• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות בנוגע לעלות ילדים

קפיטליסט_מרושע

משתמש רגיל
דירוג
278
שלום למכובדים!
פעם ראשונה שאני כותב בפורום, למרות שאני קורא (ומשקיע) פאסיבי כבר זמן מה. אני מאמין שבקרוב אכתוב פוסט התייעצות עם שאלות יותר כלליות שנוגעות למצבינו.
אבל השאלות שלי היום הם לגבי עלות גידול ילדים. יש לי שני זאטוטים בגילאי גן. את ההוצאות של הגילאים האלה אני מכיר היטב. אבל אין לי מושג על מה - ויותר חשוב כמה - עולים ילדים בשאר חייהם.
אני חושב שאני יכול להעריך כמה עולה אוכל, חשמל וכו' לפי הגיל. אבל מה עם שאר ההוצאות? נניח חוגים? בגדים? יציאות? ויותר חשוב - דברים שאני לא חושב עליהם עכשיו?
ברור לי לחלוטין שזה משתנה, ומאוד תלוי במה אני אאפשר, אבל הייתי רוצה טווחים סבירים. אולי לפי גילאים כמו - גיל בי"ס יסודי, חטיבה, תיכון, צבא, לימודים. אודה מאוד להורים לילדים בגילאים המבוגרים שיתנו הערכות של מה היה אצלם.

למען קוראים אחרים - אשמח לפרט את ההערכה שלי לגבי הוצאות בגילאים צעירים.
עד גיל חצי שנה:
חיתולים ובגדים (ולגמרי אפשר למחזר בגדים ממשפחה\חברים ובין אחים). מאוד בודדות של שקלים לחודש (לא כולל תחליפי חלב שלשמחתי לא היינו צריכים עכב הנקה).
עד גיל 3:
גן פרטי או משפחתון - סדר גודל של 3,000 ש"ח לחודש.
בנוסף בגדים, חיתולים, אוכל, ... - עוד מאוד בודדות לחודש.
עד גיל 6:
גן עירייה הוא חינם, אבל צהרון עולה סדר גודל של 1,000 לחודש.
מתחילים חוגים - שזה בערך 300 לחודש לחוג (אבל לדעתי חוג אחד זה די והותר בגיל הזה).
בגדים ואוכל כבר נהיים יותר משמעותיים.

תוסיף:
הוצאות גבוהות יותר בבית, מים, חשמל.
רופאים ותרופות
צעצועים
דברים בסיסיים כמו עגלה, טיולון, מנשא, מושב לרכב.
טיולים לחו"ל: עוד כרטיס, חדר גדול יותר במלון/AIRBNB
בייביסיטר

ביסודי ואילך השונות בין ההוצאות על ילדים שונים גדולה הרבה יותר מאשר בגילאים הצעירים כתלות בצרכים של הילד והחלטות ההורים.
ביסודי הוצאות על חוגים, לבחירתך כמה. אם הילד מצטיין / מתקשה בתחום מסויים, יש לזה עלויות. אבל שוב, להבדיל מטיטולים ומטפלת שהם חובה, כאן יש לך כהורה שיקול דעת. היו כמה דיונים בפורום בהם עלו תפישות הורות שונות בנושא.
ככל שעולים בגיל הוצאות הלימודים גדלות. גם כאן תלוי אם הילד מצטיין / מתקשה, החלטת הורים ויש כמובן גם יותר משקל לרצון של הילד. אתה לא באמת יכול להכריח ילד בכיתה יא' ללכת לשיעור פרטי אם זה נראה לו מיותר.
בילויים וביגוד - שונות גדולה. אם הייתי רוצה שימחקו אותי אז הייתי אומר משהו על ההבדל בין בנים ובנות :)
מצד שני, ילד בתיכון כבר יכול לעבוד. תלוי צרכים ואידיאולוגיה משפחתיים.
אצלי, לא מייצג אף אחד - 3 ילדים, יסודי וחט"ב. לא עשיתי חישוב כמה "הם עולים", אבל רק החינוך עולה להערכתי לפחות 3000-4000 ש"ח לחודש (לשלושתם יחד). הרוב על נושאים שאינם הכרחיים. אם מעניין מישהו, אפרט.
כל בילוי משפחתי - טיול, מסעדה, חו"ל העלות לחמישה.
בגיל ההתבגרות הם גם אוכלים את המקרר, בעיקר בנים, והיום עם הטרנד הבריאותי המבורך עולה עוד יותר מאשר כשאני הייתי ילד.

אם אתה מסתכל בהיבט הכלכלי הרחב יותר, כהורה יש לך יותר גמישות בעבודה ואתה יכול להרוויח יותר. בעיני חשוב שיהיה הורה אחד להשגחה גם כשהם כבר יותר עצמאיים (תלוי החלטה משפחתית, כבר אמרתי כמה פעמים), אבל איך שלא תסתכל על זה, אפשר לעבוד מעט יותר ולהתחייב יותר לעבודה.

תוסיף גם שזה מאד תלוי מיקום, במרכז הכל יקר יותר, בפרט בת"א, פה משלמים פרמייה על הכל בערך.

תוסיף גם שזה מאד תלוי מיקום, במרכז הכל יקר יותר, בפרט בת"א, פה משלמים פרמייה על הכל בערך.
נכון, ובמרכז גם יש יותר חוגים ומקובל יותר שילדים הולכים לחוג כל יום או כמעט כל יום.

תודה על התגובות!
@גרהם - כשאתה אומר הוצאות חינוך, למה בדיוק אתה מתכוון? בתי ספר פרטיים? חוגים וצופים וכאלה?
בואו נעשה משחק של סדר גודל - אני תמיד הנחתי שהתקופה הכי יקרה, לפחות בממוצע, היא תקופת הגן הפרטי.
האם אחרי הגן הפרטי עד גיל 18 אפשר להניח שההוצאה הממוצעת לילד היא 2,000 ש"ח לחודש - לא כולל אוכל, ולא כולל החלק של הילד בהוצאות המשפחתיות (דיור, ארנונה, חשמל, מים)? אני מדבר על סדר גודל כמובן.

@גרהם - כשאתה אומר הוצאות חינוך, למה בדיוק אתה מתכוון? בתי ספר פרטיים? חוגים וצופים וכאלה?
בית ספר ציבורי, חוגים כולל נגינה שזה "חוג" יקר, מסגרות העשרה לימודית, תנועת נוער, ספורט, חוגים נוספים.
בואו נעשה משחק של סדר גודל - אני תמיד הנחתי שהתקופה הכי יקרה, לפחות בממוצע, היא תקופת הגן הפרטי.
לא בטוח, אבל כן בטוח שגן פרטי זו התקופה הכי יקרה של הוצאה הכרחית.
אם תחליט, למשל, לממן שכר לימוד במרכז הבינתחומי אז אתה נמצא באותו סדר גודל של הוצאות.
לא חישבתי עלות לילד, אבל סכום של 2000 ש"ח, לא כולל חלקו בהוצאות משפחתיות נשמע סביר. אבל שוב, זה ממוצע עם המון שונות וקשור מאד להשקפות שלך לגבי חינוך ילדים.

אם הייתי רוצה שימחקו אותי אז הייתי אומר משהו על ההבדל בין בנים ובנות :)
חחח... הבת שלי נטרפת מהוצאות הביגוד של אחיה. עולם הפוך :)
אפשר להניח שההוצאה הממוצעת לילד היא 2,000 ש"ח לחודש
בי"ס פרטי או רגיל? טיסות משפחתיות לחו"ל יש (וכמה לשנה)? ארוחות משפחתיות בחוץ יהיו (וכמה)? ימי הולדת לחברים, בר מצווה, טיולים בארץ, מתנות, בייביסיטר - כשתענה לעצמך על השאלות האלו (ואחרות שנשאלו למעלה), יהיה לך יותר קל להעריך.

בי"ס רגיל.
טיסות בואו נשאיר בצד.
ארוחות משפחתיות בחוץ - אני יכול להעריך, אבל באמת משהו שלא חשבתי להכניס לשיקולים (עכשיו עד שהמלצר יגיע עם התפריט אנחנו כבר נטפס על הקירות)
ימי הולדת לחברים, בר מצווה, טיולים, מתנות - לגמרי משהו שהייתי רוצה לקבל הערכה לגביו. שוב, אני מבין שיש שוני גדול, אבל סדר גודל וטווח זה משהו שיעזור לי לסדר את הראש!
בייביסיטר - אנחנו מסתדרים עם משפחה - ואני מניח שמגיל מסויים כבר לא צריך. 12? 14?

בי"ס רגיל.
כמה מאות שקלים לשנה שכר לימוד, תלוי גיל, עוד סכום נמוך על השאלת ספרי לימוד (נדמה לי 200 ש"ח), ציוד זה סכום פעוט.
אם איתרע מזלך והילד שלך מצטיין או מתקשה, הסכומים קופצים בחדות.
אם אתה מאמין שהמערכת הציבורית נותנת מספיק חינוך, אז זהו בערך. אם לא, ויש מקומות רבים בארץ בהם הרוב המכריע מאמין שלא, אז יש הוצאות נוספות.
ימי הולדת לחברים, בר מצווה, טיולים, מתנות
תלוי גיל, כמה ימי הולדת יש ואזור מגורים. אצלנו בבת מצוות נתנו 50 לילד, אבל לא בכל מקום מקובל שיש הרבה מסיבות כאלו.
טיולים - תנועת נוער עולה כ-150 לחודש.
בייביסיטר - אנחנו מסתדרים עם משפחה - ואני מניח שמגיל מסויים כבר לא צריך. 12? 14?
:):):) אלו גילאים של מי שעושה בייביסיטר, לא מי שעושים לו. עם ילדים בני 14 מדברים בחטיבה על הימנעות מסמים אלכוהול והקפדה על מין בטוח, לא על מי יעשה להם בייביסיטר.

אני מבין שיש שוני גדול, אבל סדר גודל וטווח זה משהו שיעזור לי לסדר את הראש!
לא נוכל לעזור לך. השמיים הם הגבול. היו כבר שרשורים בנושא הזה ומסתבר שבין הסמן התחתון לעליון יש פערים עצומים.
אגב, זה תלוי ברמת הסולידיות של שני בני הזוג (ואם האישה היא המעורבת יותר בענייני הוצאות ילדים וחינוך, אז בעיקר ברמת הסולידיות שלה) ובאיזו עיר ושכונה אתם גרים (כי בסוף צריך איזו התאמה בין מה שנהוג שם לבין מה שאתם תוציאו עליהם).
אני מציעה מניסיון לא להעסיק את המוח במה שיקרה עוד כמה שנים. דברים יכולים להשתנות כולל הערכים, הפרנסה, המגורים ובכלל -המציאות.

תודה על התגובות!

דוגמא להוצאות לא לגמרי צפויות. יום אחד בסוף חטיבת הביניים אתה מגלה שהילד שלך ממש טוב באיזה תחביב או סוג של ספורט (סריגה לילית, טיפוס על גחלים) והוא מצטרף לנבחרת / צופי-ים / מנהיגות סביבתית / להקת פלמנקו / מועדון דיבייט. הקבוצה טסה לאירופה פעמיים בשנה, וזה אירוע מעצים ומדהים שאין לוותר עליו.

יש לא מעט ילדים שמתמקצעים בעיסוק כלשהו במהלך גיל העשרה וזה מייצר הוצאות גדולות על ציוד אימונים ונסיעות.

:):):) אלו גילאים של מי שעושה בייביסיטר, לא מי שעושים לו. עם ילדים בני 14 מדברים בחטיבה על הימנעות מסמים אלכוהול והקפדה על מין בטוח, לא על מי יעשה להם בייביסיטר.

הוי התמימות.. עבר זמן מאז שהייתי בן 14.

לא נוכל לעזור לך. השמיים הם הגבול. היו כבר שרשורים בנושא הזה ומסתבר שבין הסמן התחתון לעליון יש פערים עצומים.
אגב, זה תלוי ברמת הסולידיות של שני בני הזוג (ואם האישה היא המעורבת יותר בענייני הוצאות ילדים וחינוך, אז בעיקר ברמת הסולידיות שלה) ובאיזו עיר ושכונה אתם גרים (כי בסוף צריך איזו התאמה בין מה שנהוג שם לבין מה שאתם תוציאו עליהם).
אני מציעה מניסיון לא להעסיק את המוח במה שיקרה עוד כמה שנים. דברים יכולים להשתנות כולל הערכים, הפרנסה, המגורים ובכלל -המציאות.

דווקא עזרתם לי מאוד! לצערינו הרב, מי שמתכנן לפרוש מוקדם צריך להתכונן ולתכנן. ילדים גדולים הם משהו שאני לא יודע איך להעריך, וכל התגובות פה דווקא עוזרות לי מאוד לקבל סדר גודל. כולל התגובה שלך, אז תודה!

יש לא מעט ילדים שמתמקצעים בעיסוק כלשהו במהלך גיל העשרה וזה מייצר הוצאות גדולות על ציוד אימונים ונסיעות.

אכן משהו שלא חשבתי עליו, ולא הייתי חושב עליו

אכן משהו שלא חשבתי עליו, ולא הייתי חושב עליו
נקודה נוספת שמהווה שינוי משמעותי מאד לעומת הימים בהם אתה היית ילד, היא אלטרנטיבת המסכים.
אם פעם ילד שאין לו פעילות בתשלום היה נפגש עם חבר, קורא או שומו שמים משתעמם וחושב על דברים, היום המסך ממגנט אליו בכל רגע נתון. שעה של חוג או אימון היא שעה בלי מסך. ילד שנשאר בבית הספר לעוד שעה חוג עד שההורה חוזר מהעבודה, נמצא פחות שעה במסך. המלחמה במסכים היא מלחמה קשה מאד וחלק ממנה זה לתת להם אלטרנטיבות מפתות אשר בדרך כלל עולות כסף.

וזה התפקיד שלנו כהורים להחזיר אותם לקרקע המציאות, ולעדכן אותם בסיכויים להצלחה מראש, לפני שכל הכסף נשרף (על הגחלים).
בואו נודה על האמת... מישראל לא יצא האוסיין בולט הבא, ואפילו אני אעז ואומר שגם לא הקספרוב הבא. זה שנשפוך על זה כסף לא יעזור לשנות את הגנים שלנו, וחבל שמישהו שהוא אלוף הכיתה/שכבה בקפיצה לגובה יגלה באוניברסיטה שהוא בדיוק כמו כולם.

וזה התפקיד שלנו כהורים להחזיר אותם לקרקע המציאות, ולעדכן אותם בסיכויים להצלחה מראש, לפני שכל הכסף נשרף (על הגחלים).
בואו נודה על האמת... מישראל לא יצא האוסיין בולט הבא, ואפילו אני אעז ואומר שגם לא הקספרוב הבא. זה שנשפוך על זה כסף לא יעזור לשנות את הגנים שלנו, וחבל שמישהו שהוא אלוף הכיתה/שכבה בקפיצה לגובה יגלה באוניברסיטה שהוא בדיוק כמו כולם.
זה נכון, אבל אין סתירה בין הדברים.
הבן שלי חבר במסגרת כזו והפעילות הזו נותנת לנערים המון, תוך שרובם המכריע (להערכתי כולם) לא יעסקו בתחום באופן מקצועי כבוגרים. לא כל הוצאה כספית בילדות צריכה להמדד בשאלה מה התשואה הכספית הישירה כבוגר.

מישראל יצאו אנשים הרבה יותר משפיעים מאוסיין בולט או גארי קספרוב. למרות שגם בתחום הספורטיבי, אני לא חושב שמישהו יתנגד אם הילד שלו יהיה השגיא מוקי או הערן זהבי הבא.

לא כל הוצאה כספית בילדות צריכה להמדד בשאלה מה התשואה הכספית הישירה כבוגר.
היה לי חבר מהשכבה שהיה אלוף ישראל בקפיצה לגובה. היינו בפנימיה והוא היה ממש חסר בקטע החברתי כי הוא כל הזמן היה באימונים. אין לי מושג כמה ההורים שלו שילמו, אבל הוא בוודאות שילם בחוויות.

היה לי חבר מהשכבה שהיה אלוף ישראל בקפיצה לגובה. היינו בפנימיה והוא היה ממש חסר בקטע החברתי כי הוא כל הזמן היה באימונים. אין לי מושג כמה ההורים שלו שילמו, אבל הוא בוודאות שילם בחוויות.
בהחלט חשוב לשקול רווח והפסד, בפרט את החוויות שמרוויחים מול אלו שמפסידים.

האם 20 נטו משני הזוגות ביחד, הן המינימום שבמינימום בשביל לגדל ילד בצורה סבירה בישראל ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
Z כמה שאלות בנוגע לדו"ח שנתי מיסים 2
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
K שאלות בנוגע לניהול סיכונים התפתחות אישית 7
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12
G שאלות בנוגע להתנהלות מול קרן פנסיה בין עבודות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
A שאלות טכניות בנוגע לקרנות ישראליות חשופות למטח שוק ההון 2
L כמה שאלות בנוגע לקרנות מחקות שוק ההון 7
A 2 שאלות בנוגע לאפיקי השקעה ״בטוחים״ שוק ההון 5
Almoni שאלות בסיסיות בנוגע להשקעה בקרנות מחקות בארץ שוק ההון 5
M כמה שאלות בסיסיות בנוגע למיסוי צרכנות פיננסית 3
מ שאלות בנוגע לפנסיה וקרן השתלמות שוק ההון 1
W שאלות בנוגע להפסדי הון ומגן מס שוק ההון 5
A כמה שאלות בנוגע לקרן השתלמות IRA שוק ההון 1
B מספר שאלות בנוגע לסיכונים אשמח לעזרה שוק ההון 7
O מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. שוק ההון 55
O מספר שאלות בנוגע למיסוי. שוק ההון 1
D שאלות בנוגע להתחלת מסחר שוק ההון 7
G מספר שאלות בנוגע לקרן פנסיה חדשה. צרכנות פיננסית 7
מ כמה שאלות בנוגע לתיק ראשון עם סכום גדול שוק ההון 22
G שאלות בסיסיות בנוגע למעבר לקופת השתלמות בניהול עצמי צרכנות פיננסית 2
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לאסטרטגית איזון מחדש שוק ההון 27
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לפלח המנייתי בתיק השקעות שוק ההון 60
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לפלח הזהב בתיק שוק ההון 42
O שאלות בנוגע לגרעונות תקציביים וחובות לאומיים אוף טופיק 3
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
C מספר שאלות בנוגע לחשבון IB חדש שנפתח שוק ההון 2
tpr שאלות בנוגע לפנסיה מוקדמת / רמת חיסכון נוכחית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 43
E 2 שאלות בנוגע להשקעה (נטרול מטבע חוץ & ואנגארד) שוק ההון 7
לא חשוב שמות שתי שאלות קיומיות בנוגע לפנסיה אוף טופיק 2
R שאלות בנוגע לק. פנסיה וק. השתלמות צרכנות פיננסית 0
לא חשוב שמות שאלות בנוגע לתרפיה, רגיעה וניקוי נפשי. אוף טופיק 14
G שתי שאלות בנוגע לקופות גמל להשקעה שוק ההון 5
A כמה שאלות בנוגע למעבר מתיק ממוסה לקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
M שאלות בנוגע לקרן השתלמות שוק ההון 11
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
M דירה ראשונה להשקעה- כמה שאלות נדל"ן 20
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
C עוש -> כספית: כמה שאלות לפני שוק ההון 27
פ נספח ד לדוח השנתי למס הכנסה (טופס 1324) - כמה שאלות מיסים 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12

נושאים דומים