• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הפקדה בשקלים והמרת שקל-מט"ח ב-Interactive Brokers

עדיף שתדבר איתם בצ'ט, המענה הוא כמעט מיידי.

אני מנחש שהבנק שלך לא צירף את ההערות שביקשת להעברה או חתך אותם.
ההערות מופיעות בתיעוד העברה (לפחות בצד של בנק לאומי.

בכל מקרה לא בטוח שהצ'ט יוכל לתת מענה מיידי, בטח הם יצטרכו לפתוח בירור עם סניף סיטיבנק בת"א.

בכל מקרה לא בטוח שהצ'ט יוכל לתת מענה מיידי, בטח הם יצטרכו לפתוח בירור עם סניף סיטיבנק בת"א.
נסה, מה יש לך להפסיד? לא תקבל שירות טוב יותר בטיקט וזה יקח הרבה יותר זמן.
גם להרים טלפון תוכל אבל זה דורש גם המתנה וגם לוטו של טיב השירות בתלות על מי אתה נופל.

חייב לציין שאני מאוכזב מאוד ממנגנון העברת השקלים ל IB. ב 8/4 ביצעתי 2 העברות מחשבוני בלאומי לסניף של סיטיבנק בת'א. העברות היו העברות זהב עם פרטי חשבוני ב IB בהערות העברה. כמובן שביצעתי נוטפיקציה ב IB. לאחר 3 ימים קיבלתי את הסכומים חזרה לחשבוני בלאומי - התנועות למעשה נדחו.
אתמול ביצעתי העברת זהב נוספת, היא טרם הופיעה בחשבוני ב IB, מה שגורם לי לחשוש שגם היא תידחה.
פנייה שפתחתי אצל IB אתמול בערב, טרם נענתה.

בקיצור, אכזבה אחת גדולה, בייחוד לאור העובדה שהצלחתי לבצע בעבר העברות מאותו חשבון.

מישהו כאן נתקל בבעיה דומה?
מבנק לאומי, עבורי תמיד עבדה העברה באינטרנט (לא באמצעות פקיד, לא בפלאפון), יחד עם מספר חשבון בIB בלבד בהערה (ללא שם). לרוב אני עושה העברת מסב בצורה זו.
העברה עם פקיד מעולם לא עבדה לי בזהב וזה תמיד הגיע לIB בלי המספר חשבון.

נסה, מה יש לך להפסיד? לא תקבל שירות טוב יותר בטיקט וזה יקח הרבה יותר זמן.
גם להרים טלפון תוכל אבל זה דורש גם המתנה וגם לוטו של טיב השירות בתלות על מי אתה נופל.
שוחחתי אתמול עם נציג/ה בצאט. העבירו את הבדיקה לבק אופיס שלהם. בנתיים אני בהמתנה.

ההערות מופיעות בתיעוד העברה (לפחות בצד של בנק לאומי.

זו הייתה העברת פקיד? איך עשית את ההעברה ?

עדכון קטן ולא מעודד. קיבלתי תגובה משירות הלקוחות של IB. מסתבר ששתי העברות הראשונות הגיעו עם שם פרטי בלבד (ללא מספר חשבון ב IB וללא שם משפחה). זה מוזר מכיוון שבשדה "מהות העברה" הזנתי את הטקטס בצורה הזו:
U123456 FIRSTNAME LASTNAME כלומר לטענתם דווקא המילה האמצעית ברצף עברה והשאר הושמטו.
לגבי העברה השלישית שביצעתי, הם טוענים שלא עברו בכלל פרטים, אציין שהזנתי את ההוראה בדיוק כמו במקרים הראשונים.

בקיצור משהו במנגנון ההערות בהעברת זהב לא מתפקד כמו שצריך. יתכן שמשהו השתנה שם בתקופה האחרונה. ממה ש @מייקל כתב, נראה לי שהבעייה היא לא רק שלי. אנסה ליצור עם IB קשר שוב בנושא. אם למישהו מקוראי הפורום יש עוד תובנות , אשמח לשמוע.

שלחתי להם פנייה בנושא בזו הלשון:
לדעתי אם עוד לקוחות ישראלים יפעילו לחץ, סבירות גדולה יותר שיעשו שינויים בהליך שייוך העברות בסניף סיטי ת"א.

It seems that the ILS transfers via RTGS (ZAHAV) to IB's account on Citibank Tel-Aviv arrive without the full details of the sender. I must mention that I am a member of a group of Israeli IB customers- they report issues with the "for further credit" field, using the Israeli RTGS system
See files of my rejected transfers. IB # and full name are clearly displayed.

@חלכאי

אני מעריך שהבעיה נעוצה בשדה ההערה ולא בסוג ההעברה (זה"ב או רגילה). ביצעתי בעבר מספר העברות רגילות מוצלחות דרך פפר ולאחרונה אחת מהן נכשלה, על אף שכתבתי את אותה הערה בדיוק.

האם הפיתרון עשוי להיות רישום של מספר החשבון בלבד בהערה ללא צירוף שם?

@OnTheVerge לדעתי הבעייה יסודית יותר. טענתם היא דבהעברה האחרונה שביצעתי, לא עבר שום פרט מתוך שדה "מהות העברה".

מישהו ניסה להעביר מפפר ונחל הצלחה?

נערך לאחרונה ב:
היום בצעתי position transfer לכל ה-positions & funds בחשבון ב-Interactive Israel (איי קיי איי ביטרייד, מקסם, אינטראקטיב קפרסין וכו') לחשבון ב-IB.

כל הנכסים עברו כשורה. הבעיה העיקרית היא שכל הmetadata של החשבון פשוט לא מופיע.
למשל, הAverage Cost התחרבן לגמרי. אין כלום ב-tax reports וב-transaction cost anlysis.

האם מעבר המידע לוקח זמן?
אני לא מתכוון לדווח למס הנכסה בזמן הקרוב, ואני מפחד שיש מידע שאני לא יודע על קיומו, שיימחק לאחר שאמחק את החשבון בmexem (שכרגע מקושר לחשבון החדש, מה שמרגיש לי ממש לא בנוח).

אשמח לשמוע מה קרה עם המידע בחשבון למי שעבר.
@שמוליק קיפוד

האם מעבר המידע לוקח זמן?
כשהעברתי ניע"ז מאיביאי ל-IB, IB שלחו לי הודעה כעבור מספר ימים שהמידע על העלויות לפי שכבות לא עבר, ואני מתבקש להזין אותו ידנית.

יש לזה חלק באתר תחת Tax Reports שמאפשר לך להזין בעצמך את הפירוט של כמה יחידות יש בכל שכבה, תאריך רכישה ועלות הרכישה שלה.
אמנם איביאי הפיקו לי דוח מפורט שעל בסיסו הזנתי את כל זה, אבל זה אכן מוזר כי לא יודע אם מישהו בודק כזה דבר ולכאורה אני בעצם מדווח על אחריותי רווחי הון לא ממומשים שהם כבר שש ספרות...

היום בצעתי position transfer לכל ה-positions & funds בחשבון ב-Interactive Israel (איי קיי איי ביטרייד, מקסם, אינטראקטיב קפרסין וכו') לחשבון ב-IB.

כל הנכסים עברו כשורה. הבעיה העיקרית היא שכל הmetadata של החשבון פשוט לא מופיע.
למשל, הAverage Cost התחרבן לגמרי. אין כלום ב-tax reports וב-transaction cost anlysis.

האם מעבר המידע לוקח זמן?
אני לא מתכוון לדווח למס הנכסה בזמן הקרוב, ואני מפחד שיש מידע שאני לא יודע על קיומו, שיימחק לאחר שאמחק את החשבון בmexem (שכרגע מקושר לחשבון החדש, מה שמרגיש לי ממש לא בנוח).

אשמח לשמוע מה קרה עם המידע בחשבון למי שעבר.
@שמוליק קיפוד
לוקח לזה קצת זמן.
אגב Tax report ו-statments ישנים עדין ישארו בחשבון הישן

אני בעצם מדווח על אחריותי רווחי הון לא ממומשים שהם כבר שש ספרות...
זה לא שונה מהאחריות שלך לדווח על החשבון הזה מלכתחילה ולדאוג שהכל בו נכון.
כמו בדרך כלל, אתה אמור לפעול על פי החוק, אם תפעל אחרת סביר שלא יקרה לך כלום אלא אם תיתפס ואז תענש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N הפקדה עצמאית לפנסיה ממלגת דוקטורט פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
A הפקדה לתיק ההשקעות במט"ח שוק ההון 2
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א הפקדה לקהש ביום האחרון בשנה - ולקבל רווחים של שנה שלמה? שוק ההון 9
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
D נוסחה לחישוב הפקדה מצטברת וריבית שוק ההון 12
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ה המחאה או הפקדה צרכנות פיננסית 2
ס קיזוז רווח הון כנגד הפקדה עצמאית לפנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א הפקדה של מעל 100k usd לib צרכנות פיננסית 1
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
D הפקדה לבית השקעות באמצעות כ.אשראי שוק ההון 4
S משיכת גמל להשקעה עבור הפקדה לפקדון, האם משתלם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
ש הפקדה לקרן השתלמות וקופת גמל במסלול פאסיבי שוק ההון 4
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ז תזמון השוק + מינוף (בפועל: הפקדה חודשית ורכישה בעזרת פקודת LIMIT, מינוף בIB) שוק ההון 10
M הפקדה מעל לתקרת הפנסיה המקיפה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדה מעל תקרת הפטור בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ע פתיחת תיק עוסק פטור פיקטיבי רק לצורך הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
U קופת גמל בניהול אישי - סכום הפקדה ראשוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C הפקדה לפנסיה וקה"ש בחופשת לידה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
deussex אחוז הפקדה 7% לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme דוגמא ל"טופס קוביות" ושאלה על ביטוח אכ"ע מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
פ תאריך ערך של הפקדה בקרן השתלמות/גמל/פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Tim_Duncan קרן השתלמות - מעבר עבודה, הפקדה לאחר שנים, שימור תנאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
שם משתמש בעייתי דמי ניהול: הפקדה מול צבירה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
P הכנסת הפקדה עצמאית של קרן השתלמות בגליון הוצאות/הכנסות משפחתי? צרכנות פיננסית 3
א הפקדה של מקסימום בתחילת שנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ח מס על הפקדה לקרן השתלמות (לא) מעבר לתקרה מיסים 16
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
D פתיחת קרן IRI - הפקדה עצמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
C עיכוב הפקדה לקרן השתלמות ira פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A הפקדה לקרן ההשתלמות מעל התקרה השנתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
K קרן השתלמות הפקדה מעבר לפטור ממס הוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ קרן השתלמות - הפקדה מעל לגבול הפטור פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T פנסיה הפקדה עצמאית ומיסוי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M האם הפקדה חודשית קטנה עוזרת לתיק של 1.5 מליון שח? שוק ההון 12
M קופת גמל להשקעה או הפקדה במסחר עצמאי ? שוק ההון 12
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ חיסכון פנסיוני- הפקדה חסרה - אוליי מישהו יכול לכוון אותי מה עושים בבקשה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
C תזמון הפקדה כל חודש שוק ההון 15
ס הפקדה לקרן פנסיה מחקה sp מעבר לתקרה והקצאת נכסים בתיק פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M התייעצות לבחירת מסלול מעל תקרת הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
כ הפקדה עודפת לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21

נושאים דומים

Back
למעלה