• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפתרון לחתן ילדים במגזר החרדי

מצב
הנושא נעול.
אני די בטוח שאם תמצא מספיק אנשים בסביבה שלך שמעוניינים בבית ספר פרטי, ומסכימים על מה יהיה בבית הספר הזה (אם לשניים בית הספר הממלכתי לא מתאים, אבל מסיבות שונות, כי הראשון חושב שצריך ללמד את כל המקצועות באנגלית, והשני חושב שצריך ללמד בצרפתית, זה לא ממש יעבוד), וגם מוכנים לשלם - גם להם יש את האופציה הזו.
בטח.. פשוט מאוד. כל מה שעלי לעשות הוא להפוך ליזם חינוך, בנוסף למשרה מלאה, מילואים וכו.

אני גם יכול להיות פרימה בלרינה אם אני ארצה מספיק.

בכל מקרה, בהצלחה לילדי החרדים, אני ממש מקווה שהם יוכלו להגשים את עצמם בכל כיוון שירצו בבגרותם.

לדעתי, בתור חרדי מיינסטרים, אין לחרדים באמת בעיה ללמוד רפואה או הנדסה ואפילו לשרת בצבא.
אפשר הכל אבל קשה הרבה יותר כאשר אין לימודי ליבה לבנים
הבעיה היא שכל הלימודים הרשמיים כפופים לכללים של הממסד האקדמי שרחוק מלהיות חרדי,
לא מדויק. יש שלוחות שכן מתאימות את עצמן כמו המכללה החרדית בירושלים. אם יהיה ביקוש יהיה גם פתרון.
וכן הצבא גם במסגרות ה"חרדיות" כפוף לצמרת שאינה חרדית, וכן מקומות העבודה כפופים למעסיקים וחברי צוות לא חרדים, ונוצרות מכך בעיות דתיות עבור התלמידים/חיילים/עובדים חרדיים.
נושא ההתאמה מאתגר אבל עובדה שיש ציבור חרדי כמו חב"ד שכן מתגייסים ולא רק הם גורם לחשוב מהצד החילוני שכל אחד עושה מה שהוא רוצה.
ולכן אם יקרה והחרדים יהיו רוב במדינה (שנראה שמכך אתה חושש), החרדים ילמדו רפואה והנדסה ויקימו צבא לפי כללי ההלכה והכל על מקומו יבוא בשלום.
ולכן גם היום אי אפשר להכריח אנשים שחושבים אחרת ממך ללמוד/לעבוד/לשרת בצבא לפי הכללים שלך.
בע"ה

אפשר הכל אבל קשה הרבה יותר כאשר אין לימודי ליבה לבנים
ברור. התכוונתי שאז ילמדו לימודי ליבה חרדיים ולא כמו היום שמשרד החינוך רוצה שליטה על מוסדות החינוך החרדיים כדי שיוכל להכניס מורים שישפיעו על התלמידים לא להמשיך בדרכי ההורים שלהם..
יש שלוחות שכן מתאימות את עצמן כמו המכללה החרדית בירושלים. אם יהיה ביקוש יהיה גם פתרון.
גם במקומות אלו יש הרבה בעיות דתיות בשביל חרדים, ויותר מזה, גם מי שילמד שם איפה הוא יעבוד אחר כך? כמובן שסביבת העבודה ברוב העבודות בשוק, לא מתאימה לאדם חרדי.
יש ציבור חרדי כמו חב"ד שכן מתגייסים
אתה יכול גם להביא את הציבור הדתי לאומי, אבל כמובן שיש הבדל גדול מאד בין חב"ד ודתי לאומי לבין חרדים מיינסטרים.

ברור. התכוונתי שאז ילמדו לימודי ליבה חרדיים ולא כמו היום שמשרד החינוך רוצה שליטה על מוסדות החינוך החרדיים כדי שיוכל להכניס מורים שישפיעו על התלמידים לא להמשיך בדרכי ההורים שלהם..
זה לא מסתדר לי עם העובדה שיש פערים בין בנים לבנות.
למה בנות בחב"ד יכולות ללמוד לבגרויות בבתי ספר ופנימיות שמתאימות לאורך חייהן כמו כפפה ליד, ללא שום מורה חיצוני, בעוד שהבנים של חב"ד לא?
אפילו שיעור היסטוריה מותאם לאורך חייהן (לומדים יותר על השואה ופחות על קום המדינה)
גם במקומות אלו יש הרבה בעיות דתיות בשביל חרדים, ויותר מזה, גם מי שילמד שם איפה הוא יעבוד אחר כך? כמובן שסביבת העבודה ברוב העבודות בשוק, לא מתאימה לאדם חרדי.
אני לא בקיא במגבלות אבל אני משאר שזה סובב סביב קרבה לנשים? נקודה בעייתי אבל הייתי שמח לדעת במה עובדים החרדים בחו"ל או איך חייהם נראים תחת ההנחה ששם רובם לומדים/עובדים.
אתה יכול גם להביא את הציבור הדתי לאומי, אבל כמובן שיש הבדל גדול מאד בין חב"ד ודתי לאומי לבין חרדים מיינסטרים.
ומה ההבדל שרלוונטי לגיוס? לי אין מושג.

בטח.. פשוט מאוד. כל מה שעלי לעשות הוא להפוך ליזם חינוך, בנוסף למשרה מלאה, מילואים וכו.
כנראה מה שמציק לך בחינוך החילוני הוא פחות ממה שמציק לחרדי בחינוך הממלכתי\ממ"ד. וגם שמראש הקבוצה הפוטנציאלית קטנה, אז אתה לא יכול לתפוס טרמפ על יזם חינוך אחר שכבר עושה לך את העבודה.

אני מבטיח לך שלא המדינה מקימה את כל בתי הספר החרדיים. כולם הוקמו ביזמת "יזם חינוך", שדחף ופעל כדי להקים את בית הספר. לא תמיד זה היה בנוסף למשרה מלאה, אם גובים מספיק שכ"ל זה יכול להיות המשרה שלהם.
כמעט בכל המסגרות אתה יכול להצביע על הורה של אחד הילדים במחזור א' שעדיין פעיל בהנהלת בית הספר. בין אם כעובד שכיר ובין אם כחבר ועד של העמותה. בדרך כלל יהיו כמה כאלו.

התלונה שלך היא בעצם "החינוך הממלכתי מתאים לי ולשאר החילונים ברמה מספיקה, שלא מעודדת הקמת בתי ספר פרטיים בלית ברירה".

לדעתי, בתור חרדי מיינסטרים, אין לחרדים באמת בעיה ללמוד רפואה או הנדסה ואפילו לשרת בצבא. הבעיה היא שכל הלימודים הרשמיים כפופים לכללים של הממסד האקדמי שרחוק מלהיות חרדי, וכן הצבא גם במסגרות ה"חרדיות" כפוף לצמרת שאינה חרדית, וכן מקומות העבודה כפופים למעסיקים וחברי צוות לא חרדים, ונוצרות מכך בעיות דתיות עבור התלמידים/חיילים/עובדים חרדיים.
ולכן אם יקרה והחרדים יהיו רוב במדינה (שנראה שמכך אתה חושש), החרדים ילמדו רפואה והנדסה ויקימו צבא לפי כללי ההלכה והכל על מקומו יבוא בשלום.
ולכן גם היום אי אפשר להכריח אנשים שחושבים אחרת ממך ללמוד/לעבוד/לשרת בצבא לפי הכללים שלך.

אז למה בעצם אצל חרדים תושבי חו"ל זה לא ככה?
חוץ מזה שכן יש הרי חרדים באקדמיה ובצבא, אתה אומר שזו עבירה מצדם בגלל שהארגון לא חרדי במהותו? הייתי בטוח שהיחס המזלזל זה כי הם עובדים במקום ללמוד תורה.

זה לא נכון למיטב ידיעתי.
משרד החינוך מזמן ויתר על כך שילדים חרדים ילמדו חלילה מהי דמוקרטיה או על דמויות מופת בהיסטוריה שאינן יהודיות.
אף אחד גם לא מתערב בזהות המורים ובמשך שנים אפילו היה סגן שר חרדי במשרד החינוך שהיה אחראי על החינוך החרדי על אף שאינו ממלכתי.
אין גם שום סתירה בין גאומטריה ל"דרכי ההורים".
הסיבה האמיתית היא שאם אנשים חלילה ילמדו ויעבדו, כבר לא יהיו עניים חדשים שתלויים במנגנונים המפלגתיים והקהילתיים כדי לשרוד ולא יהיה עוד צריך ב"כרטיס של דרעי" הבזוי. וזו כנראה סכנה גדולה.

הסיבה האמיתית היא שאם אנשים חלילה ילמדו ויעבדו, כבר לא יהיו עניים חדשים שתלויים במנגנונים המפלגתיים והקהילתיים כדי לשרוד ולא יהיה עוד צריך ב"כרטיס של דרעי" הבזוי. וזו כנראה סכנה גדולה.
חבר אני לא לומד ליב"ה, כל משפחתי לא, אנחנו לא מבקשים הנחה בארנוה (כי אנחנו לא זכאים ב"ה) ולא היה את הכרטיס של דרעי, אתה יכול להגיד לי איפה אני יכול לקבל כסף?
ולמה יש לי אינטרס שילדים שלי ילמדו במסגרות חינוך חרדי פרטי לגמרי?
די! אם הזלוזל של המנגנון המפלגתית הקהילתי? (כל אח שלי הוא בקהילה אחר, וכמה גם לצערי בחוץ, וכמה גם הספיקו לעשות את הסיבוב בחזרה ב"ה)
כמה שנים הכרטיס של דרעי היה?, כמה חרדים קיבלו את זה?
די! מקבל ויכוח לגיטימי כמה החרדים תורמים למדינה = וכמה הם מקבלים, {ולא התווכחתי על זה, כי החרדים מקבלים יותר ממה שנותנים (אבל מקבלים פחות מחילוני), אני רק טוען שיש כאן בעיה שהמדינה היא רווחה ואין מה לעשות, עד שזה לא יפסיק, ודברנו על זה למעלה}
מקבל ויכוח עם מדינה חרדית תחזיק מעמד = אני חושב שכן,
אבל די עם להקטין

נערך לאחרונה ב:
אז למה בעצם אצל חרדים תושבי חו"ל זה לא ככה?
חוץ מזה שכן יש הרי חרדים באקדמיה ובצבא, אתה אומר שזו עבירה מצדם בגלל שהארגון לא חרדי במהותו? הייתי בטוח שהיחס המזלזל זה כי הם עובדים במקום ללמוד תורה.
לא עבירה =עבירה זה על אחד מתרי"ג מצוות, זה שבירת גדר שנבנה ,
החסידים בחו"ל עבודים כמו בארץ
והלטיאים בחו"ל (לייקווד) = כמו הלטיאים בארץ,
יש עוד הבדלים, אבל כאן זה לא הידברות, ולא שיעור ביהודות, אז אני לא כותב על זה, רק אל דאגה החרדים יצליחו להסתדר עם רוב חרדי,
(יד שרה, עזר מציון, ידידים, עזרה למרפא)

נ.ב לימודים בהפרדה במכללה = זה נדון בבגצי"ם מסכים להניח כסף שזה יתבטל מתי שהוא,
מסלול חרדי = תוך 20 שנה הבג"ץ מחייב שזה יהיה מעורב,
לא כל דבר שאומרים שרוצים סביבה חרדית זה נשים, זה סביבה דתית חרדית

חבר אני לא לומד למיד ליב"ה, כל משפחתי לא, אנחנו לא מבקשים הנחה בארנוה (כי אנחנו לא זכאים ב"ה) ולא היה את הכרטיס של דרעי, אתה יכול להגיד לי איפה אני יכול לקבל כסף?
ולמה יש לי אינטרס שילדים שלי ילמדו במסגרות חינוך חרדי פרטי לגמרי?
די! אם הזלוזל של המנגנון המפלגתית הקהילתי? (כל אח שלי הוא בקהילה אחר, וכמה גם לצערי בחוץ, וכמה גם הספיקו לעשות את הסיבוב בחזרה ב"ה)
כמה שנים הכרטיס של דרעי היה?, כמה חרדים קיבלו את זה?
די! מקבל ויכוח לגיטימי כמה החרדים תורמים למדינה = וכמה הם מקבלים, {ולא התווכחתי על זה, כי החרדים מקבלים יותר ממה שנותנים (אבל מקבלים פחות מחילוני), אני רק טוען שיש כאן בעיה שהמדינה היא רווחה ואין מה לעשות, עד שזה לא יפסיק, ודברנו על זה למעלה}
מקבל ויכוח עם מדינה חרדית תחזיק מעמד = אני חושב שכן,
אבל די עם להקטין
הכרטיס של דרעי הוא דוגמה בוטה לתופעה נרחבת.
תראה את ההתקוממות נגד ביטול הכלל ההזוי שאנשים בריאים שבוחרים לא לעבוד יקבלו מימון למעונות של ילדיהם.
כנל בארנונה. אז אתה לא זכאי אבל רשויות חרדיות נהנות ממענקי איזון והעברות ממשלתיות נוספות כי אין להן מספיק הכנסות עצמיות.
ואפשר לתת כאן רשימה כאורך הגלות.
אני גם לא מבין איך אפשר לחלוק על האמירה שהמפלגות החרדיות נלחמות כדי שבוחריהן יישארו עניים. אפשר לטעון שזה ראוי, אבל לא שזה לא קיים.

תראה את ההתקוממות נגד ביטול הכלל ההזוי שאנשים בריאים שבוחרים לא לעבוד יקבלו מימון למעונות של ילדיהם.
הסברתי למעלה את ההתקוממות,
א. שזה מגיע מליברמן ולא משיקול כלכלי,
ב. באמצע שנה
ג. שזה לא היה גורף למשל מי שלומד תואר כן מקבל, {אתה תגיד שבהמשך הוא יעבוד, ואני אגיד לך שלא מחייב במדינה אולי במדינה אחרת, ויש מספיק שעושים תואר שנים על גבי שנים ע"מ להיות מלומדים,}
כנל בארנונה. אז אתה לא זכאי אבל רשויות חרדיות נהנות ממענקי איזון והעברות ממשלתיות נוספות כי אין להן מספיק הכנסות עצמיות.
אין לי מושג בדיוק, אבל נראה לי שבני ברק אחרי בנית המשרדים הם לא מקבלים ממענקי איזון,
וכנ"ל אפשר להפסיק את הנחה בארנונה (אני אישית חושב שארנונה צרכיה להיות לפי נפש ולא לפי משק בית)
אני גם לא מבין איך אפשר לחלוק על האמירה שהמפלגות החרדיות נלחמות כדי שבוחריהן יישארו עניים. אפשר לטעון שזה ראוי, אבל לא שזה לא קיים.
1. לצערי באמת אין מפלגה חרדית שתתתעסק רק בעיני דת , {מעדיף לוותר על כל שקל העיקר שלא יהיה חוק גיוס לחרדים, שיהיה גיור כהלכה, שלא יכניסו לי לטפסים במעונות הורה 1 הורה 2, שלא יבטלו אירוע של עזרא למרפא כי זה בהפרדה, ועוד}
2. יש חלק ענק בציבור החרדי שלא הולך להצביע מפלגת דגל התורה זה קרוב ל250,000 איש לפי ידוע לי יש גם קרוב ל250,000 איש שלא הולכים להצביע {חסידיות, העדה החרדית, הפלג הירושלמי, ועוד אנשים רבים שנמאס להם שהכל פולטיקה שם {בגלל סעיף 1},
התקממתי על
שגם קבוצות שאין להם מנגנונים המפלגתיים (ואפילו מחרמות בצורה קיצונית ע"י מנגנונים המפלגתיים) מעדיפים ללמוד

כל חבר כנסת חרדי או לא חרדי מנסה לקושש קולות וגם אם הוא יצטרך למכור את המדינה הוא ימכור
ההתקוממות היא בגלל שאנשים בריאים בוחרים ללמוד תורה ואתה אומר להם הלימוד שלך לא מצדיק סבסוד כי זה לא כלכלי ולדעתנו גם אם זה לא כלכלי זה מספיק חשוב בשביל לסבסד מעונות (וגם אם הדעה שלנו היא לא לגיטימית בעיניך בעיני זה לגיטימי)
אני יסביר לך

יש עובדות אבל אתה מפרשן אותם כרצונך החופשי ואז אתה לא מבין איך חולקים עליך אבל יש עובדות

המפלגות החרדיות נלחמות כדי שבוחריהן למרות שהם לא לומדים ליבה יקבלו לפחות חלק מהסבסוד

המטרה היא אך ורק כדי לא להיות עוד יותר עניים אז אנחנו מנסים לקבל לפחות חלק (גם אם לא בדיוק כמו חילוני ביחס לכל נפש)

זה בדיוק כמו לומר שאוקראינה נלחמת ברוסיה כדי שישברו להם את התשתיות

ואז יגיע חכם וישאל איך אפשר לחלוק על האמירה שכל מה שאוקראינה נלחמת כדי שבוחריהן יהיו עניים

לדעתי, בתור חרדי מיינסטרים, אין לחרדים באמת בעיה ללמוד רפואה או הנדסה ואפילו לשרת בצבא. הבעיה היא שכל הלימודים הרשמיים כפופים לכללים של הממסד האקדמי שרחוק מלהיות חרדי, וכן הצבא גם במסגרות ה"חרדיות" כפוף לצמרת שאינה חרדית, וכן מקומות העבודה כפופים למעסיקים וחברי צוות לא חרדים, ונוצרות מכך בעיות דתיות עבור התלמידים/חיילים/עובדים חרדיים.
הזוי ברמות. אי אפשר אפילו להתחיל לענות בהגיון על מישהוא שאומר לך ש 2+2 = 5 והוא מאמין שזה ככה.
רק דבר אחד יש בעצם לומר, אתה לא מוכן לשחק לפי הכללים/חוקים שלנו , לך תקים לך מדינה אחרת.

כנראה מה שמציק לך בחינוך החילוני הוא פחות ממה שמציק לחרדי בחינוך הממלכתי\ממ"ד
זה הציק לי מספיק עד כדי שעזבתי את הארץ.

♂️

כולם הוקמו ביזמת "יזם חינוך"
זו הייתה התארגנות מפלגתית/מגזרית ולא פרטית ואתה יודע את זה.

שלא יכניסו לי לטפסים במעונות הורה 1 הורה 2
וזו הסיבה השנייה שעזבתי.

לפני כמה שנים ראיינתי בחור חרדי לצוות שלי.
הוא היה בחור מקסים, מלא מוטיבציה והמון רצון להתקבל לעבודה. הוא הגיע מאוד מוכן ושינן את דרישות התפקיד.
נתתי לו מבחן מעשי קצר ויצאתי מהחדר.
הוא נכשל בגדול לצערי.
המבחן היה באנגלית.

החינוך שלכם גזר עליו חיי עוני.
איך אתם חיים עם עצמכם, לא יודע.

אגב.. למי שהתעקש שיש אותו מספר תלמידים בכיתה..
מסתבר שלא.
החינוך החרדי נהנה מהכיתות הקטנות ביותר.
עוד נתונים מעניינים יש כאן.

נערך לאחרונה ב:
הזוי ברמות. אי אפשר אפילו להתחיל לענות בהגיון על מישהוא שאומר לך ש 2+2 = 5 והוא מאמין שזה ככה.
רק דבר אחד יש בעצם לומר, אתה לא מוכן לשחק לפי הכללים/חוקים שלנו , לך תקים לך מדינה אחרת.
כיון שהמשחק הפולטי זה 61 חברי כנסת, ורוב הפעמים צריך את חרדים יש לי ציטוט להגיד לך
המדינה כאן בזכות התורה, אם לא אתה גזלן מערבים אז

הודעה מהסוג הזה אפשר לרשום על כל הודעה בשרשור הזה

אם לא הבנת משהו תנסה להתמקד אבל לא רק לומר שלא הבנת בצורה להקטין את מי שכתב במקום להקטין את עצמך

והצורה לומר שמי שלא מוכן לשחק לפי הכללים שלך שילך מכאן זה רק מראה כמה אתה מבין במהות בדמוקרטיה...

בקיצור יש לך עוד הרבה מה ללמוד אפילו שלמדת ליבה

יש עובדות אבל אתה מפרשן אותם כרצונך החופשי ואז אתה לא מבין איך חולקים עליך אבל יש עובדות

המפלגות החרדיות נלחמות כדי שבוחריהן למרות שהם לא לומדים ליבה יקבלו לפחות חלק מהסבסוד

המטרה היא אך ורק כדי לא להיות עוד יותר עניים אז אנחנו מנסים לקבל לפחות חלק (גם אם לא בדיוק כמו חילוני ביחס לכל נפש)

זה בדיוק כמו לומר שאוקראינה נלחמת ברוסיה כדי שישברו להם את התשתיות

ואז יגיע חכם וישאל איך אפשר לחלוק על האמירה שכל מה שאוקראינה נלחמת כדי שבוחריהן יהיו עניים
פלפול יפה, אבל בעצם אתה לא חולק על מה שכתבתי.
אין לי בעיה עם הטענה שלך שעובדתית המפלגות החרדיות נלחמות לקבל סבסוד, אבל זה לא העיקר בעיני, אלא המלחמה שלהן שגם בדור הבא ועד קץ הדורות, הבוחרים שלהן והבוחרים העתידיים לא יקבלו חלילה כלים שיאפשרו להם להשתלב בשוק העבודה המודרני במקצועות ריווחיים (לא רק הייטק). ושים לב, מדובר בלימודים שגם לפי הפרשנות היצירתית ביותר לא יכולים להיות מנוגדים להלכה.

אתה לא מוכן לשחק לפי הכללים/חוקים שלנו , לך תקים לך מדינה אחרת.
איזה חוקים הוא מפר? החיסרון בדמוקרטיה זה שלפעמים עוברים חוקים שלא מסתדרים עם דעת הרוב.
החילונים לא מצליחים להתלכד סביב רעיונות מלכדים, לכן קבוצות קטנות שכן מצליחות להיות מלוכדות מצליחות להכניס חוקים וכללים שחשובות להם.
אם השיטה לא טובה, תשנה את השיטה, אבל לא ברור מה הטענה כלפי מי שמשתמש בה.

ורק להבהיר - אני חילוני גמור, מחלל שבת חג וכיפור, אוכל מזון לא כשר וכנראה מבצע עוד כמה עבירות בעיני אל כזה או אחר אחר, אם הם קיימים.

אבל זה לא העיקר בעיני, אלא המלחמה שלהן שגם בדור הבא ועד קץ הדורות, הבוחרים שלהן והבוחרים העתידיים לא יקבלו חלילה כלים שיאפשרו להם להשתלב בשוק העבודה המודרני במקצועות ריווחיים
אתה ממשיך אם הנרטיב שכאילו זה המלחמה כאילו זה האינטרס ואם היית קורא ברצינות את מה שכתבתי קודם אז היית מבין שזה נרטיב שלך אישית זה לא העובדות ולכן אין סיבה להמשיך אם הנרטיב הזה אלא לדון בעובדות

ולדעתי אתה קצת מקצין אם עד קץ הדורות אולי תגיד שאם אנחנו היום אוכלים קילו ציפס לשבוע ואז תעשה חישוב לפי הגידול של הדמוגרפי אם נמשיך לעשות כך אז לא יהיה מקום לגדל ירקות ופירות אחרים

בקיצור היצור האנושי כשהוא מגיע לבעיה הוא מתמודד איתה ואין סיבה להגזים אם הדאגה לעתיד וכול חישוב מתמטי בנושאים כאלו הוא חסר משמעות

כי אתה מחשב חישוב של העתיד בתנאים של היום

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
סול סופר אינטרנטי - האם זהו הפתרון ליוקר המחיה בהרצליה? צרכנות פיננסית 20
נ אג"ח צמוד מדד מחירי דיור , מחירי שכירות האם זה הפתרון? נדל"ן 2
R מה הפתרון להתגוננות מאינפלציה בתיק אם אג"ח צמוד מדד לא מומלץ וזהב יקר? שוק ההון 8
Z האם נ״ז ילדים מזכים גם כנגד הכנסה שאינה מיגיעה אישית? מיסים 8
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
א קופגלה ע"ש ילדים - האם ניתן להעביר לחשבון ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C לגור בשכירות עם ילדים נדל"ן 41
S איך מחשבים נקודות זיכוי על ילדים מיסים 10
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
I רגישות גבוהה לבכי של ילדים אוף טופיק 26
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
P גן ילדים פרטי -תשלום יחסי אוף טופיק 11
בצק עלים בת 38 נשואה עם ילדים, איך מתחילים? יומני מסע אישיים 45
פ נקודות זיכוי על ילדים מיסים 1
ר ילדים במהלך התואר - השפעת הורות על התפתחות אישית התפתחות אישית 14
N בכמה הייתם מעריכים את החסכון הכספי של אי-הבאת ילדים? אוף טופיק 326
מ דירה להשקעה או מגורים לזוג מבוסס עם ילדים נדל"ן 27
C תיק משולב עם חסכון ילדים שוק ההון 22
T תיק השקעות חדש - זוג עם הכנסה נאה וזוג ילדים שוק ההון 35
Plato זוג עם שני ילדים בדילמת מחיר למשתכן - למכור ולקנות? נדל"ן 4
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
R בגדי ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
N משפחות עם 2 ילדים ומעלה כמה אתם חוסכים בשנה בשקלים (לא כולל גמל פנסיה והשתלמות)? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
de dud צביעת הבית עם ילדים בסגר אוף טופיק 5
קפיטליסט_מרושע שאלות בנוגע לעלות ילדים צרכנות פיננסית 21
ו ילדים משקיעים שוק ההון 21
de dud איפה כדאי לגדל ילדים בישראל? אוף טופיק 1
L ללמד ילדים כלכלה אוף טופיק 12
O בניית תקציב בצורה ויזואלית עבור ילדים צרכנות פיננסית 5
ג קרן פנסיה - מוות לפני פרישה ללא ילדים מתחת ל-21 - 40% מתנה לחברת ביטוח צרכנות פיננסית 81
א שליחת ילדים לפנימייה אוף טופיק 22
מ קרן פנסיה - במקרה של מוות לפני פרישה - גרוש ללא ילדים מתחת לגיל 21 צרכנות פיננסית 21
O עלות ילדים אוף טופיק 45
S ילדים? - דילמות אישיות אוף טופיק 92
ש זוג+3 ילדים בדרך אל החופש?! יומני מסע אישיים 17
ט גידול ילדים- עלות והיערכות אוף טופיק 32
whybe ״כשיהיו לך ילדים, כל ה׳עקרונות׳ שלך ילכו לפח״ מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 84
O מנסה לקפוץ למים ... חסכון לארבעה ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
amidar קצבאות ילדים => השקעה לעתיד? שוק ההון 17
aziz איך אתם קונים צעצועי ילדים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4

נושאים דומים

Back
למעלה