• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העברה של שקלים מישראל ליורו בחשבון באירופה

Assafp

משתמש רשום
דירוג
1
הי,
יש לי חשבון בישראל עם יותר מידיי שקלים ולזוגתי יש חשבון באוסטריה עם פחות מידיי יורו. אני רוצה להעביר סדר גודל של 3000-5000 יורו לחשבון באירופה מהחשבון הישראלי שלי בשקלים. השיקולים:
1. לחסוך כסף: לשלם כמה שפחות עמלות ולקבל שערי המרה כמה שיותר טובים
2. לחסוך זמן: אם יש אפשרות לעשות את הכל בלי להרים את הראש ממסך המחשב אז אני מוכן לשלם קצת יותר.

הבנתי שלכיוון ההפוך (המרת יורו לשקל) יש שירות שנקרא transferwise שאמור להיות נח ומשתלם אבל למיטב הבנתי הם לא ממירים שקלים ליורו. אני מניח שאני מחפש שירות דומה אבל פתוח להצעות.
הבנתי גם שיש קבוצות פייסבוק להמרת סכומים קטנים אבל לא הצלחתי למצוא.

בכל אופן, אשמח לקבל המלצות, תודה רבה מראש,
אסף

חשבון באינטראקטיב ברוקרס, העבר שקלים בחינם. המר שם ליורו, משוך משם לחשבון באוסטריה ביורו.

עלות כוללת: כ2 דולר.

• אהבתי
Reactions: Roi

Transferwize

או כמו שהמליצו למעלה.

תן לזוגתך כרטיס אשראי\דביט שלך (של בנק ישראלי) עם מינימום עמלות המרה->היא ניגשת ל ATM באוסטריה->מושכת 3K euro
יתכן שיהיו קצת עמלות על משיכה אבל זה מיידי ולא מצריך פתיחת חשבון בשום מקום.
Done

תן לזוגתך כרטיס אשראי\דביט שלך (של בנק ישראלי) עם מינימום עמלות המרה->היא ניגשת ל ATM באוסטריה->מושכת 3K euro
יתכן שיהיו קצת עמלות על משיכה
בכרטיסים ישראלים עמלה על משיכת מזומן בחו"ל (באין אם בATM או אצל פקיד בבנק) זה כ2.5-3%. ממש לא זול.

אם כבר, האופציה של כרטיס אשראי עם עמלות המרה נמוכות לצורך שימוש בכרטיס עצמו יכול להיות פתרון סביר. אבל אני מניח שזה לא מכסה את כל ההוצאות כי לא בכל מקום אפשר לשלם באשראי.

אבל זה מיידי ולא מצריך פתיחת חשבון בשום מקום.
כבר יש לה חשבון בנק שם.
אפילו אם יעשה העברה בנקאית רגילה לשם מהבנק שלו, הוא ישלם פחות מאשר עמלת משיכה מכספומט.

יש כרטיסים ללא עמלות המרה או עמלות נמוכות ( ~1%) . סביר שגם על עמלת משיכה (אם קיימת) אפשר להתמקח.

ההערה של פתיחת חשבון הייתה שההפתרון שלי לא מצריך פתיחת חשבון נוסף גם כ IB או TW.

השואל הדגיש שהוא מעוניין בפתרון מהיר ופשוט ומה לעשות פתרונות מהירים לפעמים טיפה יותר יקרים.

יש כרטיסים ללא עמלות המרה או עמלות נמוכות ( ~1%)
בקניה בכרטיס, לא במשיכת מזומן.
בכל הכרטיסים הללו יש עמלה של 2.5-3% על משיכת מזומן.
. סביר שגם על עמלת משיכה (אם קיימת) אפשר להתמקח.
בהצלחה.
באופן כללי, אי אפשר להתמקח על העמלות הללו (גם לא על עמלת המרה בעסקאות). הדבר היחיד שאפשר זה להוציא כרטיס שמראש יש לו הנחות כאלה.
אבל אין שום כרטיס שפתוח לכולם שיש לו הנחות על משיכת מזומן.
ההערה של פתיחת חשבון הייתה שההפתרון שלי לא מצריך פתיחת חשבון נוסף גם כ IB או TW.
כמו שאמרתי, אפילו בלי פתיחת חשבון בIB יצא לו הרבה יותר זול לעשות העברה בנקאית מאשר למשוך כסף בכספומט.
השואל הדגיש שהוא מעוניין בפתרון מהיר ופשוט ומה לעשות פתרונות מהירים לפעמים טיפה יותר יקרים.
נכון. והפתרון הכי מהיר ופשוט (שלא דורש ממנו למשל לשלוח כרטיס פלסטיק בדואר, ולחכות שהוא יגיע) זה לעשות העברה בנקאית רגילה.

עמלת משיכה בחו"ל היא כ 3E \ 3$ לפני התמקחות. על משיכה של 3K זה 0.1% , נמוך מאד. "באופן כללי" לא רלוונטי כי באופן כללי לכ"א יש דרישות אחרות מהבנק ובהתאם ההטבות שהבנק מוכן לתת, בייחוד עכשיו עם המעבר הקל יותר בין בנקים ושימור לקוחות. לא צריך להיות כזה שלילי.

העברה בנקאית לחו"ל מתחילה ב 5.8$ עמלות מינימום + עמלת המרה אם יש, הרבה יותר יקר.

מי אמר שצריך לשלוח את כרטיס בדואר? סביר שהם נפגשים או בארץ או שם ואז פשוט מעבירים את הכרטיס פיזית.

עמלת משיכה בחו"ל היא כ 3E \ 3$ לפני התמקחות.
היא לא.
העמלה היא 2.5-3%

על משיכה של 3K זה 0.1% ,
לא. על משיכה של 3k זה עדיין 2.5-3%
כלומר כ 75-90 אירו.

העברה בנקאית לחו"ל מתחילה ב 5.8$ עמלות מינימום + עמלת המרה אם יש, הרבה יותר יקר.
תעשה שוב את החשבון ותראה שזה הרבה יותר זול.
מרווח המרה של כ1% בבנק, גם אם תוסיף לזה עמלות העברה והמרה גבוהות, עדיין זה יוצא פחות מ2%.
בכרטיס אשראי זה 2.5-3%
פעם אחרונה שבדקתי, 2.5 היה יותר מ2.
מי אמר שצריך לשלוח את כרטיס בדואר? סביר שהם נפגשים או בארץ או שם ואז פשוט מעבירים את הכרטיס פיזית.
אצה מניח הנחות מוזרות שסותרות את מה שפות"ש כתב.
להבנתי היא כרגע בחו"ל והוא בארץ. הוא צריך פתרון עד שיפגשו, אחרת הוא יכול פשוט למשוך אירו בארץ מהבנק שלו ולתת לה מזומן

• אהבתי
Reactions: Roi
מכיר את אלה שתמיד צודקים וחייבים להגיד את ה - final word?.

עמלת משיכת מט"ח בחו"ל (חשבון מט"ח בארץ): 16 שקל לפני התמקחות

אין פה שום הנחה מוזרה. "להבנתך" היא כרגע בחו"ל. יש גם עניין של להסתובב עם 3K במזומן שזה risky . הכי בטוח ופשוט למשוך בחו"ל ומייד להפקיד לעו"ש מקומי.

תודה על כל התגובות. רק כדי להבהיר. שנינו נמצאים באירופה (ביחד עם כרטיס האשראי). אני מקבל משכורת בשקלים ואחת לכמה זמן ממיר כמה אלפי יורו. משום מה הנחתי שמשיכת מטבע זר בכספומט בחו"ל (או שימוש בכרטיס האשראי לעסקאות במטבע זר) לא משתלמת. האם טעיתי?

אגב, שיטה שעובדת מאוד טוב היא למצוא מישהו בישראל שיש לו גם חשבון ישראלי וגם חשבון באירופה וצריך שקלים. ואז העברה בנקאית של שקלים שלי לאותו אדם, והעברה של שווה הערך של יורו ממנו אליי. היה לי מישהו כזה אבל זה הפך ללא רלוונטי לאחרונה

אם אתה לא צריך את הכסף במזומן כ Euro תנסה להוציא כרטיס ישראלי עם עמלת מט"ח מאד נמוכה (או 0) ובזוגתך פשוט תשתמש בו שם להוצאות. לא הכי פשוט?.

בקשר למשיכה באמצעות הכרטיס הקיים אצלך, תבדוק עלויות המרה ומשיכה מול המנפיק, לא בכל הכרטיסים העמלות זהות.
ואז תדע אם זו האופציה המשתלמת או לא.
שים לב שבתעריפו העמלות שהביאו כאן לפני כמה הודעות, יש עמלת משיכה של 16₪ בתנאי שהחשבון מתנהל במטבע הנמשך מהכרטיס, כלומר עדיין תהיה עמלת המרה בבנק.

נערך לאחרונה ב:
מכיר את אלה שתמיד צודקים וחייבים להגיד את ה - final word?.
כן.
אני בדיוק מתכתב עם אחד כזה פה בפורום...
עמלת משיכת מט"ח בחו"ל (חשבון מט"ח בארץ): 16 שקל לפני התמקחות
זה בהנחה שיש לך חשבון מט"ח. וספציפית חשבון מט"ח באותו מטבע שבו אתה מושך.
וזה כמובן אומר שתשלם עמלות המרה בבנק.
בכל מקרה אחר:
משיכת מזומן בחוץ לארץ 3.50%

אפילו אם יש לך חשבון מט"ח במטבע הרלונטי (ולרוב האנשים אין), ההבדל בין למשוך מזומן לבין להעביר כסף לחו"ל הוא זניח. אפילו לפי המחירון שאתה הבאת זה 16 ש"ח על משיכת מזומן בכספומט לעומת 18.5 ש"ח על העברת כספים (המרה הרי בכל מקרה צריך לשלם).
וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון עמלות על הפקדת מזומן בחשבון היעד, אם יש כאלה.
אתה באמת רוצה לעשות את כל הבלאגן של משיכת מזומן וכו' בשביל הפרש של 2 ש"ח?
הנחתי שמשיכת מטבע זר בכספומט בחו"ל (או שימוש בכרטיס האשראי לעסקאות במטבע זר) לא משתלמת. האם טעיתי?
אתה צודק (חלקית).
פשוט יש פה אנשים שמנסים להטעות אחרים, לא ברור לי למה.
באופן כללי משיכת מטבע זר בכספומט בחו"ל אכן פחות משתלמת (לפחות בסכומים גדולים).
לעומת זאת, שימוש בכרטיס אשראי לעסקאות במטבע זר דוקא מאוד משתלם (בהנחה שיש לך את הכרטיס הנכון, שכל אחד יכול להוציא).

כן.
אני בדיוק מתכתב עם אחד כזה פה בפורום...

זה בהנחה שיש לך חשבון מט"ח. וספציפית חשבון מט"ח באותו מטבע שבו אתה מושך.
וזה כמובן אומר שתשלם עמלות המרה בבנק.
בכל מקרה אחר:

אפילו אם יש לך חשבון מט"ח במטבע הרלונטי (ולרוב האנשים אין), ההבדל בין למשוך מזומן לבין להעביר כסף לחו"ל הוא זניח. אפילו לפי המחירון שאתה הבאת זה 16 ש"ח על משיכת מזומן בכספומט לעומת 18.5 ש"ח על העברת כספים (המרה הרי בכל מקרה צריך לשלם).
וזה עוד לפני שלוקחים בחשבון עמלות על הפקדת מזומן בחשבון היעד, אם יש כאלה.
אתה באמת רוצה לעשות את כל הבלאגן של משיכת מזומן וכו' בשביל הפרש של 2 ש"ח?

אתה צודק (חלקית).
פשוט יש פה אנשים שמנסים להטעות אחרים, לא ברור לי למה.
באופן כללי משיכת מטבע זר בכספומט בחו"ל אכן פחות משתלמת (לפחות בסכומים גדולים).
לעומת זאת, שימוש בכרטיס אשראי לעסקאות במטבע זר דוקא מאוד משתלם (בהנחה שיש לך את הכרטיס הנכון, שכל אחד יכול להוציא).
אני רק אגיד שלא הצלחתי אישית להוציא כרטיס אשראי של מקס בזמן שלא הייתי בארץ (ולהבנתי פות״ש ובת הזוג אינם בארץ)

שאלה לגבי עיתוי העברת הכסף (ללא תלות באופן ההעברה): יש לי כסף בקופת תגמולים בישראל. לאור המצב אני שוקל להעביר אותו לאוסטריה. הסיבות (הפוליטיות) למה לעשות את זה בהקדם ברורות לי, אני מנסה להבין מה השיקולים העיקריים לחכות עם זה. אני לא צריך את הכסף בשנה-שנתיים הקרובות. קשה לי להגיד מה אחר כך, אבל כנראה שאעביר אותו באיזשהו שלב בכל מקרה. אם אפשר, הסבר ברמת מתחילים. תודה רבה

שאלה לגבי עיתוי העברת הכסף (ללא תלות באופן ההעברה): יש לי כסף בקופת תגמולים בישראל. לאור המצב אני שוקל להעביר אותו לאוסטריה. הסיבות (הפוליטיות) למה לעשות את זה בהקדם ברורות לי, אני מנסה להבין מה השיקולים העיקריים לחכות עם זה. אני לא צריך את הכסף בשנה-שנתיים הקרובות. קשה לי להגיד מה אחר כך, אבל כנראה שאעביר אותו באיזשהו שלב בכל מקרה. אם אפשר, הסבר ברמת מתחילים. תודה רבה
אין מה לחכות, תשבור את הקופה, תשלם 35% מס ותברח.

תודה על התגובה הקונסטרוקטיבית. אנסה לחדד ולהסביר לאט: כיוון שאת הכסף אעביר כנראה בכל מקרה בעתיד הבינוני קרוב, את המס אני מניח שאשלם בכל מקרה.
השאלה, אם הבנתי נכון, היא שער ההמרה של השקל מול היורו.
נקודת המוצא שלי, כאדם חסר רקע בענייני כספים, היא שעכשיו השקל חלש והזמן הנכון להעביר ולהמיר את הכסף הוא לפני כשנה. כיוון שזה לא יקרה, אני צריך לבסס את ההחלטה שלי על בסיס הערכה מה יהיה מצב השקל בשנתיים שלוש הקרובות. למיטב הבנתי, ההיטק נחלש, אמינות ישראל נחלשת, ואני שומע במדיה הערכות שמדובר בנזק לשנים קדימה. אם אני צריך לנחש, זה אומר שמצב השקל רק יחמיר.
מצד שני, אני רואה שמשקיעים מנוסים ממני נוטים שלא למהר להזיז את הכסף. אני מניח שייתכן שיש שיקולים שאני לא מודע להם, שמעלים את הסבירות שהשקל ייתחזק. אני מנסה לברר מה השיקולים האלה.

כאמור, אני די חסר נסיון בענייני כספים וייתכן שאני מפספס משהו בסיסי בהגדרת הבעיה.
מקווה שעכשיו זה יותר ברור.
תודה

אז השאלה שלך איך לתזמן את המרת המטבע? אני לא חושב שיש כאן נביאים.
כשיש חוסר וודאות השקל יחלש, אחרי שהרפורמה תעבור הוא כנראה יתחזק, אבל כידוע הנבואה ניתנה....

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
B התלבטות בין S&P500/כספית/העברה מט״ח שקל לדולר - לטווח של כחצי שנה שוק ההון 7
Y חישוב IBAN של בנק ישראלי (העברה מIB) פוסטים מאיכות נמוכה 2
deussex שאלת תם - אופן העברה של סכום התחלתי לחשבון ממוסה שוק ההון 5
Michel העברה חלקית של ביטוח מנהלים ישן לקופת גמל צרכנות פיננסית 5
C העברה של קרן פנסיה והשתלמות למיטב דש צרכנות פיננסית 1
א העברה של כסף מib חו"ל לib ישראל. שוק ההון 2
עומר העברה בנקאית של מט"ח לחשבון צרכנות פיננסית 12
J העברה בנקאית מדיסקונט ל-IB חסומה, אני לבד? צרכנות פיננסית 9
E העברת פוזיציה מפסגות טרייד לאינטראקטיב - הוראות העברה? שוק ההון 2
S העברה בין דורית נדל"ן 2
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Max Hyper העברה בנקאית לרוסיה (ירושה) אוף טופיק 3
J משיכה מקרן השתלמות לצורך העברה לIB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ד משמעות השדות כשעושים העברה מחשבון בנק בישראל ל IBKR פוסטים מאיכות נמוכה 11
S העברה מ-IB למזרחי טפחות שוק ההון 5
A העברה בנקאית לחו"ל - כדאי דרך הבנק? צרכנות פיננסית 2
Y העברה לIB מאתר בנק מזרחי - לא נותנים למלא שם מוטב באנגלית? שוק ההון 10
T איך ניתן לבצע העברה בנקאית לKRAKEN ללא ניכוי מס? השקעות אלטרנטיביות 17
מ העברה מקרן פנסיה לקופת גמל לצורך משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O העברה מקרן פנסיה לקופת גמל IRA - יתרונות וחסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
לארוצה לא ניתן לבצע העברה צרכנות פיננסית 9
מ העברה מתיק מנוהל להשקעה לטווח קצר שוק ההון 5
E העברה באמצעות חשבון במינוס צרכנות פיננסית 6
א הבנק לא מאשר העברה לbit2c השקעות אלטרנטיביות 10
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
A העברה ללא תמורה - מקרקעין - העברה במתנה. עלויות עורך דין? נדל"ן 6
S העברה מחשבון בחו״ל לחשבון בבנק הפועלים - משכנתא מיסים 0
מ העברה מ IB לבינאנס פוסטים מאיכות נמוכה 2
כ העברה דולרית מ-wise לאינטראקטיב שוק ההון 30
שם משתמש בעייתי גמל להשקה: האם התקרה כוללת העברה מקופה אחרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
ת סיבת העברה בנק לבורסת קריפטו השקעות אלטרנטיביות 1
A העברה שקלית מפפר ל ibkr העולמית שוק ההון 10
א העברה מט"ח לחשבון זר , דיווח למס הכנסה שוק ההון 3
י העברה ללא תמורה נדל"ן 1
כ הפקדת מט"ח במזומן לצורך העברה ל-IB שוק ההון 7
ל העברה מתוכנית חיסכון לקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B רילוקיישן, השקעות ועלויות העברה שוק ההון 0
S העברה ללא תמורה ומס רכישה נדל"ן 4
D העברה בנקאית לחו"ל צרכנות פיננסית 3
A קניית זהב דרך BullionVault - מה לציין בסיבת העברה וקטגוריית המס בעת העברת המט״ח דרך הבנק? השקעות אלטרנטיביות 1
O העברה בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA - תיק צרכנות פיננסית 5
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
S המרת סכום דולרי לפאונד + העברה שוק ההון 28
M העברה בנקאית מPEPPER לIB שוק ההון 5
ע העברה למערכת פתוחה על ידי זיהוי פנים מול פנים בקונסולרי ישראלי שוק ההון 0
Y העברה מחשבון הבנק לIB שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה