• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העסקים המרוויחים בארץ מהתפשטות וירוס הקורונה

אולי אפנה לאוצר ואבקש קיצוץ נרחב של כל המגזר הציבורי, ובאמת יתיחסו אלי? אם אנשים היו לקוחות של המדינה
ומקבלים תמורה עבור מה ששילמו כניראה שהיו משלמים 10% מהסכום הנוכחי
אני מבין שנעים יותר לקטר ברשת. אז אל תפנה וילדיך ימשיכו לא לקבל מה שמקבלים כל ילדי ישראל.

כהורה לשלושה ילדים במערכת החינוך, גם לאחר הריאיון אליו הפנית, המורים עושים מאמצים גדולים כדי לסייע לילדים בתקוםה קשה זו. התמיכה שלהם עוזרת פי כמה וכמה מכל שיעור בשגרה. הניסיון שלך שונה?
כהורה לילדים בגן, להבנתי (עבור ילדי הגן) מדובר בסוג של השחתת זמן שנועדה בעיקר על מנת שלא לפגוע בימי החופשה של הגננות בחופש הגדול.

אני בטוח שלך נעים, אתה עובד מדינה ולא נפגעת באגורה מהקורונה.
בהחלט נפדעתי אבל זה לא קשור לנושא. אם ילדיי לא היו מקבלים שיעורים בימים אלו, הייתי דואג שהמצב יתוקן ולא מאשים את יו"ר הסתדרות המורים שלא קשורה לעניין.

אולי אפנה לאוצר ואבקש קיצוץ נרחב של כל המגזר הציבורי, ובאמת יתיחסו אלי? אם אנשים היו לקוחות של המדינה
ומקבלים תמורה עבור מה ששילמו כניראה שהיו משלמים 10% מהסכום הנוכחי
אתה לקוח של המפקחת. אז תתלונן, מה בדיוק הבעיה?

בהחלט נפדעתי אבל זה לא קשור לנושא. אם ילדיי לא היו מקבלים שיעורים בימים אלו, הייתי דואג שהמצב יתוקן ולא מאשים את יו"ר הסתדרות המורים שלא קשורה לעניין.
יור הסתדרות המורים לא אשם, והמפקח לא אשם, וביבי לא אשם, ואף אחד לא אשם כולם שם צדיקים ותמימים ולמה לקצץ? צריך לתת להם העלאה בשכר, אלו שאין להם כרגע אוכל בבית והיו בפיטורים ימכרו את הכליה כדי ש"ציבור עובדי הוראה" לא יפגע מהקורונה.
אתה לקוח של המפקחת. אז תתלונן, מה בדיוק הבעיה?
כבר ראיתי תוצאות של מי שיוצא ראש נגד מורה. בסוף המורה מביס אותו. יש להם יותר כוח והם תופסים את כולם בביצים בסופו של יום. אם השוק היה פתוח זה כמובן היה בלתי אפשרי וההוצעה הממוצעת על מורה היתה צונחת, אבל אם עוד מתחילת שנות ה 2000 מדברים על קיצוצים ובפועל זה לא באמת זז, אני לא חושב שהמצב איתם אי פעם ישתנה. כמות השרים שנכנסה לכנסת והשינוי שבני גנץ עשה נגד כל החברים שלו רק כדי לתפוס כיסא גם תומך בדעה שלי

כהורה לילדים בגן, להבנתי מדובר בסוג של השחתת זמן שנועדה בעיקר על מנת שלא לפגוע בימי החופשה של הגננות בחופש הגדול.
אין לי ילדים בגן אז אני לא יכול להעיד ממקור ראשון. שמעתי מחברים שדווקא הילדים הקטנים היו מאד נרגשים לראות את הגננת וזה מסייע לשמור על שגרה, אבל ברור שאי אפשר להעביר איתם יום שלם כמו בכיתות הגבוהות.
אישית, אני מעדיף הקלה על הילדים במצב הנוכחי מאשר ניתוק מוחלט מבית הספר עכשיו ועוד "להחזיר" ימים כך שלא תהיה להם חופשה בקיץ בין השנים. בעיני הטענות לטובת השבתה עכשיו וביטול החופשה בקיץ הן בעיקר כלכליות ולא לטובת הילדים. ואם כך, שימצאו פתרונות כלכליים שלא יפגעו בילדים.

אין לי ילדים בגן אז אני לא יכול להעיד ממקור ראשון. שמעתי מחברים שדווקא הילדים הקטנים היו מאד נרגשים לראות את הגננת וזה מסייע לשמור על שגרה, אבל ברור שאי אפשר להעביר איתם יום שלם כמו בכיתות הגבוהות.
אישית, אני מעדיף הקלה על הילדים במצב הנוכחי מאשר ניתוק מוחלט מבית הספר עכשיו ועוד "להחזיר" ימים כך שלא תהיה להם חופשה בקיץ בין השנים. בעיני הטענות לטובת השבתה עכשיו וביטול החופשה בקיץ הן בעיקר כלכליות ולא לטובת הילדים. ואם כך, שימצאו פתרונות כלכליים שלא יפגעו בילדים.
אצלנו מדובר בשיחה שבועית בזום עם הגננת ועוד כמה ילדים, בנוסף הן שולחות פעם ביום יומיים כל מיני דפי עבודה (לא משהו שלא יכולנו למצוא לבד באינטרנט) ולרוב אנו פשוט מתעלמים מזה כי אין לנו בכלל מדפסת בבית ולהבנתנו הילדים לא זקוקים לזה בגילם.
אני אישית חושב שצריך לעשות דיפרנציאציה ומודל שונה לכל גיל. "למידה מרחוק" בגיל 5 אינה שקולה ללמידה מרחוק בגיל 15, שר החינוך הציע מודל כזה והסתדרות המורים סירבה.

אצלנו מדובר בשיחה שבועית בזום עם הגננת ועוד כמה ילדים, בנוסף הן שולחות פעם ביום יומיים כל מיני דפי עבודה (לא משהו שלא יכולנו למצוא לבד באינטרנט) ולרוב אנו פשוט מתעלמים מזה כי אין לנו בכלל מדפסת בבית ולהבנתנו הילדים לא זקוקים לזה בגילם.
אני אישית חושב שצריך לעשות דיפרנציאציה ומודל שונה לכל גיל. "למידה מרחוק" בגיל 5 אינה שקולה ללמידה מרחוק בגיל 15, שר החינוך הציע מודל כזה והסתדרות המורים סירבה.
בהחלט. מי שעובד שעה בשבוע לא צריך לקבל תשלום כאילו עבד יום שלם. ועדיין לילד בן 5, גם שיחה שבועית היא יקרת ערך בהנחה שהגננת סבירה.

אתה עדיין חושב כך גם אחרי הריאיון של יו"ר הסתדרות המורים?
אווו איזה נהדר, אתה נותן לי יחס. אני מרגיש שעלינו מדרגה במערכת היחסים שלנו :lol:;)

אבל אם נענה ברצינות לשאלתך, לא צפיתי בראיון (אני עבדתי באותה שעה) שמעתי עליו בדיעבד.
בניגוד למחשבה שלך שאומרת שכל מי שמשרת במגזר הציבורי הוא אוכל חינם, אני לא חושב כך.
אני ליברטריאן, אני חושב שעסקים פרטים יכולים (וצריכים) לתת מענה יותר טוב מהמדינה, אך עם זאת כאזרח שבחר לחיות (ולהילחם על כך, ראה ערך יום הזיכרון) במדינת ישראל, אני מבין ומכבד את העובדה שיש ציבור שלם שאינו בהכרח יכול להתמודד עם כוחות השוק הפרטי, ולכן המגזר הציבורי נועד במהותו לספק תגובה רלוונטית לכל פלחי האוכלוסייה.
אני בוחר שלא לקטר על המצב, אלא לפעול ולהוביל תוך דוגמא אישית, תוך שאני תומך בגישת הבלמים והאיזונים שנועדה לרסן את המגזר הציבורי.

אני מבין ומכבד את העובדה שיש ציבור שלם שאינו בהכרח יכול להתמודד עם כוחות השוק הפרטי, ולכן המגזר הציבורי נועד במהותו לספק תגובה רלוונטית לכל פלחי האוכלוסייה

שמעתי כבר כמה טיעונים שתומכים במגזר ציבורי ״בריא״ (הכוונה גדול) אבל לטעון שמטרת המגזר הציבורי זה להיות ריפוי בעיסוק לאנשים שלא יכולים לבצע שום עבודה בשוק הפרטי, זה פעם ראשונה שאני שומע

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Adrian דיון | האם עשיתם טעויות בעולם העסקים? אם כן, מהן? שוק ההון 1
c881 העסקים המקומיים מתאחדים אוף טופיק 0
U קיזוז רווח דיבידנד בחול כנגד הפסד במניות בארץ מיסים 8
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G העברת ני"ע זרים (ארה"ב) מחבר בורסה בארץ לחבר בורסה בחו"ל (אינטרקטיב ברוקרז) שוק ההון 2
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
R העברת מט״ח מפידליטי לחשבון בנק בארץ שוק ההון 3
B נזילות ב-iShares MSCI ACWI בארץ שוק ההון 1
A אזרח אמריקאי - מס שבח במכירת דירת יחיד בארץ נדל"ן 10
C העברת מט"ח מברוקר בחו"ל לברוקר בארץ שוק ההון 12
A טופס 867 במסחר עצמאי בארץ ובארה"ב מיסים 2
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
P השקעה בקרנות שנסחרות בארץ בIB שוק ההון 17
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
Y אזרח אמריקאי לפתוח חשבון השקעות בארץ או בארה״ב, בעד נגד. שוק ההון 4
O השקעה בארץ, בחול, או בכלל לא? נדל"ן 4
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
לאץ' חידוש ויזה לארה"ב- בארץ או בחו"ל? אוף טופיק 14
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
ה בתי השקעות בארץ לעומת חול שוק ההון 12
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
L העברת ניירות מחול לבית השקעות בארץ שוק ההון 1
ס הסיכון בשליחת ילד לגן ילדים - אל מול המספרים של מקרי ההתעללות בארץ אוף טופיק 26
S שכיר בארץ וsole proprietor בארה"ב מיסים 10
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
Homer ביטוח לישראלים שמגיעים לביקור בארץ צרכנות פיננסית 8
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
מ אינדקסים בארץ לתעשיית הבריאות והצריכה שוק ההון 9
A מה עדיף בין לרכוש תעודת סל בארץ או בארה"ב? שוק ההון 1
ה בהשקעת סכום גדול - עדיין עדיף בארץ? שוק ההון 25
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
א השקעה בSCHD דרך בית השקעות בארץ או דרך שוואב אינטרנשיונל שוק ההון 2
C העברת ני"ע מבנק בארץ ל IB שאלה לגבי השכבות שוק ההון 7
H איסור אחזקת ני"ע לתושב מס בארה"ב בבתי השקעות/בנקים בארץ - לאיפה ואיך מעבירים תיק השקעות עם ני"ע ישראליים? שוק ההון 42
Z שאלה לגבי מיסוי עסקים בחו"ל שמקורם בארץ מיסים 16
מ איך להעביר כסף לשוואב מבנק בארץ? צרכנות פיננסית 0
ב אם בלאקרוק תפסיק את מכירת הקרנות שלה בארץ? שוק ההון 9
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
ד העברת דולרים בארץ צרכנות פיננסית 18
T חישוב הרווח הריאלי בקרנות הסל של בלאקרוק בארץ שוק ההון 3
ז קרן סל בארץ מחלקת שוק ההון 1
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
מ המצב בארץ ופתיחת חשבון בחו"ל צרכנות פיננסית 7
י לטוס לעבוד בחו"ל או להמשיך לחפש עבודה בארץ? התפתחות אישית 7

נושאים דומים

Back
למעלה