• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הסכם חדש אינטראקטיב ברוקרס

auto_trader

משתמש רגיל
דירוג
53
היי,

השאלה הזו מופנית לסוחרים בIB: האם גם אתם קיבלתם בחודש-חודשיים האחרונים עדכון להסכם השימוש? באופן אישי, טרחתי לקרוא אותו על שלל סעיפיו ולא אהבתי חלק ממה שקראתי, בעיקר כל הנושא של Payment for order flow, והיכולת שלהם להקפיא פעולות מסויימות או את החשבון כולו באופן שרירותי כדי להגן על עצמם. נראה כמו עדכון לתנאי השימוש לאחר כל הסיפור של gamestop ו wallstreetbet מוקדם יותר השנה.

אני מתלבט, כי מחבב מאוד את הפלטפורמה, עלויות המרה ומסחר נמוכות והיא מאוד נוחה למסחר -- והייתי מעדיף לא לעזוב. אני גם לא בטוח כמה הדשא של השכן באמת ירוק יותר, בין אם בבתי השקעות בארץ או בברוקרים זרים אחרים. אשמח לשמוע דעות בנושא וכמובן השגות/תובנות לגבי ההסכם החדש.

בתי השקעות בארץ
אין לי היכרות עם תנאי השימוש של בתי השקעות בארץ, אבל מקריאה בפורום הזה התרשמתי שמתי שבא להם הם יכולים להעלות עמלות, לסגור חשבונות, לחסום התחברות מחו"ל, ועוד כלמיני הפתעות נחמדות. אז לפחות בארץ הדשא כנראה לא ירוק יותר.

היי,

השאלה הזו מופנית לסוחרים בIB: האם גם אתם קיבלתם בחודש-חודשיים האחרונים עדכון להסכם השימוש? באופן אישי, טרחתי לקרוא אותו על שלל סעיפיו ולא אהבתי חלק ממה שקראתי, בעיקר כל הנושא של Payment for order flow, והיכולת שלהם להקפיא פעולות מסויימות או את החשבון כולו באופן שרירותי כדי להגן על עצמם. נראה כמו עדכון לתנאי השימוש לאחר כל הסיפור של gamestop ו wallstreetbet מוקדם יותר השנה.

אני מתלבט, כי מחבב מאוד את הפלטפורמה, עלויות המרה ומסחר נמוכות והיא מאוד נוחה למסחר -- והייתי מעדיף לא לעזוב. אני גם לא בטוח כמה הדשא של השכן באמת ירוק יותר, בין אם בבתי השקעות בארץ או בברוקרים זרים אחרים. אשמח לשמוע דעות בנושא וכמובן השגות/תובנות לגבי ההסכם החדש.
יש אלטרנטיבה זולה לבעלי אזרחות לא אמריקאית?
המניות רשומות על שמנו בסופו של דבר, כך שבהן אי אפשר לגעת. במידה וקורה משהו לא נעים שכזה נראה לי שאפשר יהיה לפתוח חשבון בברוקר אחר ולסחור משם…

בעיקר כל הנושא של Payment for order flow, והיכולת שלהם להקפיא פעולות מסויימות או את החשבון כולו באופן שרירותי כדי להגן על עצמ
מעולם לא קרה לי דבר ולא קראתי שקרה למישהו אחר אצל ברוקר בארץ. אבל אין לי ספק שאם הרשות תנחה / הברוקר ירגיש שהוא חשוף לתביעה, הוא יגביל את המסחר. האלטרנטיבה שהוא יחצין אלי סיכון משפטי פחות טובה בעיני.

יש אלטרנטיבה זולה לבעלי אזרחות לא אמריקאית?
בגדול יש ברוקרים נוספים מעבר לIB שמקבלים לקוחות זרים, IB הם פשוט היחידים שיש להם חשבון בנק בארץ בשביל העברות זולות.
יש פה הרבה דיונים על פתיחת חשבון בברוקרים שכאלה (למשל שוואב) תוך כדי שימוש בIB נטו כצינור להעברת כספים לשם.

טכנית עדיין נתקעים אם IB מחליטים להקפיא לחלוטין את כל החשבון כולל העברת כספים פנימה/החוצה (ואז אין צינור), אבל נשמע לי לא סביר בעליל. התרשמתי שההקפאות האלה הן יותר נקודתיות, למשל הקפאה של היכולת להיכנס למארג'ין, לקנות מניות ספציפיות, וכו'.

שווה לציין שאין לי מושג אם הברוקרים האחרים הוסיפו תנאים שכאלה גם לתנאי השימוש שלהם, או יוסיפו בעתיד...

שווה לציין שאין לי מושג אם הברוקרים האחרים הוסיפו תנאים שכאלה גם לתנאי השימוש שלהם, או יוסיפו בעתיד...
זהו, לזה בדיוק התכוונתי לגבי כמה הדשא ירוק... לא בטוח בכלל שפלטפורמות אחרות שזמינות לישראלים הן טובות יותר. בנוסף, אני מתכנן להתחיל לעבוד עם ה-API שלהם אז מעבר ברוקרים כבר לא יהיה a walk in the park עבורי. אני באמת אוהב לסחור בIB, אבל ההסכם הדרקוני הזה העלה מחשבות שניות בנושא.

מה שלמדנו מהסיפור של GME הוא שברוקרים עלולים לנקוט בפעולות קיצוניות כאלה גם אם זה לא מופיע בהסכם. גם אם תעבור לברוקר אחר, לא מובטח שזה לא יקרה שם. ראיתי טענה שמה שהבדיל בין ברוקרים שחסמו את המסחר לכאלה שלא הוא שהברוקרים שחסמו היו חשופים לפוזיציות שורט, ואילו שלא החזיקו בפוזיציות לונג. לא יודע אם זה מדויק. מה שכן, סביר שזה יקרה רק במצבי קיצון, שלא אמורים להיות רלוונטיים לרוב המשקיעים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
סול מי שעצמאי חייב - חייב - הסכם ממון אוף טופיק 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S הגשת דוח שנתי 1301 כשישנו הסכם ממון ברקע מיסים 1
ישראלי מצוי מחיר למשתכן - דירה מלפני הנישואים + הסכם ממון והפרדת רכוש נדל"ן 1
P אפשרות לשיפוצים לפני מלוא ביצוע הסכם קניה/מכירה? נדל"ן 16
unrealx הסכם שכירות - מה לוודא כדי לא להדפק? פוסטים מאיכות נמוכה 10
A בדיקה של חברה יזמית והשלכות חתימה על הסכם פינוי בינוי נדל"ן 17
E עלות הסכם ממון אוף טופיק 21
M הסכם ממון - התלבטיות אוף טופיק 277
E שאלה בקשר לפרטי הסכם פתיחת חשבון מסחר בIBI. שוק ההון 3
Y הסכם שיתוף ברכישת מגרשים נדל"ן 2
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
S הסכם תיווך נדל"ן 3
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 4
ע התייעצות על הסכם שכר בהייטק אוף טופיק 18
לא חשוב שמות מקור לבירור המשמעויות של הסכם פשרה בתאונות דרכים? אוף טופיק 4
M אינטראקטיב ברוקרס - הלוואה בדולרים ומכירה לשקלים? שוק ההון 6
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
M מעבר מחשבון אינטראקטיב בורקס ישאל לארה"ב? משהו השתנה? שוק ההון 1
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ר מסחר בקרנות איריות דרך אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 21
ר יצירת קשר עם שירות לקוחות- אינטראקטיב חו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
M הגשת דוח על אינטראקטיב ברוקרס, עוסק פטור, קיזוז הפסדים וריבית מניירות ערך מיסים 9
adamshalev אינטראקטיב ברוקרס ביטלו את עמלת המינימום החודשית שוק ההון 186
מ אינטראקטיב ברוקרס לא מנכים מס במקור-מה עושים עכשיו עם 1301? שוק ההון 3
O שאלה לגבי שימוש במערכת אינטראקטיב דרך אקסלנס שוק ההון 3
D אינטראקטיב ישראל צרכנות פיננסית 2
ב הפסדי אינטראקטיב ברוקרס מירידת הנפט שוק ההון 30
י אינטראקטיב ברוקרס או אינטראקטיב ישראל שוק ההון 46
E האם אינטראקטיב ברוקרז הוא הברוקר הזר המועדף בקרב חברי הפורום? ואם כן - למה? שוק ההון 4
ק אינטראקטיב ישראל - ביטוח על הכסף שוק ההון 1
A מעוניין להשקיע בפעם הראשונה - אינטראקטיב ברוקרס שוק ההון 11
ר עזרה| בנק או אינטראקטיב ברוקרס (דיבידנדים) שוק ההון 7
R אינטראקטיב ישראל/IRA שוק ההון 1
ק עמלות המרה של אינטראקטיב ברוקרס ישראל (מקסן) שוק ההון 1
Yesmad C2 Gateway: ברנד דיסקאונט חדש של Mexem ("אינטראקטיב ישראל") עם עמלות ברצפה שוק ההון 67
F אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
R התקדמות בתיק השקעות אינטראקטיב ישראל שוק ההון 3
פסיוני האם ההקלות ברגולציה- ישפיעו גם על אינטראקטיב? שוק ההון 5
שניצלוינאי אינטראקטיב סגרו מסחר בקרנות אמריקאיות ללקוחות באירופה שוק ההון 58
O אינטראקטיב ישראל - האם יש איתם סיכון? שוק ההון 488
רוקישיק קניית מניה לתיק אחר - אינטראקטיב שוק ההון 3
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
wa11a רשות ניירות ערך אוסרת על אינטראקטיב לתת שירותי מטבע שוק ההון 49
N 2 הצעות: אינטראקטיב ישראל וירושלים ברוקראז׳ שוק ההון 28
A אינטראקטיב ברוקרס הונג קונג? שוק ההון 48

נושאים דומים

Back