזה. כל החלטה כאן היא בלתי הפיכה.

במקרה שלי, אם משכתי, זה היה כנראה מעט כסף ומזמן אחרי שעבדתי יחסית מעט זמן במקום עבודה.
אני רוצה להאמין שההשפעה של זה לא בולאנית, אלא רק לפי הסכום שמשכתי (כלומר אני אאבד הטבת מס בשווי הסכום הזה * 1.35 * הצמדה או משהו)

במקרה שלי, אם משכתי, זה היה כנראה מעט כסף ומזמן אחרי שעבדתי יחסית מעט זמן במקום עבודה.
אני רוצה להאמין שההשפעה של זה לא בולאנית, אלא רק לפי הסכום שמשכתי (כלומר אני אאבד הטבת מס בשווי הסכום הזה * 1.35 * הצמדה או משהו)
נכון.

זהירות: בעיקרון לא לגעת בשום חלק מהפנסיה לפני גיל פרישה חוקי )67, לא 60!(, כי זה פוגע קשה בגובה הקצבה החודשית, ע"י העלאת המקדם, ולפחות להתייעץ עם מתכנן מיסוי פרישה מקצועי ואמין לפני צעד כזה. כל החלטה כאן היא בלתי הפיכה.
המקדם עולה אבל אתה מקבל יותר קצבאות.

תוכל להסביר למה התכוונת?
באיזה קצבאות מדובר?

תוכל להסביר למה התכוונת?
באיזה קצבאות מדובר?
קרן הפנסיה מאפשרת מגיל 60 ואילך למשוך קצבה חודשית, בגובה של הצבירה חלקי מקדם הקצבה, שנקבע לפי גיל הפורש, שנת הלידה שלו, מצ"ב משפחתי והמסלול שנבחר.
ככל שמתחילים למשוך קצבה בגיל מאוחר יותר, כך המקדם נמוך יותר.
אבל מצד שני, אם מישהו למשל החל למשוך קצבה בגיל 67, אמנם יקבל קצבה חודשית גבוהה יותר ממי שפרש בגיל 60, אבל גם יקבל 84 חודשי קצבה פחות מאשר זה שפרש בגיל 60.

זה חל רק על החלק הפטור.
אם אתה מושך את החלק החייב, זה לא משפיע על הפטור.
אתה גם יכול לבקש לחייב במס מהשקל הראשון, כך אתה לא מנצל את הפטור ולכן לא נענש.
יכול לעבוד טוב אם אתה עושה את זה בשנה שאתה לא עובד והמס השולי שלך יהיה נמוך (+ניצול נק׳ זיכוי).

קרן הפנסיה מאפשרת מגיל 60 ואילך למשוך קצבה חודשית, בגובה של הצבירה חלקי מקדם הקצבה, שנקבע לפי גיל הפורש, שנת הלידה שלו, מצ"ב משפחתי והמסלול שנבחר.
ככל שמתחילים למשוך קצבה בגיל מאוחר יותר, כך המקדם נמוך יותר.
אבל מצד שני, אם מישהו למשל החל למשוך קצבה בגיל 67, אמנם יקבל קצבה חודשית גבוהה יותר ממי שפרש בגיל 60, אבל גם יקבל 84 חודשי קצבה פחות מאשר זה שפרש בגיל 60.
1. הקצבה נגמרת ברגע שהצבירה נגמרת, נכון ? (אלא אם כן מדובר בפנסיה תקציבית)
2. אם אין לי קרן פנסיה, רק קופת גמל, האם יש הבדל?
כל פעם מסבירים לי את זה ואני שוכח :'(

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י התוכנית שלי לעתיד יומני מסע אישיים 4
P מה עלה בגורל התוכנית לרישיונות נהיגה עד גיל 70? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
M מה התוכנית שלכם ליום גרוע במיוחד (RBD) שוק ההון 39
K התוכנית הכי סולידית בטלוויזיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik התוכנית הכלכלית של ש"ס אוף טופיק 116
D הכוונה ראשונית להתנהלות אפקטיבית יומני מסע אישיים 0
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Liron2035 דיבדנים, השקעה מחדש - האם יש הסכמה להתנהלות משקיע פסיבי? שוק ההון 27
לא חשוב שמות השלכות להתנהלות עצמאית מול חברת הפנסיה ללא סוכן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ח אתר לחינוך להתנהלות כלכלית נכונה? צרכנות פיננסית 5
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
קפיטליסט_מרושע "העברת" משכנתא לאחר הפסקת עבודה נדל"ן 2
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
D האם ניתן להשאיר RSU ב-ESOP לאחר עזיבת מקום עבודה? שוק ההון 2
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
S האם ניתן להוסיף נתונים לדו"ח לאחר קבלת שומה ? מיסים 16
E דמי אבטלה - לאחר תקופה ממושכת בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N בעלי מניות לאחר עסקת רכישה שוק ההון 16
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
O איך לחשב מה יותר משתלם לאחר ניכוי מס, קרן כספית או פקדון בבנק? מיסים 5
M מחויבות לבניה לאחר זכייה במכרז בנה ביתך ברמ׳׳י נדל"ן 0
א הצמדה למדד תשומות הבניה לאחר קבלת הדירה נדל"ן 4
A עיכוב מחמת כח עליון לאחר חריגה מתאריך החוזה נדל"ן 18
מ IRA לאחר גיל 67 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F תשלום חוב למס הכנסה לאחר הגשת דו''ח מיסים 3
M הוצאת טופס 867 לאחר סגירת חשבון מיסים 5
C חישוב הפרשים בדמי לידה על בונוס ששולם לאחר הלידה צרכנות פיננסית 4
I נעליים במאות שקלים נקרעות לאחר מספר חודשים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
D קיזוז הפסד הון אל מול רווח ממישוש RSU לפני תקופת החסימה (שנה לאחר הענקה) מיסים 1
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
Y סיכום ושאלות - דחיית מכירת RSU לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y פדיון תכנית פנסיה אמריקאית לאחר חזרה מרילוקיישן מיסים 5
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
AbuNafha השלמת הכנסה מביטוח לאומי לאחר פרישה לפנסיה, והורשת קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
H הפרשה פנסיונית לאחר גיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
צ פטור ממדד תשומות הבנייה+ תשלום 20 אחוז היום והיתרה לאחר טופס 4 נדל"ן 26
M כסף בצבירת פנסיה לאחר פטירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה