1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

השקעות ומוסר/ מצפון

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י לאץ', ‏6/6/19.

1. לאץ'

לאץ' משתמש ותיק

שאלה כללית משהו.
    ידוע לי שישנן השקעות במסלולי הלכה ושריעה שכמובן פונות לקהל הדתי, שאלי מדברות פחות.
    היום כשהאזנתי לפודקאסט החביב Bad with money הזכירו שם מסלולי השקעה עם אורינטציה מצפונית כזו או אחרת. לדוגמה: קרנות נאמנות שנקיות מהשקעות בתחומים מסויימים כמו נשק או מוצרי טבק.

1. האם קרנות כאלה מסוכנות יותר בגלל פיזור פחות בהשוואה לקרנות דומות?

2. האם הנושא הנ"ל קיים רק בצורה של קרנות נאמנות או שישנם מדדים "נקיים" מנושאים שחולים להתפס בעייתיים?

cypriano de rore אוהב/ת את זה.
  2. cypriano de rore

cypriano de rore משתמש בכיר

Yoss, לאץ' ו-adamshalev אוהבים את זה.
  3. DavidA

DavidA משתמש בכיר

1. לא בהכרח מסוכנות יותר, אבל כן לאורך זמן מי שיכול להשקיע בנכסים יותר מגוונים, יהיו לו ביצועים טובים יותר ( אם מבחינת תשואה ואם מבחינת סיכון).
    לגבי 2 אני לא מכיר ספציפיות.

לאץ' אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
היי אשמח לייעוץ בנושא השקעות בIB. פינת המשקיעים ‏אתמול ב- 13:21
מעבר לאירופה, תיק ההשקעות הפאסיבי שלי פינת המשקיעים ‏אתמול ב- 01:36
השוואה חישובית בין תיקים מנוהלים להשקעה דרך בית השקעות פינת המשקיעים ‏ביום שישי ב- 21:11
סכום כסף גדול שנחת אצלי לטובת גיוון השקעות פינת המשקיעים ‏ביום רביעי ב- 15:25
השקעות במדדים פינת המשקיעים ‏ביום שני ב- 14:55
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.