• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעות והגירה

nahmish

משתמש רשום
דירוג
0
בן 22, עובד הייטק ומתכנן להגר לארצות הברית/קנדה/ניו זילנד או מדינה דומה ב-5 השנים הקרובות.
כרגע בעל תיק של 100K, מתכוון להשקיע עוד לפחות 10K בכל חודש.
מחזיק עוד 25K בפנסיה, לקראת פתיחת קרן השתלמות.
האם אני צריך לשנות את התכנון לקראת הגירה? האם אפשר להעביר סכומים גדולים בזמן ההגירה? האם כדאי להשאיר את התיק בארץ?
נקודה שמעניינת אותי היא האפשרות שבמדינת היעד אין מיסי רווח הון/מס נמוך יותר, האם זה משהו שכדאי להתחשב בו ולכן לשמור את הכסף לקראת המעבר?
בנוסף אם תוכלו לצרף מקורות רלוונטים לנושא, או הצעות למקורות לימוד על השקעות במדינות אחרות (לדוגמה ניו זילנד) חוץ מגוגל.

נקודה שמעניינת אותי היא האפשרות שבמדינת היעד אין מיסי רווח הון/מס נמוך יותר, האם זה משהו שכדאי להתחשב בו ולכן לשמור את הכסף לקראת המעבר?
תצטרך לבצע מכירה רעיונית ולשלם מס יציאה פה על הרווחים שלך באותו זמן. לא רו"ח, לא ממליץ.

האם אני צריך לשנות את התכנון לקראת הגירה?
לא, כי "עוד חמש שנים לניו זילנד או ארצות הברית" זאת לא תוכנית, זה הרהור.
האם אפשר להעביר סכומים גדולים בזמן ההגירה?
אפשר ובסבירות גדולה אפילו רצוי.
? האם כדאי להשאיר את התיק בארץ?
בהנחה שב"הגירה" כוונתך למעבר לצורך מגורי קבע לזמן בלתי מוגבל - האם היית ממליץ לתושב ניו זילנד להעביר את תיק ההשקעות שלו למדינת סף עולם ראשון קטנה בקצה הים התיכון?
בהתחשב בכך שמס רווחי הון משולם רק מרווחים לא כל כך הבנתי את השאלה... האם להימנע מהשקעות על מנת להימנע מרווחים בשביל שבמימוש בעת המעבר לא תצטרך לשלם חלק מהרווחים כמס?

לא, כי "עוד חמש שנים לניו זילנד או ארצות הברית" זאת לא תוכנית, זה הרהור.
אינני מתכוון להמשיך לחיות בישראל בחיי הבוגרים, הסיבה לכך שאין מדינה אחת בתיאור הינה בגלל תנאי ההגירה היותר קשים בארה"ב.

אפשר ובסבירות גדולה אפילו רצוי.
האם יש מדינות שמגבילות את כמות הכסף שאפשר להביא? האם בהוצאת הכסף מישראל יש תשלום מס כלשהו?

בהנחה שב"הגירה" כוונתך למעבר לצורך מגורי קבע לזמן בלתי מוגבל - האם היית ממליץ לתושב ניו זילנד להעביר את תיק ההשקעות שלו למדינת סף עולם ראשון קטנה בקצה הים התיכון?
אכן למגורי קבע. השאלה מתייחסת לאפשרות שבהוצאת הכסף מהארץ חל מס כלשהו.

בהתחשב בכך שמס רווחי הון משולם רק מרווחים לא כל כך הבנתי את השאלה... האם להימנע מהשקעות על מנת להימנע מרווחים בשביל שבמימוש בעת המעבר לא תצטרך לשלם חלק מהרווחים כמס?
בדיוק.

תצטרך לבצע מכירה רעיונית ולשלם מס יציאה פה על הרווחים שלך באותו זמן. לא רו"ח, לא ממליץ.
תוכל להרחיב על מכירה רעיונית/מס יציאה?

תוכל להרחיב על מכירה רעיונית/מס יציאה?
אני חושב שאתה נותן לזנב לכשכש בכלב.

ההחלטה לאן להגר, איך ומתי היא הרבה יותר הרת גורל ממס רווחי הון שתשלם על התיק שלך (שהוא די קטן בשלב זה, בלי להעליב). תטפל בזה אחרי שתסגור את הנושא העיקרי.

בעצם רואים כמה רווחים יש לך על הנייר וגובים עליהם מס כאילו מכרת אותם באותו רגע, רק שאתה לא באמת מוכר בפועל.

לפי סעיף 100א לפקודה יש אפשרות אחרת מאד אטרקטיבית ליוצאים של דחייה התשלום למועד המימוש.
ככה שאם יש רווחים אולי כדי לבחור את האפשרות של דחייה ואם יש הפסדים אז אולי כדי את האפשרות של תשלום ביום היציאה
דעתי האישית שזה אולטרה טיפש מצד המחוקק מבחינת הביטי גבייה אבל אאל"ט זו אפשרות ....

" 100א. (א) נכס של אדם תושב ישראל שחדל להיות תושב ישראל, ייחשב כנמכר ביום שלפני היום שבו חדל להיות תושב ישראל.

(ב) אדם כאמור בסעיף קטן (א) שלא שילם את המס במועד שבו חדל להיות תושב ישראל, יראו אותו כאילו ביקש לדחות את תשלום המס למועד מימוש הנכס, ובמועד המימוש ישלם את המס החל בשל מכירת הנכס במועד שבו חדל להיות תושב ישראל, בסכום השווה לסכום המס החל על חלק הרווח החייב; ואולם הפרשי הצמדה וריבית, כהגדרתם בסעיף 159א ייווספו רק החל במועד המימוש ועד לתשלום המס בפועל. "

פות"ש תנסה לעבור על סעיף 100א ועל התקנות הנלוות

לא מייעץ, לא יועץ מס או רו"ח - ממליץ לך להתייעץ עם איש מקצוע וכו'...

אני חושב שאתה נותן לזנב לכשכש בכלב.

ההחלטה לאן להגר, איך ומתי היא הרבה יותר הרת גורל ממס רווחי הון שתשלם על התיק שלך (שהוא די קטן בשלב זה, בלי להעליב). תטפל בזה אחרי שתסגור את הנושא העיקרי.
כמובן, אך אלו עיניינים אישיים שלא רלוונטים לתיק ההשקעות שלי.

בעצם רואים כמה רווחים יש לך על הנייר וגובים עליהם מס כאילו מכרת אותם באותו רגע, רק שאתה לא באמת מוכר בפועל.
לפי סעיף 100א לפקודה יש אפשרות אחרת מאד אטרקטיבית ליוצאים של דחייה התשלום למועד המימוש.
ככה שאם יש רווחים אולי כדי לבחור את האפשרות של דחייה ואם יש הפסדים אז אולי כדי את האפשרות של תשלום ביום היציאה
דעתי האישית שזה אולטרה טיפש מצד החוקק מבחינת הביטי גבייה אבל אאל"ט זו אפשרות ....

" 100א. (א) נכס של אדם תושב ישראל שחדל להיות תושב ישראל, ייחשב כנמכר ביום שלפני היום שבו חדל להיות תושב ישראל.

(ב) אדם כאמור בסעיף קטן (א) שלא שילם את המס במועד שבו חדל להיות תושב ישראל, יראו אותו כאילו ביקש לדחות את תשלום המס למועד מימוש הנכס, ובמועד המימוש ישלם את המס החל בשל מכירת הנכס במועד שבו חדל להיות תושב ישראל, בסכום השווה לסכום המס החל על חלק הרווח החייב; ואולם הפרשי הצמדה וריבית, כהגדרתם בסעיף 159א ייווספו רק החל במועד המימוש ועד לתשלום המס בפועל. "

פות"ש תנסה לעבור על סעיף 100א ועל התקנות הנלוות

לא מייעץ, לא יועץ מס או רו"ח - ממליץ לך להתייעץ עם איש מקצוע וכו'...
תודה על התשובות, אז היפוטתית כדאי "לחדול להיות תושב ישראל" בזמן ירידה בערך התיק ולשלם מס נמוך? האם ניתן לתזמן את נקודת הזמן החל ממה אינני תושב ישראל?

כמובן, אך אלו עיניינים אישיים שלא רלוונטים לתיק ההשקעות שלי.

תודה על התשובות, אז היפוטתית כדאי "לחדול להיות תושב ישראל" בזמן ירידה בערך התיק ולשלם מס נמוך? האם ניתן לתזמן את נקודת הזמן החל ממה אינני תושב ישראל?
שמע אתה מנסה לתזמן ולעשות מהלכים שיותר מתאימים למיליארדים מאשר למישהו עם תיק של כמה מאות אלפי שקלים. לחדול להיות תושב ישראל זה לא איזה כפתור שלוחצים עליו זה הרבה יותר מסובך מזה. מציע שתתייעץ עם עו"ד ורו"ח. באופן כללי לנסות לתחמן את המערכת לא נגמר טוב ברוב המקרים...

שאלת המשך, ואם זה הפוך, יש הפסדים
מה קורה במצב הזה?

לפי מה שעולה מהפקודה
יש הפסד הון --> בחרתה במסלול "נחשב כנמכר" ביום היציאה --> אתה תושב חוץ (כי יצאתה) ויש לך הפסדי הון ישראלים שתוכל לקזז כנגד רווחי הון שמוקרם בישראל בעתיד.

יהיה מעניין לבדוק גם אם בפועל אפשר לבחור מסלולים שונים לנכסים שונים - נראה שכן (?)

לא מייעץ וכו'

שמע אתה מנסה לתזמן ולעשות מהלכים שיותר מתאימים למיליארדים מאשר למישהו עם תיק של כמה מאות אלפי שקלים. לחדול להיות תושב ישראל זה לא איזה כפתור שלוחצים עליו זה הרבה יותר מסובך מזה. מציע שתתייעץ עם עו"ד ורו"ח. באופן כללי לנסות לתחמן את המערכת לא נגמר טוב ברוב המקרים...
בסך הכל אני מנסה לתכנן כך שממדינת ישראל תגנוב ממני כמה שפחות כסף שלא שיך לה, בזמן שתיק ההשקעות שלי עוד באמת קטן. בשום מצב לא אמרתי שיש כפתור ואני מודע לכך שיש תנאים ולכן אני מתייעץ בפורום הסולידית. תודה לך על התשובה.

האם יש צדדים חיוביים כלשהם בהשארת חשבון השקעות פאסיבי בארץ? (עם הניירות שנמצאים בו, בלי לגעת בחשבון עד מכירה בעתיד הרחוק מאוד)
בהנחה שעוברים לגור במדינה בלי מס רווח הון, כמובן.

שממדינת ישראל תגנוב ממני כמה שפחות כסף שלא שיך לה
זה חוק אתה יודע.. נהנת מהמשאבים של המדינה כשהית פה ונעזרת בהם לייצר הון אז המדינה רוצה את החלק שלה, אגב לא רוצה להרוס לך אבל גם בארה"ב זה ככה, גם שם יש מיסים ובחלק מהמדינות, לא פחות מישראל. בהצלחה

זה חוק אתה יודע.. נהנת מהמשאבים של המדינה כשהית פה ונעזרת בהם לייצר הון אז המדינה רוצה את החלק שלה, אגב לא רוצה להרוס לך אבל גם בארה"ב זה ככה, גם שם יש מיסים ובחלק מהמדינות, לא פחות מישראל. בהצלחה
כמובן, אך עד שג'ון גאלט יציל אותנו, thats the best we've got

בסך הכל אני מנסה לתכנן כך שממדינת ישראל תגנוב ממני כמה שפחות כסף שלא שיך לה, בזמן שתיק ההשקעות שלי עוד באמת קטן. בשום מצב לא אמרתי שיש כפתור ואני מודע לכך שיש תנאים ולכן אני מתייעץ בפורום הסולידית. תודה לך על התשובה.
לדעתי סעיף מס היציאה הישראלי זה סעיף שלא מבייש את מקלטי המס המקלים ביותר ובטח שלא מתקרב לתיאור שנתת פה בתגובה , תקרא את החומרים בנושא ותתייעץ עם איש מקצוע, לדעתי נראה שאין הרבה מה "לתכנן" במיוחד בסכום/מורכבות החיסכון שלך.

אין כאן שום דבר מיוחד, רווחי הון נגבים בישראל רק בעת מימוש הרווחים, הסעיף רק בא מצורך משפטי להדגיש שהעקרון הזה נשמר גם אם מתישהו בדרך ניתקת תושבות. מאחר שניתוק תושבות כמעט תמיד נעשה בדיעבד הסעיף למעשה מתבקש (ולא מ ווה שום הטבה).
ויש לך הפסדי הון ישראלים שתוכל לקזז כנגד רווחי הון שמוקרם בישראל בעתיד.
מעניין אבל נראה לי מאוד תיאוריטי. אם אתה לא תושב ישראל למה שיחול עליך מס על רווחי הון בישראל?

נניח שהחזקת עסק ישראלי ומכרת אותו אחרי 10 שנים שאתה בחו"ל
באמת שאני מבין מעט בנושא, אבל האם זה לא כך שברגע שאתה תושב חוץ יש לך פטור ממס רווחי הון גם על מכירה של, לדוגמא, מניות לא סחירות? כלומר, ככל שחל מס רווחי הון במכירת עסק כך גם חל הפטור עליו לתושב חוץ, לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
L השקעות ערך שוק ההון 17
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
א החלק השקלי בתיק השקעות לאזרחית אמריקאית שוק ההון 1
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
K גורם מייצב לתיק השקעות שוק ההון 13
S השקעות דרך חברה בע"מ יזמות והגדלת הכנסות 13
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
א חסכון אפוטרופוס לילדים בבית השקעות ישראלי (בהמשך לפוסט האחרון) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 0
M איחוד תיקי השקעות צרכנות פיננסית 8
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
מ העברת מט"ח מחשבון ישראלי לחשבון השקעות ישראלי שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
T חוות דעת על ייעוץ שקיבלתי מיועץ השקעות בבנק שוק ההון 9
Y מעבר בין בתי השקעות וטופס 867 שוק ההון 6
K מסחר/השקעות אקטיביות שוק ההון 29
H ולמה זה רע? - דיון תאורטי על השקעות הדיוטות במדדים אוף טופיק 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
M דו"ח שנתי כאשר יש חשבון ב-IB וחשבון בבית השקעות ישראלי מיסים 6
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
S השקעות לטווח קצר ובינוני שוק ההון 21
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
E פיזור בתיק השקעות של 100k. איך הוא לדעתכם? שוק ההון 13
M תהליך סגירת חשבון בIB ומעבר לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
C כסף נזיל בעו״ש בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7

נושאים דומים