• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפתרון לחתן ילדים במגזר החרדי

מצב
הנושא נעול.
כנ"ל...נהנים מהיתרונות של המדינה מצד אחד, מתעלמים מהעלות והמחיר שזה גובה מאלו שמספקים את היתרונות מצד שני ומצד שלישי רוצים כבר לעבור "למקום הטוב יותר", שרק טוב יצא ממנו ברגע שכל "ההם" ילכו ונחייה בשלום, בשלווהף בבטחון וללא דאגות תחת שלטון ערבי תומך...(תתעלמו נגיד מרמת החיים והבעיות הקטנות שאנחנו רואים מהשכנים שלנו...לבנון הגן עדן, סוריה, עירק וכו... פעם האחרונה שבדקתי היהודים ברחו מרוב המדינות הללו וכמעט ולא נשארו...אבל בואו נתעלם ונקנה את התעמולה שעוזרת לנו להצדיק את ההתנהגות שלנו...וד"א באיראן היהודים לא עובדים גם?).

אתם מובילים לשם, בזה אני די בטוח.
לגבי יהודים עובדים באיראן זה נכון, גם החרדים עבדו שהם היו בסביבה של גויים, לא הולך להסביר לך מה מפריע לנו לעובד בסביבה של חילונים כי הסברתי את זה בפרטי למשהו, וכאן זה לא פורום הידברות,

היהודים סבלו בכל הדרות מהגויים החומדים באירופה, ממגזר הערבי היה פרעות אבל רוב הסבל התחיל אחרי שהקמה הציונות,
זה הגישה החרדית היסטורית אין לי ענין לעבור למקום אחר (מחזיק עוד 2 אזרחיות), כי אני חושב שאני כאן מצד אחד שלי (סבי כן הגיע מגרמניה) לפניך,
למה אתה מביא דוגמאות מלבנון למה לא מאיחוד אמירות? או סעדיה?,
בקיצור הוויכוח כאן לא ישנה כלום לאף אחד את העמדה שלו לכן פרשתי מהוויכוח,

רק שלפני פרישה אני יגיד לך עוד פעם שעם פייגלין היה מקבל 20 מנדטים והשיטה הכלכלית שלו הייתה עובדת רוב הציבור החרדי לא היה צועק אנטישמי,

לא נכון. מכיר לא מעט אנשים ששינו עמדות גם מתוך ויכוחים כאלה. לפחות כזרע שנשתל.
נכון שבדרך כלל אנשים לא יבואו להודות שעמדתם השתנתה ( בשביל זה צריך להיות אדם די יוצא דופן) זה ממש לא אומר שזה לא קורה. מזמין אותך לפרטי לשכנע אותי שהחרדיות קוהרנטית ומאפשרת בד בבד גם מחשבה מוקפדת,או לחילופין לגלות את האור:)
מתחייב להודות כאן בריש גלי ששכנעת אותי או אם אפילו הצלחת להציג טענה שאין לי תשובה עליה

מזמין אותך לפרטי לשכנע אותי שהחרדיות קוהרנטית ומאפשרת בד בבד גם מחשבה מוקפדת,או לחילופין לגלות את האור:)
כאן זה לא פרום להחזרה בתשובה אתה יכול לפנות לארגוני החזרה בתשובה כגון הידברות, ערכים, וכו' ושם תקבל הסבר מפורט
נ.ב. רוב האנשים שמגיעים למקומות אלו כדי לברר מגלים שטעו אם הם משנים את האורח חיים שלהם או לא זה כבר ענין אחר כי זה קשה, ומאותו סיבה לא כל כך שייך לשכנע אדם שהוא טועה בדרך שלו בוויכוח באינטרנט כי אדם יש לו אינטרס וקשה לו להשתנות אז יש לו תרוצים תמיד למה השני לא טוב והוא טועה רוב החוזרים בתשובה או בשאלה זה התחיל ממקום פנימי ואחר כך נגרר לאט לאט.
זה כמו לשכנע משהו שצורת החיים של הסולידית היא הצודקת וכאן בפרום הרוב חושבים שזה כך ומזלזלים באנשים שמבזבזים כספים על דבר שלא נצרך למרות שלא יצליחו לשכנע אותם כי זה נוח להם.
אגב אדם שמגיע עם ניטרליות ובא לשמוע לרוב משתכנע.

הגבת לתגובה שלי אליו, שהגיב לי, שהגבתי לו.
לראייתי אין פה מורכבות גדולה מידי, אתה טענת ש:

שים לב שאני בכוונה מתעלם מהלך הרוח בדיון, ולא מביע דעה לשום כיוון.
והראיתי לך שבהחלט הבעת דעה בשרשור הזה ושדי ברור באיזה צד אתה תומך.

האם הוא פירש בצורה לא נכונה את מה שהתכוונת? אולי, לא יודע, הוא פירש אותה כנראה בהתאם לפוזיציה שהבעת בשירשור וזה לא כ"כ מופרך בעיני.

בכל מקרה, אני מתנצל שנגררתי איתך שוב לוויכוח, תרגיש חופשי להמשיך לקלל את כולם ואל תיתן לי להפריע לך.

בכל מקרה, אני מתנצל שנגררתי איתך שוב לוויכוח, תרגיש חופשי להמשיך לקלל את כולם ואל תיתן לי להפריע לך
מזכיר לי את שפטל ששאלו אותו בערב יום כיפור אם הוא מתנצל על משהו
אז הוא אמר שהוא מתנצל על זה שהוא היה עדין מדי בתוקפנות שלו כלפי השמאל

בקיצור, אתה חסר תקנה, ללא כל הגינות או כבוד.

בוחר שלא להגיב לך יותר, גם אם תנסה לעצבן אותי מאוד

כאן זה לא פרום להחזרה בתשובה אתה יכול לפנות לארגוני החזרה בתשובה כגון הידברות, ערכים, וכו' ושם תקבל הסבר מפורט
נ.ב. רוב האנשים שמגיעים למקומות אלו כדי לברר מגלים שטעו אם הם משנים את האורח חיים שלהם או לא זה כבר ענין אחר כי זה קשה, ומאותו סיבה לא כל כך שייך לשכנע אדם שהוא טועה בדרך שלו בוויכוח באינטרנט כי אדם יש לו אינטרס וקשה לו להשתנות אז יש לו תרוצים תמיד למה השני לא טוב והוא טועה רוב החוזרים בתשובה או בשאלה זה התחיל ממקום פנימי ואחר כך נגרר לאט לאט.
זה כמו לשכנע משהו שצורת החיים של הסולידית היא הצודקת וכאן בפרום הרוב חושבים שזה כך ומזלזלים באנשים שמבזבזים כספים על דבר שלא נצרך למרות שלא יצליחו לשכנע אותם כי זה נוח להם.
אגב אדם שמגיע עם ניטרליות ובא לשמוע לרוב משתכנע.
אתה לא מבין את הטענה. לא אמרתי שאני חושב שיסודות החשיבה החרדית מוטעים מהכיוון החילוני. אני אומר שאין בכלל קוהרנטיות או השכלה דתית בתוך החרדיות. זאת אומרת שהסתירה מיניה וביה. ומכאן שאין לזה שום קשר לסולידי שמבקר צרכניסט מתוך השקפת עולמו וטעמו הסובייקטיבי. קל מאד להראות שחרדי סותר את עצמו ברמת ההיגיון והעקביות הפנימית של משנתו וגם לא מכיר את הכתבים הדתיים שלו .

נערך לאחרונה ב:
מ.. מוסר? הימנעות מניגוד אינטרסים? אינטגריטי? חוסר בצביעות?

אבל אולי זה רק הערכים שלי..

אתה מוזמן להסביר אם מישהו רוצה להרוג אותך (אני מגזים לשם המחשה) וגם מחלק לך כסף ואין לך אפשרות להימלט תוותר על הכסף בשל מוסר מה מוסרי בזה ?

איזה זכות יש לכם על ארץ ישראל שהשתלטתם עליה?
מה אתם עונים לפלסטינים בהנחה והם צאצאי הפלישתים?
רק לאדם דתי יש תשובה ניצחת שאלו-הים, הבעלים של העולם, נתן את ארץ ישראל לעם ישראל.
מי שלא מאמין בזה, באמת מוצדק שיעזוב את הארץ, ושלא יגיד לאלו שיש להם זכות על הארץ תעזבו אותה.

אתה הזוי או מה ?

אם נניח שמישהו גורם לאיום עלי זה סיבה שאני אמנע מלקבל ממנו מה שהוא כן מסכים לתת לי ?

מה הלוגיקה ?
אני ההזוי.

כי אני :
1. חושב שעדיף ומחכה לזה שהערבים יהיו כאן בשלטון...כי אז יהיה הרבה יותר טוב.(תוך התעלמות ממה שקורה בכל מדינה מסביב).
2.כי אני זה שטוען שהוא מאמין באלוהים ובתורה...ובכל זאת בהלכות חיי ביום יום מרגיש מאד בנוח, לקבל שירותים מאלו שהוא חושב שהוא "נעלה" עליהם והיה מעדיף שלא יהיו בסביבתו...בנוסף לא רואה שום בעיה מוסרית בלקחת כסף, בקצבאות, בהנחות, בסבסוד מאותם אנשים ...אני לא מאמין שחרדי אחד שלא עובד למחייתו ומקבל כסף מהמדינה יכול להכנס בשערי גן עדן. אחד. כי יום יום, חייכם מבוססים על לקיחה וניצול האחר. גניבה. וזה לפי דעתי בבסיסה הצביעות של כל צורת החיים של החרדים שאינם עובדים ומקבלים...צדיקים? יראי שמיים? ממש.
השקר הכי גדול. החרטטנים בתשובה.
אתם לא מאמינים במדינה? אתם לא מאמינים באורך החיים החילוני? אתם מעדיפים שלטון מוסלמי/ערבי שבו יהיה הכל שושנים וטוב?(כי מה זה כבר עוד שקר שמאמינים בו)
אז סבבה, הייתי מכבד את העמדה הזו אם הייתם לא משתתפים במשחק הפוליטי, לא לוקחים סבסוד, לא לוקחים גובים, לא מקבלים הנחות, לא מקבלים העדפות בבתי חולים...אבל לא...אתם, בצביעות יוצאת מן הכלל, לוקחים ואז מלכלכים. הרצחת וגם ירשת.

לגבי יהודים עובדים באיראן זה נכון, גם החרדים עבדו שהם היו בסביבה של גויים, לא הולך להסביר לך מה מפריע לנו לעובד בסביבה של חילונים כי הסברתי את זה בפרטי למשהו, וכאן זה לא פורום הידברות,

היהודים סבלו בכל הדרות מהגויים החומדים באירופה, ממגזר הערבי היה פרעות אבל רוב הסבל התחיל אחרי שהקמה הציונות,
זה הגישה החרדית היסטורית אין לי ענין לעבור למקום אחר (מחזיק עוד 2 אזרחיות), כי אני חושב שאני כאן מצד אחד שלי (סבי כן הגיע מגרמניה) לפניך,
למה אתה מביא דוגמאות מלבנון למה לא מאיחוד אמירות? או סעדיה?,

רק שלפני פרישה אני יגיד לך עוד פעם שעם פייגלין היה מקבל 20 מנדטים והשיטה הכלכלית שלו הייתה עובדת רוב הציבור החרדי לא היה צועק אנטישמי,
אני מכבד את זה שאתה אומר את דעתך בצורה שאתה אומר אותה...אנחנו כנראה נסכים על לא להסכים...לי יש את השקפתי ולך את השקפתך.
מעניין שאתה מדבר על ערב הסעודית/איחוד האמירויות...שניהן מדינות בעלות משאבי נפט ענקיים שאכן סיבסדו את אוכליסותיהם בקצבאות עתק...והיום הם בבעיה עמוקה...איך מנתקים את הסובסידיות האלו בשביל שהמדינה תשרוד? איך מגוונים את ההכנסות ליום שהנפט או הצורך בו יגמר?
ולנו כמובן אין עתודות כאלו...מה לעשות שצריך לעבוד במקום.

איזה זכות יש לכם על ארץ ישראל שהשתלטתם עליה?
מה אתם עונים לפלסטינים בהנחה והם צאצאי הפלישתים?
רק לאדם דתי יש תשובה ניצחת שאלו-הים, הבעלים של העולם, נתן את ארץ ישראל לעם ישראל.
מי שלא מאמין בזה, באמת מוצדק שיעזוב את הארץ, ושלא יגיד לאלו שיש להם זכות על הארץ תעזבו אותה.
על מה לכל הרוחות אתה מדבר?
אני כאן היום . אתה כאן היום. לאיפה הסיפור הזה הולך? על מה לכל הרוחות אתם מדברים?
למה כל המענה של החרדים כאן לא עונים על השאלות הבסיסיות ומתמקדים באיזה פינה תוך הדחקה של הנקודות הברורות שחוזרות כל פעם?

"דרעי יצר אותנו כמו שאנחנו היום - בורים וחסרי השכלה"​

https://omny.fm/shows/program-19/markers-10-2-22

איך אתם מתרצים לעצמכם את העובדה שמגיע לכם לחיות על חשבונם של אחרים?איך?
כי סבא שלכם היה כאן(גם שלי)? או בואו נתעלם מכל ההערות כדי שלא נבין באיזה ניצול אנחנו חיים ונדבר על זה "כשהערבים ישלטו כאן"?
עוד 20 שנה, מי יהיו הרופאים? מי יעביר לכם את הכסף שממן לך את הלימודים ואת הרפואה ואת התשתיות? נראה לכם שהפלסטינאים יממנו אותכם? האיראנים? נסראללה?
בברוקלין החרדים עובדים ושומרים על אורח חייהם, באירופה החרדים עובדים, רק בארץ נוצר הטירוף הזה.
תהיו חרדים, תשמרו על הגחלת, אף אחד לא מתווכח או רוצה לקחת מכם את זה...אבל תסתכלו בעיניים לאי שיויין שאתם יוצרים...לניצול...ותבינו שזה לא יכול להמשך לעד....ושזה מוביל, מתישהו, לפיצוץ שלא יהיה טוב לאף אחד מהמעורבים.

אתה מוזמן להסביר אם מישהו רוצה להרוג אותך (אני מגזים לשם המחשה) וגם מחלק לך כסף ואין לך אפשרות להימלט תוותר על הכסף בשל מוסר מה מוסרי בזה ?
למה להגזים לשם המחשה? מה זה משרת?
זה נוח להגזים?

המציאות מאוד פשוטה, יש פה בוז ממוסד מצד המגזר החרדי (אני מכליל, ואני יודע שזה לא הוגן, אבל זו המציאות כרגע) כלפי המגזר החילוני, אבל באותה נשימה, נוח למגזר החרדי להצביע לנציגי ציבור שממש סוחטים את הקופה הציבורית.

אז למה זה?
מישהו מכוון אקדח לחרדים לראש?
מישהו מונע מהם להגר למדינה אחרת?
מישהו כופה עליהם לפנות ל״מתאמי קשרי קהילה״ בקופת החולים?
אני רואה בהתנהלות כזאת דבר לא מוסרי. לבוז למישהו ולקחת ממנו כסף זה ניצול לפי הערכים שלי. להקצין את זה ולטעון שמישהו מנסה להרוג אתכם זו פשוט בדיחה

אז סבבה, הייתי מכבד את העמדה הזו אם הייתם לא משתתפים במשחק הפוליטי, לא לוקחים סבסוד, לא לוקחים גובים, לא מקבלים הנחות, לא מקבלים העדפות בבתי חולים...אבל לא...אתם, בצביעות יוצאת מן הכלל, לוקחים ואז מלכלכים. הרצחת וגם ירשת.
יש קבוצה כזאת בציבור החרדי, ואין להם דקה שקט במדינה ממדינה, וגם משלמים מיסים

• אהבתי
Reactions: BSH
איזה הכללה. החילונים גרים ברחוב? השאלה היתה איך אדם שלא עובד יכול לקנות דירה, והתשובה היתה לבדוק דוגמא של אנשים שלא עובדים וקונים דירות.
אתה לא יכול להגיע באמצע נידון ולקבוע מה היה השאלה ומה היה התשובה במיוחד שהכול כתוב ב2 עמודים לפני העמוד שהגבת אתה יכול לקרוא שם
כבר ענינו לך. המימון של המדינה מינימלי. גם החילונים משלמים, והרבה, על חינוך הילדים.

אני יפרט למרות שאתה נכנס לדיון בין שני אנשים ועוד כותב ענינו לך

הציבור החרדי על ילד אפילו לפני כיתה א צריך להוסיף בערך 350 שח ואני לא מדבר על חוגים או הוספות אלא על המינימום שכל אחד חייב לשלוח וכל אחד חייב לשלם
וכמה שהגיל עולה המחיר עולה ואני מדגיש זה החינוך חובה אצלנו לפני הוספות (להורים שהחליטו להוסיף)
שמח לשמוע. דור הסבים שלנו היה ברובו חרדי, עד שהם התחילו לחשוב בכוחות עצמם.
וואו איזה כבוד לדעה של האחר יפה לך

ואתה עוד כנראה השתכללת יותר מסבא שלך (אני אישית מאמין ומקווה שסבא שלך היה לו יותר כבוד ממך לדעה של האחר)
אתה קובע את הערכים לפיהם אתה מתנהל. גם חילונים מתנדבים, שומרים על קישרי משפחה חמים, על חברים ועל התנהלות כלכלית נבונה. כן, להחליט עבור עצמך זה יותר קשה מלציית באופן עיוור למה שמחליטים בשבילך, אבל זה המשמעות של להיות אדם בוגר.
אני לא באתי לומר מה טוב לך ומה לא טוב לך כתבתי משהו אישי על עצמי איך אני רוצה לחיות ומה טוב לי (וקשה לי להאמין שאתה חולק על ההבדל הנ"ל בין האוכלוסיה החרדית לחילונית)

נערך לאחרונה ב:
הציבור החרדי על ילד אפילו לפני כיתה א צריך להוסיף בערך 350 שח ואני לא מדבר על חוגים או הוספות אלא על המינימום שכל אחד חייב לשלוח וכל אחד חייב לשלם
ניוז פלאש - גם חילונים צריכים לשלם.

קודם כל יש תשלום חובה של כמה מאות שקלים, אני מניח שאתה מדבר על זה. רק שאצלנו זה לא 350, זה 540 ועד מעל לאלף תלוי בגיל.
אח״כ יש תשלומים ל״בחירה״ כמו סל תרבות, טיולים, ועד.

בגן יש הזנה - ואם הוחלט שמשלמים משלמים.

אני לא יודע אם חרדים מקבלים יום לימודים ארוך (נדמה לי שכן, ולא רק על בסיס סוציו אקונומי) אבל חילונים עובדים צריכים לשלם עוד אלפי שקלים בחודש.

ניוז פלאש - גם חילונים צריכים לשלם.

קודם כל יש תשלום חובה של כמה מאות שקלים, אני מניח שאתה מדבר על זה. רק שאצלנו זה לא 350, זה 540 ועד מעל לאלף תלוי בגיל.
אח״כ יש תשלומים ל״בחירה״ כמו סל תרבות, טיולים, ועד.

בגן יש הזנה - ואם הוחלט שמשלמים משלמים.

אני לא יודע אם חרדים מקבלים יום לימודים ארוך (נדמה לי שכן, ולא רק על בסיס סוציו אקונומי) אבל חילונים עובדים צריכים לשלם עוד אלפי שקלים בחודש.
לא ידעתי שזה מינימום אצלכם חשבתי שזה רק למי שרוצה להוסיף דברים

והתשלומים של טיולים ועוד דברים זה ברור שזה בחירה גם אצלנו ולא דיברתי על זה

החרדים לא מקבלים יום לימודים ארוך החרדים עושים יום לימודים ארוך לכיתות הגבוהות ומשלמים על זה מכספם הפרטי

רק שיהיה ברור שהחרדי מתוקצב פחות במוסדות לימוד והסיבה היא בגלל שרוב הציבור נגד להשוות את התנאים בגלל שזה לא כלכלי למדינה

ואם יש לך ספק בזה אז תלך לראות באיזה תנאים הבתי ספר החרדים לומדים ובאיזה תנאים החילוניים

לא ידעתי שזה מינימום אצלכם חשבתי שזה רק למי שרוצה להוסיף דברים
אז עכשיו אתה יודע.
ואם יש לך ספק בזה אז תלך לראות באיזה תנאים הבתי ספר החרדים לומדים ובאיזה תנאים החילוניים
ספר לי בבקשה - מתי בפעם האחרונה אתה ביקרת בבית ספר חילוני?

הנקודה שלי היא שחרדים לא מקופחים בכספים, הם מקופחים בכך שהמדינה מפקירה את הילדים שלהם.
במקום לתת להם את הכלים להיות כל מה שהם רוצים להיות כשיהיו גדולים (תלמיד חכם, מהנדס או מוזיקאי) היא מסלילה אותם לחיי עוני, ואז מספרים להם (ולנו) שזה מבחירה.

אז עכשיו אתה יודע.
כן
למרות שחד משמעית אני בעבר (בהקשר שדנו כאן בפורום לפני לא הרבה זמן) הסתכלתי בכל זכות על זה וראיתי שרשום שזה חינם אבל אם אתה אומר...
ספר לי בבקשה - מתי בפעם האחרונה אתה ביקרת בבית ספר חילוני?
היום
אני גר באזור שרובם חילונים והבית ספר של הילד שלי נמצא כמעט צמוד לבית ספר מקביל חילוני

הכוונה לחודש או לשנה? [ @אליהו התכוון שחרדי משלם את הסכום הזה לחודש. ואני מוסיף שזה במקומות הזולים, אני לדוגמא משלם 500 ש"ח לחודש לילד, וזה חוץ מתוספות ואפילו הבסיסיות ביותר]..

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול סופר אינטרנטי - האם זהו הפתרון ליוקר המחיה בהרצליה? צרכנות פיננסית 20
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
R מה הפתרון להתגוננות מאינפלציה בתיק אם אג"ח צמוד מדד לא מומלץ וזהב יקר? שוק ההון 8
Z האם נ״ז ילדים מזכים גם כנגד הכנסה שאינה מיגיעה אישית? מיסים 8
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C לגור בשכירות עם ילדים נדל"ן 41
S איך מחשבים נקודות זיכוי על ילדים מיסים 10
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
I רגישות גבוהה לבכי של ילדים אוף טופיק 26
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
P גן ילדים פרטי -תשלום יחסי אוף טופיק 11
בצק עלים בת 38 נשואה עם ילדים, איך מתחילים? יומני מסע אישיים 45
פ נקודות זיכוי על ילדים מיסים 1
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
מ דירה להשקעה או מגורים לזוג מבוסס עם ילדים נדל"ן 27
C תיק משולב עם חסכון ילדים שוק ההון 22
T תיק השקעות חדש - זוג עם הכנסה נאה וזוג ילדים שוק ההון 35
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
R בגדי ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
N משפחות עם 2 ילדים ומעלה כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל גמל פנסיה והשתלמות)? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
קפיטליסט_מרושע שאלות בנוגע לעלות ילדים צרכנות פיננסית 21
ו ילדים משקיעים שוק ההון 21
de dud איפה כדאי לגדל ילדים בישראל? אוף טופיק 1
L ללמד ילדים כלכלה אוף טופיק 12
O בניית תקציב בצורה ויזואלית עבור ילדים צרכנות פיננסית 5
ג קרן פנסיה - מוות לפני פרישה ללא ילדים מתחת ל-21 - 40% מתנה לחברת ביטוח צרכנות פיננסית 81
א שליחת ילדים לפנימייה אוף טופיק 22
מ קרן פנסיה - במקרה של מוות לפני פרישה - גרוש ללא ילדים מתחת לגיל 21 צרכנות פיננסית 21
O עלות ילדים אוף טופיק 45
S ילדים? - דילמות אישיות אוף טופיק 92
ש זוג+3 ילדים בדרך אל החופש?! יומני מסע אישיים 17
ט גידול ילדים- עלות והיערכות אוף טופיק 32
whybe ״כשיהיו לך ילדים, כל ה׳עקרונות׳ שלך ילכו לפח״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 84
O מנסה לקפוץ למים ... חסכון לארבעה ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
amidar קצבאות ילדים => השקעה לעתיד? שוק ההון 17
aziz איך אתם קונים צעצועי ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4

נושאים דומים

Back
למעלה